Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

@Heat Dokładnie jeżeli chodzi o nawigację oststnio kupowaliśmy z panną dla niej Toyotke Yaris i cena była podobna. Mi w BMW udało sie akurat wynegocjować nawi za friko bo 12 czy 15k bym na bank nie dał :D

@CKM18 Ja tu równiez stawiam na tego go 910, tomtom jest bardzo prosty w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak pokrycie "Polska: 34%" przekłada się na użytkowanie i dokładność mapy? Można spokojnie jeździć po mniejszych miastach takie jak np. Ozorków/Pabianice itd?

Póki co jeździłęm tylko trochę ale już jakieś rozeznanie mam. Mam tomtoma z pokryciem 26% (na UIQ2 nie ma nowszego) i drogi wszystkie są, tylko w wioskach numery domów nie mają numeracji więc bezpośrednio do celu cię nie zaprowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na mnie. Od jakiegoś czasu używam w aucie noki 6110 navi, ale teraz coś dla rodziców potrzebuje. Ogarneli w końcu że gps naprawdę działa ;]

 

Potrzebuje navi dedykowaną, żadne pda itd, duży ekran, minimum 5'', dotykowy. Nie musi posiadać jakiś wielkich dysków twardych lub opcji odczytu filmow lub mp3. Najdokladniejsza mapa Polski jest wciaz AutoMapa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem możliwe że już nie... nie testowałem w praktyce ale AutoPilot ma 99% pokrycia map... i do tego jest pół tańszy... jeżeli kogoś oczywiście to interesuję...

 

pozdrawiam

 

Co znalazłem na 5 cali to tylko to:

http://palmtopy.pl/?p0=4&p1=40&o=1018

 

ma dodatkowo w sobie telefon i 8 gb dysk... nie wydaję mi się to potrzebne...

 

pozatym zastanów się czy naprawdę niezbędne jest Ci 5 cali gdyz 3.5 calowy FS jest wg mnie conajmniej wystarczający a cena takich urzadzeń to około 1k pln ...

 

z konkretnie dedykowanych znalazłem to:

http://palmtopy.pl/?p0=55&p1=57&o=855

 

ale jest to "tylko" 4 cale...

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega to przy mnie odpalił na spv m3000...

 

Dowiem się od niego bo w dziedzinie nawigacji a własciwie oprogramowania jest mistrzem ...

 

pozdrawiam

 

juz wszystko jest wiadomo... da się wgrać na każde urządzenie które ma Windowsa... i tylko na takie

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca a co to za samochód bo jeżeli coś z wyższej półki pokroju bmw, merca itp to może wart się zastanowić nad navi dedykowanymi do samochodu... montuje się to w deskę i jest estetycznie, pomyśl o takim rozwiązaniu, może jakiś komp samochodowy... są różne opcje, zależy ile rodzice chcą przeznaczyć na to mamony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca a co to za samochód bo jeżeli coś z wyższej półki pokroju bmw, merca itp to może wart się zastanowić nad navi dedykowanymi do samochodu... montuje się to w deskę i jest estetycznie, pomyśl o takim rozwiązaniu, może jakiś komp samochodowy... są różne opcje, zależy ile rodzice chcą przeznaczyć na to mamony.

Navi jest w zestawie w jednym. Ale z tego co mi wiadomo to Mercedes nie ma polskiej mapy. A po drugie zależy nam na takim urządzeniu które można z samochodu do samochodu przekładać. Granicy mamonowej jakieś nie ma, ważne by navi była duża, dokłada i łatwa w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mi wiadomo to Mercedes nie ma polskiej mapy.

hmmmm:

http://www.allegro.pl/search.php?string=me...new=0&pay=0

 

 

Granicy mamonowej jakieś nie ma, ważne by navi była duża, dokłada i łatwa w obsłudze.

 

jeżeli przenośnie to co mogę polecić:

raz:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...Tom_One_XL.html

 

 

ekran 4.3 cala łatwa obsługa, dobre mapy.

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...r_6_Region.html

4,3 cala mapy nie wiem...

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...TIS_w_24_h.html

to samo 4.3 cala nie wiem jak mapy.

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...awa_GRATIS.html

bardzo dobry garmin z 4.4 calowym ekranem, dobre mapy.

 

 

 

no i teraz wypasy jak cena nie gra roli:

raz:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...awa_GRATIS.html

4.4" (98 x 55), WQVGA dobrre mapy jak przystało na garmina

 

 

dwa:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...awa_GRATIS.html

totalny wypas z odjechanym 7 calowym wyświetlaczem i bajerami po dziury w nosie :)

 

 

no to tak ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam jakiejs taniej nawigacji tak do 500zl. przeszukalem allegro i wybralem najbardziej popularne modele/marki

- lark 35.3

- manta 030, 020, 410

- akira 3518

- medion 4210(465), 95892, 96800, 95900, 470, 205, 200, 645

- goclevert 3550a, 4330, 3560, 3520

- germin nuvi 250, 200

- myguide 3100go

- macrom easyx

- blaupunky travel pilot 100

- navigo 3000

- binatone c350

- tracer trn-1

- tomtom one v3, v4

 

to by bylo na tyle.troche duzo do wyboru, no ale tak mi allegro podpowiedzialo :)

gps bedzie uzywany w 99% w polsce w woj.pomorskim. sporadycznie inne czesci kraju a jeszcze rzadziej za granica( jak cos to czechy,slowacja), dlatego nie musza byc w komplecie mapy innych krajow niz europy. zalezy mi zeby mapy byly dobre nie tylko w miescie a takze "w trasie" tzn ze jak bede sobie chcial wyjechac gdzies nad jeziorko do jakiej wsi gdzie mieszka 30 osob to zeby mnie nie wywiozlo na ruska granice :D

urzadzenie bedzie uzywane przeze mnie a takze przez moich rodzicow, wiec dobrze by bylo jak by obsluga byla prosta a wyswietlacz duzy i czytelny, a takze zeby glosniki dawaly rade.

milo by bylo jak by mozna bylo na nim sluchac mp3,ogladac filmy oraz przegladac foty, ale z tego co wiem to trzeba miec "odblokowany model".

 

to chyba wszystko. czekam na odpowiedz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podales to praktycznie tylko 3 firmy sa godne polecenia... Garmin, Blaupunkt i TomTom. Narobiles tyle literowek ze az ciezko dosc o co Ci chodzi. Ja jestem mimo wszystko za polaczeniem telefonu komorkowego z gps (tak jak ja to zrobilem u siebie... nokia e61 na symbianie + gps navibe gb337). Plusem tego jest to ze nie musisz za kazdym razem chowac calego osprzetu zeby Ci go nie zasuneli... tylko wkladasz w kieszen i wychodzisz z samochodu

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozna godzina byla a ja juz na jedno oko patrzylem wiec sorki za bledy :/

problem w tym ze nie mam tel z symbianem (ale chce takowy kupic, dokladnie mowiac e51) ale w niej jest 2" ekran :/ wiec o polowe mniejszy niz w nawigacji. pozatym telefon jest moj a gps beda uzywali takze rodzice wiec ten pomysl odpada.

 

a co z produktami tylu manta, medion, akira i navigo (te nawigacje chyba nie sa zle?)

swojego czasu po wypromowaniu przez biedronke urzadzen Akira zrobila sie dost popularna. czy naprawde nie warto sie interesowac tymi produktami (manta,medion, akira, navigo itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzalem jeszcze skapca i wypatrzylem takie jeszcze urzadzenia:

mio c250, moov 200

blaupunkt lucca

tomtom xl

jest jeszcze becker 7926 i navigon 2100 ale te urzadzenia kosztuja juz 600zl ;/

 

z tego co wiem to tomtom ma slabe pokrycie polski tzn nie jest szczegolowa wiec nie wiem czy bede sie w nia pakowac. macie moze jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Akirę - to dobry sprzęt i i wgrasz Automapę jest dobrą mapą(zresztą MapaMap wcale nie jest dużo gorsza). Używam jej w palmtopie i nie narzekam. Inna sprawa że żałuje kupna palma(Dell x51V) bo za tą cenę miałbym 3 Akiry. No ale nic, przydaje się do ściągania bo wmawiam wykładowcom że to kalkulator :]

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lepiej ORT: ORT: wziąć ta akire 512 czy 3518? dla lepszego proca, modlu gps, baterii i dluzszej gwarancji?

aha jedno pytanie? czy mapamap ma w swoich mapach gdzie sa fotoradary ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się dzisiaj tą nawigacją z biedronki, powiem że dla mnie jest ona trochę "zabawkowa", no i brakuje miejsca na rysik. Osobiście jakbym miał kupować navi w tej cenie to bym kupił, ale odrazu wrzucił bym AutoMapę, w sumie też do końca nie jestem zadowolony z kupna PDA (Asus P535), niestety palm jako telefon, navi itp na dłuższy czas staje się męczący i obecnie "spoczywa" w schowku w aucie...

 

a co sądzicie o tej nawigacji? może nie jest tania, ale teraz chce kupić coś na dłużej (czyt. nawet 5 lat) :)

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest temat o taniej nawigacji a nie o gps'ie za 2000zl :P

mam jeszcze jedno pytanie- czy w urzadzeniach typu tomtom,garmin,blaupunkt,mio mozna tez je jakos 'odblokowac' aby moc ogladac filmy, sluchac mp3 czy nawet grac w jakies proste gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tej nawigacji? może nie jest tania, ale teraz chce kupić coś na dłużej (czyt. nawet 5 lat) :)

jak dla mnie 7' to juz zdecydowanie za duzo, wyjmowanie i noszenie tego z soba - lekka przesada, a w schowku jak wiadomo lepiej nie zostawiac (nie dawno mialem włamanie do auta bo na szybie był uchwyt od gps`a)

moim zdaniem za ta cene lepiej jakies fajne 4,3' które dla mnie wydaje sie optymalna wielkoscia (sam mam juz prawie rok navroada 4,3')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam jakiejs taniej nawigacji tak do 500zl. przeszukalem allegro i wybralem najbardziej popularne modele/marki

- lark 35.3

- manta 030, 020, 410

- akira 3518

- medion 4210(465), 95892, 96800, 95900, 470, 205, 200, 645

- goclevert 3550a, 4330, 3560, 3520

- germin nuvi 250, 200

- myguide 3100go

- macrom easyx

- blaupunky travel pilot 100

- navigo 3000

- binatone c350

- tracer trn-1

- tomtom one v3, v4

 

 

pozdrawiam

Witam, kupiłem jakiś czas temu larka 35.3 wg mnie sprzęt godny polecenia jak za takie pieniądze 340zł , zainstalowałem na karcie Automape i TomToma+ mapa z zestawu MapaMap, wszystko gra, nadajnik Sirf III, dosyć dobry procesor , ekran 3,5" starczy, ogólnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Akirę - to dobry sprzęt i i wgrasz Automapę jest dobrą mapą(zresztą MapaMap wcale nie jest dużo gorsza). Używam jej w palmtopie i nie narzekam. Inna sprawa że żałuje kupna palma(Dell x51V) bo za tą cenę miałbym 3 Akiry. No ale nic, przydaje się do ściągania bo wmawiam wykładowcom że to kalkulator :]

Dużo jeżdżę po 3-mieście i jak dotąd przetestowałem TomToma GO720, Automapę 5 i MapęMap 5. Z tych trzech właśnie MapaMap jest najdokładniejsza. W Automapie brakuje wielu ulic a o numeracji już nie wspominając. TomToma postawiłbym po środku - dokładniejszy od Automapy ale parę błędów również posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna navi - przewaliłem troche for i stwierdzam że najlepszym wyborem będzie odblokowany lark 35.3 taki jak tutaj:

http://allegro.pl/item385264628_nawigacja_..._mhz_sklep.html

Cena jest poprostu smieszna w porównaniu z ubiegłym rokiem - czy naprawdę kupując w tej cenie navi nie natne się? Czy jeżeli mapa nie będzie mi odpowiadała moge sobie wgrać inną?

Czy to co jest w standardzie jest dobre i czy posiada również w dobrym stopniu zwizualizowane inne kraje europy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtansza dobra nawi, brac tego larka? czy nie bedzie problemu z trasami polska, niemcy, holandia, anglia? Czy ten windows mobile jest dobry? Nie ma z nim problemow?

 

P.S. Z ciekawosci kazda nawi pokaze predkosc z jaka sie poruszam i obliczy mi o ktorej godzinie dojade do celu? Bo u jednego znajomego widzialem taka bajere a u drugiego nie :|

 

 

http://allegro.pl/item402973490_nawigacja_...ie_gratis_.html

 

 

P.S.2 Fotoradary tez bedzie pokazywal? I co wogole daje to odblokowanie :P sorki za glupie pytania ale zawsze omijalem nawi szerokim lukiem a teraz potrzebuje i jestem kompletnie zielony :^^

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos smiga glownie po europie zachodniej to w carrefourze jest tomtom one za 399zl

@crash_zero: domyslnie po wlaczeniu wlacza sie odrazu aplikacja do nawigacji po odblokowaniu masz windowsa i z jego pozimu mozesz wlaczyc domyslna aplikacje do nawi albo wgrac kazde oprogramowanie jakie jest na dany system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie mam skanera, w autoświecie z przed ty lub dwóch był art o navi do 1k, w jakimś innym auto był test za 500 ale nie mogę znaleźć .. jak znajdę do strzelę foty albo opiszę

 

w skrócie ;]

 

tomtom go720 z bezpłatnymi aktualiacjami jest i jest fajny ;] 4,3", 31 krajów

mio moov360 4,3" ma mapę 38 krajów

medion gopal jeśli ma soft w wersji 4 (navigator) est ponoć godny polecenia 4,3, 34k, piszą że bardzo dobra jakość wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...