Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

a ja czekam na przesyłkę.. dysk mam samsunga 80gb jesscze ATA, dokupiłem taki konwerter mam nadzieje ze foxconn nie bedzie powodował problemów...

pewnie Hddlife nie bedzie wykrywal go jako sata a ata.. no zobaczymy..

 

SATA <-> ATA

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK

 

Ja to mam teraz nie lada problem z moim foxconnem - otóż zawiesza mi sie komp.. nie wiem co jest przyczyną. Czasami mi karty graf. nie widzi :| i ciemno na ekranie jest.. z integrowanej odpala z kopa a mojego radka x1950 pro ni hu hu :/ Dodam że karta 100% ok.

 

Dodam ze sprzęt nie kręcony..

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK

 

Ja to mam teraz nie lada problem z moim foxconnem - otóż zawiesza mi sie komp.. nie wiem co jest przyczyną. Czasami mi karty graf. nie widzi :| i ciemno na ekranie jest.. z integrowanej odpala z kopa a mojego radka x1950 pro ni hu hu :/ Dodam że karta 100% ok.

 

Dodam ze sprzęt nie kręcony..

no moje to zmień zasiłke "Powered By Modecom MC350" to sie nie nadaje do OC :sad: poza tym na tych goodramach 667 podobna sytuacja.. :sad:

co do mojego foxconna to czekam jeszcze na procka i będe testował... a podpiąłeś wtyczkę ATX12 (taka na 4piny od zasiłki pod mobo) mam nadzieję że ja nie bedę miał takich problemów z tą mobo

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moje to zmień zasiłke "Powered By Modecom MC350" to sie nie nadaje do OC :sad: poza tym na tych goodramach 667 podobna sytuacja.. :sad:

co do mojego foxconna to czekam jeszcze na procka i będe testował... a podpiąłeś wtyczkę ATX12 (taka na 4piny od zasiłki pod mobo) mam nadzieję że ja nie bedę miał takich problemów z tą mobo

 

Kolego nie miej mnie za takiego co nie umie podłączyć wtyczki ATX12 ;) Goodramy nie mają nic do OC ponieważ ich taktowanie lekko zaniżyłem (zresztą komp był na ustawieniach standartowych i problem występował)- zasilacz nie jest może najwyższych lotów ale szajsem nie jest ;]

 

Problemem okazał sie dysk i windows.. coś po prostu odbiło tym dwóm "składnikom kompa" i były problemy. Full format i nowa winda pomogła ;]

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie miej mnie za takiego co nie umie podłączyć wtyczki ATX12 ;) Goodramy nie mają nic do OC ponieważ ich taktowanie lekko zaniżyłem (zresztą komp był na ustawieniach standartowych i problem występował)- zasilacz nie jest może najwyższych lotów ale szajsem nie jest ;]

 

Problemem okazał sie dysk i windows.. coś po prostu odbiło tym dwóm "składnikom kompa" i były problemy. Full format i nowa winda pomogła ;]

Masz racje, to podstawy ktorych nie powinienem Ci wykładać, tylko mam slabość do modecom'ow, stad moje przypuszczenia.. najwazniejsze ze rozwiązałes problem :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam przyznasz że ten zasilacz jest najlepszą alternatywą tanich i zarazem awaryjnych zasilaczy typu Tracer, Codegen itp. Nie mówię że jest doskonały ;) Też się cieszę ze problem rozwiązany.

 

A co do samego Foxconna, powtórzę sie... płyta rewelacyjna ;] Nie spodziewałem sie takich możliwości w budżetowym micro atx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i sie zaczęło pokusiłem się o instalke jakiegos win Xp mini 2.1 plus 32-bit sformatowałem, poczatkowo miałem problem z dyskiem ale przejściówka okazała się dobrym rozwiązaniem.. idąc dalej.. bios mam na razie P30, po instalce tej mini wersji xp w efekcie mam przy rozruchu ekran wyboru sys. operacyjnego i obydwie pozycje takie same.. to jeszcze nic, dalej.. faktycznie odchudzony ten xp-ek nawracając do foxconn'a .. zaczynam instalacje sterowników

 

kolejno instalowałem:

 

South Bridge Driver 7.10

Display Driver 7.10

Catalyst Control Center 7.10

 

zrobiłem rozruch i lipa.. stery chipsetu.. niby sie zainstalowały ale w add/romove programs ani sladu po nich, display zainstalowane ale nie żadnych opcji w zaawansowanych karty.. Catalist center nie działa odwołujac sie do jakiegos pliku cli.exe, podobnie wszystkie inne exeki z catalista ..

 

jedynie dzwięk i lan zainstalowały sie poprawnie..

 

sterowniki guard rozpakowałem klikam i zero nic sie nie instaluje.. raid;a nawet nie instalowałem.. :(

w dodatku w menager devices brakuje mi urzadzenia "Kontroler magistrali zarzadzania systemem" i tutaj wykrzyknik ehh..

 

Sterowników z płyty nie instalowałem.. a ten foxconn update od biosu.. wywala mi ciągle "bios - up - date".. sprawdzam i nadal jest P30

 

Też mieliście takie problemy ze sterownikami? czy to wina tego xp-ka w tej wersji? nie chce visty instalować jakiego xp najlepeij zainstalować 32-bit czy 64-bit?

 

Bedę dzisiaj siedział do rana i się męczył z tym.. :(

 

:mur:Dołączona grafika

 

tak sie dzieje po odpaleniu jakiegokolwiek catalysta z control center

 

Ps.. Jest już nowy biosik P37 widać foxconn solidna firma :rolleyes:

 

Doczytałem ze potrzebny jest Net framework 2.0 zainstalowałem i nic to samo v3.0 sie nie chciała zainstalować..

 

To tez jest ciekawe. dalczego wykrywa tego radka ze ma 700MB :mur:

Dołączona grafika

 

Ja juz nie mam siły....

 

Moze ktos mi powiedziec jak poprawnie kolejno instalowac te catalysty jakie wersje działaja? czy cos jest z tym pier**** windowsem w wersji mini.. :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się, tez miałem jakieś problemy z instalką sterów na foxconnie

 

najlepiiej wywal wszystko w trybie awaryjnym, potem instalka net 2.0, no i stery - najpierw gart, display, ccc, south bridge (kolejność ze strony ATI)

albo cały pakiet

 

Dzięki.. na pierwszy żywioł zmiana systemu :mur: wracam do XP Pro x32bit, potem zainstaluje tak jak napisałeś:)

jeszcze jak tego garta instalować?

 

albo cały pakiet: czyli to? Catalyst Software Suite

 

Nic bawię się dalej :blink: zmiana systemu powinna pomóc :unsure:

 

Jeszcze raz dzięki pozdrawiam B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam zainstalować nowe Catalyst 7.10 bodajże (tam masz sterowniki do karty, chipsetu). Ja mam je u siebie postawione na XP PRO SP2 i smiga bez problemu. Co do panelu sterowania kartą... ATI chyba odeszło od tych zakładek bo też ich niestety nie mam ( lepsze one były notabene od tego shitowego CCC)

 

A co do karty że ma 700MB to pewnie coś w windowsie walnęło ;] U mnie było 128Mb a teraz to Ci nie powiem bo mam X1950PRO

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam zainstalować nowe Catalyst 7.10 bodajże (tam masz sterowniki do karty, chipsetu). Ja mam je u siebie postawione na XP PRO SP2 i smiga bez problemu. Co do panelu sterowania kartą... ATI chyba odeszło od tych zakładek bo też ich niestety nie mam ( lepsze one były notabene od tego shitowego CCC)

 

A co do karty że ma 700MB to pewnie coś w windowsie walnęło ;] U mnie było 128Mb a teraz to Ci nie powiem bo mam X1950PRO

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim, bardzo mi Pomogliście :wink: .. wkońcu się udało..

Pierwsze pozytywne odczucia należą sie przede wszystkim nowej platformie windows MX by MalcolmX v6, i naprawde polecam ten system

idac dalej.. CCC, zadziałał po zainstalowaniu net framework 2.0, kolejnosc tak jak zalecaliscie.. a wiec wszystko wporzadku

zainstalowałem cały pakiet 7.10 i oto efekty

 

Dołączona grafika

 

Super sterowniki, ATI naprawdę sie postarało... :D :wink:

Nie mogłego sie powstrzymac od zamieszczenia fotki.. wybaczcie jak to super wyglada i te kolory.. B-)

 

Jutro zajmę sie strona biosu zrobiłem juz up'a do P37.. a wiec czas na mojego X2 zobaczymy co potrafi dobranoc wszystkim :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja sie mogę cieszyć że problem już rozwiązany ;) Ja swojego X2 pogoniłem na 2662Mhz bez podnoszenia V - dodam że chłodzonko to Pentagram HP100AlCu + Coolink Green 92mm (ciszaa i dobra wydajność chłodzenia) ;] Czekamy na wyniki twoje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał już ktoś problem ze SMART, wiem ze juz był poruszany, mam samsunga 80GB, przez ta przejsciówke podłączonego do SATA1. w biosie SMART jet włączony ale programy diagnostyczne go nie widza.. jest na to jakas porada.. windowsa instalowałem na NATIVE IDE. sproboje jeszcze poprzestawiac w biosie zobaczymy?

a Ty Drozda uporałes sie juz z tym SAMRTEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem sie ;] Ten Windows co go wgrałeś to właśnie jego wina była... zainstalowałem zwykłego Sp2 Xp pro i śmiga wszystko. A z tym windowsem... to są kwiatki, zobaczysz po czasie... mi komp zaczął mulić, resetować sie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem sie ;] Ten Windows co go wgrałeś to właśnie jego wina była... zainstalowałem zwykłego Sp2 Xp pro i śmiga wszystko. A z tym windowsem... to są kwiatki, zobaczysz po czasie... mi komp zaczął mulić, resetować sie :/

hmm.. jak narazie śmiga aż miło.. :) zaraz napisze na forum napewno chłopaki coś doradzą być może był brak jakieś sterownikow SATA, IDE..

apropo Instalowałeś ten od Malcolm'a v6, czy ten XP-mini? bo ten xp mini to porażka faktycznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie dzisiaj zapodałem nowego biosa betę od biostara

skusiło mnie hasło "improved memory performance" i pochlebne opinie użytkowników, jak na razie spisuje się bardzo dobrze :)

 

niestety nadal mam zwisy na 3D (nagle gaśnie monit, sama grafa się wyłącza bo słychać odgłosy z gry)

 

zadałem sobie trudu, żeby przejrzeć 62 strony o tej płycie na vr-zone i okazuje się że w dalszym ciągu nie ma jednoznacznego rozwiązania.

moim zdaniem jest to wina temperatury, ale nie miałem na tyle chęci żeby przesmarować radiator na chipsecie jakimś lepszym mazidłem, zrobię to przy okazji instalacji nowego chłodzenia na procku ;)

 

na foxconnach nie macie tego typu problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na foxconnach nie macie tego typu problemów?

Ja jak do tej pory nie odnotowałem żadnego problemu z nim.. trochę bios P37 zawiły, ale da się opanować, a co do grafiki to mam w biosie ustawione skromne 128 MB.. no ale oba windowsy widzą 700mb..:PP

 

Chciałbym zapytać na płycie jest mozliwość podłączenia COM1 (opcjonalnie) wiem ze obecnie jest PS2 i USB, ale ja własnie posiadam mysz na com1 jeszcze

ucieszyłem sie z mysla ze ten port zadzaiała ale w biosie nie potrafie znaleść tego ustawienia.. (IRQ, czy disabl/enabl) poprostu nie ma ..:(

Dziwne skoro jest port.. przejsciówke z nim mam ze starej płyty .. wszystko pasuje .. bo przeciez com1 to com1.. zauwazyłem tez na laminacie miejsce na port rownoległy com2 niestety foxconn pozostawił tylko miejsce.. dobrze ze chociaz jeden jest..:)) tyle ze nic mi to nie daje.. podłaczam mysz i nie wykrywa zatrzymuje sie po bootowaniu z monitem "not mouse dedected" i lipa.. ma ktos jakies pomysły na ten port?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką nie miałem problemów. Co do Coma... u mnie w windzie go wykrywa ale czy działa.. nie wiem bo nie mam nic na coma niestety.

 

Trancvission

 

Mówie Ci zmień tego windowsa bo to jest crap jakich nie mało ;] A z tym że masz 700MB ramu w grafice to jest na prawde ciekawe :D Myślałem że zmiana biosu pomoże... no cóż myliłem sie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd Wy te płyty macie :D U mnie jest 128Mb :D

 

Może to zalezy od sterowników.. ja mam catalysta 7.10 teraz a Wy tez?.. co do com1 to napisałem na forum foxconna czekam na odpowiedz bo musi dać sie go uaktywnić..

tylko bios wywala ze nie rozpoznaje myszy nie wykrywa.. w winxp port wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapisywaniu biosu jest ok ale ja ląduje mi się P37dochodzi do 8% i następuje takie zacięcie jak by coś ciągnęło 100% procka, po czym od razu dochodzi do 100% i komunikat "BIOS update failed!". W sumie może to przez nowego procka bo mam x2 3800 włożonego a nie przeinstalowałem systemu jeszcze. Napisze do Foxconna może coś mi poradzą na to;] A tak schodząc z tematu to muszę przyznać, że Foxconn ma świetny dział obsługi klienta. Jaki mam problem to zawsze pomogą. Jak złamał mi się zaczep od trzymania ramów to napisali, że mam oddać płytę na gwarancję jeśli chce i jeśli bym miał jakieś problemy to mam im dać znać i mi pomogą:D. Fajne podejście do klienta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapisywaniu biosu jest ok ale ja ląduje mi się P37dochodzi do 8% i następuje takie zacięcie jak by coś ciągnęło 100% procka, po czym od razu dochodzi do 100% i komunikat "BIOS update failed!". W sumie może to przez nowego procka bo mam x2 3800 włożonego a nie przeinstalowałem systemu jeszcze. Napisze do Foxconna może coś mi poradzą na to;] A tak schodząc z tematu to muszę przyznać, że Foxconn ma świetny dział obsługi klienta. Jaki mam problem to zawsze pomogą. Jak złamał mi się zaczep od trzymania ramów to napisali, że mam oddać płytę na gwarancję jeśli chce i jeśli bym miał jakieś problemy to mam im dać znać i mi pomogą:D. Fajne podejście do klienta.

Pozdrawiam

To raczej na 98% ten system.. a co do obsługi foxconna, to ja jestem troche wkurzony bo na ich forum sie zarejestrowałem ale nie mogę dodać nowego tematu, bo wywala mi bład skryptu z ich strony raczej server.. chciałem napisac w sprawie tego coma'a.. i sie nie da.. ? a ty Jonek z jakiej pomocy korzystałeś ? mógłbyś podać namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...