Skocz do zawartości
elliotek

Linksys Wag200g + Planet Wap 4033

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie przeszukiwalem forum i niestety nie znalazlem, wiec pytam:) Czy istnieje przedlozenie sieci WiFi przez urzadzenia LINKSYS WAG200G + PLANET WAP 4033? Planet posiada funkcje Repeatera. czy bedzie to dzialac z tym linksysem? Jesli tak to jak to zrobic. Prosze o rade.

Edytowane przez elliotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz pojęcia to zadaj sobie trud, poczytaj o trybie repeater'a, żeby chociaż wiedzieć jak to powinno działać (czysto teoretycznie) i wtedy pytaj o jakieś konkretne szczegóły, albo poproś o pomoc jakiegoś informatyka.

 

... btw Planet ma regenerować sygnał radiowy wysysłany przez Linksysa ? Jak tak, to w zasiegu WAG200G stawiasz Planeta z włączonym trybem repeater'a. A jak to się robi? To poczytaj np. w instrukcji, albo poszukaj na google. Ja niestety nie mam tego AP. Napewno musisz się się na niego zalogować i poszukać zakłądki Wireless Mode...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzisz do "Wireless Setting"

a) Mode = ustawiasz na "universal repeater"

b) ESSID = (wpisujesz SSID planeta, proponuję "repeater", w celu odróżnienia, czy jesteś podłączony do routera czy planeta)

c) Channel number = podajesz ten sam kanał na jakim pracuje Twój router

d) WLAN MAC = Tutaj podajesz MAC adres TWojego routera (I tutaj ważna Uwaga !, każdy router

ma dwa adresy mac, pamiętam, że tylko na jednym z nich wszystko działało, musisz to sam sprawdzić)

e) root AP SSID = (tutaj z kolei musisz podać SSID routera, musi być identyczny)

 

2. Jeżeli TWój Linksys ma włączone szyfrowanie, a powinien ;) to wówczas przechodzisz na zakładkę

"Security" i tam ustawiasz to samo szyfrowanie z tym samy kluczem jaki masz na Linksysie.

 

3. Przechodzisz na zakładkę "System Utility"

a) IP Addres = wpisujesz adres IP taki jaki TWój Linksys przydziela po DHCP, czyli np.

jeśli Twój router przydziela zakresy IP między 192.168.1.2 >> 192.168.1.100, wówczas

w to pole wpiujesz jakiś adres z tej puli. Pamiętaj tylko aby nie kolidował z żadnym

adresem IP jednego z kompów w mieszkaniu.

b) Subnet mask = 255.255.255.0, no chyba, że w roterze jest inaczej.

c) Gateway Addres = numer IP Twojego routera. Czyli przypuszczam, że 192.168.1.1

d) DHCP Addres = Disabled

 

4.I dopiero po tych czynnościach klikasz na "Apply", nie naciskaj go wcześniej bo będziesz miał problemy

z dalszą konfiguracją. Przechodź poprostu między zakładkami uprzednio je konfigurując.

I tak jak mówiłem, nie pamiętam jaki adres mac należy podać. Naszczęscie masz tylko dwa więc metodą prób i błędów

sam do tego dojdziesz.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzisz do "Wireless Setting"

a) Mode = ustawiasz na "universal repeater"

b) ESSID = (wpisujesz SSID planeta, proponuję "repeater", w celu odróżnienia, czy jesteś podłączony do routera czy planeta)

c) Channel number = podajesz ten sam kanał na jakim pracuje Twój router

d) WLAN MAC = Tutaj podajesz MAC adres TWojego routera (I tutaj ważna Uwaga !, każdy router

ma dwa adresy mac, pamiętam, że tylko na jednym z nich wszystko działało, musisz to sam sprawdzić)

e) root AP SSID = (tutaj z kolei musisz podać SSID routera, musi być identyczny)

 

2. Jeżeli TWój Linksys ma włączone szyfrowanie, a powinien ;) to wówczas przechodzisz na zakładkę

"Security" i tam ustawiasz to samo szyfrowanie z tym samy kluczem jaki masz na Linksysie.

 

3. Przechodzisz na zakładkę "System Utility"

a) IP Addres = wpisujesz adres IP taki jaki TWój Linksys przydziela po DHCP, czyli np.

jeśli Twój router przydziela zakresy IP między 192.168.1.2 >> 192.168.1.100, wówczas

w to pole wpiujesz jakiś adres z tej puli. Pamiętaj tylko aby nie kolidował z żadnym

adresem IP jednego z kompów w mieszkaniu.

b) Subnet mask = 255.255.255.0, no chyba, że w roterze jest inaczej.

c) Gateway Addres = numer IP Twojego routera. Czyli przypuszczam, że 192.168.1.1

d) DHCP Addres = Disabled

 

4.I dopiero po tych czynnościach klikasz na "Apply", nie naciskaj go wcześniej bo będziesz miał problemy

z dalszą konfiguracją. Przechodź poprostu między zakładkami uprzednio je konfigurując.

I tak jak mówiłem, nie pamiętam jaki adres mac należy podać. Naszczęscie masz tylko dwa więc metodą prób i błędów

sam do tego dojdziesz.

 

Bardzo dobra i szczegolowa instrukcja! Zrobilem tak jak pisze i dziala! Dziekuje!! co do pkt. 4 nalezy wpisac podstawowy MAC adres routera a nie MAC adres WiFi Routera. Wtedy wszytko dziala!!

 

Jeszcze raz dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sory że odświerzam tak stary temat ale mam ten sam problem niestety jak robię to wszystko co podane w instrukcji to dalej mi nie działa a napewno planet jest w zasięgu wag200g bo jak ustawiam universal repeater i pozniej wyskakuje site survey to da sie zaznaczyc moja sieć która nazywa sie linksys. opisze może co robie po kolei:

 

w mojej karcie bezprzewodowej ustawiam IP 192.168.0.3 maska 255.255.255.0 w celu połączenia sie z WAP 4033 co mi się udaje.

W zakładce Basic settings daje:

mode: universal repeater

essid: repeater

channel: 11 bo na takim napewno pracuje linksys moj bo sprawdzilem.

WLAN MAC: daje ten z routera ktory jest na naklejce pod spodem.

root AP SSID: daje linksys czyli taki sam jak nazywa sie moja siec z linksysa.

 

szyfrowanie chwilowo wylaczylem zeby sie z tym uporac bez tego na razie wiec to pomine chwilowo.

 

W zakładce system utility:

IP ADRESS: 192.168.1.114 (Mój router na DHCP ma starting IP 192.168.1.100 i max ma 50)

Subned Mask: 255.255.255.0 taka sama jak na routerze

Gateway adress: 192.168.1.1

DHCP Adress : Disabled

 

po tym wszystkim daje apply,potem jeszcze raz apply i czekam 30 sekund no i moja siec o nazwie repeater jest widoczna przez tamtą karte w komputerze ale internet nie działa.

ustawienia w karcie sieciowej dalej są IP 192.168.0.3 i MASKA 255.255.255.0 pewnie to musze zmienic tak ? ale jak wpisuje np IP 192.168.1.116 pozniej maske 255.255.255.0 gateway adress: 192.168.1.1 i DNSY jakies jedyne jakie znalazłem w ustawieniach linksysa to dalej internet nie chodzi może ktoś cos pomoc ?Bardzo prosze bo juz dluzszy czas nie moge sie z tym uporac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...