Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu kupiłem GoClevera 5055.

I tu pytong - podpiąłem do USB i komunikat, że aby urządzenie działało szybciej powinienem użyć portu USB HI-SPEED 2.0.

Komunikat zignorowałem - wszak wydaje mi się, że mój Abit IP35E raczej ma USB HI-SPEED 2.0 :D

Niestety - 350MB kopiuje mi się około godziny. Niezależnie czy USB prosto z płyty, czy z obudowy.

Jakieś solucje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem ktoś bawi się w konwertowanie filmów?

H.264 działa u mnie mocno średnio (a proc zdaje się nienajgorszy - 400MHz).

Póki co ładuję w XviD-a 480x272, 23.98fps, 480k a dźwięk direct stream (czyli na ogół MP3 CBR 128k). 1.5h = 400mb. Na 5" (z szerokim kątem z poziomie i beznadziejnym w pionie) oraz badziewnym głośniczku wszystko prezentuje się zupełnie w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Garmin Nuvi 350 lub 255 ?

Jak te dwa modele mają się do siebie? Jedne z nich jest już wycofany z produkcji,ale oba można kupić jeszcze na aukcjach, nie mogę się tylko zdecydować który.

 

pzd

JA spotkałem się z 350 lub 300 nie pamiętam dokładnie ale z tego co widze jakiejś dużej różnicy nie ma. Nawigacja ładnie prowadziła tam gdzie trzeba jedynie pare razy musieliśmy sami korygować trasę bo miała stare mapy bo np. gdzies postawili rondo lub lekko zmienili bieg trasy. Więc jeśli masz z nowymi mapami to nie ma sie do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 350 już sprzedana,a nowa aukcja jest już dużo droższa, więc chyba skusze się na Garmin Nuvi 255

Myśle,że to dobry wybór, chyba,że macie jakąś alternatywę w tej cenie?

 

Przy okazji, zastanawiam się czy te mapy i inne funkcje w niej oferowane są w pełni legalne.

 

pzd

 

Znalazłem info, gdzie potwierdzają, że 255 jest następcą 350, a głowne zmiany to lepszy wyświetlacz-bardziej czytelny.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten Becker http://sklep-palmtopy.pl/Nawigacje-Becker-...Europy-557.html, znajomy ma i sobie chwali. Jeśli chodzi o awaryjność to ma tę nawigację już jakiś czas i nic się na razie nie popsuło. Skoro masz zamiar wgrać swoją mapę, to nie ma co za bardzo deliberować, połowa sukcesu to mapa. Myślę, że Becker to dobry wybór, dość popularna firma i dobrej jakości. Nawigacja bez udziwnień, z prostym menu, co sporo osób sobie chwali (w tym ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Jaką nawigacje polecicie mi do 300zł (im mniej tym lepiej)??? Raczej mało jeżdżę, głównie korzystał bym z niej w wawie i okolicach.

Do tej pory używałem palmfona asusa + badziewny gps który gubił, albo łapał 10km sygnał ... Szukam czegoś co mnie już nigdy nie zawiedzie (szkoda pisać ile czasu i paliwa zmarnowałem nieraz :D.

Z wymagań tylko byle się dało łatwo wgrać auto mapę i żeby głośnik był głośnawy, bo najczęściej podróżuje w cabrio, albo trochę bardziej sportowym samochodem z wydechem przelotowym :D I oczywiście j.w. musi mieć stabilny gps. MP3 czy inne ciach!ły mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300zł bardzo dobrym wyjściem będzie Lark 43.1. Mam model 43.0 (teoretycznie o dwie satelity więcej znajduje, w praktyce to nic nie daje) i jest naprawde niezły. Mapa map jest tragiczna więc odrazu poszło do niej IGO 8 z mapką TeleAtlasu. Spokojniutko poprowadziła z Łomży nad morze (Łeba) w góry (Zakopane) czy w okolice Poznania.

 

P.S De facto IGO 8 + dobra mapa będzie lepsza niż Auto mapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300zł bardzo dobrym wyjściem będzie Lark 43.1. Mam model 43.0 (teoretycznie o dwie satelity więcej znajduje, w praktyce to nic nie daje) i jest naprawde niezły. Mapa map jest tragiczna więc odrazu poszło do niej IGO 8 z mapką TeleAtlasu. Spokojniutko poprowadziła z Łomży nad morze (Łeba) w góry (Zakopane) czy w okolice Poznania.

 

P.S De facto IGO 8 + dobra mapa będzie lepsza niż Auto mapa.

Tu bym uwazal. Ostatnio mnie igo z najnowsza mapa teleatlasa poprowadzilo w okolicach zakopanego takimi pipidowkami ze glowa mala (brakowalo na mapie niektorych - glowniejszych- drog). AM miala te drogi.

Zeby nie bylo tez wole iGO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję navi tak do 300zł, z tym że interesuje mnie urządzenie już z dobrą navi, bez żadnych odblokowań, wgrywania "testowych" wersji softu- jak zwał tak zwał.

Interesuje mnie tak naprawdę tylko warszawa, czy Mio M300 będzie dobre :?:

Czy może lepiej kupić do starej navi (Mio A201) dokupić AutoMapę za ~200zł :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję navi tak do 300zł, z tym że interesuje mnie urządzenie już z dobrą navi, bez żadnych odblokowań, wgrywania "testowych" wersji softu- jak zwał tak zwał.

Interesuje mnie tak naprawdę tylko warszawa, czy Mio M300 będzie dobre :?:

Czy może lepiej kupić do starej navi (Mio A201) dokupić AutoMapę za ~200zł :?:

też zastanawiam się nad Mio... ale zupełnie nie wiem jaki model wybrać, jest tego cholernie dużo, czym to się właściwie różni? jakby mógł mi ktoś wskazać model najlepszy dla typowego miejskiego użytkownika szos, byłabym bardzo wdzięczna... nie wiem, czy jest sens zawracać głowę obsłudze sklepu, może Wy mi coś doradzicie sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o pomoc w doborze odpowiedniego odbiornika gps, jestem dosyc zielona w tym temacie,

chodzi mi dokladnie o rysunek przebytej trasy, chcialbym codziennie 'zgrywac' droge jaka przebylam w miescie, fajnie bylo jakbym mogla rozroznic srodki transportu ( nie wiem czy gps na to pozwala , ale moglabym to robic manualnie na mapie ), jaki odbiornik jest najlepszy wasym zdaniem w tym wypadku ( takze cenowo )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka nawigacja do 300 zł dla taty? Najlepiej ze slotem SD, żeby inne mapy zadziałały ;).

Moze czas juz odpusczac sobie piracenie i kupic cos legalnego i oryginalnego. Sa jakie tanie nawigacje typu tomtom one/starter za ok 400pln, albo niedrogie mio.. Nieiwele drozej, a o ile lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś opinie nt. Lark Freebird 50.2? Bo jest ponoć najpopularniejszą navi w Komputroniku, a jej cena nie jest aż taka wielka (377PLN).

Ostatnio się bawiłem tym. Facet kupił w sieci sklepów Avans za 349. Ja za tą cenę to świetny sprzęt. Instalacja automapy bezproblemowa. Kupił wersję AM EU za jakieś 380. Wystarczy wybrać w menu inny program do nawigacji ze wskazaniem na kartę. Zabawa cała tańsza niż kompletnych zestawów z automapa EU. Zdecydowanie polecam. Macam wiele nawigacji i ta mi naprawdę się spodobała. Ekran w słońcu nie jest to co prawda garmin ale daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się bawiłem tym. Facet kupił w sieci sklepów Avans za 349. J Kupił wersję AM EU za jakieś 380.

to razem zaplacil kolo 730? jakos skorka za wyprawke.. w tej cenie mozna kupic wypasionego tomtoma xxl, czy gotowca z automapa eu.. jak dla mnie zestaw za drogi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Potrzebna mi możliwie tania nawigacja z wgraną mapą Europy, żeby uniknąć wykupu softu za 400-500 zł. Dobra mapa Polski też mile widziana. Słyszeliście coś o portugalskiej firmie NDrive? Myślałem modelu NDrive Touch SE lub NDrive Touch XL SE. Można je znaleźć po 200-300 zł, ale są zablokowane i niezbyt popularne.

A może taki Medion GoPal - PNA205 ?

MyGuide Nav 4000 ?

4.3" VORDON VD43918 ?

GARMIN NUVI 360 ?

GARMIN NUVI 250 ?

GoClever 3535 ?

Kumpel polecał goclever, ale nie widzę żeby w taniej wersji miały wgrane mapę Europy.

Mam w planach pojechać do Włoch i trochę pękam. Ewentualnie podpowiedzcie coś na PW. Jestem całkowicie zielony w tym temacie i otwarty na sugestie.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę o poradę w nabyciu nawigacji, która nadaje się na polskie drogi. Już wyjaśniam problem.

 

Otóż, jadąc po Polsce często spotykam się z problemem objazdów. I często są one słabo oznaczone - można się pogubić w trakcie. Inną sytuacją jest korek/blokada na drodze o której słyszę w radiu.

Poszukuję nawigacji w której dałoby się "zablokować" przejazd konkretnym odcinkiem i wyliczy nową trasę. Posługując się Mio Moov 300 brata niestety nawigacja z uporem maniaka kierowała mnie na zablokowaną drogę, a drogowcy w paru miejscach na śląsku nie postawili znaków "objazd->" co skończyło się powrotem do starej papierowej mapy i szukania drogi na poboczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem już Tomtom ONE, jeszcze z nią nie jechałem, ale w materiałach reklamowych wspominają o funkcji Tomtom map share - która umożliwia wstawianie poprawek na mapie i dzielenie się nimi (poprawkami) z innymi użytkownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...