Jump to content
Sign in to follow this  
Destiny

Laptop Do Tv

Recommended Posts

Hej!

Szukalem ostatnio jakis wskazowek co do tego jaki kabel kupic zeby sobie podlaczyc laptopa do TV i jakis film tak ogladnac albo cos ale wszedzie niejasno wyjasnione i sprzeczne informacje.

W zwiazku z tym zapytanie do kolegow :) Co najlepiej kupic? S-Video do TV czy Kompozyt do TV?? ja juz sie pogubilem.

Lapek to HP dv2100 seria na Turionie x2 z ATI200M i grafa GF Go 6150.

Dzieki!

Jeśli w lapku i w TV masz złącze s-video to najlepiej chyba kupić właśnie taki kabel. W najlepszym wypadku podłączysz i powinno działać :D.

Spdif to jest chyba tylko do dźwięku (jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :D). Na pewno musisz zwrócić uwagę na długość :D (oczywiście kabla :P) aby było wygodnie Ci go podłączyć. Dokładnie się nie znam bo nigdy nie korzystałem z tego typu dobrodziejstw :) więc niech ktoś inny się wypowie :)

Ok. Udalo mi sie pozniej jeszcze znalesc jedna stronke w necie po angielsku ale teraz linka nie moge nigdzie ani w historii ani w ulubionych odnalesc ;) w kazdym razie, kabel ponoc najlepiej im krotszy tym lepszy bo spada jakosc wraz z dlugoscia. Do tego najlepiej pozlacane koncowki. SPDIF to faktycznie tylko audio bo sprawdzilem. No to zakupuje S-Video i zobaczymy co z tego bedzie :)

Postanowiłem tu dopisac :)

Czy to jest kurde normalne ze kupujac kabel - s-video --> euro ciezko trafic na "dobry" ? Kupiłem juz 2 kable i oba sa zrypane !!! w jednym obraz skacze i wogole jest zniekształcony w drugim jest kurde czarno-biały !! laptop nowy toshiba z vistą. Kable raczej tanie - okolo 20-30 pln . strasznie mnie to denerwuje ... Jak teraz to reklamowac? isc z laptopem do sprzedawcy ? a moze to wina tv ? czy na roznych tv dany kabel moze roznie działac?

Postanowiłem tu dopisac :)

Czy to jest kurde normalne ze kupujac kabel - s-video --> euro ciezko trafic na "dobry" ? Kupiłem juz 2 kable i oba sa zrypane !!! w jednym obraz skacze i wogole jest zniekształcony w drugim jest kurde czarno-biały !! laptop nowy toshiba z vistą. Kable raczej tanie - okolo 20-30 pln . strasznie mnie to denerwuje ... Jak teraz to reklamowac? isc z laptopem do sprzedawcy ? a moze to wina tv ? czy na roznych tv dany kabel moze roznie działac?

najpierw spróbuj odpiąć kapel antenowy/od kablówki od telewizora, on może powodować zakłócenia.

S-Video ogólnie to shit.

Każdy inny sposób spięcia kompa z Tv jest lepszy.

Nie wiem czy smiac sie czy plakac :?

Moglbys to rozwinac?

Nie wiem czy smiac sie czy plakac :?

Moglbys to rozwinac?

Mam złe doświadczenia. Zawsze miałem z tym problemy. Albo cos dany TV nie lubi kompa albo znowu komp nie lubi TV (do tej pory testowalem na kineskopowkach) albo kabel zrypany, raz działa raz niedziałą, a na koniec jeszcze jakosc taka sobie.

Nie jestem fachowcem i i nie wiem jak jest z parametrami - fakt.

W najbliższych dniach tez chce podpiąć lapa do LCD tym razem i zrobie wszystko zeby to nie bylo S-Video.

Jak jestes taki kozak Baxxxio to napisz jak najlepiej to zrobic.

Pzdr

Edited by Szczepano

W najbliższych dniach tez chce podpiąć lapa do LCD tym razem i zrobie wszystko zeby to nie bylo S-Video.

Pewnie nie masz za duzego wyboru .. albo D-sub albo s-video :?

d-sub tez potrafi byc wybredny,i nie zawsze zadziala ;)

Problem z s-video to problem czesto kabla,ale tez czesto samego podlaczacza,ktory nie potrafi sobie poradzic z ustawieniem grafiki ;)

Jak jestes taki kozak Baxxxio to napisz jak najlepiej to zrobic.

:lol: Najlepiej to zrobic z glowa,a nie pisac ze to najgorszy sposob :lol: Edited by baxxxio

Pewnie nie masz za duzego wyboru .. albo D-sub albo s-video :?

d-sub tez potrafi byc wybredny,i nie zawsze zadziala ;)

Problem z s-video to problem czesto kabla,ale tez czesto samego podlaczacza,ktory nie potrafi sobie poradzic z ustawieniem grafiki ;)

:lol: Najlepiej to zrobic z glowa,a nie pisac ze to najgorszy sposob :lol:

A VGA? A kombinacje z HDMI?

Moim zdaniem nie na tym to polega zeby przed kazdym ogladnieciem filmu walczyc ze sprzetem ale zeby po prostu wsadzic wtyczke i bylo po sprawie. Nie każdy czerpie przyjemnośc ze żmudnego grzebania w ustawieniach karty!!!

Nie każdy czerpie przyjemnośc ze żmudnego grzebania w ustawieniach karty!!!

Dlatego nie potrafiles podlaczyc zapewne ;)

A VGA to wlasnie Dsub ;)

A hdmi nie masz w notebooku...