Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Zostało ci chyba tylko moje "ostateczne rozwiązanie" z rezystorem i ustawienie na sztywno 1300-1400rpm, głośne nie jest a chłodzenie wystarczające. Mógłbyś jeszcze zrobić (albo kupić) regulator z czujnikiem temperatury, ale dużo z tym zachodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem spytac sie uzytkownikow a690gm2ma czy mieli oni jakiekolwiek problemy z nowym biosem?

Oraz prosilbym o zdjecie, lub opisanie prawidlowej(czyli pozwalajacej na zapis biosa) pozycji zworki na "bios write-protection jumper".

Z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienie odwrotne jak na instrukcji pozwala na zmianę biosu. jak będzie potrzeba to zrobię fotkę, nie bardzo mi się chce rozbierać 2 kompa.

 

oto fotka:

Dołączona grafika

 

Przy okazji mam pytanie, czy ta płyta nie ma za wysokich odczytów temp? na DFI ten egzemplarz brisbane nawet po O/C w okolice 3,0 był chłodniejszy, gdy założyłem go pod foxa to gdy zapuszczę orthosa nawet na stock v-core temp momentalnie osiaga 60C (sprawdzałem w budzie i poza nią), pasta arctic silver 5, dobrze rozprowadzona i jeszcze mobo piszczy co jakiś czas sygnalizując zatrzymanie się wentylatora.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co daje ten nowy bios, wie juz ktoś może;]

 

Przy okazji mam pytanie, czy ta płyta nie ma za wysokich odczytów temp?

Mam to samo, i brisbane i płyta ma zwalone czujniki,..

 

Wczoraj próbowałem uzyskać na P35 okolice 3ghz..

3x600

298 fsb

memki: 18-5-5-5 przy 333 co dało w granicach ~1000

 

no i lipa nie wiem co mnie ogranicza dlaczego nie moge zorbic stabilnego 3gh na tej mogo,

temperatury w normia mam 5 wiatrakow w budzie napiecia tez dawałem na max i procka i pamieci co jest;/

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos bedzie potrafil mi pomoc...

Chodzi o to, ze po aktualizacji biosa do tego poprzedniego jak i po aktualizacji najnowszej, wczorajszej, mam problemy z wlaczeniem komputera. Przy pierwszym wlaczeniu po aktualizacji pokazuje mi sie blad, wystepujacy przy cmos settings. Ale wlaczam go z default ustawieniami i wszystko dziala. Problem w tym, ze nie moge go potem zrestartowac, ani wlaczyc od nowa. Windows sie laduje, gdy przechodzi do pulpitu nagle blue screen i restart. I tak w kolko. Troche meczace jest bawienie sie zworka od resetu biosa kiedy chce wlaczyc kompa. Myslalem ze problem lezy w zworce ktora moze blokowac zapisywanie sie biosa, o czym pisalem wczesniej. No ale jednak to nie pomoglo. Biosa aktualizuje programem od foxconna, lifeudpate czy jakos tak.

ps: jesli probuje zamiast odpalac go na default, chociaz zmienic w ustawieniach godzine, nastepuje wlasnie ww problem.

Pomocy ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos bedzie potrafil mi pomoc...

Chodzi o to, ze po aktualizacji biosa do tego poprzedniego jak i po aktualizacji najnowszej, wczorajszej, mam problemy z wlaczeniem komputera. Przy pierwszym wlaczeniu po aktualizacji pokazuje mi sie blad, wystepujacy przy cmos settings. Ale wlaczam go z default ustawieniami i wszystko dziala. Problem w tym, ze nie moge go potem zrestartowac, ani wlaczyc od nowa. Windows sie laduje, gdy przechodzi do pulpitu nagle blue screen i restart. I tak w kolko. Troche meczace jest bawienie sie zworka od resetu biosa kiedy chce wlaczyc kompa. Myslalem ze problem lezy w zworce ktora moze blokowac zapisywanie sie biosa, o czym pisalem wczesniej. No ale jednak to nie pomoglo. Biosa aktualizuje programem od foxconna, lifeudpate czy jakos tak.

ps: jesli probuje zamiast odpalac go na default, chociaz zmienic w ustawieniach godzine, nastepuje wlasnie ww problem.

Pomocy ;x

Czy po aktualizacji biosu ustawiłeś napięcie na pamięciach na 2,2V (podnieś minimum o +250mV). Z opisu wynika że masz pamięci Patriot LLK takie jak ja a u mnie na standardowym napięciu bios tylko startował po resecie zworką clear.

Każda aktualizacja resetuje ci ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :D wybawiles mnie :) nigdy bym nie wpadl ze to moze o to chodzic...

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy jesli mam wlaczona karte graf zintegrowana, nie bedzie sie ona gryzla z ta oddzielna? Powinienem ja moze wylaczyc?

A co do tych napiec, ktore jeszcze powinienem zwiekszyc? tak na oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem uzyskać na P35 okolice 3ghz..

3x600

298 fsb

memki: 18-5-5-5 przy 333 co dało w granicach ~1000

 

no i lipa nie wiem co mnie ogranicza dlaczego nie moge zorbic stabilnego 3gh na tej mogo,

temperatury w normia mam 5 wiatrakow w budzie napiecia tez dawałem na max i procka i pamieci co jest;/

Ja bym stawiał na memki. Geile to do O/C świetne nie są, puść je na 533, albo nawet na 400 i sprawdź czy procek idzie :)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :D wybawiles mnie :) nigdy bym nie wpadl ze to moze o to chodzic...

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy jesli mam wlaczona karte graf zintegrowana, nie bedzie sie ona gryzla z ta oddzielna? Powinienem ja moze wylaczyc?

A co do tych napiec, ktore jeszcze powinienem zwiekszyc? tak na oko

Dla lepszych osiągów grafiki powinieneś wyłączyć w biosie zintegrowaną sam mam tak zrobione ale możesz również mieć włączoną. Pozostałe napięcia lepiej zostaw w spokoju nic nie trzeba zwiększać. Płyta po prostu ustawia pamięci PATRIOT LLK za ostro na takich ustawieniach pracują poprawnie ale na napięciu powyżej 2V a nie domyślnym 1,8V. Na takim samym procku nie zmieniając pozostałych napięć doszedłem do 3GHz stabilnie, obecnie działa na 2,8GHz zmniejszyłem bo po co go przeciążać, a nie podkręcić taki procesor to grzech mam taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad takimi płytami jak:

1)Asus M2A-MX - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...prid=s2AsuM2AMX

 

2)Asus M2A-VM - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...rid=s2AsuM2A-VM

 

3)ECS AMD690GM-M2 v1.0A - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...SAMD690GMM2v10A

 

4)ECS K8.A740GM-M v1.0 - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...CSK8A740GMM+V10

 

5)Foxconn A690GM2MA-8KRS2H - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...A690GM2MA8KRS2H

 

6)Foxconn K8A690VM2MA-RS2H - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...K8A690VM2MARS2H

 

7)Gigabyte GA-MA69VM-S2 - http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...s2GigGAMA69VMS2

 

Która z nich była by naj optymalniejsza?

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na memki. Geile to do O/C świetne nie są, puść je na 533, albo nawet na 400 i sprawdź czy procek idzie :)

dokładnie, na bank pamieci, jaka musze miec konfiguracje w biosie zeby je puscic na 533 albo 400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na bank pamieci, jaka musze miec konfiguracje w biosie zeby je puscic na 533 albo 400?

w biosie masz ustawienia 800/667/533/400 ustawiasz na te 400, timingi na początek na cl5 i lecisz z procem. Dokładnie gdzie znaleźć te ustawienia w biosie foxa to Ci nie powiem, bo raz ustawiełm tamtego kompa i sobie chodzi, ja osobiście używam tego na DFI z podpisu ;). Najwyżej jutro wejdę na PC brata i porobię fotki co gdzie i jak :)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam przedmiotową płytę i następujący problem - włączam FOX ONE i chcę w cpu control użyć funkcji

fox intelligent stepping, ale niestety nie mogę zaznaczyć tej opcji. W biosie qnq jest

ustawiony, power mng na minimalny - ale dalej dostępna jest tylko regulacja manualna.

Mam LE-1620 i pełny update biosów i aplikacji foxa. Chcę aby proc chodził sobie na najniższych obrotach gdy np. siedzę w necie, lub chwilowo odchodzę od kompa - save energy & money. Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem ostatnio OCZ OCZ2G8002GK, czyli fabrycznie: 2 x 1GB (dual), 800MHz, CL5, 1,8V.

Trafiły mi sie dobre sztuki, bo bardzo ładnie się kręcą: 1002MHz, 5-5-5-15, 1,86V (1760+100mv) :) Więcej nie próbowałem.

Jest to stabilne ustawienie - Prime95 Torture Test - Blend >1,5h (dla pewności trzeba by z parę h więcej potestować).

 

**********

Czy to zaniżanie napiecia na RAM-ie (o ok. 40mV; np. 1,8V BIOS pokazuje jako 1,76V) przez Foxconn A690GM2MA-8KRS2H ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy to tylko błędny odczyt czujnika? Może ktoś sprawdzał miernikiem?

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś z Was bios P42?Czy u Was oc,czasem pojawia się coś jak coldboot jak na P35?Ja mam czasem coś takiego i muszę wyłączyć kompa z kontaktu i po ponownym podłączeniu uruchamia się normalnie.

Edit:Wgrałem ten bios ale raczej nic nie zmienia i wracam do P35.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z mobo Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, a dokladniej z pamieciami. Kupilem pamieci A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb) i po ich zainstalowaniu komp nie wstaje. Co dziwne, gdy wsadze stara kosc Kingmaxa wraz z tymi dwoma to idzie bez problemu i wykrywa wszystkie 3 kosci.

Czy ktos moglby mi doradzic co w tej sytuacji zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z mobo Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, a dokladniej z pamieciami. Kupilem pamieci A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb) i po ich zainstalowaniu komp nie wstaje. Co dziwne, gdy wsadze stara kosc A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb)A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb)a wraz z tymi dwoma to idzie bez problemu i wykrywa wszystkie 3 kosci.

Czy ktos moglby mi doradzic co w tej sytuacji zrobic??

 

A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb)jeśli są na 2,2V to nie wstanie mam ten sam problem.

Plyta jest ustawiona na 1,8V.Kingmax jest na 1,8V.W biosie trzeba ustawić napiecie ram na wartość napiecia jaką ma A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb).

 

A-Data Extreme Edition DDR2 800+ (2x1Gb) są na - Voltage: 2.0V~2.1V.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie masz ustawienia 800/667/533/400 ustawiasz na te 400, timingi na początek na cl5 i lecisz z procem. Dokładnie gdzie znaleźć te ustawienia w biosie foxa to Ci nie powiem, bo raz ustawiełm tamtego kompa i sobie chodzi, ja osobiście używam tego na DFI z podpisu ;). Najwyżej jutro wejdę na PC brata i porobię fotki co gdzie i jak :)

Bardzo czekam na te forki;) dasz rade je nam zamieścic, albo chociaz napisz jakie opcje nalezy przestawic..

 

Z góry dzieki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze ruszam starocia ale własnie kupiłem za 230zł tę płyte z obudowa "barebone" Vintage 2, wsadziłem LE-1150 i 1GB i sprzęt chodzi

sprawnie szybko i skutecznie. Jest cichy a procek osiąga 26-29 stopni :) na boxowym sempronowym wiatraczku. Po skreceniu wiatraka do 250 RPM dobila do 32 stopnii. Ogolnie jakio pecet do pisania ogladania filmow i internetu za 370zł rewelacja (bez HDD,DVD) na dodatek w obudowie jest jeszcze czytnik kart SD,CF,MS. NIe oplaca sie samej plyty za 150zł kupowac jak za 80zl mamy calkiem fakjna obudowe z kompletami kabli i zasilacz (mierny ale cichutki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czekam na te forki;) dasz rade je nam zamieścic, albo chociaz napisz jakie opcje nalezy przestawic..

 

Z góry dzieki;)

Dawno się nie zaglądałem do tego tematu, gdyż brat zabił mobo (tzn sama padła) 2 dni po tym jak zaoferowałem zrobienie fotek i przesiadł się na C2D wiec bardzo mi przykro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...