Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiśćie Pan w YAMO (sklep partnerski C-N-S) fantazjował na temat dostępności płyty Biostara - będzie na drugi dzień. Po 3 telefonach, facet nadal zarzekał się że płyta jest, dopiero dzisiaj zmienił ton, że płyty dopiero zostały zamówione u producenta - żenada

 

zamówiłem Foxconna, tymczasowo :)

pozdrawiam i do usłyszenia, tzn, kręcenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuszny wybór :) grono foxconnowców się powiększa hehe rozmawiałem z gościem z lokalnego sklepu pod koniec wakacji prawdopodobnie będzie dostępna u nich :D , jakby ktoś chciał mogę pomóc w zakupie, cały problem polega na tym, że jest bardzo duży popyt na nie (dobrym porównaniem będzie tu fander 92x92) i u nas po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiśćie Pan w YAMO (sklep partnerski C-N-S) fantazjował na temat dostępności płyty Biostara - będzie na drugi dzień. Po 3 telefonach, facet nadal zarzekał się że płyta jest, dopiero dzisiaj zmienił ton, że płyty dopiero zostały zamówione u producenta - żenada

 

zamówiłem Foxconna, tymczasowo :)

pozdrawiam i do usłyszenia, tzn, kręcenia ;)

Szkoda że tak wyszło a największa szkoda że mamy w sklepach takich buraków, niestety.

Myślę, że ten foxconn to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.

 

 

rozmawiałem z gościem z lokalnego sklepu pod koniec wakacji prawdopodobnie będzie dostępna u nich :D

biostar czy foxconn bo coś nie załapałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam:

 

(OT) widze, ze masz: 2GB GoodRam 900 PRO - wiesz moze na jakich kostkach sa i probowales moze jak sie kreca (i kiedy, gdzie, i za ile je kupowales - pytam, bo kostki mogly sie zmienic od tamtej pory)?B rales je jako kit czy 2 moduly osobno?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam:

 

(OT) widze, ze masz: 2GB GoodRam 900 PRO - wiesz moze na jakich kostkach sa i probowales moze jak sie kreca (i kiedy, gdzie, i za ile je kupowales - pytam, bo kostki mogly sie zmienic od tamtej pory)?B rales je jako kit czy 2 moduly osobno?

Kupiłem jakiej 3 tyg temu na allegro za 359 zł - dual kit w jednym pudełku. sklep sprzetkom.pl

Czy są to d9? Myślę że na pewno (przynajmniej mam taka nadzieję). Na razie nie testowałem, ponieważ jak widać brakuje mi jeszcze kilku rupieci, aby kompa uruchomić :)

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostar czy foxconn bo coś nie załapałem :)

Oczywiście biostar, cały czas mieli w ofercie jednak nie sprowadzali bo nikt nie brał, przez co nie było w cenniku :mur:

 

Edit

Zapomniałem dodać testuje TV-out i muszę przyznać, że jestem zaskoczony jakością obrazu, po prostu pięknie :D

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście biostar, cały czas mieli w ofercie jednak nie sprowadzali bo nikt nie brał, przez co nie było w cenniku :mur:

A pytałeś może u jakiego dystrybutora kupują?

 

Zapomniałem dodać testuje TV-out i muszę przyznać, że jestem zaskoczony jakością obrazu, po prostu pięknie :D

w foxconnie jest TV out?

 

BTW jak długi masz kabel? do telewizora podłączasz przez EURO złącze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś może u jakiego dystrybutora kupują?

w foxconnie jest TV out?

 

BTW jak długi masz kabel? do telewizora podłączasz przez EURO złącze?

Nie pytałem. Co do tv tak jest, tylko trzeba go sobie wyprowadzić z płyty, kabel ok 3-4 m ekranowany przez euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą dostałem odpowiedź z czeskiego sklepu:

Hello,

 

the motherbord is available next week. With shipping to you it should take max. 14 days long.

If you are VAT payer (we need your VAT number) in Europe Union it´s 1815,13 CZE

If you aren´t VAT payer it´s 2160,- CZE

Shipping will be 750,- CZE

 

If you are still interested about motherboard please confirm order.

 

Thank you.

 

Best regards

 

Milena Chasáková

Trochę drogo, Biostar na bank będzie dostępny bo jest duuże zainteresowanie i sprzedawcy o tym wiedzą.

Swoję drogą polecam sklep notebooki.pl, zamówiłem tam foxconna, gość po 5min zadzwonił w celu potwierdzenia i powiedział że jutro już będzie do odbioru w placówce we Wrocławiu. To mi się podoba, a cena to 230zł ;)

 

w czwartek odezwę się z nowej platformy ;)

 

---EDIT---

dostałem odpowiedź od Foxconna:

You can download new Bios to have a try,when release new bios,we'll upload to the following link:

http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0000003

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy foxconn zrobi bios podobnie jak asus i msi przyspieszający zintegrowaną kartę graficzną

 

edit

trochę ot płyta GA-G33M-DS2R doczekała się nowego biosu, a w nim to na co wszyscy czekali :wink:

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i początek tragedii

wszystko niby pięknie się zainstalowało, ale moja sieciówka na PCI (także realtek) gryzie się z tą zintegrowaną. Po zainstalowaniu sterów do integry system nie bootuje, to jakiś absurd.

 

EDIT

jakimś cudem zaczęło działać, przed chwilą restart przy ładowaniu systemu

zaraz poinstaluje parę rzeczy i biorę się za lekkie oc ;)

 

EDIT2

tylko nie wiem dlaczego nie ładuje mi się panel sterowania Catalystów ;/

mam najnowsze i obraz jest ostry :)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem bedzie upgrade sterów do najnowszej wersji w razie problemów.

 

Narazie testuje zintegrowaną dźwiękówkę ze względu na lipne stery audigy pod viste, jakościowo bardzo dobrze wypada, potwierdzają to testy i odsłuch :wink: , jednak w porównaniu do audigy gra ciszej na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do instrukcji racja i weź się domyśl do czego co jest w biosie np., dual zaznaczony kolorami, myślę, że skoro znajduje kontroler video to pozwoli to na wyświetlanie niezależnie na 2 monitorach obrazu, obecnie tylko klon, ale mogę się mylić.

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś się pomęczę miesiąc/dwa

na razie 2,4Ghz i wyniczek już lepszy od bartka superpi

 

ps

Czy w menedżerze zadań nie powinny być 2 wskaźniki użycia procesora?

 

EDIT

Na NB jest sens zwiększać napięcie?

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w menedżerze zadań nie powinny być 2 wskaźniki użycia procesora?

 

EDIT

Na NB jest sens zwiększać napięcie?

U mnie są 2 wskaźniki na obu systemach, jakoś nie zauważyłem zmian po podniesieniu napięcia, w tej chwili czekam na nowy bios i nowe funkcje, obecnie max to 2,7GHz stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie 2660 (280x9,5) czy stabilnie to się okaże ;)

 

EDIT

dobra, można powiedzieć że 275x9,5 jest stabilne bez podnoszenia napięć, teraz zabawa pamiątkami

Dołączona grafika

 

ogólnie jestem trochę zawiedziony, bo na defaultcie proc w superpi1 był 10 sek gorszy od mojego bartka, teraz jest lepiej, ale bez rewelacji

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, można powiedzieć że 275x9,5 jest stabilne bez podnoszenia napięć, teraz zabawa pamiątkami

275x9,5 czyli 2612mhz bez podnoszenia napięcia. Wygląda że procek średniak, zdażały się padaki co 2500 na standardowym napięciu nie robiły ale i takie co blisko 3000mhz osiągały. Kurcze osobiście liczyłem, że te 2800mhz be podnoszenia to obecne tygodnie robią z palcem w d.... A tu okazuje się, że niekoniecznie. Do pasywki przydałoby się trochę lepiej.

ogólnie jestem trochę zawiedziony, bo na defaultcie proc w superpi1 był 10 sek gorszy od mojego bartka, teraz jest lepiej, ale bez rewelacji

A jak odczucia w codziennej pracy. Czuć różnicę czy nie.

 

 

 

trochę ot płyta GA-G33M-DS2R doczekała się nowego biosu, a w nim to na co wszyscy czekali :wink:

Widziałem , że wprowadzili dodatkowe dzielniki. Męczy mnie ta płyta bardzo. Tym bardziej , że ceny 393zł i 338 zł (za wersję bez raid) i nowa rewizja e2100 ma być pod koniec lipca.

Poza tym widziałem wynik na nowym biosie FSB540!! a tyle, to niektóre pełne atx nie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem czy warto było te ~200zł oszczędzać. Ja nie czuję prawie żadnej różnicy do bartka i 1gb ddr w dualu

 

q3 działa nieźle, przy 1680x1050 mam średnio 70fpsów

zastanawia mnie tylko jedno, popatrzcie na mojego wcześniejszego screena. 1,7V na pamiątkach oO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem czy warto było te ~200zł oszczędzać. Ja nie czuję prawie żadnej różnicy do bartka i 1gb ddr w dualu

qwa to bardzo źle, może rzeczywiście lepiej dołożyć te 200 zł.

btw jakby co to jest 10 dni na zwrot :-P

 

q3 działa nieźle, przy 1680x1050 mam średnio 70fpsów

Chociaż ta integra dobrze się sprawuje :)

 

zastanawia mnie tylko jedno, popatrzcie na mojego wcześniejszego screena. 1,7V na pamiątkach oO?

Widać , że GR ma potencjał 824 na 1.7 no no :D

 

EDIT

Próbowałeś podbić napięcie z poziomu windy korzystając z tego programu FOXONE

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, CL4 na 2V bez problemów, może już pamiątki miały za mało papu, zaraz sprawdzę :)

 

Dołączona grafika

 

no i miałem rację :)

superpi1- 33 sek

 

PS

catalyysty 7.2 działają razem z control panelem, biedny ten panel bo biedny, ale działa jak należy. Tylko co z AVIVO... ?:>

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na foxconnie nie można obniżyć HT Linka, a dałem CL5 i takie napięcie, niestety...

 

290x9,5 (2755Mhz) wstaje, ale superpi do końca nawet nie przejdzie, przydałoby się minimalnie go dovoltować

 

a na bartku miałem ponad 10 sek więcej tyle że przy 2300Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...