Skocz do zawartości
Gość Polandmet*2

Polandmet Full Cu-pipe Buda Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Polandmet*2

Witam.

Jestem na polmetku mojej modyfikacji. Ciagnie sie to jak smrod po gatkach z powodu braku czasu, materialow i nadprzyrodzonych czynnikow.

 

Zaczalem myslec o takiej konstrukcji gdzie radiator odprowadzajacy cieplo z WC bylby rownoczesnie obudowa zajmujacą do tego mniej miejsca niz normalna buda ktora tylko marnuje miejsce na stole. W nowych kompach nic w srodku nie ma. Dysk, DVD i grafika i kupa kabli z powietrzem pomieszana. Poza tym dostep do podzespolow wymaga przewaznie zdolnosci czlowieka gumy i MacGyvera. Nie da sie tez ukryc ze nowe plyty glowne i czesc odjechanych grafik jest dosc estetycznie i kolorowo wykonana a my to wszystko zamykamy w obudowie. Szkoda tego.

 

Tak wiec pomyslalem o kwadracie z rur miedzianych w ktorym plynac moze woda i sie chlodzic a komp bylby zawieszony na plycie z plexi. Dzieki temu plyta bedzie widoczna jako element dekoracyjny a takie fuj jak zasilacz bedzie z tylu zeby nie zawadzał i zeby ukryc te milion kabli.

 

Problemy:

Najpierw robota stanela bo nikt mi nie mogl pochromowac rurek. W koncu znajomy mi wzial to i poniklowal u siebie. Jak dostalem wreszcie rurki spowrotem, to w tym samym dniu piorun pierdyknal w chałupe i wypalil m.in. mojego biednego Epoxa NPA3+ na ktorego bylo to wszystko mierzone.

Postanowilem ze czas zmienic plyte na profesjonalna i kupilem DFI LanParty NF4. No i sie doigralem, DFI jest szersza o prawie 2cm !!! Na szczescie sie wszystko zmiesci.

 

Co jeszcze:

Narazie nie mam WC bo dopiero zlozylem uklad i nie mam odpowiednio silnej pompy. Fontanna 600l/h ledwo wyrabia w samych rurkach bez bloku itp. Rurek zuzylem prawie 9 metrow wiec jest co pompowac.

 

Na dole pod grafika bedzie dysk w obudowie Alu, a po lewej bedzie DVD w obudowie Alu USB ktora tez mi wypalil piorun wiec musialem odeslac i na zdjeciu nie ma.

 

DFI ma bardzo dobrze umieszczone gniazda zasilania dzieki temu prawie nie widac podpietych kabli. W Epoxie kable szly przez pol plyty.

 

Blok wodny bedzie narazie tylko na procu, a bedzie to chyba najlepszy modul, bo Prison Pro V2. Mam blok na NB tak zwany "Zet" ale naranie nie przewiduje ze wzgledu na to ze na dwa gloki nawet pompa 1200l/h moze zdechnac. Czas pokaze.

 

Z tylu jest takze miejsce na jakas mala dodatkowa chlodnice gdyby sie okazalo ze 9m rurki Cu to za malo

 

Prosze o opinie i komentarze. Pomysly tez :)

 

A teraz foty

 

post-139916-1182525920_thumb.jpg post-139916-1182525981_thumb.jpg

post-139916-1182526032_thumb.jpgpost-139916-1182526043_thumb.jpg

post-139916-1182526062_thumb.jpg

 

Rurki fi 12, 9m, spawane cyną, niklowane. Na dole sa wyjscia do podlaczenia juz węża 10/12 mm. Wąż bedzie prosty a wszelkie załamania bede robil uzywajac miedzianych kolanek. Zadne tam zawijasy z węża.

Teraz kombinuje jaka pompe kupic. Cicha i wydajna. Idealnie by bylo zeby byla niezatapialna ale jak sie nie da to trudno.

 

Mam juz pomysl na nowa obudowe z duzych profili aluminiowych.

Edytowane przez Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to zajedwabiście (po warunkiem że odkurzysz :wink: )

 

jest jednak mocno niepraktyczne z dwóch powodów

 

1. zbyt wysoka cena wykonania czegoś takiego

 

2. powierzchnia odprowadzania ciepła jest OGROMNA - imo nie wykorzystasz nawet połowy tego

 

3. żeby to hulało to będziesz potrzebował pompy do betonu :lol2:

 

nie zmienia to faktu że podoba mi się i to bardzo

 

te dyski będą tak leżeć na tej kartonowej tacce? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę moją DFI ;)

u mnie w domu też była :-P nigdy bym nie pomyślał, że można zrobić taka obudowe :) oryginalny pomysł :rolleyes: piwo dla ciebie :wink: Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Dziki za komentarz

Tak jak pisalem jest to wersja 50%. Nie chwalilem sie tym przedtem bo nie wiedzialem co z tego wyjdzie. Poza tym nie chcialem pokazywac puki nie bedzie chromu. Ostatecznie jest nikiel ale tez sie swieci.

 

Co do kosztow, jak juz kupilem 2x3m rurki i stwierdzilem ze to malo bo obudowa wyjdzie za cienka to musialem kupic nastepne 3m. Potem gdzies "pozyczylem" kawalek rurki 28mm, kupilem 8 zatyczek. Ozdobne nakredki sa po 30gr wiec nie ma bólu. Rurki poprzeczne dalem wyciac na drążarce ale tez z 50zl poszlo. No coz, jak sie robi cos fajnego to na koszty sie nie patrzy.

 

Co do pompy to 600l/h fontanna dawala sobie rade ale to bylo zrodelko i rurki musialy byc full zalane. Mysle ze byle jaka 1200l/h da sobie rade i z 2 blokami. Mam juz sliczne zaworki wiec bede działac.

 

Dyski leza na kopercie zeby mi lakieru nie podrapaly. Domyslnie bedzie tylko jeden 250GB w obudowie alu z czytnikiem kart. Tylko musze przerobic ja z USB na tasme. Obok dysku bedzie obudowa USB z DVD ale mi sie spalila wiec jej nie mam. Jak uznaja gwarancje to bedzie.

 

Narazie i tak jest super bo zmiotłem kompa w stanie rozkładu z biurka do obudowy.

 

Co do rurek, to ja sie wlasnie boje ze moze uklad nie wyrobic z oddawaniem ciepla. W koncu nie ma nawiewu i nie ma żeberek do odprowadzania ciepla. Po pol dnia plywania cala obudowa moze sie nagrzac. A moze sie myle. Czas pokaze.

 

Uklad bydowany byl dla wygladu i ciszy nie zas dla wydajnosci. Ale moze przy glupocie i wydajnosc bedzie bez chlodnicy i wiatrakow.

 

Narazie jedynym problemem jest brak monitora LCD :)

Bo wtyczka od LG Flatrona + przelotka zajmuja tyle miejsca ze nic nie da sie wlozyc pod karte grafiki, czyli nie ma mozliwosci wlozenia tam ani dysku ani tym bardziej obudowy z dyskiem. Ot co, zeby ukonczyc mod, musze zmienic monitor. To dopiero podrozy układ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wyszło, jak ostro podkrecisz to zimą grzejniczek bedzie niezastapiony (suszenie mokrych skarpet po walkach na sniezki)

sypnij kolego wiecej fot w wiekszej rozdzielczosci :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk był by na sata to by była sprawa ułatwiona a tak to ta taśma nie ładnie wygląda i trudno ją gdzieś upchnąśc, osobiście dysk zamontował bym pod obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk był by na sata to by była sprawa ułatwiona a tak to ta taśma nie ładnie wygląda i trudno ją gdzieś upchnąśc, osobiście dysk zamontował bym pod obudową.

A ja bym go podpiął pod bude (wpiął w WC :D)

Laing DCC nie da rady ?? Myślę ze by się wyrobił ...

Czyli chciałeś obudowę "zamknąć" monitorkiem LCD ? Fajny pomysł :D

Aha podoba mi się - taką budę to rozumiem :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

A ja bym go podpiął pod bude (wpiął w WC :D)

Laing DCC nie da rady ?? Myślę ze by się wyrobił ...

Czyli chciałeś obudowę "zamknąć" monitorkiem LCD ? Fajny pomysł :D

Aha podoba mi się - taką budę to rozumiem :D

Nie nie, jak kupie LCD to bede sie mogl pozbyc przelotki miedzy wtyczka od monitora a grafika i wtedy dysk mi wejdzie. Zmontowalem taka przelote swoja, z gietkim kablem ale sie boje podlaczyc bo nie mam schematu polaczen. Bazowalem na sekcji zwlok innej przelotki. A nie chce jeszcze grafiki spalic.

 

Macie foty ale nie jęczcie ze tasma idzie przez srodek bo musialem gdzies podpiac te 250GB. Musze kupic druga dluzsza tasme to podepne z tylu a tam juz nic nie widac choc i tak jest niezly porzadek. W tym modzie w zasadzie nie da sie zrobic plątaniny kabli bo wszystkie ladnie zchodza pod bude i za nią. A jak wiadomo za biórko juz zaglodac nie wypada.

 

 

post-139916-1182536478_thumb.jpgpost-139916-1182536525_thumb.jpgpost-139916-1182536556_thumb.jpg

post-139916-1182536587_thumb.jpgpost-139916-1182536625_thumb.jpgpost-139916-1182536680_thumb.jpg

post-139916-1182536727_thumb.jpgpost-139916-1182536772_thumb.jpgpost-139916-1182536807_thumb.jpg

 

szkoda ze plexi w zasadzie nie widac bo tyle sie na niej nawiercilem :)

Jedynie gdzies wyczytalem ze dobrze by to bylo uziemic zeby gdzies jakis piorun nie strzelil ale nie wiem czy mam uziemienie w gniazdku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne !

 

Podziwiam pomysłowość i talent. Rozwiązanie problemu kabli mistrzowskie :D

 

Mam pytanko jakiej techniki używałeś że Ci tak wszystko ładnie równo wyszło ?

 

Czy WC nie może być jak kolega Racuch napisał ? Zaoszczędziło by to miejsca i było by bardzo eleganckim rozwiązaniem. Gorzej że czekało by Cię przerobienie już za niklowanej "kanalizacji".

 

Pro po elegancji...(czyli narzekania człowieka, który nic nie robi :D )

DFI ze względu na swoje pstrokate koloru mocno tutaj nie pasuje :rolleyes: Skusiłbym się na ASUSy z czarnym laminatem i spokojnymi slotami B-)

 

Ale wiadomo żyjemy w Polsce tutaj estetyka komponentów ,na ogół zamkniętych w blaszaku jest na szarym końcu.

 

Jako pompkę polecałbym coś od C.O.. Pasowało by stylistycznie, wydajnościowo i odsłuchowo. Ale atmaniki se też poradzą.

 

Co do rurek, to ja sie wlasnie boje ze moze uklad nie wyrobic z oddawaniem ciepla. W koncu nie ma nawiewu i nie ma żeberek do odprowadzania ciepla. Po pol dnia plywania cala obudowa moze sie nagrzac. A moze sie myle. Czas pokaze.

Sądzę że rurki nie będą tak wydajne jak normalna chłodnica. Przecież powierzchnia styku wody z rurką jest bardzo mała, dlatego w chłodnicach i nagrzewnicach stosuje się prostokątny kanał. Dodatkowo nie mamy finów :sad: Ale jak powiedziałeś czas pokaże.

 

Martwi mnie sprawa odpowietrzania tego ustrojstwa. Czy masz już jakieś rozwiązanie ? Obawiam się że będzie Cię czekać MASAKRA :mur:

 

Jedynie gdzies wyczytalem ze dobrze by to bylo uziemic zeby gdzies jakis piorun nie strzelil ale nie wiem czy mam uziemienie w gniazdku.

Wątpię aby to pomogło ! Chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest UPS ale nawet on w sytuacji bezpośredniego trafienia w instalacje może nie pomóc.

 

Jakbym robił podobną konstrukcje, to bym skorzystał z ALU. Bo jest tańszy, lżejszy i lepiej nadaje się do konstrukcji pasywnych. A jak wybierze się odpowiedni gatunek to można go normalnie lutować. Gorzej z kolankami, bo takich z alu nie widziałem....

 

Jeszcze coś...

 

GO GO GO Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Ze tak rurki sa prosto ?

no coz, najpierw wystarczylo pospawac jedne rurki z dwoma kolankami prosto a potem calosc rowno poskladac, skrecic tymi poprzecznymi rurami i dospawac reszte.

 

Jak raz odpowietrze uklad to nie bedzie problemu. A jesli nawet to przy odpowiednio silnym strumieniu wody powietrze samo wyjdzie do pojemnika z papka. Ja tu problemu nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

ja nawet zawiasy kupilem takie fajne ale potem stwierdzilem ze nie ma jak i po co. Grafika wystaje i jest na rowno z tymi poprzecznymi. Kurzyc i tak sie bedzie a ze z WC bedzie cicho to i nie trzeba zamykac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

jak bloczek dojdzie to bede mial pretekst do rozbebeszenia tego. No i oczywiscie jak sie mi uda zdjac radiator. Poprzednio na Epoxie byl na defaultowej gumie co to byla na radiatorze i tak sie przyssal ze dopiero jak plyta poszle to sie odwazylem oderwac chama na chama :) Myslalem ze procesor wyrwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo oryginalny mod... ale jak tu niektórzy pisali - plexi z przodu by się przydało :)

 

BTW. myślał ktoś na obudowie, która by była rezerwuarem czy coś w ten deseń? chodzi o to, żeby buda była integralną częścią wc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

ja mam nastepny pomysl wlasnie ta inna bude-radiator czyli w sumie integralna z WC. Z duzych profili alu ktore maja dziury w srodku ktore mozna zalac i uzyc jako kanaly wodne a calosc tez by byla zawieszona podobnie jak w mojej budzie z rurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł, wykonanie też ekstra :)

ale brakuje mi jeszcze czegoś co by uzupełniało moda.

 

z przodu dałbym pleksę (może dymioną) + jakaś grawerka, albo przylutuj jeszcze coś ciekawego... jakiś wycięty tribal z blachy pomalowany pod kolor miedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty swoje tez :lol2:

moja prawie zrobiona :D... Przy sprzyjających warunkach chyba podłącze wodę do kompa... :) - odpowiednio modyfikując budę... Może bede pierwszym który moduje własnoręcznie zbudowana obudowę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Radex tak na marginesie to ja bym zaczal od wykupienia byle jakiego konta z jakims 1GB miejsca zebys te wszystkie foty mogl po ludzku pokazac, a nie po jakis Lycochach hostowac. Taki szumny podpis a nic nie dziala.

 

Bloczek dotarl, moze przez weekend cos zmajstruje nowego

Edytowane przez Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysl, trzeba przyznac.

Ja bym zrezygnowal z tych oblesnych radiatorow na hdd, zawiesil je jakos dyskretnie (tlumieni wibracji, ew do tego bloczki), no i docelowo wc na wszystkim (nie tylko proc). Niech to jest jakas spojna calosc, buda-chlodnica, bo zostawienie jakichs coolerkow psuje caly efekt.

Moznaby tez dopracowac kwestie kabli, tzn ukryc je lepiej, pozbyc sie tasm itd.

W sumie - jest co ulepszac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...