Skocz do zawartości
stasimon

Problem Z Laptopem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam laptopa LG, od samego poczatku nie byl to chlodny lapek ale teraz to juz jest przesada! Lapek stoi na biurku podpiety do pradu, zalaczona kompresja filmu i po ok 6 godz. lapek jest tak goracy od spodu ze mozna sie az oparzyc! temperatura procka wynosi 60 stopni i teraz pojawia sie taka zaleznosc, gdy wiatrak chodzi w lapku na poziomie minimalnym wowczas VirtualDubMod pokazuje 3-4 fps ale jesli tylko przelacze wiatrak na poziom maksymalny wowczas VirtualDubMod pokazuje 8-12 fps! zmiana jest natychmiastowa! na samym poczatku zmiana byla 3-stopniowa a teraz jak z klawiatury zmieniam tryb pracy to mam 2, najwolniejszy a potem dwa sa takie same! :(

 

czy zmiana predkosci wiatraka powinna tak gwaltownie i natychmiastowo zmieniac wydajnosc procesora? gdy wiatrak dziala wolno komp muli zdeczka a jak przelacze go na wyzszy poziom to dziala normalnie! czy cos sie popsulo z tym lapkiem?

 

dodam ze mam procek Celeron-M 1,5 i od wiatraka dostaje szalu w nocy bo dziala jak odkurzacz! chcialem wymienic go na Pentium-M 1,7 ale w serwisie powiedzieli ze mi go nie wymienia a samemu nie moge sobie poradzic z otwarciem lapka, wykrecam wszystkie srobki ale cos w niektorych miejscach blokuje otwarcie go i nie wiem co!

 

pzd.

 

EDIT: wlasnie sprawdzilem dokladnie temperature procka everestem i znalazlem jedna niepokojaca rzecz, wiatrak dziala caly czas na max obrotach a everest pokazuje co jakis czas 40 stopni a po jakims czasie zmienia na 60 stopni, w momencie gdy jest 40 stopni komp dziala ok, kompresja filmu idzie szybko, gdy przelaczy sie na 60 stopni wszystko strasznie muli! i teraz czy taka gwaltowna zmiana temperatury nie jest conajmniej dziwna? przeciez jak sie procek grzeje to ta zmiana powinna byc przeciez stopniowa a nie raz jest 40 by po paru minutach wskoczyc na 60!

 

system WinXP wczoraj zainstalowany wiec to chyba nie jest wina windy?

Edytowane przez stasimon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kiedykolwiek czyściłeć go w środku???

 

ja też tak miałem kiedyś w moim acerku !!! Pomogło wyczyszczenie wiatraka i radiatorów z kurzu szczególnoe tego na wylocie z obudowy. Mogę się załozyć że jest cały zalepiony brudem. Ja w moim zmieniłem też pastę na procku na dużą lepszą niż ta firmowa. Temp i wiatrak po tych zabiegach sa już ok

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinza może mieć racje.

 

Ja ostatnio przerabiałem cos podobnego. Lap sie strasznie grzal i gubil klatki w grach. Aż w koncu sie wieszal. Ciekawe bylo to, ze wiatrak chodzil ale jakby slabiej , wolniej i poźniej sie wlanczal.

 

W moim przypadku juz samo przylozenie odkurzacza do wlotu powietrza do wiatraka rozwiazalo sprawe.

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinza może mieć racje.

 

Ja ostatnio przerabiałem cos podobnego. Lap sie strasznie grzal i gubil klatki w grach. Aż w koncu sie wieszal. Ciekawe bylo to, ze wiatrak chodzil ale jakby slabiej , wolniej i poźniej sie wlanczal.

 

W moim przypadku juz samo przylozenie odkurzacza do wlotu powietrza do wiatraka rozwiazalo sprawe.

no wlasnie tez tak mysle bo wiatrak chodzi jak odkurzacz tak glosno a na poczatku az tak nie przeszkadzal! chcialem rozkrecic lapka i go przeczyscic a takze zmienic przy okazji proca na Pentium-M alre mam problem z rozkreceniem tego dziada! wykrecilem wszystkie srobki a i tak nie moge dostac sie do srodka! jakby byly jakies inne srobki jeszcze ale nie moge ich znalez! czyzby byly jeszcze jakies srobki miedzy klawiszami? lapek to LG GE50 wiec niezbyt popularny na forum niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedlem juz do tego jak wyjac klawiature, pod nia jest jeszcze jedna srobke i ja wykrecilem ale nadal nie moge go rozlozyc, wiem jak sciagnac ekran ale caly czas blokuje z jednej strony gdzie jest DVD (jak wyciaga sie nagrywarke DVD z lapka, nie jest przykrecona?) no a z drugiej strony gdzie jest ten nieszczesny wiatraczek z radiatorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedlem juz do tego jak wyjac klawiature, pod nia jest jeszcze jedna srobke i ja wykrecilem ale nadal nie moge go rozlozyc, wiem jak sciagnac ekran ale caly czas blokuje z jednej strony gdzie jest DVD (jak wyciaga sie nagrywarke DVD z lapka, nie jest przykrecona?) no a z drugiej strony gdzie jest ten nieszczesny wiatraczek z radiatorem...

dvd przykręcone jest od spodu śrubka tak mniej więcej w miejscu gdzie jest złącze łączące go z płyta główna.. ta śrubkę musisz wykręcić co już wcześniej zrobiłeś.. później, wygięta agrafka wkładasz w dziurkę w szufladzie napędu.. w ten sposób kieszeń się wysunie, łapiesz ją za boki i wysuwasz z obudowy.. kieszeń wychodzi razem z całym napędem..

może być też tak, że napęd będzie przykręcony od góry, czyli przykręcony będzie śrubką znajdującą sie pod klawiatura..postępowanie w tym przypadku jest podobne, odkręcić i wysunąć lub wypchnąć od środka...

 

kilka zdjęć dla zobrazowania sytuacji...zdjęcia z Toshiby ale prawie wszędzie jest podobnie..

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez hal9kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...