Skocz do zawartości
mechl!k

Tania Nawigacja Gps

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież zabranie do samochodu karteczki z potwierdzeniem oryginalności produktu nie stanowi większego problemu, więc uczciwi kierowcy nie mają się czego obawiać" - mówi prawnik Adam Jaskóła.

Jesli on jest prawnikiem to współczuje jego klientom... 1.domniemanie niewinności, muszą wychodzić z założenia, że jest to legal dopóki nie udowodnią inaczej 2.obowiązek udowadniania nie leży na stronie, która jest oskarżona o dane przestępstwo (mając przy sobie laptopa może mam jeszcze wozić ze sobą wydrukowaną licencje na każdy soft jaki mam?) 3.samo używanie nawigacji nie jest też przesłanka do rewizji czy zabezpieczenia urządzenia, a żeby to zrobić policja musi mieć nakaz badź istotne podejrzenia popełnienia przestępstwa, gdyby policja wychodziła z tego założenia w każdej chwili mogliby ci kazać ściągać spodnie bo to pewnie chińska podróba znanaej marki... już dawno ta sprawa byłaby w sądzie jeśli zdobędą dowód w ten sposób i tak nie będzie uwzględniony w postępowaniu ponieważ został zdobyty nielegalnie, a to oznacza, że nie mają nic, mając urządzenie od firmy, dowód zakupu ma leżeć z resztą dokumentów i czekać na ewentualna kontrole UKS i ostanie nie dziwi was, że piszą tam automapa (przypadek , a może to producent wypuszcza takie brednie) to tak jak z tymi słynnymi trójkami policjant, prokurator, informatyk - wielu coś slyszalo, a na koniec policja sama dementowała te plotki

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.samo używanie nawigacji nie jest też przesłanka do rewizji czy zabezpieczenia urządzenia, a żeby to zrobić policja musi mieć nakaz badź istotne podejrzenia popełnienia przestępstwa

rewizja to osbna sprawa ;) masz racje ze musza miec jakis powod... tylko ze moga sobie wymyslec co tylko im sie podoba i juz maja prawo do rewizji ;) no i nie zapominajcie ze to Polska a tu nawet policja nie przestrzega prawa :D imo to tylko straszak na tych ktorzy jeszcze nie wgrali sobie nowej mapy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może... zależy to pewnie od tego czy trafisz na policjanta z wysokim IQ ;-)

Jjjjasne.... chodz z drugiej strony coraz wiecej mlodych osob idzie do drogowki... jakas tam kasa jest.... szybko emerytura.... kiedys sie zastanawialem nad tym zeby isc wlasnie do drogowki zamiast do woja... aaaaaaaaaaalllllllllleeeeeeeeeee ze dostalem naszczescie kategorie D to wojsko mnie ominelo... i drogowka dzieki temu tez ;) Chodz czasami chcialbym legalnie pojezdzic 200km/h ^^

 

Sranie w banie... juz widze te kontrole. Co za problem miec np. MioMap i Automape na jednym sprzecie. Ta druga wrzucasz na karte i w razie czego do kieszeni :D

Sprobuj wyjac karte pamieci z noki e51 albo e61 w ciagu 5 sek :D Bedziesz dobry :D a w e51 karta lubi sie blokowac :D

 

rewizja to osbna sprawa ;) masz racje ze musza miec jakis powod... tylko ze moga sobie wymyslec co tylko im sie podoba i juz maja prawo do rewizji ;) no i nie zapominajcie ze to Polska a tu nawet policja nie przestrzega prawa :D imo to tylko straszak na tych ktorzy jeszcze nie wgrali sobie nowej mapy ;)

Ta.. strzela texta ze podejrzewaja Cie o posiadanie narkotykow i rozbiora Cie do naga przy okazji zaglodajac Ci w ciemne miejsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje jakąś tanią navi, max do 200zł (im taniej tym lepiej) na prezent dla ojca, on za dużo nawigacji nie używa, więc dlatego nie ma sensu pakować dużych pieniędzy w nią, myślałem o takich:

 

http://www.allegro.pl/item501173626_nawiga...na_prezent.html

 

http://www.allegro.pl/item502999919_eazygo...owana_palm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przed chwilą widziałem w Carefour (czy jak to tam się pisze ;]) TomToma za 250zł i myślałem, że tanio... o ja ciemny niedoinformowany. :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czego się spodziewać po navi z biedronki? nie każdy będzie myślał widząc ją że "jest gorsza niż mój telefon"...ona ma poprostu pokazać dojazd z punktu A do punktu B i to przecież nie codziennie, jak ktoś jeździ z navi ciągle to będzie wiedział co ma kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze warto sie w taka biedronkowa nawigacje pakowac? Wiadomo juz czy mozna ja odblokowac? Bo tak sie wlasnie z ojcem zastanawiamy nad czyms tanim a biedronka jest 100m od domu ;) a moze lepiej mio moov 200 albo jakis tani navigon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem ;)

 

panowie potrzebuje na gwałt nawigacji do 300zł :

 

http://allegro.pl/item497141875_nawigacja_...lka_gratis.html ??

 

a moze

 

http://allegro.pl/item501231646_nawigacja_...fvat_sklep.html ?

 

czy jakas manta ?

 

chodzi tylko o mape polski i niemiec ( tej pewnie za 300zł nie bedzie w zestawie ) wiec co by moznabylo ja dograc. Panowie pomozcie, w navi jestem zielony jak groszek w salatce ;)

 

z góry dzieki za pomoc ;)

 

 

EDYTA:

 

już nie trzeba ;)

 

kupiłem http://allegro.pl/show_item.php?item=502673295

mam nadzieje ze dobry wybor za rozsadna kase.

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jc: zmartwie cie, jesli chcesz to odblokowac, to jest to jedna z bardziej upierdliwych nawi, jesli dobrze pamietam to nawet activesync tego nie wykrywa bo windows jest okrojony do granic, do tego mapy polski nie powalaja, w niemczech jeszcze jakos to idzie, samo oprogramowanie tez do dobrych nie nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jc: zmartwie cie, jesli chcesz to odblokowac, to jest to jedna z bardziej upierdliwych nawi, jesli dobrze pamietam to nawet activesync tego nie wykrywa bo windows jest okrojony do granic, do tego mapy polski nie powalaja, w niemczech jeszcze jakos to idzie, samo oprogramowanie tez do dobrych nie nalezy

 

eeee to [gluteus maximus] :sad: , zobacze jak sie sprawuje, chociaz nie strace duzo podczas sprzedazy jakby cos nie gralo :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzałem po cenach na allegro różnica między nimi jest 50zł za nówki, więc powiedzcie w lepiej zainwestować, aha przydało by sie, żeby była w miare łatwa do odblokowania, mam mnie dowieść do Holandii i tyle, żadnych wygórowanych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm zapomniałem się pochwalić zakupem i wziąłem Larka Freebirda 35.0 za 229zł w Auchanie :lol: Ino wgrałem mapę, w ustawieniach podałem ścieżkę i wszystko śmiga ;)

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianego artykułu to o na którymś forum (niestety nie pamiętam gdzie dokładnie) czytałem list zainteresowanego ta sprawą skierowany do stosownej komendy policji i odpowiedź na niego. Pytał jak ma wyglądać ich zdaniem sprawa wożenia ze sobą licencji na ten program i czy w związku z tym może też wymagać od policji aby żądała od kierowców potwierdzenia licencji na swoją twórczość a nie tylko na automapę. Odpisali, iż ten artykuł traktowany jest przez policję jako tzw prewencja (ciekawie to ujęli - wymysły jako prewencja) i nie ma najmniejszych podstaw prawnych do przeprowadzenia takich kontroli jeśli przeciwko konkretnej osobie nie jest przeprowadzane stosowne postępowanie.

Innymi słowy jeśli pan policjant wspomni coś na temat licencji na automapę a wy akurat przy sobie jej nie macie to proponuję zadać pytanie czy możecie zadzwonić do zaprzyjaźnionego prawnika. Powinno pomóc.

 

 

Edit: I jeszcze np to

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIO 200 rozumiem najlepszym wyborem do 400zł ? biorąc pod uwagę że ma być nowe, pod AM i działać szybko.. ? Jeśli się mylę to na co mogę jeszcze zwrócić uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mio ogólnie jest dobrym wyborem bo oni dość często udostępniają aktualizację. Inna rzecz, która jest przewagą Mio nad innymi producentami to szybkość łapania sygnału - bez kitu, nie ma się do czego przyczepić. Model Moov 200 jest dobry, bardzo prosty, jeśli Ci starczy mapa Polski i nie bedziesz korzystał za granicą to jak najbardziej dobry wybór. AM też Ci na tym ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś najlepszą dostępną mapę na Polskę i Europę ? Rozumiem że Automapa w Polsce jest najlepszą propozycją, jednak ponoć w Europie troszkę głupieje. Szukam czegoś uniwersalnego, może ktoś coś polecić. ? :)

 

EDIT : Jeszcze z ciekawości - mapa świata ? np. żeby jednocześnie obsługiwało Polskę, Tajlandię i Meksyk ? ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...