Skocz do zawartości
SZUK

...

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę pociągnąć kabelek na zewnątrz, nie wiem jak będzie sie sprawował w zimą przy minusowych temperaturach

bez problemu, - 25 wytrzyma na lajcie :)

 

kabel ekranowany

kiedyś słyszałem taką teorię że akranowany gorzej chodzi niż ten zwykły :| Ponoć osam siebie zakłóca bo ekran odbija sygnał spowrotem do srodka co powoduje zakłócenia.

 

Ja miałem zawsze zwykłe kabelki, bo tańsze były... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z temperaturą ?

 

Muszę pociągnąć kabelek na zewnątrz, nie wiem jak będzie sie sprawował w zimą przy minusowych temperaturach .

Temperatura nie ma wpływu na łączkę - jedyny problem to izolacja - jeśli masz ją na zewnątrz to czasami może 'zalać' i wtedy nie jest za ciekawie...

.... ale czy jak zastosuje na drodze sygnału jeszcze z ,np. 5 takich łączników sygnał nie będzie słabszy?

Myślę, że nie [pewności 100% nie mam] - ale sprawdzić samemu nie zaszkodzi. Najlepiej zrób tak, że kup po prostu kilka złączek – po podłączaj - sprawdź jak to wszystko wygląda - jak będzie wszystko grało to zostaw - jak nie to postaraj się przeprowadzić większą ilość kabla aby tych kostek było mniej... przynajmniej ja bym tak zrobił ;)

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że złączka wprowadza jakieś straty, tak jak w przypadku np. sieci bezprzewodowych. jak łączysz karte sieciową z anteną to na każdej złączce masz straty (ok. 0,5 dbi) gdybyś zbudował kabel ze 100 złączek to stracisz na nim cały sygnał :)

oczywiscie w sieci przewodowej strata bedzie mniejsza, ale zawsze będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w standardzie jest podana dlugośc kabla na jakiej może on być rozpleciony, niestety nie pamiętam juz ale będzie to około 10 cm :) więc zakładając że jeden kabel ma około 3 cm rozplecione to mozna teoretycznie zastosować około 3 złączek :)

W praktyce wiadomo że te standardy są robione na wyrost więc pewnie dało by się bez zauważalnej straty jakości dać więcej takich złączek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...