Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie przykleić, bo to ostatnio temat modny.

// ULLISSES

 

Witam!

 

Rodzice poprosili mnie o znalezienie im jakichs propozycji systemu nawigacji GPS do samochodu.

Takze pierwsze co zrobilem jako zielony w tym temacie to właczyłem Allegro ;)

System powinnien byc dosc tani poniewaz samochod jest taki ;) Skoda Octavia z 2000r wiec "super wypasu" nie potrzebuje..

Co myślicie o tym urządzeniu? Wydało mi się atrakcyjne..

LINK1

i inne:

LINK2

 

Również inne propozycje w takim zakresie cenowym mile widziane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma służyć tylko do nawigacji to proponowałbym jakiegoś prostego tomtoma.

 

No i jeszcze jakich krajów mapy będą potrzebne ??

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Polske integrują w podstawowym zestawie KLYKz państwami takimi jak Czechy, Słowacja i Węgry. Tak więc trza by kupić jeszcze dodatkowe mapy albo kupić zestaw z innymi mapami tyle że tu już mamy koszt koło 1,1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka ;/ Pomyliły mi sie chyba karty

 

W takim wypadku stawiam na TomTom-a Go 510 zaproponowanego wcześniej. Pchanie się w pda z gps moim zdaniem w takiej sytuacji nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam oszczędzanie w przypadku nawigacji - część znajomych tak zrobiło i teraz narzekają, że sygnał ginie, albo pokazuje błędne wskazania. Tomtom wydaje się ok - ogólnie jest polecany.

 

Jak tylko do navi, to palmtop nie ma sensu - zresztą za drogo wyjdzie jakiś przyzwoity. Ja akurat kupiłem palma MIO A701, ale potrzebowałem jakiś kombajn, a nawigacji będę sporadycznie używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być navi i tylko navi to coś porządnego, ja bym i tak kupił wypaśną komóreczke właśnie pod navi(dobry wyświetlacz, w miare szybka itp itd, i tak bede robił..

Jechałem chwile z ojcem kolegi, jedziemy jedziemy a tu nagle z konsoli środkowej z takiej małej wnęki na drobne rzeczy ni z d..py ni z pietruchy " Za 200m skręć w prawo". Nokia N series, no i do tego mapke pokazywało, w miare czytelną, w takie coś ja bede celował kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak wyglada sprawa wgrywania map do takiego urządzonka - bo chyba nie ma sensu zebym dokładał za to dodatkowe pieniadze jezeli jest mozliwosc ich pozniejszego dolozenia?

We wspomnianym wyżej TomTom'ie mapy wgrywa się na karty SD ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się kupować wersji z małą ilością map. Wgranie ich później jest problematyczne. Są zabezpieczenia, a licencjonowane rozszerzenia są kosmicznie drogie i kompletnie nieopłacalne. (dotyczy tomtom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być navi i tylko navi to coś porządnego, ja bym i tak kupił wypaśną komóreczke właśnie pod navi(dobry wyświetlacz, w miare szybka itp itd, i tak bede robił..

Jechałem chwile z ojcem kolegi, jedziemy jedziemy a tu nagle z konsoli środkowej z takiej małej wnęki na drobne rzeczy ni z d..py ni z pietruchy " Za 200m skręć w prawo". Nokia N series, no i do tego mapke pokazywało, w miare czytelną, w takie coś ja bede celował kiedyś ;)

Tylko zwróć uwagę, że w niektórych telefonach szybko siada bateria. Skoro m!k'a rodzice tego mają używać, to nie potrzebna im wypasiona komórka, tylko jedno dobre urządzenie. Za ~1200 ziko nie kupi się telefonu, który by dobrze i długo mógł służył jako GPS. W jednym problemem będzie bateria, w innym za wolny procek, w trzecim trzeba dokupić osobny moduł GPS. Nawigację można dodać sobie do telefonu, jak się go już ma, ale jak ktoś chce kupić nowe urządzenie to zdecydowanie telefon jest najgorszym rozwiązaniem wśród navi, palmtopa i nawet jakiegoś PocketPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloz te 200zl do tych 1200zl i kup sobie Go 910 . Z tego co widze to juz za 1400zl mozna go wyrwac na allegro nowke z gw ;)

 

Uzywam go praktycznie od momentu jak sie pojawil i jeszcze nie bylo takiej sytuacji zeby kiedykolwiek mnie zawiodl a w trasie jestem wiecej niz w spoczynku ;) :lol:

 

Cena moze troche wysoka ale uwierz mi na slowo , ze bedziesz zadowolony . W sumie ja pierwszego kupowalem za chyba 3k zl a po pol roku kolejne dwa ojciec kupil juz za chyba 2200zl wiec te 1400zl obecnie to imo rewelacyjna okazja jak za to urzadzenie ;)

 

No i poza navi ma pare fajnych bajerow , ktore jednym sie przydadza a innym nie , przeczytaj sobie specyfikacje , byc moze Cie zainteresuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wziąłbym używkę MDA Compact I/SPV M500 za ~500zł + odbiornik GPS za ~300zł + jakiś ewentualny uchwycik lub inne akcesoria.

 

A jeśli Twoi rodzice nie mają ochoty bawić się w palmy lub chcą nowe urządzenia to zdecydowanie polecam firmę TomTom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być navi i tylko navi to coś porządnego, ja bym i tak kupił wypaśną komóreczke właśnie pod navi(dobry wyświetlacz, w miare szybka itp itd, i tak bede robił..

Jechałem chwile z ojcem kolegi, jedziemy jedziemy a tu nagle z konsoli środkowej z takiej małej wnęki na drobne rzeczy ni z d..py ni z pietruchy " Za 200m skręć w prawo". Nokia N series, no i do tego mapke pokazywało, w miare czytelną, w takie coś ja bede celował kiedyś ;)

Imo to jest najbardziej niepraktyczne ze wszystkich form GPS, po pierwsze trzeba pilnować baterii i telefonu i nadajnikia GPS (za GPS wbudowany w telefon n95, e90 dziękuje jeżeli bateria się po 3 h domaga ładowania, nadaje sie to tylko do okazjonalnego sprawdzenia pozycji, niemówiąc o tym że straszne długo łapie sygnał), poza tym telefony mają za mały ekran żeby można myśleć o komforcie obsługi. Sam GPS do telefonu to koszt ok 300zł wiec zostaje ci 900zeta na telefon a za to to tylko e61 chyba by jako tako sie nadawała.

 

Ten Go 910 wydaje sie ciekawy jeżeli Rodzice mogą dołożyć (swoją droga niewiedziałem że można go wyrwać już za 1400zeta) dla samego dysku i map warto.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to jest najbardziej niepraktyczne ze wszystkich form GPS, po pierwsze trzeba pilnować baterii i telefonu i nadajnikia GPS (za GPS wbudowany w telefon n95, e90 dziękuje jeżeli bateria się po 3 h domaga ładowania, nadaje sie to tylko do okazjonalnego sprawdzenia pozycji, niemówiąc o tym że straszne długo łapie sygnał), poza tym telefony mają za mały ekran żeby można myśleć o komforcie obsługi. Sam GPS do telefonu to koszt ok 300zł wiec zostaje ci 900zeta na telefon a za to to tylko e61 chyba by jako tako sie nadawała.

 

Ten Go 910 wydaje sie ciekawy jeżeli Rodzice mogą dołożyć (swoją droga niewiedziałem że można go wyrwać już za 1400zeta) dla samego dysku i map warto.

A ktoś słyszał o ładowarce samochodowej? :blink:

Nie jest to jakieś super wypaśne, praktyczne, ale wystarcza, wydam 1,5 na navi, i drugie 1,5k na przyzwoity fon na którym równie dobrze mógłbym z navi korzystać..

 

Czy do Tej skody da rade wmontować ori zestaw navi jak np w a4 jest? W konsole środkowa-Navi plus czy coś.. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak pisał autor tematu ma to służyć wyłącznie do nawigacji, więc powinno zapewniac wysoki komfort korzystania z tego. A nawet e90 na swoim ekranie nie zapewnia mi komfortu jak nawigacja wbudowana w deche czy loox. Takiej nawigacji w telefonie można używac okazjonalnie, a nie do nawigowania na dłuższych trasach.

 

Co do wmontowywania nawigacji w deske uważam że jeżeli nie bylo to standardowo wmontowane lepiej będzie kupić tego Go 910 bo i mniej problemów przy instalacji i jak kiedyś użytkownik będzie chciał zmienić samochód wystarczy tylko przełożyć uchwyt. Pozatym nawet nie widze w desce tej skody jakiegoś sensownego miejsca na władowanie ekranu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak pisał autor tematu ma to służyć wyłącznie do nawigacji, więc powinno zapewniac wysoki komfort korzystania z tego. A nawet e90 na swoim ekranie nie zapewnia mi komfortu jak nawigacja wbudowana w deche czy loox. Takiej nawigacji w telefonie można używac okazjonalnie, a nie do nawigowania na dłuższych trasach.

 

Co do wmontowywania nawigacji w deske uważam że jeżeli nie bylo to standardowo wmontowane lepiej będzie kupić tego Go 910 bo i mniej problemów przy instalacji i jak kiedyś użytkownik będzie chciał zmienić samochód wystarczy tylko przełożyć uchwyt. Pozatym nawet nie widze w desce tej skody jakiegoś sensownego miejsca na władowanie ekranu.

 

Dołączona grafika

Myślałem że skoda miała w wyposażeniu navi jak np tutaj w Audi:

Dołączona grafika

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że skoda miała w wyposażeniu navi jak np tutaj w Audi:

Miała ;]

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika
Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z navi poprzez asusa a696, plus jest ten, że nie ogranicza mnie do jednego programu - mam TomToma mam iGo i mam AutoMapę... minus taki, że trza to wszystko osobno dokupować co nie jest tanią zabawą...

Garminy są dobre ale troche drogawe wiec tak jak pisali poprzednicy polecam Ci tego TomToma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nokii n50...jeżeli chcodi ci o e50 toona sie na pewno nie nadaje bo ma za mały ekran jako tako nadające sie jeszcze nokie do gps to n95,e90,n73,e61 z racji dużych ekranów

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon komórkowy NIE NADAJE SIĘ DO NAWIGACJI W SAMOCHODZIE !! nie polecajcie takich rozwiązań bo są one nie praktyczne i przynoszą więcej problemów niż to wszystko warta, używanie navi ma być pomocne a takie rozwiązania przysparzają samych problemów, wiem co mówię bo się w takie rzeczy bawiłem.

 

a i jeszcze jedno - jeśli nie chcecie jechać samochodem przez środek jeziora bądź przez leśne dukty o niezapomnianych wrażeniach kiedy to nawigacja poprowadzi was pod prąd w jednokierunkową, wybierając opcję trasy "szybka" to nie polecam zakupu nawigacji za 800zł :P pokrycie map nie jest tak ważne jak algorytm wyznaczania tras, a to co wyprawiają niektóre systemy woła o pomstę do nieba.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak pokrycie "Polska: 34%" przekłada się na użytkowanie i dokładność mapy? Można spokojnie jeździć po mniejszych miastach takie jak np. Ozorków/Pabianice itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Tej skody da rade wmontować ori zestaw navi jak np w a4 jest? W konsole środkowa-Navi plus czy coś.. ;>

 

Jasne , ze sie da ;) Tylko cena seryjnej nawigacji jest imo lekko przesadzona , chyba ze dostaje sie ja w jakims promocyjnym pakiecie i po dobrej cenie wtedy mozna sie na cos takiego skusic . Ja bylem bardzo chetny na takie cos w mojej a4, zrezygnowalem jak dowiedzialem , ze jedyne 12k to kosztuje :lol:

 

Niby na allegro pelno okazji ale rozmawialem z kilkoma ludzmi + ze znajomymi z salonu i wszyscy jednoznacznie stwierdzili , ze w wiekszosci te navi na allegro pochodza z legalnego inaczej zrodla i jak nie chce sobie syfu narobic to mam odpuscic ;)

 

@ John

 

Jak juz wspominalem mamy go 910 w rodzinie 3szt , w tym ja i ojciec jestesmy pol roku praktycznie non stop w trasie . Czasem przytrafi sie , ze np jakies nowe osiedle lub nowo postawiony dom (ostatnio w Tychach tak mialem) nie jest "zawarty" w NAVI i np krzyczy , ze nie ma nr 25 tylko do 24 ma w bazie . Mysle , ze kazdy w miare inteligetny czlowiek da rade dojechac do 25 skoro navi nakierowuje go na 24 ? ;)

 

Mialem tez sytuacje na a4 , gdzie np nie bylo jeszcze oznaczonego kawalka od Gliwic do Wroclawia i kazal jechac przez miasto . No ale jesli jezdzisz non stop to mniej wiecej wiesz , ze dana trasa jest w trakcie tworzenia lub remontowania i wtedy nie sluchasz navi i jedziesz prosto "w nieznane" :lol: tak jak Ci znaki drogowe pokazuja ;) Navi nie zwalnia od myslenia ;) Z tego co pamietam to nowszy model od ojca ma juz normalnie ten odcinek wgrany w mape . W moim robilem jakiegos tam up'a , ale od tamtego czasu nie podrozowalem w kierunku DE .

Inna sytuacje mialem na wysokosci Ziliny w SK . Jak ktos tamtedy jezdzi to wie , ze Slowacy zabrali sie dosc konkretnie za przebudowe drog . Obecnie nie ma zaznaczonej nowej autostrady (jezeli tak mozna to nazwac) .

No i inna sytuacja to autostrada na Rzym , ktora jest praktycznie cala przebudowana . Nagle tomtomowi zaswital pomysl aby "skrecic w prawo" gdy bylem jakies 1000m nad ziemia na jakims moscie :lol:

 

Ale sa to tak minimalne bug'i , ze praktycznie znajac moc tego urzadzenia i baze danych jaka posiada z reka na sercu polecam go kazdej osobie . Ja obecnie nawet jadac droga , ktora znam na pamiec i tak zakladam to urzadzenie . Mi osobiscie niesamowicie pomaga przy wyprzedzaniu przyklad : jedziesz za jakims Tirem etc , ktorego ciezko wyprzedziec to nie ryzykujesz tylko spogladasz na wyswietlacz i widzisz , ze np za chwile bedzie odcinek prostej i wtedy go dopiero wyprzadzasz . We mgle albo w ostrym deszczu niezastapione ;) + videoradary itp aktualizowane na bierzaco i jezdzi sie bardzo spokojnie :)

 

Jedynym minusem dla przecietnego uzytkownika moze byc cena jaka liczy sobie firma za nowe mapy z wiekszym pokryciem, no ale za cos sie placi .

 

PS. ladnie sie rozpisalem... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włśnie ja to się ma do rzeczywistości, w np takim go 910?

Potrafi tyle co automapa?

tyle co automapa nie potrafi bo nie ma tak rozbudowanej bazy tele-adresowej i o to w tym calym pokryciu chodzi z 34% pokryciem da sie jeździć spokojnie bo większość dróg jest ale jak już przyjdzie np. odszukać dokładny adres w danym mieście to zaczynają się problemy :P

 

Porównując TomToma do najnowszej autoMapy powiem tak jeżeli komuś zależy na dość dobrym algorytmie wyznaczania tras polecam TomToma jeżeli ktoś chce mieć dokładne mapy z dość sporą bazą teleadresową ale z o wiele gorszym algorytmem i klasyfikacją dróg polecam AutoMapę no i oczywiście automapa to Polska tomtom to europa (z tego co wiem to najnowsze mapy od tomtoma maja Polskę w pokryciu chyba blisko 60% ale nie jestem pewien - tt na pocketpc)

jest jeszcze jedno rozwiązanie w postaci iGo na dniach iGo ma się doczekać oficjalnej aktualizacji mapy polski i prawdopodobnie przebije AutoMapę jak i TomToma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dołączę się do tematu , rodzice też szukają navi w podobnej kwocie, jako iż dużo jeżdżą ( Polska, Niemcy , Czechy i co roku Chorwacja) wiadomo że to starsi ludzie i urządzenie z małym ekranem i troszkę skomplikowanej obsłudze odpada , więc myślę żeby zamówić im nawigację blaupunkta z dotykowym panelem , co o tym myślicie :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=208897896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...