Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni myślę jaki GPS kupić. Poczytałem trochę o tych urządzonkach, i poszukałem kilka propozycji które mi się podobają.

 

Ale na początek podam jakie cechy powinien mieć mój wymiarzone urządzonko:

 

- cena: do 400 zł (max. 500zł!)

- musi służyć w samochodzie jak i poza nim.

- wyświetlacz: kolorowy 3,5 lub 4,3 cala

- Aktualizacja danych: przewodowa przez komputer

- Sterowanie: dotykowe poprzez wyświetlacz

- Pamięć: od 1GB (w zależności od rozmiaru plików map)

- Mapy: Polska, dodatkowe: UE a na końcu południowe (chociaż wolę Polski i UE)

- Wizualizacja map: 2d i 3d

- Nawigacja głosowa: tak, polska

-Baza obiektów POI,wskazane żeby były: fotoradary,dworce,bankomaty,itd.

- Nawigacja wg kodu pocztowego: może być

- Wyszukiwarka lokalizacji: tak

- Szczegółowe plany miast tak

- Informacje o znakach drogowych tak

- Profile tras: dla samochodów osobowych

- nie musi posiadać mp3,mp4,rds...

- pomiar w czasie rzeczywistym prędkości: dobrze aby miał

 

Myślę że mi pomożecie odnaleźć dla mnie dobry GPS wg tych cech.

 

Podaję niżej te które mi się spodobały:

 

1. Medion PNA 315: http://allegro.pl/item410753910_gps_medion...dblokowana.html

 

(kolega go ma, ale mi coś nie pasuje...)

 

2. MIO MOOV 200: http://allegro.pl/item417037228_new_mio_mo...w_wa_salon.html

 

(może być, tylko gdzie ten punkty PIO i fotoradary)

 

3. NAWIGACJA GPS GLOBAL http://allegro.pl/item408961025_nawigacja_...mapy_eu_gw.html

 

(ten bardziej mi leży)

 

 

Nr 3 mi bardziej pasuje, ale wolę Was się zapytać w takich sprawach.

 

 

Proszę też o jakieś inne propozycje.

 

Z góry bardzo Wam dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

PS. Znalazłem jeszcze:

 

http://allegro.pl/item410198029_nawigacja_..._mhz_sklep.html

 

I jeszcze pytanie, czysta ciekawość: ile kosztuje później średnio aktualizacja mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen odrzucilbym mediona, mialem kiedys i srednio sie spisywal, potrafil zalapac zwieche na srodku autostrady, mapy byly ok z tym ze glownie poruszalem sie po autostradach zachodniej europy a tam najwieksze gowno sobie poradzi byc moze sie poprawili od tego czasu ale ja juz zaufania do mediona takiego nie mam, co do mio mialem pda, uzywanego takze jako nawigacja z tomtomem bylo ok wiekszych problemow nie mialem, to trzecie nie wiem co to jest ;) a lark byl w biedronce za 299zl i bodajze w nowosciach jest troche wiecej o nim, mozesz sie jeszcze zastanowic nad tomtom one v3 choc to raczej na europe bo polskie mapy ma jeszcze nie do konca poprawne, myli sie na drogach jednokierunkowych i takie tam ale to na jakis zadupiach bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w miarę tanio załatwiłem, bo niedawno kupiłem MDA Vario... Do tego tylko odbiornik GPS za 129zł. I mam w miarę fajną nawigację.

Dlatego mówię tanio bo telefon "miałem". Bo jak by przyszło od nowa kupować telefon+GPS+oprogramowanie to lepiej kupić coś z wbudowanym GPSem.

Brat ma MIO P550 - bardzo fajny, w sam raz bym rzekł, ale kupił drogo i w sumie teraz takie to MIO najtansze nie jest. Ale w miarę sobie radzi - ma chyba SirfStara III na pokładzie. Ja w swoim module mam MTK. Śmiga ładnie - nawet w schowku nie gubił sygnału - przynajmniej w sprzyjających warunkach i krótkiej próbie - lepiej jak ma widoczność ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwy, ja też nie wiem co to jest, jakiś inny producent ale cechy wg mnie są dobre...

A właśnie: Która mapa lepsza MioMap czy AutoMapa?

Czy można mieć na urządzonku oba mapy, ale w razie konieczności przełączyć się z jedną na drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MioMap nie jest ponoc zla ale ja tam z przyzwyczajenia smigalem na automapie, ktora dostalem razem z pda i od tamtej pory mitak zostalo, nie chce mi sie zmieniac przyzwyczajen, jesli kupisz pda, badz odblokujesz windowsa mozesz miec co chcesz i kiedy chcesz o ile bedzie miejsca na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, 2 nawigacje mi się podobają już i nie wiem który wybrać :(

 

Tak ta (oprócz tego bez nazwy producenta) mogłaby być

 

Mam pytanie: Bo sprzedawca radzi nie odblokowywać urządzenia żeby nie było problemów z MapaMap. Czy jak będę np. za rok zaktualizować mapę to nie będzie żadnych problemów?

I czy to urządzonko pracuje w trybie 2d i 3d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma windowsa to co ma sie nie dać, zresztą słowo odblokować to chyba troche na wyrost, całe to "odblokowywanie" polega na zmianie jednego wpisu w bodajże autorun.ini powodującego zaladowanie gui, potem mozna tam wrzucić wpis, żeby automapa sie sama na starcie odpalała.

Instalowałem tak automape w Akirze opisywanej juz na forum jako "gps z bedronki" i wszystko jest banalnie proste, a i sama nawigacja jak na produkt za ok.300pln bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, nie miała żadnych problemów z łapaniem fixa itd, ja za to złapałem doła, że rok temu za Navroada 430BT dałem 1,5k pln (wprawdzie ekran 4,3cala, BT i inne bajery) ale tak samo wskazuje trase jak sprzet za 300pln :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. miał ktoś do czynienia z navi firmy goclever? myślę nad czymś niedrogim, jeszcze mio moov200 i mio c250. przy obu mio goclever na plus wyswietlacz 4,3 cala, ale ciut gorzej z pamięcią i taktowaniem procesora:

 

goclever 64ram, 64rom, Centrality Atlas III Dual Core 378mhz

 

mio moov200 32ram, 512rom, Samsung 2443-400Mhz

 

mio c250 64ram, 256rom, Samsung 2440A 400 Mhz

 

jak mocno zwracać uwagę na te dane? dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje nawigacji dla ojca do okolo 700zl musi byc latwy w obsludze miec duzy wyswietlacz duze litery(ojciec z bliska slabo widzi) sprawnie dzialac dosc nieawaryjny z mozliwoscia wgrania "roznych" map z jak najwiekszym pokryciem polski niemiec francji austri szwajcarii holandii

 

Szukam juz od kilku dni ale spotkalem sie z tyloma roznymi opinniami o roznych sprzetach ze ciazko mi jednoznacznie wybrac co w najwiekszym stopniu spelnialo by moje wymagania.

Narazie moi faworyci to TomTom One Xl albo Garmin 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo Garmin 200W

Dzisiaj sie nim bawilem. Deklasuje on wszyskie znane mi pseudo pockety z gps. Roznica jest najwieksza w ekranie. Na ppc w sloncu nic nie widac. Na garminie ekran jest czytelny w sloncu. Szybkosc dzialania, soft na pc do zarzadzania.. inny swiat. Tutaj jest bardzo fajnie to wyjasnione.

http://gps.astronet.pl/new/gps-nuvi200.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje nawigacji dla ojca do okolo 700zl musi byc latwy w obsludze miec duzy wyswietlacz duze litery(ojciec z bliska slabo widzi) sprawnie dzialac dosc nieawaryjny z mozliwoscia wgrania "roznych" map z jak najwiekszym pokryciem polski niemiec francji austri szwajcarii holandii

 

Szukam juz od kilku dni ale spotkalem sie z tyloma roznymi opinniami o roznych sprzetach ze ciazko mi jednoznacznie wybrac co w najwiekszym stopniu spelnialo by moje wymagania.

Narazie moi faworyci to TomTom One Xl albo Garmin 200W

Tydzień temu miałem podobny dylemat, szukałem czegoś dla ojca z mapami Polski, Niemiec i Francji...

Skończyło na tym że w Media Markcie trafiłem na wyprzedaż Akiry Stadion za 499zł (model wypuszczony z okazji ostatnich mistrzostw europy).

Procesor SiRF Atlas3 372MHz

Wyświetlacz 4,3"

Pamięć wewnętrzna 1GB

Gniazdo karty pamięci SD (max 2GB)

W standardzie ma wrzuconą MapęMap ze szczegółowymi mapami Polski, Austrii i Szwajcarii oraz głównymi drogami Europy.

Jednak jest na Windows Mobile 5.0CE więc po jednym wieczorze zabawy ma już zmienione menu i wrzuconego TomToma7 z mapą Western & Central Europe. Automapa 5 również działa, ale sprawdzałem to tylko z ciekawości, ponieważ ojciec uznał za zbyt skomplikowaną dla niego.

W tej cenie uważam, że było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w to wejdę bo rodzicielka i tak zazwyczaj kupuje Wybiórczą :)

Może ktoś coś napisać nt. tej navi? Nadaje się do czegokolwiek czy lepiej od razu na Allegro wbijać z tym sprzyntem, za jakieś 260zł?

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, to ja tez podlacze sie pod pytanie...interesuje mnie prosta w obsludze, niezbyt droga nawigacja...pan w mediaMarkt zaproponowal mio 200...ktos ma jakies doswiadczenia...

A no ja mam... Fabryczna mapa to smiech na sali... wg. niej musial bym jechac 50km/h tam gdzie mozna 90, tam gdzie mozna 50.. .pozwala na 90km/h.

POkrycie drug w miastach bardzo zle... brakuje wielu glownych ulic... albo sa taki kikuty...

Za to na wsi jest dokladniejsza niz automapa.

Nie ma bazy teleadresowej.

 

Nie da sie odblokowac tego Mio.. ale mozna wgrac specjalny panel.. i mozna wgrywac programy typu portable. Np. automapa portable, ale z plytki nie idzie zainstalowac automapy.

 

Jak nie chce ci sie bawic poszukaj czegos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dumam nad tym mio moov 200, do tego dochodzi lark freebird, był jeszcze garmin nuvi 200, ale doczytałem, że jego nie można odblokować, a chciałbym choćby z czystej ciekawości sprawdzić możliwości. po parametrach to lark wydaje się najlepszy, ma 64 pamięci rom, 1024 ram, 400mhz procesor, ale z drugiej strony gdzieś wyczytałem, że lark kantuje na parametrach właśnie. jeździłem odrobinkę na mio c250 ze standardową mapą i jak na pierwszy raz przyjemnie, ale z adresami problem, no i już wiem, że ze standardową mapą "szału" nie ma. pewnie dojdę w końcu do wniosku, że nie ma sensu się bawić i zostanę przy garminie i gmapie. chyba, że pojawią się jakieś "sugestie" do 400 zł.

 

 

edit:

 

a jak przy takim larku 35.3/35.4, mio moov, wypada opłacalność zakupu takiego blaupunkta albo hp ipaq 316 ? tego hp mógłbym mieć za jakieś 600zł, a więc dwa razy drożej, co odłożyłoby zakup o miesiąc, może dwa. ten blaupunkt z kolei to jednak blaupunkt, no i 4,3" ma, a to jednak mocny argument.

 

ps. uprzedzam, nie jestem maniakiem wszystkiego co markowe i nie zachwycam się nad blaupunktem tylko dlatego, że to blaupunkt.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w tym tygodniu kupić coś w okolicach 300zł.

Na pierwszy ogień poszły Mio Moov 200 oraz Lark 35.3

Mio mam w firmowym aucie więc mniej więcej wiem co i jak, ale ciekaw jestem jak ma się do niego prawie identyczny Lark?

 

Z tego co wiem odblokować można obydwie i bezproblemowo wgrać AutoMape, ale bez zabawy w podmianki którym będzie lepszy?

Docelowo do jazdy po PL, lecz nie tylko większe miasta, dość często też zagłębia gdzie psy d. szczekają.

Zależy mi na dobrym POI, zwłaszcza radary.

 

A więc Mio z MioMap VS Lark z MapaMap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moov 200 PL mozna kupic ponizej 300zł. Cena calkiem fajna jak na Mio. Z kolei zeby odblokowac larka 35.3 wystarczy wcisniecie odpowiedniej kombinacji klawiszy i nie trzeba z niczym kombinować.

Z tym ze mio podobno ma tylko 32 MB ramu.

 

MioMap od MapaMap nie jest specjalnei dokładniejsze(i jedno i drugie ma braki, w jednym cos jest, w drugim nie ma i odwrotnie) to w dodatku ma błędy w nazwach ulic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mio moov 200 - 64MB ram, 1GB rom, 400MHz CPU.

Lark 35.3 - 64MB ram, 1GB rom, 400MHz CPU.

 

Są niemalże identyczne. Chodzi o to, który ma lepszą domyślną mapę oraz na jakiego będzie prościej wstawić AutoMape.

 

EDIT: Z tego co czytam to Lark ma spore problemy z prawidłowym działaniem AM5. ;/

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie wychodzi na to, że wersja PL Mio moov 200 ma tylko 32/512.

Lark 35.3 niby ma 64/1GB w wersji PL. Ciekaw jestem ile w tym prawdy.

 

Trochę to nieczysta zagrywka ze strony Mio. Co mają powiedzieć ci, którzy dopiero za jakiś czas dokupią mapę europy? Pamięć im się sama nie rozmnoży.

 

Może jednak ten Lark i od razu AutoMapa... sam nie wiem.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mio 200 wiec sie wypowiem:

ori mapa to kiszka...na trase moze i ok ale do miasta?

blech...prowadzi drogami tylko dla pieszych, przez barierki i przez nasyp kolejowy :lol:

przez miasto rozumiem centrum Poznania ;)

na trasie raz mi psikusa zrobila i pokazal ze mam jechac przez poligon (hih moze to navi militarna?)

ale po wgraniu auto mapy cud miod i orzeszki :P

Ramu mam 32mb dysk nie wiem no, a karte dokupilem 2gb.

filmy etc chodza elegancko :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odebralem lark 35.0 z akcji promocyjnej z gazety wyborczej.zaplacilem 199zl.

jest wgrane mapa map easy w najnowszej wersji (52360_1260)

na ta chwile nie moge duzo powiedziec bo malo sie nia bawilem, ale narazie sprawuje sie ok.glosno mowi, mapa narazie nie zawiodla.

wgralem 1-na mp3 na sprawdzenie i powiem ze bardzo fajnie gra, glosno i wyraznie. potem sprawdze jak wygladaja filmy.

w najblizszym czasie kupie jakas karte i wgram automape. pytanie tylko jaka pojemnosc moge max wpakowac w tego lark'a? :? urzadzenie bylo odrazu odblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...