Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie narzekam na to co mam, będzie okazja pchnąć w dobrej cenie swoje to kupie nowe. Na codzień proca mam ustawionego na 2,8 GHz ramy prawie 1 GHz więc nie jest źle :)

 

Teraz jak pisałem poluje na tego HP (czekam aż jeszcze stanieje) - mam go na sklepie na wystawce - świeci przepięknie i ten design :o polecam :)

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie stary temat o 8krs2h, dzisiaj chodzę podenerwowany lekko, bo chciałem zapuścić starszej na tv jakiś film rodzinny, a ty lipa niby piszą że TV-out jest na tej płycie , ale gdzie mam sobie to wsadzić.. szukałem po aukcjach / sklepach i nigdzie nie mają takiego connector tv-out pod te płyte, a jak kupie od innej to nie wiadomo czy zadziała.. monitor i karty nie wymieniałem na razie. Nie gram w gry więc nie potrzebuje nowej karty. Monitor też stary 21' CRT, ale mam kabel s-video<-> s-video i chciałem go wykorzystać a tu lipa.. jest DVI, jest D-sub ale tv-out ni ma;/ Są wystające piny i wsio, wiem ze można to rozwiązać inaczej, kupić jakiś adapter na allegro ale nie o to chodzi.. mam już sporo m kabla w/w i chce go wykorzystać..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc napisze tu.

 

Poszukuje odpowiednika mojego Biostara ale na AM2+, a więc feste mobo do OC w formacie mATX.

Do kompletu dojdzie najprawdopodobniej X2 240, liczę na wysokie OC i stabilność, jakość wykonania i solidność przede wszystkim.

 

Na tą chwilę mam 2 płyty: Asusa i Gigabyte ze wskazaniem na Gigabyte.

 

Doradźcie!

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam te płyte gł. od dawna, ale teraz dopiero dopiekł mi słaby procek, i chciałem co nieco pokręcić.

 

niestety mam chyba któryś z nowszych biosów, który ma co prawda mase opcji, ale moj athlon 4200 nie idzie wyżej jak 2,5 ghz.

 

tak czy srak nie przechodzi testu orthosem ;(

 

jak profesjonalnie zabrać się za OC w tym modelu płyty??

 

mam wersję taką jak w tytule całego wątku, 8krs2h, procka x2 4200 windsor, chłodzenie ac fryzjer64 pro.

 

jak kręcę na 'chama' bez obniżania ht (jest default, czyli chyba x5) oraz z niezmienionym mnożnikiem x11, to przy dovoltowaniu pamięci i procka jakoś te 2,5 giga chodzi.

 

teraz co mnie boli: jak robie to 'po bożemu' czyli obniżając pamięci (mam ddr2 667Mhz kingstony ;( ) i tak samo mnożnik i ht, to nawet nie mogę dojść szyną fsb na tyle wysoko żeby te pamięci 'podciągnąć spowrotem' do pierwotnej szybkości.

 

zresztą w biosie nie widać realnego taktowania pamięci ani procesora, muszę patrzyć w evereście... np ustawie go już na te 2,5 GHz, a w głownej zakladce procesora pokazuje mi że dalej 2200??? WTF??

 

do rzeczy: przewałkowaliście te płytke na wszystkie sposoby: jaki najlepszy bios do tej płyty (p35??) do OC, i jak ustawić to wszystko, żebym mogł uczciwie wykorzystać mojego procka - nie liczę na 3GHz, ale te 2,6 - 2,7 byłoby fajnie.. :)

 

aha, ważne pytanie co do napięć: w biosie mam opcje regulacji napięć przed 'dodawanie' milivoltów. no więc cokolwiek udało mi się pokręcić dopiero jak dodałem pamięciom 200 mV, a prockowi od +50mV do ok 150 mv. czy te wartości są bezpieczne?? żaden programik nie wyświetla mi np realnego napięcia na ramach, tylko zawsze domyślne 1,8 v.

 

jak to ugryźć żeby nic nie sfajczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za odkopanie tematu ale tak się zastanawiam czy na tej płycie działałby AMD Opteron 1216 ?

mojego 4200+ wtedy bym sprzedał, czyli z kasą wyszedłbym na zero a zawsze +200MHz i +1MB cache w stosunku do mojego obecnego proca :)

co prawda kiedyś kombinowałem na tej płycie z prockiem ES planowałem nawet kupić inną płytę pod niego ale ostatecznie się rozmyśliłem i go sprzedałem bo płyta ustawiała mu napięcie 1,55V i nie można go było obniżyć, temperatury podchodziły pod 80 stopni no i po np. resecie biosu musiałbym innym prockiem ustawić mnożnik, mnoznik HT i wartość HTT co go w sumie wykluczało jako procesor do normalnego użytkowania

@Tymorfeusz

regulacja napięcia na tej płycie wygląda następująco dla CPU: VID + 200mV czyli np.jak proc ma domyślne napięcie 1,35V to jak mu dodasz 200mV to będziesz miał 1,55V napięcie można podwyższać w krokach co 0,025V (200mV = 0,2V), co do pamięci to analogicznie domyślne 1,8V + 200mV = 2,0V , IMHO napięcia bezpieczne na co dzień to dla CPU:1,45V RAM:2,1V

 

EDIT: Opteron 1216 działa na tej płycie normalnie

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poniewaz mialem pod reka procesor AMD X2 240 AM3 (45nm) na rdzeniu Regor to sprawdzilem czy ruszy z nim A690GM2MA-8KRS2H bios P35, niestety plyta nie startuje, czarny ekran:(, a szkoda bo model budzetowy tej plyty z chipsetem 690v działa z prockami AM2+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

spalił mi sie ostatnio procek ten z podpisu (x2 4800)- wysle go na gwarancje najpewniej bo jest 3letnia ale nie chce mi sie czekac niewiadomo ile czasu i byc pozbawionym kompa podczas urlopu, wiec pomyslalem sobie ze kupie cos a procka z gwary sprzedam.

pytanie jest takie co kupic na tą plyte zeby poszlo i bylo chociaz tak wydajne jak poprzedni athlon. wiem ze zbyt duzego wyboru nie ma :/

ewentualnie zmiana platformy i tez jakas nowa budzetowa plytka i jakis athlonik

co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, po kilku letniej przerwie, ;) Widzę, że temat tego mobka ciągle aktualny i zdobywa nowych właścicieli..

Generalnie wszelkie wątki dot. OC na tym chipsecie, zostały już wyjaśnione, nawet podałem w postach img z ust. biosu, łączenie z testami..

 

Aktualnie sam na niej działam, ale myślę nad zmianą radiatora na NB, bo strasznie parzy, żeby nie napisać piecze..

Dalej również nie chcę się przesiadać na nowszy chipset, optymalnie można tam wsadzić 6000+ jeśli jeszcze to gdzieś znajdziecie.. nic chyba mocniejszego nie ruszy.. m-c po m-cu szukałem zmodowanego biosu do niej, pisałem nawet do foxconn i niestety..

Ale coś czuję że będzie przesiadka na biostar' coś z serii TA790 to chyba byłoby rozsądne rozwiązanie..

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. Mam plytke A690vM2MA i w praktycznie kazdej kionfiguracji przy htt ~240 system nie odpala i wali bluescreen. Moglbys jeszcze raz wrzucic zdjecia twoich ustawien bo pliki wygasly. Problem wystepuje na biosie p45 i na p35. Jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...