Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś wie, jak na tej ***** integrze uruchomic wyjście telewizyjne ?? Probowałem już wszystkiego, bios najnowszy, sterowniki od 7.8 do 7.12, system windows 2003. CCC wykrywa mi podłączony telewizor na liście nieaktywnych urządzeń, ale nie można go przeciągnąc do drugiego urządzenia wyświetlającego. Tak samo nie chce się włączyc drugie urządzenie wyświetlające. Kombinowałem w boisie z funkcją multifunction, ale przy wyłączonej nic to nie daje, a przy włączonej pojawia się dodatkowe urządzenie w systemie, jednak nie idzie zainstalowac do niego sterowników. Dodanie tego identyfikatora do pliku inf instalatora powoduje zainstalowanie się tego "czegoś", jednak po instalacji następuje zrestartowanie się komputera i trzeba w trybie awaryjnym odinstalowywac sterowniki.

A może sprawdź inny system np.Xp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia to sie zasadniczo sprawdza przez wtyki zasilacza :wink:

Nie wiem, czy da rade przez płytę. Może jakimś sprzętem serwisowym.

A co do czujników to potwierdzam, że oszukują :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia to sie zasadniczo sprawdza przez wtyki zasilacza :wink:

Nie wiem, czy da rade przez płytę. Może jakimś sprzętem serwisowym.

A co do czujników to potwierdzam, że oszukują :-P

a niby jak przez molexa chcesz sprawdzic napiecie na procku, chipsecie czy memkach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby jak przez molexa chcesz sprawdzic napiecie na procku, chipsecie czy memkach <_<

no przecież napisał, ze na płycie moze sie da, to molex odpada.. napewno są jakies czujniki na płycie tylko własnie teraz gdzie..

 

Dobra ja mam inny problem..

 

Dołączona grafika

Czy wam tez bootowanie z napędów uaktywnia sie co jakis czas po ponownym uruchomieniu kompa? Jak mu sie podoba tak chce bootowac z napedu

i potem tylko ctrl+alt+del ratuje, ale to sie staje już uciązliwe..

 

Dziwne, bo mam opcje odpowiedzialne za bootowanie tak: ale wg. mnie tak powinno być

Opcje te sa dosyć rozbudowane, i na poczatku troche sie pogłubiłem :blink:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wiec mam:

 

1st Boot Device: SATA Dysk

2nd wyłaczone drugie urządzenie bootujace

Try other boot device ??? Co to jest ??? nie posiadam i nie chce innych boot. urzadzen wiec disabled.. ? a nadal chce bootować z DVD-RW? No to teraz już sam nie wiem ;((

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież napisał, ze na płycie moze sie da, to molex odpada.. napewno są jakies czujniki na płycie tylko własnie teraz gdzie..

Najlepiej na kondensatorach od sekcji zasilania proca lub pamięci dostęp tylko z tyłu płyty głównej, ale można se dolutować kabelki zawsze ;) (te 5 kondensatorów w rządku obok socketu proc, pamięci to zapewne ten kondensator zaraz obok zalanej cewki przy slotach, można też posprawdzać w pustych miejscach na kondensatory w tamtych okolicach, na którymś też powinno być właściwe napięcie) . Można także między drenem a źródłem MOSFET'ów odpowiedzialnych za zasilanie właśnie procka/pamięci (dla procka trzeba sprawdzić między którą parą, bo są 3 tranzystory na fazę czyli dwie pary D-S na każdą fazę), jednak jest to jeszcze przed filtrowaniem tego napięcia na wyjście, lepiej tam gdzie pisałem w pierwszym zdaniu. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki oto problem.

Komputer taki jak poniżej wpisany w sygnaturce.

Problem mój polega na tym że, raz przy włączeniu komputera komputer się normlanie załaczy bez niczego ale np jak go chce zresetowac to wówczas często jest tak że komputer nie odpala a co jest najdziwniejsze ze plyta napiecie dostaje dysk staruje wentylatory sie wszystkie kreca i na procku i na grafie a na monitorze obrazu nie ma a dioda od dysku się świeci ciągle dopiero po wyjęciu wtyczki od zasilania odpala i to też nie jest regółą. Juz zmienialem wszystkie opcje w biosie od nosnie zasilania dysk jest IDE tak jest wylaczona opcja SATA w biosie juz nie wiem co mam robic czy to wina plyty czy zasilacza czy moze jakis ustawien w biosie. Bios jest aktualizowany ostatnio do wersji p37 aktualizacja biosu tez nie pomogla jedynie nowe opcje doszly. Moze ktos ma jakies pomysly czekam na wasze odpowiedzi kazda przetestuje bo mnie juz ich braklo. Pozdrawiam kbum. Moje gg 4443790 piszcie . acha płyta jest nówka ma może z tydzień i tak było od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wymień to coś o nazwie mustang 400W na jakiś porządny zasilacz typu modecom mc (nie feel), amacrox.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem zasilacz od bracika targana 420W wlasnie go podpiolem i to samo raz sie wlacza a raz nie. A jeszcze jendo pytanko jak mam dysk niestety na ide nie sATA to w biosie opsje sata mam wylaczyc czy jakos ja ustawic jako NAtive IDE czy inaczej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera moja płyta chyba dostaje downa :/ Przy próbie zmiany tego zwalonego biosu P37 , podczas updatowania biosu programem foxconn liveupdate na 10% wyskakuje bios, niezależnie od tego czy próbuję zmienić na P35 czy na P38 :/ Da się coś z tym zrobić czy wysyłać na serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera moja płyta chyba dostaje downa :/ Przy próbie zmiany tego zwalonego biosu P37 , podczas updatowania biosu programem foxconn liveupdate na 10% wyskakuje bios, niezależnie od tego czy próbuję zmienić na P35 czy na P38 :/ Da się coś z tym zrobić czy wysyłać na serwis ?

no pewnie biosik na dyskietke i update pod dosem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki swoj problem rozwiazalem juz :) yupi to nie wina zasilacza tylko na procku bylo z aniskie napiecie podnioslem minimalnie o 25mV na plytce i teraz smiga jak milo i nawet male OC idzie zobacze na czym stanie :) pozdro all

 

narazie tylko tyle moge sie pochwalic zobacze jutro mam dostac lepsza zasilke bo juz zamowilem bo myslalem ze to jej wina ale na zle raczej mi to nie wyjdzie przy da sie zapas mocy :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kbum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera moja płyta chyba dostaje downa :/ Przy próbie zmiany tego zwalonego biosu P37 , podczas updatowania biosu programem foxconn liveupdate na 10% wyskakuje bios, niezależnie od tego czy próbuję zmienić na P35 czy na P38 :/ Da się coś z tym zrobić czy wysyłać na serwis ?

Użyj winflasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wie ktoś czy płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H będzie obsługiwała Phenoma. Na jakichś niemieckich stronach znalazłem info że obsługuje, ale na stronie foxconna coś się tym nie chwalą.

Tu jest to napisane, ma ktoś więcej info?

Jak wygląda sekcja zasilania tej płyty? Pociągnie 3 albo 4 rdzenie na 3ghz?

Edytowane przez shadowxxz96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 8.1 dodają niby nową funkcję:

"Catalyst 8.1 introduces MultiView™ support. This feature provides for hardware accelerated OpenGL rendering across multiple graphics adapters. MultiView™ will provide hardware accelerated 3D rendering in a system containing multiple graphics cards on an extended desktop arrangement. This feature will allow for the rendering performance and additional frame buffer resources to be evenly shared with the second and third graphics adapters. This allows for a 3D application to have the same performance running on a secondary or third display device as if it were running on the primary display device. This feature will be supported under Windows XP (32 and 64 bit versions), Windows Vista (32 and 64 bit versions), and the Linux operating system. Product support includes: ATI Radeon™ HD & X series."

W sumie to raczej mało przydatne.

 

A propos - rozgryzł ktoś już znaczenie opcji "Multifunction" i "Surround view" w biosie?

Czyżby dawało to możliwość korzystania z obu kart graf. (zintegrowanej i zewnętrznej - też musi być ATI)? Na jakiej dokładnie zasadzie miałoby to działać?

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam kilka pytań dot. tej płyty.

Osadziłem dzisiaj wszystko w nowej obudowie, która ma zewnętrzne audio i mikrofon. Po podłączeniu do płyty wtyczki od fronta gniazda nie działają, a panel dźwiękówki Realtek HDA pokazuje, że front panel jest nieaktywny. Czy trzeba coś włączyć w biosie czy

jak? Znalazłem coś z audio (Azalia) w integrated peripherial i mam na AUTO a jak ustawię na ENABLE to system nie wstaje.

27-01-2008: Sprawdziłem dwie instrukcje: kabelkowania obudowy i pinów z płyty głównej. Zdaje się być prawidłowe ustawienie kabelków ale audio na front panelu nie mam... w biosie Azalia na auto.

 

Druga sprawa: jak włączę w biosie Cool'n'Quiet system nie wstaje. Nic nie podkręcone, wszystko na domyślnych wartościach poza pamięcią, którą mam dodane +450 mV by było 2,2V jak podaje specyfikacja (Patriot).

 

Trzecia sprawa: dysk mam (WD 250GB SATA II) ustawiony na Legacy IDE a podobno w Viście powinno być Native IDE. Jak włączam Native to system nie wstaje.

27-01-2008: trzecie pytanie nieaktualne, mój dysk nie obsługuje native.

 

Wszystkie 3 problemy mają cechę wspólną; system nie wstaje (wiesza się) w momencie gdy ma się pojawić okno logowania, jeszcze przed tym logiem MS z animacją.

 

System jest w "spadku" po poprzedniej konfiguracji sprzętowej, ale przez skończeniem pracy z tamtym sprzętem odinstalowałem sterowniki IDE, VGA itd. Nie umiem reinstalować Visty by zachować wszystkie programy i ustawienia jakie mam teraz a sądzę, że reinstalacja by sie tu przydała... Dlatego nie robię tego.

 

Może ktoś wie co jest grane i potrafi mi pomóc ?

 

Z góry thx

Bruno

 

A propos - rozgryzł ktoś już znaczenie opcji "Multifunction" i "Surround view" w biosie?

Czyżby dawało to możliwość korzystania z obu kart graf. (zintegrowanej i zewnętrznej - też musi być ATI)? Na jakiej dokładnie zasadzie miałoby to działać?

8 lipca 2007 pisał o tym crashone - jest jak sądzisz, po dołożeniu karty na chipie ATI, Surround view się uaktywnia i pozwala na korzystanie z obu GPU. Być może Multifunction ma coś z tym wspólnego.

Edytowane przez Bruno R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zaczyan świtac na horyzoncie nastepca naszego sławnego Foxconna na 690G, tym razem juz na Rs780 czyli rynkowym 780G, mobo diabelsko podobne do naszego, sekcja zasilania niemal identyczna, ciekaw jestem jaka będzie cena:

 

Foxconn RS780(A7GM-S) Pictures is Shown

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.p...5922#post425922

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, no to ja sie pochwalę, pocisnąłem troche pamieci i procka oto wyniki:

Przy ustawieniach napiec:

-CPU Voltage Control: +150

-DIMM Voltage Control: +450

-NB Voltage Control: +200

 

Dołączona grafika

 

Niestety byc moze zasiłka za słaba bo orthos wali błedami juz przy samm test na starcie jakis fatal error :-|

na poczatku wogole win nie chciał wystartowac, albo sypał błedami, ale po podniesieniu napiecia na procku do tej wartosci chodzi stabilnie:)

Byc moze jeszcze za niskie napiecie na pamieciach..

i tutaj jaka bedzie faktyczna wartosc napiecia po daniu +500 ? czy moge zaryzykowac i podniesc jescze o te wartosc?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy mój dysk pracuje w trybie SATA-II. Podłączony jest do gniazda 1 (z 4) na płycie ale wszystkie programy diagnostyczne pokazują, że działa w trybie ATA133. Nie wiem skąd to ATA, kabel jest SATA. Start systemu też trwa dużo dłużej niż na poprzednim mobo, a wtedy dysk działał na 100% jako SATA II. W ogóle jakoś operacje dyskowe wydają się być na tyle wolne, że faktycznie jakby dysk działał jak ATA133. Może coś w biosie trzeba włączyć / zmienić albo podpiąć pod inny slot w płycie ? Od czego zacząć ?

Zobaczcie screen z testu.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios - P39:

http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0000003

 

Generalnie te płyty są naprawdę bardzo udane. Dobrze zaprojektowany laminat/rozłożenie elementów, radiatorki (NB & SB) przyzwoitej wielkości, co prawda brak na mosfetach - ale można przyciąć samemu. No i podkręcalnośc! Bawiłem się już 3 egzemplarzami tego modelu i każdy robił HTT(FSB) na poziomie 330-345MHz (testowałem na Sempronach z zablokowanym mnożnikiem i nigdy nie miałem pewności, czy to CPU więcej nie może, czy płyta...).

Warto też dodać, że płyta ta na początku była produkowana z paroma kondensatorami polimerowymi (około 3 szt. w pobliżu NB, PCI-E, RAM-u), potem już tylko elektrolityczne... Testowałem obie "wersje" i robiły HTT na podobnym (na szczęście) poziomie.

Najprzyjemniejsza jest cena tego mobo - ok. 160 zł :)

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problemik z moją płytą, a konkretnie z aktualizacją biosu. Aktualnie mam P35 i chciałem zaktualizować na P39. Przy 7% aktualizacji komputer się przycina i wyskakuję błąd "Bios update failed" System był przeinstalowywany jakiś czas temu. Przed aktualizacją bios był zloadowany do ustawień producenta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam P35 i chciałem zaktualizować na P39. Przy 7% aktualizacji komputer się przycina i wyskakuję błąd "Bios update failed" System był przeinstalowywany jakiś czas temu. Przed aktualizacją bios był zloadowany do ustawień producenta.

Napisz jeszcze czy aktualizujesz z dyskietki czy z windowsa? Ja robiłem P38 z dyskietki (trzeba użyć 3 przełączników) i było ok.

 

 

W sprawie najnowszego biosu: czy ktoś wie co to jest BTS4.4.2 fail ?? W necie cisza jak w grobie o tym.

 

 

 

Co za różnica?

Jak to co? Może i ktoś starał się udowodnić, że nie ma, ale ja w to nie wierzę. Po to konstruuje się nowe interfejsy by miało to znaczenie. Aktualnie mam problem z tym ustawieniem i widzę, że komp startuje w windzie duuuużo dłużej niż na poprzednim mobo. Wcześniej start visty na 3700+ zajmował ok 30 sekund, teraz na 5200+ trwa ok. 2 minut ! W testach wcześniej miałem ok 100MB max transfer i średni ponad 70 teraz mam max 62 a średni 50 (patrz kilka postów wcześniej screen). Jak nie dysk to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czyli wsparcia dla Phenoma nie ma? :D

zaraz przetestuje i sprawdze roznice w wydajnosci pamieci czy poprawili to czy nadal kiszka jest,

 

btw. jakie uzyskaliscie najwieksze HTT na foxconnie?? ja jak narazie 309Mhz na biosie p35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...