Skocz do zawartości
Destiny

Laptop Do Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Szukalem ostatnio jakis wskazowek co do tego jaki kabel kupic zeby sobie podlaczyc laptopa do TV i jakis film tak ogladnac albo cos ale wszedzie niejasno wyjasnione i sprzeczne informacje.

 

W zwiazku z tym zapytanie do kolegow :) Co najlepiej kupic? S-Video do TV czy Kompozyt do TV?? ja juz sie pogubilem.

 

Lapek to HP dv2100 seria na Turionie x2 z ATI200M i grafa GF Go 6150.

 

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spdif to jest chyba tylko do dźwięku (jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :D). Na pewno musisz zwrócić uwagę na długość :D (oczywiście kabla :P) aby było wygodnie Ci go podłączyć. Dokładnie się nie znam bo nigdy nie korzystałem z tego typu dobrodziejstw :) więc niech ktoś inny się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udalo mi sie pozniej jeszcze znalesc jedna stronke w necie po angielsku ale teraz linka nie moge nigdzie ani w historii ani w ulubionych odnalesc ;) w kazdym razie, kabel ponoc najlepiej im krotszy tym lepszy bo spada jakosc wraz z dlugoscia. Do tego najlepiej pozlacane koncowki. SPDIF to faktycznie tylko audio bo sprawdzilem. No to zakupuje S-Video i zobaczymy co z tego bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem tu dopisac :)

Czy to jest kurde normalne ze kupujac kabel - s-video --> euro ciezko trafic na "dobry" ? Kupiłem juz 2 kable i oba sa zrypane !!! w jednym obraz skacze i wogole jest zniekształcony w drugim jest kurde czarno-biały !! laptop nowy toshiba z vistą. Kable raczej tanie - okolo 20-30 pln . strasznie mnie to denerwuje ... Jak teraz to reklamowac? isc z laptopem do sprzedawcy ? a moze to wina tv ? czy na roznych tv dany kabel moze roznie działac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem tu dopisac :)

Czy to jest kurde normalne ze kupujac kabel - s-video --> euro ciezko trafic na "dobry" ? Kupiłem juz 2 kable i oba sa zrypane !!! w jednym obraz skacze i wogole jest zniekształcony w drugim jest kurde czarno-biały !! laptop nowy toshiba z vistą. Kable raczej tanie - okolo 20-30 pln . strasznie mnie to denerwuje ... Jak teraz to reklamowac? isc z laptopem do sprzedawcy ? a moze to wina tv ? czy na roznych tv dany kabel moze roznie działac?

najpierw spróbuj odpiąć kapel antenowy/od kablówki od telewizora, on może powodować zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy smiac sie czy plakac :?

 

Moglbys to rozwinac?

 

Mam złe doświadczenia. Zawsze miałem z tym problemy. Albo cos dany TV nie lubi kompa albo znowu komp nie lubi TV (do tej pory testowalem na kineskopowkach) albo kabel zrypany, raz działa raz niedziałą, a na koniec jeszcze jakosc taka sobie.

 

Nie jestem fachowcem i i nie wiem jak jest z parametrami - fakt.

 

W najbliższych dniach tez chce podpiąć lapa do LCD tym razem i zrobie wszystko zeby to nie bylo S-Video.

 

Jak jestes taki kozak Baxxxio to napisz jak najlepiej to zrobic.

 

Pzdr

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach tez chce podpiąć lapa do LCD tym razem i zrobie wszystko zeby to nie bylo S-Video.

Pewnie nie masz za duzego wyboru .. albo D-sub albo s-video :?

d-sub tez potrafi byc wybredny,i nie zawsze zadziala ;)

Problem z s-video to problem czesto kabla,ale tez czesto samego podlaczacza,ktory nie potrafi sobie poradzic z ustawieniem grafiki ;)

 

Jak jestes taki kozak Baxxxio to napisz jak najlepiej to zrobic.

:lol: Najlepiej to zrobic z glowa,a nie pisac ze to najgorszy sposob :lol: Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie masz za duzego wyboru .. albo D-sub albo s-video :?

d-sub tez potrafi byc wybredny,i nie zawsze zadziala ;)

Problem z s-video to problem czesto kabla,ale tez czesto samego podlaczacza,ktory nie potrafi sobie poradzic z ustawieniem grafiki ;)

:lol: Najlepiej to zrobic z glowa,a nie pisac ze to najgorszy sposob :lol:

A VGA? A kombinacje z HDMI?

 

Moim zdaniem nie na tym to polega zeby przed kazdym ogladnieciem filmu walczyc ze sprzetem ale zeby po prostu wsadzic wtyczke i bylo po sprawie. Nie każdy czerpie przyjemnośc ze żmudnego grzebania w ustawieniach karty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...