Skocz do zawartości
Mlodzian

Wymiana Kondensatorów...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanie otóż znalazłem swą dawną płytę główną pod Socket 478 :) [Nadal na nim siedzie] Dawne Mobo odeszło ze świata spowodowane przez wywalone kondensatory :) Sa ich trzy :) o Specyfikacji ... 3300 uF / 6.3V o Temp. 105 * C więc poszukałem na allegro i znalazłem takie:

 

http://www.allegro.pl/item207909386_konden...lown_5_szt.html

 

Chyba dobre co ? :)

 

Moja płyta to:

 

Dołączona grafika

 

tutaj gdzie musze zainstalować kondzioły:

 

Dołączona grafika

 

Widok spuchnietych kondziołów...

 

Dołączona grafika

 

i teraz pytanie, czy ktos podejmował sie na forum wymiany kondensatorów i czy to wogóle działa :) mam nadzieje ze mi sie powiedzie i plyta zatrybi... :) Chcialbym sie dowiedziec czy rowniez nie wystepują jakies nieprzewidywalne w skutkach powikłania :) chcialbym sie jak najwiecej tego dowiedziec, dziekuje i pozdrawiam ;-) czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondziolki mogą być. Śmiało możesz zastosować takie o wyższym napięciu pracy np: 10V, nie będzie to miało wpływu na płytę, a kondziołki nie będą zagrożone.

Pytanie tylko czy te spuchnięte kondensatory z powodu swojej awarii nie uszkodziły czegoś innego na płycie.

Powodzenia życzę i nie pomyl biegunów. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie jak z tymi biegunami ? zabardzo nie wiem jak je usadowic ? na starych kondziołach nie widze zadnego oznaczenia tylko z boku taki pasek z strzałkami w dół...

 

cos takiego:

 

0

\/

0

\/

 

i ten pasek ma przylegac do tego zakreslonego półkola czy do tego pustego? a co do kondensatoró zaraz znajde jakiej o wiekszym napięciu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały pasek do zakreślonego pola...

 

 

po wymianie kondensatorów może się okazać że coś tam nie działa..

np mi kiedyś zdarzyło się że kontroler dysków nie trybił i płyta była do wyrzucenia (dawca organów) ewentualnie problem restartów nie znikał..

 

Ale zazwyczaj wszystko działało poprawnie. Próbuj, nic nie masz do stracenia bo płyta i tak leży. Kondensatory możesz kupić w zwykłym sklepie elektronicznym, nie będziesz musiał opłacać wysyłki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...