Skocz do zawartości
RaF

Jaka Pompka Do Chillera

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejs wydajnej oraz glownie NIEZAWODNEJ pompki do chillera

 

Wydajnosc w granicy 3000l/h wysokosc podnodzenia z 1.5m (ok 1000l/h rzeczywiste) musi byc

 

Pompka bedzie pracowala w temp ok -10 do +5 stopni chodzi zeby byla niezawodna !!

 

Mozecie cos polecic ?? nie musi byc tania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atman 306

Nie no...dobre :D Na XS jest wiele tematów na temat pompek do chillera...rzeczywiście dużo osób ma lainga...ale w sumie nie wiem jak będzie się sprawować. Będzie bardzo trudno znaleźć taką pompkę, ale myślę że najlepszym wyborem by był jakiś CWU or CO...powinny wytrzymać temp. ok -10*C.

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no...dobre :D Na XS jest wiele tematów na temat pompek do chillera...rzeczywiście dużo osób ma lainga...ale w sumie nie wiem jak będzie się sprawować. Będzie bardzo trudno znaleźć taką pompkę, ale myślę że najlepszym wyborem by był jakiś CWU or CO...powinny wytrzymać temp. ok -10*C.

Pozdrawiam

rafwlkp

a co niby atman nie będzie dobry do chilera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co niby atman nie będzie dobry do chilera ?

Atman i niezawodność :D Atman potrafi się zbuntować na wodzie o temp 20st, a co dopiero jak dostanie - przed :D

 

Ja bym strzelał w jakiegoś Lainga lub CO/CWU... czyli jak większość. Ciężko coś wybrać, ale skłaniałbym się głównie w kierunku CO, bo te pompy są niezniszczalne, moja od paru godzin pracy z mrozem nie umarła, to żaden dowód, ale uważam, że powinno pracować wiecznie z -20 tak jak potrafi to robić z +60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ja moze dorwałem jakąś dobrą sztuke 306 :P bo mi przez 6miesiecy codziennie po kilkanaście godzin pod chilerem -5C chodził :P

 

edit: ale co prawda to prawda czasem przymulała ;)

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ja moze dorwałem jakąś dobrą sztuke 306 :P bo mi przez 6miesiecy codziennie po kilkanaście godzin pod chilerem -5C chodził :P

edit: ale co prawda to prawda czasem przymulała ;)

No to baaaaardzo wytrzymałą sztuke dostales :ph34r: A co do CO to wytrzymują nawet po 100*C (jak się woda w centralnym zagotuje :D ) to i te -10 wytrzyma (bo tyle autor napisal, o -20 nie było tu mowy <_< ).

Pozdrawiam

rafwlkp

 

EDIT: RaF byłeś szybszy o 30sek :P . Tu masz troszkę o Laingu: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1431

 

EDIT2: A tak myślę czy lepszy nie będzie Swiftech MCP655...Poszperam na XS to może się czegoś dowiem czy się nada do chillerka.

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to baaaaardzo wytrzymałą sztuke dostales :ph34r: A co do CO to wytrzymują nawet po 100*C (jak się woda w centralnym zagotuje :D )

Zawsze się przyglądałem tylko, pora się wypowiedzieć :oops:

 

Co do tych pomp to więcej wytrzymują, u mnie jak się woda gotuje i przegapie to 130 stopni jest B-)

oczywiście żadko ale czasem się zdaży przes gafe,

 

a pompka jak śmiga tak śmiga po 20 h dziennie. :D

p.s znaczy w zime tak teraz nie :mur:

 

a co do tęperaturek poniżej zera to zależy od sztuki, a i tak sądze że da rade na dobrym minusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ja moze dorwałem jakąś dobrą sztuke 306 :P bo mi przez 6miesiecy codziennie po kilkanaście godzin pod chilerem -5C chodził :P

Mój 306 po godzinie pompowania cieczy -8st zaczął dziwnie hałasować wirnikiem... Więc może ja trafiłem na trefną sztukę. Co nie zmienia faktu, że po akwariówce nie można spodziewać się bezawaryjności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , ja spedzilem ostatnie 3 tyg szukajac czytajac i decydujac sie jaka pompka bedzie w miom chillerze, zdecydowalem sie na niezawodnego eheima, dlaczego, znalazlem pare postow na roznych forach min, na XS, ze niektorym pracowala przy -20C przez np rok bez problemow i byli zadowoleni, a ze zawsze mialem eheima wiec tym razem tez nie powinienem byc zawiedzony. Potrzebowalem pompki zatapialnej wiec pompy Co odpadly, a liang nie nadaje sie do cieczy o temperaturze ponizej zera (najnizsza dopuszczalna temp to 0C) a jesli juz sie jej uzyje to trzeba ja dobrze zaizolowac, bo woda bedzie sie bardzo latwo osadzac na wewnetrznych czesciach pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...