Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Okno AMD overclocking configuration

 

Processor frequency (FID): Auto (zaleznie od mnoznika tw X2) mozesz sprobowac 10x

CPU voltage Control: +75mV / na poczatek i delikatnie w gore zaleznie od stabilnosci

CPU NB HT: 3x600MHz nie ma sensu dawac wiecej

CPU NB HT link: Auto

 

CPU / HT = 266 / Na początek i potem delikatnie w górę

 

Okno "Foxconn feature..." Ustawiasz tam napiecia dla NB i DIMM

 

Na poczatek NB= +150mV-200mV mozna tez podnieść ja jade na +300mV

voltage dimm= +450mV = ~2.1 [V] rownież delikatnie podnosic jesli bedzie niestabilny! (Wczesniej przeczytaj ile Twoje pamieci wytrzymuja standardowo ~1.8 [V]..)

 

W oknie Memory configuration ustaw wg tego;) Przestaw tylko Mem clock Value = 333

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

reszty opcji z tej zakładki nie ruszaj;)

 

Zwiększ też delikatnie napięcie na ramie;)

 

Bezwzględnie wyłącz w biosie Cool & Quiet (disabled) oraz zablokuj "PCI IDE bus master", podobnie "S. spectrum"

Smart Fun mozesz zostawic właczone, zrób wczesniej upka biosu do P35 jesli jeszze nie masz, podobno najwydajniejszy

 

tyle odemnie;) powodzenia

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady, aczkolwiek nadal nie odpowiada to na moje pytanie. Bo jeśli dobrze potrafię odczytać tą tabele:

 

Dołączona grafika

 

To przy taktowaniu 2877Mhz i mnożniku równym 12 (bo taki posiada mój procesor) to jeśli ustawie w Biosie DDR2-533 to dzielnik pamięci wyniesie 9.

A to daje nam: 2877 / 9 = 319,6MHz, więc komp powinien wstać z palcem...

By może jedna ważna informacja, o której nie wspomniałem, a mianowicie to iż narazie działam na integrze z tej płyty, więc by może to ma coś wspólnego z tymi pamięciami jako, że ta grafika korzysta z HyperMemory. Aczkolwiek dzięki za rady. Na pewno się przydadzą jak już włożę w tą płytke pełnoprawną grafe.

 

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje.

Jeśli wsadzę kość pamięci do pierwszego banku (niebieski-lewy) to komputer nie wstaje, w drugim (niebieski-prawy) działa normalnie. To samo z żółtymi. Żółty-lewy nie wstaje, żółty-prawy wszystko ok. Mam się przejmować czy po prostu tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może radiatorki na sekcje zasilania pomogłyby w OC?

 

Aktualnie mam prodkręconego Brisbane 4100+ z 2,1Ghz na 2,95Ghz stabilne (nie moge osiagnac stabilnych 3Ghz ;/) - orthos przechodzi kilka godzin bez błędu, a przy 3Ghz po kilku minutach błąd, więc w ogule nie jest stabilne (3Ghz). Aha, napięcie procka stock, nie zwiększam, bo wysoka temp na tym box chłodzeniu.

 

http://www.ixbt.com/mainboard/foxconn/a690gm2ma/board.jpg

Prosze zaznaczyć np w Paincie gdzie moge dac radiatory.

 

Mam wsadzone tam 2 komplety pamięci 2x1GB - partioty llk i ocz special ops, ktore chodza na 420Mhz z timingami 4-4-4-12-16 2T

 

Teraz będę wsadzać kartę EVGA 8800GT 512MB i chciałbym wyciągnąć z procka ponad 3Ghz, więc czy zakup Pentagram Karakorum pomoże coś jeszcze wycisnąć z tego proca? (jakieś 3,5Ghz byłoby miłe)

 

A może to po prostu płyta nie może osiągnąć 300 HT?

 

Pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyRq Chciałbym, żeby działały na stockowych wartości lub chociaż jak najbliżej tej liczby, czyli 333MHz.

 

Częstotliwość ram jest uzależniona od częstotliwości procesora.Masz procesor 2500 MHz i przy takiej częstotliwosci procesora pamięć ram pracuje z 239(478 MHZ) Zwiększ częstotliwość procesora a ram osiągnie swoją max.częstotliwość.

 

KamilSWAT Aktualnie mam prodkręconego Brisbane 4100+ z 2,1Ghz na 2,95Ghz stabilne

 

Wrzuć scren z CPU-Z i ORTHOSA.

 

Trancvission "Co do mnie to pobawilem sie troche i oto efekty, stabilny 32MB PI"

 

Twoje 29,09,312 w teście 32MB PI przy 2899 MHz.A oto moje efekty przy 2812 MHZ

 

 

 

post-159756-1215098831_thumb.jpg

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kupon

 

Po pierwsze to X2 4600 pracuje przy częstotliwości 2400MHz, po drugie pamięć działa wtedy z prędkością 300MHz (600MHz efektywnie), a po trzecie to kompletnie pomyliłeś wypowiedzi z osobami, nie wspominając już, że nie potrafisz przepisać mojeku nicku.

Edytowane przez cyRq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem co tam kupon nabazgrał, bo chyba sam nie wie co chciał swoim postem przekazać, ja oczekuje odpowiedzi, czy da rade z brisbane (4100+ 2,1GHz) wyciągnąć ok 3,5Ghz na pentagram karakorum (mogę mu dać maksymalnie bodajże 1,6-1,7V)

 

PS. Opłaca sie upgradować bios do P44? Mam aktualnie P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kupon

 

Po pierwsze to X2 4600 pracuje przy częstotliwości 2400MHz, po drugie pamięć działa wtedy z prędkością 300MHz (600MHz efektywnie), a po trzecie to kompletnie pomyliłeś wypowiedzi z osobami, nie wspominając już, że nie potrafisz przepisać mojeku nicku.

Tak pomyliłem sie co do częstotliwości.Za nick przepraszam.

 

Hmm nie wiem co tam kupon nabazgrał, bo chyba sam nie wie co chciał swoim postem przekazać, ja oczekuje odpowiedzi, czy da rade z brisbane (4100+ 2,1GHz) wyciągnąć ok 3,5Ghz na pentagram karakorum (mogę mu dać maksymalnie bodajże 1,6-1,7V)

 

PS. Opłaca sie upgradować bios do P44? Mam aktualnie P35.

Chciałem zobaczyć uwiarygodnienie twoich osiągów.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno AMD overclocking configuration

 

 

 

zablokuj "PCI IDE bus master", podobnie "S. spectrum"

Za co odpowiadają te funkcje w biosie?

 

I co Ci z mojego uwiarygodnienia, ja zadałem bezpośrednie pytanie dotyczące tego jak wysoko może pójść Brisbane, a ty mi tu jak piernik do wiatraka.

Nie ma sprawy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierszą wyłaczasz po to zeby przez przypadek karty nie spalic PCI jakiejs o ile takowa masz wpieta, a to drugie to spread spectum - redukowanie impulsow ale czytalem gdzies ze podczas krecenia nalezy to wylaczyc;)

 

czytaj:

Pamiętaj by wyłączyć Spread Spectrum jeżeli przetaktowujesz CPU, ponieważ nawet 0.25% wahanie może wywołać tymczasowy wzrost prędkości zegara o 25MHz (w przypadku CPU 1GHZ), który może po prostu spowodować zawieszenie przetaktowanego procesora. Albo przynajmniej użyj ustawienia Smart Clock, ponieważ nie wiąże się z nim żadna modulacja częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poda ktoś gdzie dokładnie znajduje się te S. spectrum oraz PCI ide bus master?

 

1-Integ.Peripherils-Onboard Devices-Spead Spectrum

2-PnP/PCI Configuration-PCI IDE BusMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie wkońcu puścić pamięci na 400 MHz, obniżyłem tylko mnożnik HT 2x400, widocznie 3x600 było za dużo, pamieci na razie 5-5-5-15 v2.1,

 

 

zaraz pojadę w górę z prockiem;) i zmieniam bios na P35 spowrotem;)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wyniki (ciekawe czy lepiej sie proc kreci na HTx2), mnie ciekawi czy polepszy się OC pamięci i ogolnie stabilnosc podkreconego procka po wylaczeniu zintegrowanej karty graf (a to juz niedlugo, jak przyjdzie 8800GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes Sir B-) po powrocie do p35 lepsze wyniki w everest..

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Również nie mam grafy na PCI-Ex co znacznie ogranicza pamięci, a nie mam żadnej zeby przetestować :huh:

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes Sir B-) po powrocie do p35 lepsze wyniki w everest..

 

Dołączona grafika

 

 

Również nie mam grafy na PCI-Ex co znacznie ogranicza pamięci, a nie mam żadnej zeby przetestować :huh:

Miał być test 32M :blink:

 

 

Udało mi sie wkońcu puścić pamięci na 400 MHz, obniżyłem tylko mnożnik HT 2x400, widocznie 3x600 było za dużo, pamieci na razie 5-5-5-15 v2.1,

 

 

zaraz pojadę w górę z prockiem;) i zmieniam bios na P35 spowrotem;)

Jak zmienisz bios?

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupon! sam mówiłeś że w rankingach 16 robią, jakby chciał wywalić błąd to by wywalił.. nawet przy 1mb!

 

zmienić bios: manualnie robiąc dyskietkę przez flash, lub przez foxconn LiveUpdate!, szukanie nie boli, było na ten temat 3 strony wczesniej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupon! sam mówiłeś że w rankingach 16 robią, jakby chciał wywalić błąd to by wywalił.. nawet przy 1mb!

 

zmienić bios: manualnie robiąc dyskietkę przez flash, lub przez foxconn LiveUpdate!, szukanie nie boli, było na ten temat 3 strony wczesniej;)

A oto mój wynik w 16M.Częstotliwość procesora 2791MHz :razz:

 

post-159756-1215186847_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kupon - widze, ze mamy identyczny procesor, tez mam Brisbane 4000+, dzisiaj sprawdzalem i chodzi na 280HTT, mnoznik 10,5 (2940Mhz) i bez zmiany napiecia (Ty widze, ze masz juz prawie 1,5V, a ja 1,35), ram przy tym ma bodajze 420Mhz 4-4-4-12-16 (wczesniej pisalem, ale nie bylem pewien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kupon czy to są wyniki po HT x2? sprawdziłeś czy przy tych ustawieniach komp Ci normalnie wstaje? mi przy 2.9 juz nie wstaje!

 

Zmień mnożnik procka na 10x daj ~290-300 fsb i zobacz czy Ci sie uruchamia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kupon - widze, ze mamy identyczny procesor, tez mam Brisbane 4000+, dzisiaj sprawdzalem i chodzi na 280HTT, mnoznik 10,5 (2940Mhz) i bez zmiany napiecia (Ty widze, ze masz juz prawie 1,5V, a ja 1,35), ram przy tym ma bodajze 420Mhz 4-4-4-12-16 (wczesniej pisalem, ale nie bylem pewien)

 

Przy 2792MHz częstotliwości procesora muszę dać +100mVna CPU Voltage aby płyta odpaliła.

 

@kupon czy to są wyniki po HT x2? sprawdziłeś czy przy tych ustawieniach komp Ci normalnie wstaje? mi przy 2.9 juz nie wstaje!

 

Zmień mnożnik procka na 10x daj ~290-300 fsb i zobacz czy Ci sie uruchamia?

Tak to po HTx2.Zaraz sprawdzę z mnożnikiem.

 

Dałem mnożnik 290 i nie wstała ,był bios i nic potem.Reset i mogłem zmieniać ustawienia w biosie.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy HTT >285 płyta nie wstaje, tzn monitor sie nie włącza (muszę wyczyscic CMOS).

 

Wydaje mi sie, ze to pamieci blokuja, poniewaz mam wsadzone patrioty llk i ocz special ops, patrioty na elpidach, a ocz nie wiem na czym nawet, wiec pewnie to sie slabo kreci...

 

EDIT: Zdziiwlo mnie, ze tak slabo sie wasze procki kreca, chyba porobie screeny jak ustawienia u mnie wygladaja itp

Edytowane przez KamilSWAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamilSWAT pokaż pokaż sam jestem ciekawy Twoich wyników..

a co do Brisbane w G1 to one już tak mają czytałem na wielu forach, ich zegar kończy się na 2.8 - 2.9, rzadko się trafia egzemplarz robiący stabilne 3.0

i więcej.. wiec i tak mamy dobre wyniki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ponizej screeny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

PS. Wydaje mi sie, ze temp proca mnie ogranicza, bowiem po ponad 30 minut Orthos temp proca wynosi 82 stopnie, co napewno nie jest prawda, gdyz radiator jest tylko mocno ciepły, a przy tej temp powinien mnie parzyć (to napewno nie jest wina pasty sprawdzalem kilkukrotnie), podejrzewam, ze HeatSpreader jest źle założony lub po prostu czujnik temp zwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie, na temp nie patrz wszędzie się trąbi ze brisbane maja zwalone czujniki, nasz foxconn zresztą też ...

z tego co widzę masz oddzielnie grafe, i 4 gb pamieci, to też wpływa;)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam oddzielnie grafy (jeszcze), jak bede mial grafe, na procka zakladam Karakorum uprzednio zdejmujac IHS i wtedy wezme się za pożądne OC, bo teraz nie chce podnosic napiecia na BOX wentylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował karty standardu pci-e 2.0 na płytach z 690g. Mam radka 3850 i problem, nie wiem czy to wina karty czy niekompatybilności z płytą.

na poczatku tygodnia powinien mi dojsc 3850, wiec dam znac co i jak.

mam nadzieje ze problemu nie bedzie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...