Skocz do zawartości
marek-irl

Wydajna Chlodnica.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakladam blok na GPU i musze zmienic chlodnice na cos wiekszego i wydajniejszego, teraz mam 1x120 i to nawet przy jednym bloku na CPU jest deczko malo.

Chcialbym jakas chlodnice ktora pociegnie ewentualne zwodowanie calego mobo.

Zastanawiam sie nad tym:

--- 1 --- lub --- 2 ---, moze lepsz byloby cos pasywnego np. to --- 3 ---.

 

Jaka pompke polecacie do takich KOLOSOW ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda chłodnica która podałeś spokojnie poradzi sobie (nie wiem jak ta ostatnia ale jej napewno bym nie brał :) )

osobiście kupił bym 3x120mm cienką wersje

 

jak masz tyle kasy do wydania lepiej by było zmienic cały zestaw, bo to co masz do demonów wydajności nie należy wręcz przeciwnie

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda chłodnica która podałeś spokojnie poradzi sobie (nie wiem jak ta ostatnia ale jej napewno bym nie brał :) )

osobiście kupił bym 3x120mm cienką wersje

 

jak masz tyle kasy do wydania lepiej by było zmienic cały zestaw, bo to co masz do demonów wydajności nie należy wręcz przeciwnie

Dmonem to to nie jest, ale temp. nie sa takie zle, po godzinie GO, na 2.9GHz, 55 stopni i wentyl na chlodnicy na min. a woda goraca, wiec tak kombinuje ze lepsza chlodnica poprawi to jeszcze. Poza tym to moje pierwsze WC i prosze o wyrozumialosc.

Dlaczego lepsza bylaby ciensza wersja, ja i tak bede kombinowal zeby ja zamontowac na gorze obudowy, na zewnatrz. W srodku niestety nie ma miejsca.

Edytowane przez marek-irl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubsza wersja staje sie wydajniejsza od cieńszej dopiero gdy dasz 6 wentylatoroów (po 3 na strone) najlepiej na wysokim napieciu, a cienka działa nawet jak dasz 3 wentylatory na 5v (przy takiej konfiguracji na grubszej bedziesz miał wieksze temp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colosus to za dużo do tego zestawu ;]

BWAdvanced sobie poradzi bez problemu z tym zestawem, no i przy okazji tak jak pisze KAMILcom jeśli wentylatory mają chodzić na 5v to będzie wydajniejsza od wersji Ultimate (ta zaczyna wygrywać z Advanced dopiero przy dużym przepływie powietrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colosus to za dużo do tego zestawu ;]

BWAdvanced sobie poradzi bez problemu z tym zestawem, no i przy okazji tak jak pisze KAMILcom jeśli wentylatory mają chodzić na 5v to będzie wydajniejsza od wersji Ultimate (ta zaczyna wygrywać z Advanced dopiero przy dużym przepływie powietrza)

może nie tyle za dużo ale na 3x120 beda już całkiem dobre temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezme cienka, powiedzcie mi jeszcze jaka pompke polecacie, najlepiej taka zeby w pszyszlosci poradzila sobie z jeszcze czterema blokami na mobo, czyli razem z 6-cioma.

ile masz $ na nią ?

każdy laing sobie poradzi ewentualnie swiftech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał gdzie zamontować COLOSSUS'a, to brał bym go bez zastanowienia. Chłodnej wody nigdy za wiele. Poza tym WC wciąga i "za chwilę" dołozysz kolejny blok, później kolejny, etc. Duża chłodnica się przyda. Problem tylko z montazem takiego monstrum. Jedyne sensowne miejsce to bok budy od zewnątrz.

Z drugiej strony patząc na twój końfig, to 3x120 wystarczy w zupełności, jednak, tak jak mówię, jeśli masz miejscę, kasę i zamiar rozbudowy WC, to na twoim miejscu brał bym COLOSSUS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość grubością, np Thermochille też są grube, a nie potrzeba super mocnych wentyli by pokazały na co je stać ;d. Colossus ma dużo większy prześwit od Swiftecha MCR (to samo co stare rewizje coolteka). Zresztą za kilka dni się o przekonam ;d czy trzeba mocno wiać czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz $ na nią ?

każdy laing sobie poradzi ewentualnie swiftech

Nie chcialbym wydac wiecej niz 300PLN, tylko ze potzebne jest mi cos malego rozmiarami.

Jesli chodzi o wydajnosc to jak najwieksza, to prawda WC wciaga i juz planuje kolejne bloki na plyte :) ,a odnosnie KOLOSUSA, wystarcza wentyle na 5V ?

Ten olbrzym wyglada zachecajaco i faktycznie chlodnej wody nigdy dosc, tylko dodac do tego 6 blokow i juz jest powazne wyzwanie dla pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym wydac wiecej niz 300PLN, tylko ze potzebne jest mi cos malego rozmiarami.

Jesli chodzi o wydajnosc to jak najwieksza, to prawda WC wciaga i juz planuje kolejne bloki na plyte :) ,a odnosnie KOLOSUSA, wystarcza wentyle na 5V ?

Ten olbrzym wyglada zachecajaco i faktycznie chlodnej wody nigdy dosc, tylko dodac do tego 6 blokow i juz jest powazne wyzwanie dla pompy.

wystarczą ;d daje radę nawet bez wentyli ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo by to nie dało ;) to jest chyba jedyny BW dobrze sprawujący się przy małym przepływie powietrza. minimalna różnica między wentylami na 5V i 12V (w giant) jest prawie 100% wzrost delty ciecz-otoczenie). Poza tym ;d max bez modyfikacji zamontujesz 15 wentyli, przy czym z jednej strony będą się trzymać tylko na 2 śrubkach... Czyli chłodnica pomyślana dla max 9 wentylatorów i w takiej kombinacji sprawuje się świetnie :) szkoda tylko, że taka wielka jest i tyle $$$ kosztuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9-18 wentyli toz to jakies chore jest ??

 

To juz lepiej kupic firmowego Fana ( takiego biurkowego )

kumpel ma cos takiego z metalowymi lopatkami , ustawione na wprost otwartej budy chlodzi calego kompa

i do tego posiada plynna regulacje :) koszt 32 poundy

 

Reasumujac , postawic to cacko : Cape Cora 642 Convect maxi Black na jakims standzie

obok ustawic dobrego biurkowego fana i mamy zajebiste chlodzenie cieczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac , postawic to cacko : Cape Cora 642 Convect maxi Black na jakims standzie

obok ustawic dobrego biurkowego fana i mamy zajebiste chlodzenie cieczy

ta wiać na pasywną chodnice :lol: i zajebista to chyba tylko cena by była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...