Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

Cena aktualizacji - to fakt powala. Zakładając, że ma się najnowszą mapę, to wychodzi 10EUR za kwartał, czyli 40 EUR rocznie. W promocji. Jeśli Nie ma najnowszej mapy, to jakieś 65EUR i jest rok aktualizacji.

Ale, mam cichą nadzieję, że do 2012 będzie się coś tam jeszcze budowało, a potem mapy wystarczą mi na długo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze czas juz odpusczac sobie piracenie i kupic cos legalnego i oryginalnego. Sa jakie tanie nawigacje typu tomtom one/starter za ok 400pln, albo niedrogie mio.. Nieiwele drozej, a o ile lepiej?

Dzizas, ostatnio znajomemu próbowałem zaktualizować mapę Europy.

Całkowicie legalnie, za ciężkie pieniądze przerywało połączenie po kilku godzinach aktualizacji.

O spiraceniu TomToma już nie mówię bo to jest droga przez mękę i raczej nie polecam tego sposobu nikomu kogo lubię.

Najlepiej jakiegoś najprostszego Larka czy Garmina i po sprawie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj w "wycinankach" z gazety wybiórczej jest tomtom one classic za 299 zetek. Gdyby nie to że jestem z Lark'a zadowolony (jak na aktualne potrzeby) i to że się do 4,3 przyzwyczaiłem to bym wziął.

 

http://wyborcza.pl/1,97327,7571094,GPS_Tom...za_299_zl_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj w "wycinankach" z gazety wybiórczej jest tomtom one classic za 299 zetek. Gdyby nie to że jestem z Lark'a zadowolony (jak na aktualne potrzeby) i to że się do 4,3 przyzwyczaiłem to bym wziął.

 

http://wyborcza.pl/1,97327,7571094,GPS_Tom...za_299_zl_.html

Właśnie będę kupował coś podobnego (Larka chyba).

W PL jest dobry ?

I czy do Chorwacji dojadę z nią idealnie ?

Warto dołożyć do 5 cali - 50.1 czy 50.2 lepszy czy 4 cale spokojnie starcza ?

 

A może coś innego byś dzisiaj kupił w kwocie do 300-350zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta kwote wziął bym taki GoClever:

 

http://allegro.pl/item934987473_5_nawigacj...at_gratisy.html

 

Uruchomienie AutoMapy, TomTom bądź iGO polega na odpowiedniej zmianie nazwy folderów* (temat do ogarnięcia przy pomocy googla).

Z iGO bez problemu dojedziesz do Chorwacji.

 

Ew. taka nawigacja. Troche bardziej markowa lecz nie koniecznie lepsza:

 

http://allegro.pl/item920057865_mio_moov_5..._gwarancja.html

 

*) Mowa oczywiście o programach na ktore posiadamy wykupioną licencje.

Edytowane przez KiloBajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywam Larka - mniejszego ale z tym samym menu jak ten w twoim linku - i nie mam problemow, czytaj: wodotryskow nie ma, prowadzi do celu, mozna wgrac mape jaka sie chce i wybrac ja w opcjach jako domyslna.

Tyle ode mnie na ten temat bo z innymi navi stycznosci nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o wytłumaczenie dwóch kwestii.

Po co się odblokowuje nawigację skoro i tak można na nich odpalić co się chce (AM, IGO, MM, itd.) ? - mowa np. o Lark.

Drugie to czy 2GB SD wystarczy na mapkę EU i PL lub czy jest w ogóle potrzebna pamięć zewnętrzna gdy w samym urządzeniu mamy 1GB ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody odblokowywania nawigacji:

 

1) wgranie innych nawigacji - w niektorych urzadzeniach nie konieczne bo mozna w opcjach wybrac sciezke do programu nawigacyjnego ( np. w wyzej wspomnianym Larku), w innych dopiero odblokowanie daje mozliwosc wgrania innego menu i uruchamiania innych nawigacji.

 

2) wgranie jakichs gierek, notatnikow , playerow filmow, mp3 etc. Tu nie mam wiedzy glebszej bo IMO jak sie prowadzi to sie filmow nie oglada ;)

 

Mapy EU+PL zwykle zajmuja kolo 2 gb (na podstawie AM, iGo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej marki Lark opinie są mocno podzielone. Napewno minusem jest to że gdy padnie FW to jedynie pomoże serwis.

Urzadzenia GoClever i Vordon są produkowane w tej samej fabryce.

Jednak żę GoClever ma w Polsce całkiem sympatyczny serwis no i mapa dołączona do urzadzenia nie jest najgorsza.

Postawienie uwalonego FW też jest wykonalne w warunkach domowych.

 

Ponadto na tym konkretnym modelu GoClever (4366) bez utraty gwarancji można uruchomić wszystkie popularne programy nawigacyjne. Jedyne co potrzeba to karte pamięci i kilka minut na przestudiowanie google. Uruchomienie alternatywnego oprogramowanie polega nadaniu odpowiednich nazw katalogom na karcie pamięci.

Edytowane przez KiloBajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem Larka 43.2, dodałem sobie iGo (mam i MapaMap oryginalną i iGo) i jestem przezadowolony, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę. Problemem jest tylko jakiś zonk z pobieraniem czasu z GPSa (nie wiem czy aktualizacja firmware'u to zmienia) ale poza tym to 5+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Larka 43.1

Jaką mapę sobie zapakować w podróż do Chorwacji ?

Automapa 6.1 EU to lipa pod tym względem.

 

PS. W ogóle AM jest cienka nawet w PL.

Lepiej mnie prowadzi MapaMap - nawet przyjaźniejsza w obsłudze.

 

Co do samej marki Lark opinie są mocno podzielone. Napewno minusem jest to że gdy padnie FW to jedynie pomoże serwis.

 

Co to znaczy "padnie FW" ?

Tak sam od siebie czy jak idiota odpalę gps1 ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "padnie FW" ?

Tak sam od siebie czy jak idiota odpalę gps1 ?

 

 

Zdarzają się różne przypadki, navi przestanie ustalać FIX albo pozycja będzie całkiem nie stąd.

Podczas update FW coś pójdzie nie tak.

 

Jaką mapę sobie zapakować w podróż do Chorwacji ?

Osobiście do takiej podróży przyszykował bym sobie dwie karty SD.

Na pierwszej iGO8 a na drugiej TT7. Obie z odpowiednimi zestawami map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Larka 43.1

Jaką mapę sobie zapakować w podróż do Chorwacji ?

Automapa 6.1 EU to lipa pod tym względem.

 

Zmieniam pomału zadanie o tym programie.

Co prawda jest nie tak intuicyjny jak MapaMap ale za to bardzo rozbudowany.

Z moją wadą wzroku też nie współgrają mini literki i cyferki ale po przyzwyczajeniu już pomału kojarzę co gdzie i jak.

Zatem na miejscowe wypady MapaMap na dalsze AM.

Jeszcze w testach czekają TT i iGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem z Larkiem a dokładniej mówiąc z MapaMap zainstalowanym w pamięci Resident Flash.

Po 2 dniowym nieużywaniu nawigacji (wyłączenie nawigacji) w katalogu Resident Flash pojawiają się dziwne katalogi i pliki o bliżej nie określonych nazwach.

Raz były to kropki (dosłownie - nazwy plików to była "." i nie pytajcie mnie jakim cudem było ich z 15 o tych samym nazwach), a innym razem hieroglify w stylu "{ł@4lo{K]"

Oczywiście katalog MapaMap zniknął i tym samym programu oczywiście nie da się uruchomić.

Jedynym lekarstwem jest ponowna instalacja MapaMapy od nowa.

No ale bez jaj, nie będę wgrywał programu kiedy będę chciał użyć nawigacji.

Czy jest jakiś antywirus do nawigacji (do napędów zewnętrznych) ?

Kaspersky nie widzi nawigacji jako napędu więc nie mogę nim przelecieć pamięci flash nawigacji.

 

A może jet to jakaś bolączka innego programu (np. Lark Panel, który też mam wgrany) ?

Miał ktoś podobny problem ?

 

A najlepsze jest to, że tych plików/folderów nie da się skasować...

Obawiam się, że one nawet nie istnieją bo proszę spojrzeć na ich wielkości.

Podkreślam, że pamięć flash w tym urządzeniu ma 1Gb.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany (reset pamięci pomógł).

Ale teraz chciałem o czymś innym.

Z tymi nawigacjami to jest tak jak z odtwarzaczami dvd/divx.

Albo mamy porządny i drogi szajs bez możliwości upgradu map bez calowania kolejnych pieniędzy albo mamy tani szajs ze wszystkimi bajerami, który czasami się przytnie lub zawiesi jak na obrazku powyżej.

Wybór należy do Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tutaj nowy :)

 

Chcę sobie kupić GPS'a (kompletnie się nie znam na tym)..

Cena do 250zł

Interesują mnie tylko mapki Polskie, za zagranice się nie wybieram.

 

Takie może troche głupie pytanie..

Czy za pomocą USB też będę mógł naładować GPS'a?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą USB też będę mógł naładować GPS'a?

 

Zależy chyba od modelu, ale myślę, że większość nawigacji ma tą opcję. Mój Lark 50.2 ładuje się przez USB.

 

Całkiem niedawno można było nabyć Larka 50.1 w Biedronce właśnie w okolicach 260PLN, ale z tego co widzę, to nawet na Allegro teraz ich cena oscyluje w okolicach tej za którą kupiłem swojego Freebirda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić do ~500-600zł? Nie wiem, co jeszcze podać, chyba potrzebna będzie dobra mapa europy (?).

 

Za tą cenę to kupisz nawet 5" z jakąś kamerą cofania.

 

A mapy to niby kwestia gustu- choć imho AutoMapa 6.5 rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nawigacji w okolicy 300zł, z tego co wstepnie patrzylem to chyba wzialbym jakas 5", bo sporo modeli juz mozna wybrac. Mam na oku nastepujace modele:

 

GPS GoClever 5066 - 5" NAWIGACJA GPS GoClever 5066 + POKROWIEC FV (1119116825) - Aukcje internetowe Allegro

Lark FreeBird 50.2 - Nawigacja GPS Lark FreeBird 50.2 + mapa MapaMap Polski - opinie, komentarze o produkcie

MaxCom Navi 501 - Maxcom Navi 501 PL - Nawigacja samochodowa GPS Maxcom w RTV EURO AGD

 

O dwoch pierwszych opinii jest sporo, niby sa niezle i porownywalne, ale ciekawi mnie trzecia nawigacja, najtansza z calej trojki, tylko znowu o niej praktycznie nic na necie nie ma. Oba pierwsze maja podobno wade, ze w sloncu nic nie widac na ekranie, a to dosyc spora wada. Czy ktos z Was mial do czynienia z tymi modelami i moglby jakis polecic ? Moze popatrzec na jeszcze jakies inne modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GoClever 4366FMBT i powiem Ci, że w słońcu ciężko coś zobaczyć :( słaby wyświetlacz ma. Poza tą wadą sprawuje się bardzo dobrze. Lark pewnie będzie miał ten sam wyświetlacz. Aktualnie kupiłbym Mio M400 lub 500 i odblokował go :) z bajerów typu FM lub BT raczej rzadko się korzysta :) FM w GoClever ma bardzo słaby zasięg i czasami ciężko mi powiązać urządzenie z radiem w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kosztów aktualizacji TomTom - jest obecnie promocja - 4 kwartały po 8,95eur + dwa kwartały gratis. Jak na TT to cena iście okazyjna:p - wyjdzie 170pln za 1,5 roku aktualizacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się rzuciło w oczy, że w LOGO z grudnia była MapaMap ale w wersji Pocket PC.

Na większe miasta jak znalazł.

Wioski, nie ma szans -czarna dziura :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym wydaniem Logo zastanawiałem chwilę. W sumie na moim Larku mam jak wyżej Win Ce, ale skoro napisali, że to dobra mapa smartfonowa, stwierdziłem, że nie ma co. Navigo daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...