Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem szczesliwym posiadaczem owego foxconna ;) niestety plytka nie moze rozwinac skrzydel (pod wzgledem oc) ze wzgledu na slaby egzemplarz procka jaki posiadam (athlon x2 3800+ windsor rev. f2) probowalem wszelkich kombinacji alpejskich, ale za chiny ludowe nie poleci powyzej 2,5ghz (musialem nawet zrobic pinmoda zeby chodzil na 1,5v bo przy tym co oferuje plyta +200mv udalo mi sie osiagnac 2,4ghz). W zwiazku z tym nosze sie z zamiarem wymiany procka. Tutaj moje pytanko: Czy na naszym mobo pojdzie athlon x2 KUMA?? wiem, ze teoretycznie plytka nie ma wsparcia dla am2+, ale na kilku zagranicznych forach znalazlem "maniakow";) ktorzy na plytkach z chipsetem 690g uruchamiali phenomy - wykrywane byly jako "unknown processor"

( http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-257095_10_0.html , http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-247491_10_0.html). Wiec zastanawiam sie czy po prostu w przypadku wstawienia tego proca plyta by wstala ale wykrylaby kume jako "unkonwn processor", co raczej by mi nie przeszkadzalo ;) Moze ktos probowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xavi92

Witam czy da sie zmienić nowszy bios(P45) na straszy(P35) programem Fox live update?? Jak tak to jak bo nie chce nic popsuć kumplowi? :)

Edytowane przez xavi92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem już do Foxconna przy okazji premiery Phenoma I a wtedy mi odpisali że nie jest niestety planowany BIOS wspierający K10 a tym bardziej K10.5 którego wtedy jeszcze chyba w planach nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi odpisali tak;)

 

Dear Sir/Madam,we have received your issue and would give you solution as soon as possible, please wait patiently.

Ustosunkują się i być cierpliwym może jednak coś z tego będzie, jak ich zasypiemy to się pośpieszą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też do nich napisałem z prośbą by ich inżynierowie odpowiedzialni za support danych procków sprawdzili czy w ogóle płyta się uruchomi z procesorem Athlon X2 7750 albo z Phenomem II X3 710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam odpowiedź:

 

Dear Sir,Thank you for supporting Foxconn products.the motherboard does not support AMD phenom processors, please refer to the cpu support list:http://www.foxconnchannel.com/Upload/Compatibility/200811031013207638A690GM2MA-CPU-A85.mhtBest regards,

Chyba jednak się nic z tego nie będzie;/ Swoją drogą ameryki nie odkryli, i jak zwykle nie na temat, bo pytałem o nowy bios, a nie czy obsłuży czy nie!!

Przyda się lista procków zgodnych napewno z A690GM2MA-8KRS2H z biosem P45

 

Dobra póki co nie ma obsługi nowszych, ja się chyba zdecyduje na kupno, X2 5600+ 2MB na Windsor? co o tym myślicie

200811031013.pdf

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to bez sensu,zmiana x2 na x2 się nie opyla.Będziesz miał 1mb cache więcej i tyle.

tylko, a jak kupie np: x2 5200+ który ma na wstepie już wiecej niz 2100MHz to nie będę czuł różnicy? jeszcze jak skręce to powinienem w rezultacie miec te ok 3,2 chociaz:) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że Asus z pierwszego linka ma od dawna BIOS pod Phenomy.

A czy będzie działał czy nie, pytaj Foxconna.

Moze i ma BIOS pod Phenomy, ale w czasie tego testu takiego BIOSu jeszcze nie bylo: "Phenom2 works fine on this board although it is not officially supported and it showed as "unknown processor" in the bios."

IMHO gdybym mial taka mozliwosc i tak sprobowalbym zapuscic takiego phenoma, albo chociazby Kume na naszym mobo. @Trancvission zakup windsora da Ci naprawde niewielki wzrost wydajnosci (nawet gdy go puscisz na 3.2) w stosunku do twojego brisebane na 2.9. Ja mam windsora na 2.5ghz, kumpel ma brisbane'a 5000+ w stocku (to jest chyba 2.6), w everescie roznica chyba 100pkt na jego korzysc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no macie racje;/ co do biosu dostałem kolejną odpowiedz od szlachty foxconn;a

 

Dear Darek, Since the motherboard spec does not support amd phenom processors, we shall not release the new bios to support it. Thank you for understanding. Best regards, Foxconn Technical Support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jedynie zmiana rdzenia na k10, albo k10.5 dalaby naprawde odczuwalnego kopa... Ja rozwazam zakup phenoma x3 710 (na nowym jadrze) -co prawda jeszcze wczesniej myslalem o Kumie ;),ale czytalem, ze ten phenom jest bardzo podatyny na oc, a do tego na niektorych plytach da sie odblokowac 4 jajo ;) wiec inwestycja calkiem oplacalna! Kupilbym procka i wyprobowal na naszym mobo, jezeli okazaloby sie ze foxconn nie daje rady no to wymiana na cos z chipsetem 780/790fx... Niestety ceny sprzetu sa ostatnio malo zachecajace wiec czekam na spadek ojro, moze sie doczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobie jak mówisz narazie zmieniłem tylko system:pp z Mx7 na Vortex Vista 3rd red;|

 

Jeszcze mam pytanko do posiadaczy płytki A690GM2MA-8KRS2H, wiem że bios P45 nie daje wielkich zmian, w zasadzie żadnych co do wydajnośći chyba jeszcze obniża, ale intersuje mnie

opcje co do pamięci, sa dosyc rozbudowane, nie wiem czy właczyć i co to da to SPD, (optimal performance... ) dalej, pod timingami jest mnóstwo opcji o których nawet nie mam pojęcia

a łapka korci.. wgłębiał się ktoś bardziej w te ustawienia, ale jest w stanie wyjaśnić te nie standardowe..

 

Dalej, w ustawieniach zintegr. karty graficznej sa dwa tryby synchroniczny i asynchroniczny czym one sie różnią, i jaki lepiej wybrać dzięki za pomoc:)

 

Po drodze:) sprawdziłem czy płyta pójdzie przy fsb 400 ;) zrobiłem jeszcze blend testa ;)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Foxconna od roku ale nadal w opcjach FOXONE --> cpu control nie mogę zaznaczyć opcji Auto Overclock i Fox Intelligence Steping.

Wszystko aktualizowane na bieżąco, sprawdzane przy najróżniejszych konfiguracjach i ustawieniach biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze wywal tego foxone z systemu, ja też nie mogłem, tam połowa opcji nie działa albo nie jest dostępna, pomijając brak napięcia NB, zostaw sobie tylko live update;)

Ja dokładnie z rok temu z niego zrezygnowałem;d

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problem nie mogę zainstalować windowsa normalnie

 

również szukam tych sterowników pod AHCI gdzie je znalazłeś czy one są wkomponowane w któryś z tych aktualnych paczek? dzięki9-3_xp32-64_raid.exe9-3_xp32-64_sb.exeRAID: webpam_2.2.1540.29 na stronce foxconn;a znalazłem tylko bios, poprawiający coś z AHCI, nic więcej faktycznie nie ma. :mur: :mur: :mur: :mur:	o co chodzi..?próbuje zainstalować sobie system na dysk Seagate ST3500320AS Sata (w biosie ust. native ide) nie chce ahci a instalator mi go wykrywa jako ahci;/ i nie pozwala na dalsza instalacje czemu?

Dołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A690gm2ma-rs2h i problem z cmos checksum, da się wgrać starszy bios [mam p45] przez fox liveupdate ? [na razie to wywala mi update fail]

I jaki mam wgrać ten bios, na stronie producenta niema w ogóle do tego modelu biosu

Jakby ktoś chciał wiedzieć to phenom 8750BE nie działa na tej płycie - czarny ekran

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dzięki, za sprawdzenie phenom;a co do twoich problemów, to żeby update biosu się udał musisz przestawić zworkę na płycie "Write protect" to się zwie,

wtedy bios pójdzie bez problemu. Biosy są tylko wyszukiwarka jest zwalona u tego foxconn;a musisz szukać po samym wątku (produkty) płyty czyli tutaj;)

 

http://www.foxconnchannel.com/product/Moth...ID=en-us0000307 i wybierasz BIOS;)

 

PS. Szukał ktoś po sieci zmodowanego biosu pod to mobo, znam kilka 4 gdzie ludzie się tym zajmują, może ktoś się podejmie modyfikacji, i sprawi że phenomy ruszą, ehh dobrze pomarzyć;(

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nabyłem procesor taki jak na zdjęciu poniżej

Dołączona grafika

no i mam problem na płycie Foxconn A690GM2MA-8KRS2H nie wstaje chociaż moim zdaniem powinien

zwyczajnie po włożeniu procka jest tylko czarny ekran i zero reakcji a procek raczej jest sprawny...

nie słychać też żadnego pikania z płyty co świadczyło by o jakimś błędzie, da się go jakoś uruchomić ?

bios mam najnowszy P45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to staram się odpalić Athlona II X2 250 na Biostarze ale chyba nic z tego nie będzie;/

 

Athlon II X2 250/ Asus M4N78/2x2 800/4850 wszystko stock 43100 pkt w 3d2k3 :o według benchmarka 200pkt więcej jest na e8400@3,8GHz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...