Skocz do zawartości
wegorz91

Z 939 Na C2d :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadeszła ta piękna chwila kiedy mam możliwość złożenia czegoś na c2d ponieważ najprawdopodobniej w najbliższym czasie pozbędę sie 939 :)

 

Mobo KLYK

Proc KLYK

Ram KLYK

Grafa 7900 lub 8600

 

mobo proc pamięć = 1200 zł

i na grafe zostaje mi 500zł do dyspozycji ponieważ taki jest mój budżet .

I teraz co robić pchać się w 7900 czy iść za dx10 w 8600 :sad: i tutaj prosił bym o pomoc .

 

Myślę że proc i mobo zostaje na 100% ponieważ kupuję tą mobo z zaufania do abita a a proca trochę tańszego bo chce dołożyć do mobo :)

 

Nad ramem dużo myślałem i wymyśliłem coś takiego i nie wiem czy będzie ok ?

 

Zestaw do grania i pewnie za jakiś czas vista też sie pojawi na kompie i przede wszystkim do nie dużego ale jakiegoś oc :)

 

Proszę o opinię i sugestie i pomoc w wyborze grafiki :)

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

 

Proc- E4300

Mobo- Abit AB9

Ram- Ok

Grafa- 7900GS

 

Co do proca, chcesz prawdziwe core 2 duo to bierz właśnie jego niż okrojonego jak się da pentiuma dual core, płyta dałem abita ab9 wiem jest mniej przyszlosciowa niz ip35, ale jesli nie zalezy ci na nowych prockach intela i pamieciach ddr3 jeszcze teraz to bierz ab9, ramy ok, grafa 7900GS jest lepszy od 8600 w wiekszosci gier, 8600 sie do dx10 nie nadaje, jak cos z serii 8 to tylko 8800.

 

lub robisz tak że inwestujesz w AM2, i kupujesz Abita KN9, AMD X2 brisbane 3600+, 2GB ramu np kingstona/goodrama bo sa tanie i dobre, wtedy stac cie na 8800GTS'a 320MB :wink:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ta grafika 7900 co podałem będzie ok ? bo interesuje mnie kupno szybko w jednym sklepie .

Co do mobo to chciał bym właśnie tego ip35 ponieważ myślę trochę przyszłościowo. I wydaje mi się że będzie to dobra mobo.

Co do proca to postaram sie jakoś tą stufke załatwić do e4300. czy ten e4300 będzie wart tą stufke ?

 

Myślę że nie ma szans zrobić am2 + 8800 . sama grafa 1000zł i na resztę zostaje 700zł. Jak dla mnie było by to nie najlepsze rozwiązanie ponieważ po wakacjach wole wsadzić do c2d 8800 bo ja uważam ze w am2 nie ma co się pchać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W am2 mozna zainwestować, ale troche to nie pewne, gdyż nie wiemy czy na 100% procki K10 bedą wydajniejsze od C2D i kombatybilne z obecnymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że do e4300 jestem w stanie dołożyć 100zł choć zastanawiam się czy jest warto , ale to proszę o pomoc :)

 

I powiedzmy jak bym dołożył do 8800

Posiadał bym mocy na 2 lata ? bo planując 8800 + to co wyżej napisałem chciał bym nie dokładać do kompa przez 2 lata .... są takie szanse ? i czy jest zauważalna różnica miedzy 7900gs ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 8800GTS a 7900GS jest kolosalna różnica, procka bierz E4300wykręcisz go na te 3Ghz i myślę że na 2 latka spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć masz ok 1700zł przeznaczone ,wg mnie najlepszym wyborem będzie:

Mobo-jedna z tych dwóch: Abit AB9 albo EVGA nf 650i ultra <- ta jest nawet tańsza od abita

Nie orientuje sie w cenach płyt na P35,ale skoro MSI na P35 kosztuje ponad 400,to GB asusy,itd będą pewno jeszcze droższe.

Procesor ,tj koledzi radzą E4300 ,mógłbyś też kupić E2160,ale imho warto dopłacić trochę do tego 4300,na defaultowych ustawieniach jest szybszy,zwłaszcza w grach ,po OC też ,2MB L2 w niektórych rzeczach też robi swoje :wink:

No i grafikę ,8800gts.Czy wystarczy na 2 lata? Napiszę tylko ,że w 2004 roku kupiłem najdroższą wtedy kartę z serii 6xxx . Gainward 6800 GT ultra 2400 ,i przez 2 lata zdołała utrzymać się w ścisłej czołówce.Jak będzie z tym 8800 nie wiem,ale wydaje mi się,ze nie utrzyma się ,a na pewno nie w dx10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć masz ok 1700zł przeznaczone ,wg mnie najlepszym wyborem będzie:

Mobo-jedna z tych dwóch: Abit AB9 albo EVGA nf 650i ultra <- ta jest nawet tańsza od abita

Nie orientuje sie w cenach płyt na P35,ale skoro MSI na P35 kosztuje ponad 400,to GB asusy,itd będą pewno jeszcze droższe.

Procesor ,tj koledzi radzą E4300 ,mógłbyś też kupić E2160,ale imho warto dopłacić trochę do tego 4300,na defaultowych ustawieniach jest szybszy,zwłaszcza w grach ,po OC też ,2MB L2 w niektórych rzeczach też robi swoje :wink:

No i grafikę ,8800gts.Czy wystarczy na 2 lata? Napiszę tylko ,że w 2004 roku kupiłem najdroższą wtedy kartę z serii 6xxx . Gainward 6800 GT ultra 2400 ,i przez 2 lata zdołała utrzymać się w ścisłej czołówce.Jak będzie z tym 8800 nie wiem,ale wydaje mi się,ze nie utrzyma się ,a na pewno nie w dx10.

Proc juz na 100% zostaje e4300 i ram taki jak wyżej został wymieniony.

Mobo chciałbym jakieś porządne i wezmę ip35 od abita albo Quad GT. Teraz też nie wiem co robić z tym fantem ponieważ te płyty są w tej samej cenie +/-20zł ....

Co do grafy to czy obecnie 7900GS wystarczy na płynne granie w rozdzielce 1280... ? Bo z tego co wiem to 8800gts bez problemu mi to zapewni . A jeżeli dużo się pozmienia to nawet ten 8800GTS do 2 lat pozwoli grać w 1280 a jak nie to 1024 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...