Skocz do zawartości
wegorz91

Potrzebna Pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko czy warto jeszcze kupować obudowy typu chieftec big tower kiedy wc jest mobilne i mieści się spokojnie w midi tower ?

Mam teraz midi i chcę kupić sobie coś większego i zastanawiam się nad TYM lub medium czyli trochę mniejsze :)

Jak myślcie kupować big czy medium ?

Myślę jeszcze nad stackerem ale chyba odpuszczę sobie to trochę kosztuje :cry:

I jeszcze mam takie pytanie czy mój BIP2 dalej będzie sie nadawać na 7900 i c2d ??

Bo jeżeli nie styknie to przydało by się coś kupić 3x120 a za żadne skarby nie wejdzie do medium od chiefteca tylko do BIG :(

Mam kompletne radio w głowie teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet zmieści tam 3x120 to nie będzie miejsca na napęd optyczny.

Także jeśli chcesz mieć dużą budę i podobają Ci się Chiefy to wybierz któregoś.

A mozę warto zastanowić się nad 2x120 + 1x120?? w większości midi da się upchnąć taką konfigurację.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyko ze da sie uciagnac taki uklad spokojnie na 2x120mm. Probemy moga byc przy jakims agresywnym o/cna wysokim napieciu, ale w praktyce do pracy na codzien taka chlodnica w zupelnosci wystarcza.

Szkoda miec bigtowera ktory i tak w polowie jest pusty bo chlodznica 3x120 zajmuje tam bardzo malo miejsca.

Zreszta przy budach ktore umozliwiaja instalacje napedow 5.25 na calej wysokosci utrata nawet kilku slotow nie stanowi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie w tej budzie co pokazał rafwlkp tylko jest dla mnie za krótka, ponieważ chciałem kupić rez o-tank i nie ma możliwości wsadzić go do budy długą na 48 cm . Sam ma teraz coś podobnego i jest trochę za małe jak na wc choć jej plusem jest to że można na front dać chłodnice .....

 

Zostaje przy Bip2 myślę że podoła c2d i kiedyś 8800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem obudowe Chiefteca medium bravo SL. Big mi jest nie potrzebny a midi za mała:D

wiec trzeba bylo isc na kompromis i wybrac cos po srodku.

Koncepcje mam taką aby moją chłodnice dać na dół. podniose szefa na kolkach i wentylatory beda zasysac powietrze z podlogi:D czy dobre bedzie takie rozwiazanie? i jezeli bedzie my zalezalo na pci to wentylatory pojda na zew w podlodze a chlodnica bedzie w srodku. tez tak moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja to Lian-Li PC-A05, to chyba najmniejsza buda na rynku full atx do ktorej daloby sie na top wsadzic 3x120.

Kosztem pewnie 1 pci, ale i tak wymiar calosci jest naprawde nieduzy.

A mam pytanko...da się ją w Polsce dostać ? Bo akurat tego modelu nie moge znaleźć... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecilem wc i jestem w szkoku :blink: Układ był zalazy destylka a na blokach i dnie pompki bo jest przeszklona osadzil sie bialy osad( nie jest tego duzo ale jest ) :blink: Wniosek taki ze nawet uklad zalany destylka pozostawia za soba ślady :mur: teraz bede probowal z borygo :D

Jak myślicie czy chlodnica tez moze byc zapchana ? nalezy to jakos czyscic czy cos ?

 

A najlepsze jest to ze na coolriverku 2 :P w srodku w tych szarych kroccach zrobil sie taki osad ze nie moglem go zdrapac w srodku :P bo na zew nie było osadu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...