Skocz do zawartości
raven_ns

Zwiekszenie Ilości Pamieci Obsługiwanej Przez Karte Graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostanio ściągnąłem sobie ze Stanów takiego oto Laptopika ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony , ponieważ w 99% spełnia moje oczekiwania - jak znajde troche wiecej czasu to może jakas recenzje napisze , jednakże niepokoi mnie jedna rzecz , w tym laptopie zamontowana jest karta GeForce 6150 wiadomo nie jest to już szczyt techniki ale pisali że ma możliwość zwiekszenia zasobów pamięciowych nawet do 288Mb , z tad też moje pytanie. Wiecie może w jakim miejscu można zwiekszyć tą pamieć ponieważ 64mb współdzieli obecnie z ramu to zdecydowanie za mało. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic wiecej nie wymyslisz Ona jak widać na załączonym obrazku ma 64 mb pamięci dedykowanej - nie wiem jak to rozumiec - czy chodzi o wlasna pamiec czy o pamiec na stale przypisana dla niej z ramu, oraz 223 mb pamieci wspoldzielonej z systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilka zmienilem w biose z tych 64 na 128 , i w tym wypadku ma 128 dedykowanej i 191 współdzielonej , tylko najciekawsze jest to że na stronce pisze ze maxmalnie lacznie moze miec "Up to 288MB (shared)" a tutaj łącznie wychodzi 319MB. Wiecie może jeszcze jaka jest różnica pomiedzy Geforce Go 6100 a 6150 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos tu nierozumiem??? Nie można zmienic ilości pamieci DEDYKOWANEJ. Poprawcie mnie bo moze sie myle ale pamięć dedykowana to Video Ram, pamięć którą fizycznie ma karta dla swoich potrzeb a pamięc współdzielona to pamięc którą karta w zależności od potrzeb "pożycza" w systemie czyli zwykły Ram.

 

Chyba, że dedykowana to zarezerwowana na stałe dla karty czyli taka częśc ramu z której system nie korzysta ???

 

Coś tu mieszasz...

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jest tak jak mówi IGI , na wstepie karta ma zero pamieci , dopiero po przydzieleniu jej w biose pamieci (32 , 64 , 128 - możliwe opcje ) karta graficzna rezerwóje tą pamieć z pamieci ram dajmy na to mając 1Gb ramu bo przydzieleniu karcie 128mb pamieci pozostaje nam tylko 896 mb ramu :) , i z tej ostaniej liczby karta moze sobie jeszcze troche pozyczyć ;-) w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że ja mam 256 fizycznej oddzielnej pamięci i 256 współdzielonej??

Tak, pamiec na karcie masz DDR2 256MB i dodatkowo karta moze pobrac 256MB z ramu (takze DDR2). Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...