Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś najlepszą dostępną mapę na Polskę i Europę ? Rozumiem że Automapa w Polsce jest najlepszą propozycją, jednak ponoć w Europie troszkę głupieje. Szukam czegoś uniwersalnego, może ktoś coś polecić. ? :)

 

EDIT : Jeszcze z ciekawości - mapa świata ? np. żeby jednocześnie obsługiwało Polskę, Tajlandię i Meksyk ? ;)

moze igo8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta to ekstremalne dno. To chińska produkcja i naklejka polskiej firmy, typowo marketowy produkt. Najtańsze Mio z mapami Polski kosztuje 380 zł a przynajmniej można mieć zaufanie do tej firmy. I mapy od razu w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka obecnie nawigacje kupic do maks 250zl bo moja nokia 9500 + modul ze tak powiem nie nadaje sie bo duzo rozmawiam i sporo jezdze i bateria nie wyrabia. Jaka mapa najlepsza na Slask?

Tutaj można dostać navigona 2100 za 199zł http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...13&katid=85. Mam nadzieje że to nie pomyłka z tą ceną bo normalnie jest troche droższy, no i jest błąd w nazwie bo opis nie pasuje do wersji MAX, która ma 4.3'' a nie 3.5'' lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi do 500 zeta. Na razie moj typ to Garmin 205, jakies alternatywy? Nie interesuje mnie zadne walenie w bambo i przerabianie Mant i innego podobnego badziewia. Z góry dzieki za propozycje.

może lepsze będzie Mio Moov 310 - ma ekran 4,3 cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić nawigację. Mam na to max 300 zł. Oto moje wymagania:

- możliwość wgrania swojej mapy (Automapa) bez utraty gwarancji

- w miarę bezproblemowa, z dobrą opinię

 

Zastanawiam się nad Mantą 060, ale ona ma wgraną MapęMap i pewnie będzie zablokowana. Czy jej odblokowanie i wgranie swojej spowoduje utratę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać Lark'a freebird 43.1 z promocji gazeta&Carrefour za 259?

Z tego co gdzieś znalazlem w sieci to taka jest jego charakterystyka:

 

-Żywotność akumulatora przy pełnym naładowania szacowana jest na około 1,5 godziny pracy

-Urządzenie posiada slot na karty SD i oczywiście obsługuje

standard kart SDHC

Formaty plików multimedialnych obsługiwanych przez urządzenia to:

WMV (Windows Media Video) - pliki video

WMA (Windows Media Audio) - pliki audio

* 4,3" dotykowy monitor LCD

* Rozdzielczość ekranu 480x272 pikseli

* System operacyjny WINCE 5.0 Core

* Procesor Samsung S3C2416 - 400 MHz

* Wbudowany, 42 kanałowy odbiornik GPS NXP GNS4540

* Pamięci RAM 64 MB SDRAM

* Wbudowana pamięć flash 1GB

-obsluguje karty SD i SDHC

-uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową, rysik, instrukcję obsłygi, kartę gwarancyjną, naklejkę na samochód

-w środku MapaMap w wersji SPECIAL EDITION tylko dla Carrefoura; tylko dla Carrefoura bajka czytana przez Stuhra w formie audiobooka; nowy model 43.1 dotychczas nigdzie nie oferowany

-urządzenie jest otwarte i akceptuje wszystkie mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamuśka kupiła nawigacje w Media Markcie, akurat była w promocji Mio Moov 200. Całe 280zł kosztowała. Postanowiłem sie tym pobawić chwile i porównać z moją navi. Program wbudowany całkiem fajnie wyszukuje trasy, ale zalicza niezłe wpadki. A tu zakaz skrętu, gdzie indziej droga bez wyjazdu. Postanowiłem wgrać Automape, w tym celu musiałem odblokować ten sprzęt. Zrobienie tego zajęło 2 minuty łacznie z kopiowaniem plików na karte, Moov 200 bez problemów przyjeło AM po tym zabiegu i teraz to pełen gites. Jak za taką kase to myśle że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w tym zacnym temacie.

Jako, że znajomy mnie poprosił (niby znającego się na kompach i sprawach około tematycznych -nie będę go z błędu wyprowadzał zbytnio) o wgranie nowszych map do Tom Tom`a przy chodzę do Was z prośbą o pomoc ale na razie bardzo ogólną.

 

Czasu będę miał pewnie jeden wieczór i wolę się za wczasu przygotować.

Nie wiem na razie jaką on tą nawigację ma (model) i nie wiem jakie mapy ma wgrane.

Ale czy jest jakaś stronka, która umożliwia pobranie map PL i Europy (chociaż tej najbliższej naszym granicom).

Czy ew. znacie jakieś ogólnie najlepsze mapy, najdokładniejsze ?

Czy coś jeszcze warto do niej wgrać ? (może jakiegoś lektora innego, czy grafikę ? )

 

Wybaczcie za dość prozaiczne i ogólnikowe pytania ale temat nawigacji zawsze był mi obcy, a nie chcę zawieść znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij z np. ****** lub ******* mapy i oprogramowanie w wersji 8, mialem podobna sprawe znajomy mial wersje 6, ktora nie dosc ze miala slabe mapy to jeszcze wyznaczanie trasy bylo w niej conajmniej dziwne, zrobilem mu to co powyzej+fotoradary i punkty poi i sie cieszyl jak dziecko jak slyszal "zwolnij, fotoradar, 50km/h" wszystko jest naprawde proste

 

 

// Zmoderowano przez: marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu wgraj automape :) w tej chwili to chyba najdokladniejsza mapka polski :) Mapa europy takze jest dostepna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu nawigacji samochodowej. Niestety nie jestem zbyt obeznany w tym temacie, więc zwracam się do Was o pomoc. Proszę o podanie sprawdzonych modeli nawigacji w miarę przystępnej cenie (przystępna ~500zł). Najważniejsza dla mnie jest dokładność mapy (żeby można było bez problemu trafić na żądaną ulicę). Nawigacja ta powinna też mieć solidną obudowę i być łatwa w obsłudze. Proszę o podawanie swoich propozycji wraz z argumentami, dlaczego akurat ta :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że znajomy mnie poprosił (niby znającego się na kompach i sprawach około tematycznych -nie będę go z błędu wyprowadzał zbytnio) o wgranie nowszych map do Tom Tom`a przy chodzę do Was z prośbą o pomoc ale na razie bardzo ogólną.

Po podpięciu TomToma do komputera z zainstalowanym TomTom Home automatycznie jest proponowane pobranie/zakup posiadanych map. Nie trzeba nic kombinować, ściągać ani szukać.

 

Czy Automapa będzie chodzić na TomTom GO730 ?

Nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu wgraj automape :) w tej chwili to chyba najdokladniejsza mapka polski :) Mapa europy takze jest dostepna :)

tylko po prostu musisz za nią zapłacić - rekomendowana na stronie AM cena:

299.00 PLN - AutoMapa Polska XL

578.00 PLN - AutoMapa Europe

 

wg wielu opinii MapaMap masz efektywniejszy algorytm i dokładniejsze mapy, a możesz go kupić praktycznie za 59 zł (tyle chyba teraz wynosi upgrade do pełnej licencji) bo dostajesz go w wersji lite (podstawa do upgradu) z nawigacją za ~250 zł

program wydaje Imagis który dostarcza mapy min. dla nawigacji Garmina

do tego masz aplikację do planowania trasy z zumi.pl (wydaje mi się że ten portal ma na obecną chwilę znacznie dokładniejsze foty satelitarne niż google maps - ostatnio szukałem Gdańsk/Michałki)

http://www.mapamap.pl/pl/content/zumipl-mapamap

 

mnie jakoś nawigowanie po menu AutoMapy wydaje się mało intuicyjne. znacznie bardziej funkcjonalne są proste rozwiązania i to mnie np. urzekło w TomTomie 6, którego miałem też okazję porównywać z AM. MM stosuje właśnie takie przejrzyste rozwiązania :) aczkolwiek rozumiem, że każda automapa ma swoich zwolenników i zalety więc - co kto woli ;)

 

uważam, że obecnie wydatek na tanią nawigację z najuboższą wersją MapMapy + aktualizacja do pełnej licencji (w cenie otrzymujemy najbardziej aktualną mapę) to najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie i z pewnością otrzymujemy oprogramowanie równorzędne do AM

http://www.mapamap.pl/pl/content/aktualizacje

dokładność map MM:

http://www.mapgo.pl/mapgo/

wygląd interfejsu aplikacji:

http://www.mapamap.pl/mapamap_prezentacja.html

 

minusem MM jest brak obecnie mapy europy ale na Cebicie promowali swoje najnowsze dziecko więc to chyba kwestia czasu:

http://www.travelmapa.com/node/22

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem automapę na kartę sd i włożyłem do Larka 43.1 - śmiga idealnie. Nawigacja jest standardowo odblokowana. Nic nie trzeba kombinować. Tylko wybieramy źródło pliku exe mamy i to wszystko. Fix`a łapie momentalnie. Szczerze polecam. Za 500zł mamy i bardzo dobrą nawigację i najlepszą do jazdy po Polsce mapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...