Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj odebralem lark 35.0 z akcji promocyjnej z gazety wyborczej.zaplacilem 199zl.

jest wgrane mapa map easy w najnowszej wersji (52360_1260)

na ta chwile nie moge duzo powiedziec bo malo sie nia bawilem, ale narazie sprawuje sie ok.glosno mowi, mapa narazie nie zawiodla.

wgralem 1-na mp3 na sprawdzenie i powiem ze bardzo fajnie gra, glosno i wyraznie. potem sprawdze jak wygladaja filmy.

w najblizszym czasie kupie jakas karte i wgram automape. pytanie tylko jaka pojemnosc moge max wpakowac w tego lark'a? :? urzadzenie bylo odrazu odblokowane.

35.0 nie jest odblokowany tylko umozliwia reczne wskazanie programu nawigacji. Jest to drobna róznica, ale mozna uruchomic dowolny priogram.

Zrób sobie backup pamieci(mapamap) bo ten model potrafi uwalic mape lub stracic zawartosc całej pamięci. SD 2GB chodzi bez problemu.

 

Właśnie kupiłem Mio Moov 200PL.

Jeśli ktoś wie jak wgrać AM5 do niego to proszę na PW.

http://my-navia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SGJ.

Mam jeszcze jedną zagwozdkę. W moim mio jest mapa 2.2.1136913 a na stronie dają aktualizację z 20.08.2008 sygnowaną jako 2.1.4323600.

Czy czasem na stronie nie powinna się znajdować najwyższa wersja. Tym bardziej, że jest opisana jako najnowsza aktualizacja mapy... Oo

 

Wgrałem sobie odblokowany backup z wyborem MioMap or Automapa. Niestety gdy daję na AM to mam error że nie można odnaleźć pliku. Jednak kiedy odpalam przez total commandera to się odpala. Jednak nie widzi satelit. Mapa Mio nie ma tego problemu.

 

EDIT: Satelity opanowane, ale nadal nie wiem jak to menu ma podaną ścieżkę do AutoMapy.

EDIT2: Wszystko opanowane i teraz mam AM 5.2

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, planuje kupic nawigacje i trafilem na cos takiego klik lub klik co o tym sadzicie? glownie chodzi mi o szczegolowa mape polski

Bierz MIO... wgrywasz Automape i śmigasz bezproblemowo. TomTom ma idiotyczne trasy i gdy zboczysz z wskazanej, to podaje komunikaty, żeby zawracać itp. Automapa z kolei po prostu oblicza Ci kolejną trasę i dojeżdżasz bez komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tania opcja moze byc tez tomtom one z wgranym softem i mapami w wersji 8, co jest operacja lopatologicznie prosta (ctrl+c, ctrl+v) dla mniej zaawansowanym uzytkownikow, ostatnio w jakims hipermarkecie byly po 289zl w wersji v3, znajomy po updacie z v6 do v8 stwierdzil ze to nie ta sama nawigacja, wczesniejsza dzialala jak chciala, czasami wymyslajac trasy nie po drogach itp.

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do 500zł jestem w stanie kupić jakąś nawigację GPS? To ma być na prezent dla Ojca, a kompletnie się na tym nie znam. Jakie marki są godne polecenia? Na których można samemu mapy wgrywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanich nawigacji polecam navigona 2100 - udalo mi sie go wychaczyc za 299zl w euro rtv - czyscili magazyny. bardzo latwo uruchomic czytego windowsa - sama mapa navigona jak i am chodza bardzo fajnie (am ma aktualniejsze drogi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biedronce od 15.12 ma byc za 189zl nawigacja z Mapąmap, to ta sama akira co kiedys byla chyba za 299 lub 249zl, moze mapamap jest niezbyt ale sama nawigacja moze byc odblokowana i wtedy mamy szeroki wybor oprogramowania, czyliu w sumie mozna miec AM lub TT czy IGO za 189zl

Dołączona grafika

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te low budgetowe opcje to bez sensu kupować jakieś larki i akiry bo to straszny szajs. Ten mio 200 kosztuje chyba tyle samo a ma gwarancje 2 letnia, mapy legalne (miomap nie jest złe) i jest jednak porządnym sprzętem. Larka ożna wyrzucić do śmieci po miesiącu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biedronce od 15.12 ma byc za 189zl nawigacja z Mapąmap, to ta sama akira co kiedys byla chyba za 299 lub 249zl, moze mapamap jest niezbyt ale sama nawigacja moze byc odblokowana i wtedy mamy szeroki wybor oprogramowania, czyliu w sumie mozna miec AM lub TT czy IGO za 189zl

Jak myślicie? Warto się w to ładować? Chciałbym to na prezent kupić. Naczytałem się o tych Akirach wielu dobrych ale też trochę mniej przychylnych opinii. Pomóżcie plz ;)

 

PS. Jaki to dokładnie model Akiry?

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie? Warto się w to ładować? Chciałbym to na prezent kupić. Naczytałem się o tych Akirach wielu dobrych ale też trochę mniej przychylnych opinii. Pomóżcie plz ;)

 

PS. Jaki to dokładnie model Akiry?

Nie chcesz wydac duzo $$$, to bierz. Przez 2 lata w razie awarii mozesz oddac do sklepu (Biedronki), mapa (moze i nie hiper-extra) powinna starczac spokojnie - ewentualnie powinno sie dac odblokowac i wgrac inna.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz wydac duzo $$$, to bierz. Przez 2 lata w razie awarii mozesz oddac do sklepu (Biedronki), mapa (moze nie najlepsza) powinna starczac w Polsce - ewentualnie powinno sie dac odblokowac i wgrac inna.

Na nawigację moge wydać 300-350 zeta tylko już mnie głowa rozbolała od tego wyboru. Akira (Guepard, czy ta biedronkowa?), Mio czy co innego już sam nie wiem... Dlatego proszę o pomoc w wyborze z odpowiednim uzasadnieniem. To Mio Moov 200 jak wypada w porównaniu z Akirą? Też można łatwo odblokować?

 

EDIT. Waham się między Mio Moov 200, a Akirą Guepard. Mio ma Sirf III a Akira II czyli Mio na plus. Czytałem jednak że Mio ma wkurzającego polskiego lektora i że czasem potrafi wprowadzić w pole, tudzież nie widzi tych mniejszych dróg. Proszę o opinię.

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ideal: ja nie uwazam mio za dobra mape, moze najnowsza wersja chyba 3.2 jest najnowsza jest znosna ale poprzednie byly do d... , radze tez poczytac na temat niezgodnosci towaru z umowa... gwarancje mozna sobie wsadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...