Skocz do zawartości
Caleb

Nowe Szaty Caleba

Rekomendowane odpowiedzi

Elou, czas na zmiany więc postanowiłem sobie cos złożyć na korku. Mój zamysł obejmowałby cos takiego jak niżej.

 

Abit IN9 Fatality nForce 650 SLI - 415

EVGA nForce 650i Ultra - 350

Abit IP35-E - 410

Abit AB9 - 390

 

2x1GB Ocz Platinium 800 Mhz CL4 - 390

2x1GB PDP LLK 800 CL4 - 390

 

Intel 6420 4 Mb - 670

 

W zasadzie to najbardziej zastanawiam się nad płytą bo jawnie nie wiem co mam wziąć (coś dużo Abita ;]), nie chcę przy tym wyłożyć więcej niż 450 zł. SLI nie jest priorytetem ale nie ukrywam ż elubie Nv – ważna jest stabilność i dobry potencjał OC. Nie zaszkodzi wydajny i cichy system chłodzenia i ładny zakres napięci dla CPU i Ram. Z płytek na n650 która warto pobrać?

 

Procek … w sumie brałbym takiego co kręci się najlepiej i tyle ;] Kiedy Intel planuje kolejne obniżki? 6420 Jest dosyć drogi ale podobno ma niezły potencjał OC.

 

Ram to już w zasadzie postanowione – OCZ ale być może macie lepsze propozycje w przedziale cenowym do 400 pln?

 

Stawiam zimnego browara za najlepsze propozycje :-P

 

PS: Kwota która dysponuje to max 1400-1500 zł ...

 

Pzdr

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci drożeją od dzisiaj :(

<_< A o ile? I czy to tendencja zwyzkowa? No i gdzie moge znaleźć wykres cen C2D po 22 lipca bo może się ten miesiąc wstrzymam ...

 

Abit faktycznie godny uwagi ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyżkowa , niestety Samsung (czyli dostawca kości dla większości) powiedział, że on za półdarmo nie będzie dawał i czeka na zwyżki ...

 

co do Intela - Już 22 lipca będziemy mieli kolejną obniżkę cen procesorów Intela, która dotknie między innymi najtańszych układów z serii E2xxx i E4xxx. W tym dniu do sprzedaży trafi także nowy model w postaci E4500 (2.2GHz). Następnie pod koniec sierpnia ceny układów E2xxx spadną po raz kolejny osiągając wartości 74 USD za E2160 oraz 84 USD za E2180. Na początku czwartego kwartału 2007 do sprzedaży trafi jeszcze E4600, który będzie taktowany zegarem 2.4GHz. W tym czasie ceny starszych procesorów po raz kolejny powinny spaść. Natomiast w przypadku układów mobilnych większych zmian cen i prezentacji nowych modeli możemy spodziewać się dopiero 2 września. Dokładniejsze informacje znajdziecie w tabelce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na Twoim miejscu zastanowił bym sie czy warto ;) I tak masz wydajnego kompa :)

 

EVGA albo Abit taki co mógł by obsłużyć penryna czy jak to tam [;

Proc może jakiś selekt E6600 ;)

RAM to coś od OCZ, spójrz na test na portalu.

 

P.S. Ta kasa to za hasło? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżki nie dotyczą E6420 czy E6600. One po prostu zostaną z czasem zastąpione przez E6X50, gdzie za tę samą cenę będzie więcej Mhz (dzięki fsb 333) i to tyle, plus nowa rewizja rdzenia, może lepsza, może gorsza, tego my nie wiemy.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece ci taki zestaw

 

PROC-E4300-maprawde nie oplaca sie nic drozszego brac skoro 3.4GHz na 1.450 lub 1.475V,3.5GHz na 1.575 pewnie uda sie zrobic a penryn i tak pewnie pozamiata wszystkie dzisiejsze procki wiec po co przeplacac skoro taki E4300 wystarczy do wszystkiego-413 zł w apollo

 

MOBO Abit AB9 plyta wymarzona do OC tego procka,stabilna,nie grzeje sie mocno,nie bedzie chamowac w OC i na dodatek tania -389zł a zEvga bywa ostatnio sporo problemów

 

PAMIEC zdecydowanie 2x1GB OCZ CL5 800MHZ albo 2x1GB PATRIOT za 309zł w apollo,obie pamieci podatne na OC i do tego zestawu jak znalazł

Czekam na browara :wink:

 

jeszcze moja uwaga wdł mnie nie warto sie jeszcze pchac w plyte ready penryna bo do tego czasu kiedy penryn sie pokaze i bedzie po przystepnej cenie minie sporo czasu,i pokaze sie wiele lepiej dopracowanych płyt

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżki nie dotyczą E6420 czy E6600. One po prostu zostaną z czasem zastąpione przez E6X50, gdzie za tę samą cenę będzie więcej Mhz (dzięki fsb 333) i to tyle, plus nowa rewizja rdzenia, może lepsza, może gorsza, tego my nie wiemy.

E6750 testy przedpremierowe >klik<

Jeszcze jakby taka cena była

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=25409

http://www.agito.pl/product/42011?bid=40

 

hmm, chyba warto poczekać? czy brać E6420? W sumie kręci się nawet nieźle a jest ponad 100zł tańszy od E6600. Kurcze nie wiem co wybrać E6420vsE6600vsE6750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ta kasa to za hasło? :lol:

Fajnie by było ... Ale Mercedes SL500 tez jest miłym podarunkiem :>

 

@Naxt w sumie to racja, i tak pewnie zmieniać będe za jakiś rok więc nie warto brać sprzętu z zupełnie górnej półki. Nie wiadomo co AMD odwali etc. Więc skłanaim sie ku twojej propozycji, prawdopodobnie skończę przy:

 

E4300 - 413 (ewentualnie selekcik 3.2 - 3.5)

Abit AB9 - 389

2x1GB PDP LLK 800/1000 Cl4/Cl5 - 400

 

Razem 1200 i wszystko w Apollo, za sprzedaż swoich gratów wezmę podobnie więc chyba gra warta świeczki.

 

W sierpniu dorzucę do tego nową grafę coś w okolicach 8800 GTS 320 więc i wydajniejsza platforma sie przyda.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x1GB PDP LLK 800/1000 Cl4/Cl5 - 400

.

.

musisz pamietać że te PDP LLK sa robione teraz na zwykłych elipdach nie wiem czy waro dawać 400zł choc podwyzki sie juz zaczeły i to nawet dobra cena ja bym poszukał 2x1GB 800MHz CL5 patriot 800MHZ za 320zł albo to A-DATA 2x1024MB DDR2 800MHz EXTREME za 360zl http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=206068971 albo Goodram pro 900MHZ za 359zł

 

tu masz te A-daty jeszcze taniej http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=206432785

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wolałbym wziąć all w jednym sklepie np: Apollo albo ESC.

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/30712- A te oczy? OC ramów i tak nie wiele daje więc nie muszą być niesamowice wyszukane.

z apollo bierz te OCZ 2x1GB 800MHZ CL5 maja dobre OC miałem takich 4 sztuk https://www.apollo.pl/store/show_detail/9/30695 za tą cene to jak za poł darmo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moge, limit na memy to w sumie 400 zeta, noo z drobną końcówką :>

 

W sumie te oczka wyglądają zachęcająco - od razu zaznaczę ze w memach się specjalnie nie łapię więc z początku zakładałem coś w oklicach 800 CL4, rozumiem że te 800 CL5 nadrobia potencjałem OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moge, limit na memy to w sumie 400 zeta, noo z drobną końcówką :>

 

W sumie te oczka wyglądają zachęcająco - od razu zaznaczę ze w memach się specjalnie nie łapię więc z początku zakładałem coś w oklicach 800 CL4, rozumiem że te 800 CL5 nadrobia potencjałem OC ?

Ja miałem te OCZ 800MHZ CL5.Robią 930 CL4 przy 2.2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kontakcie mejlowym znak albo "czeka na dostawe" albo "nie znana data dostawy bo producent nie podaje daty dostepnosci". z taka cena na 95% sa niedostepne a znak "kusi" i tylko kusi.. jak towar przychodzi cena idzie w gore (zaobserwowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie ?

 

Kingston_Dual_2x1_GB

 

 

znalalzem u siebie w Łodzi podobne pamieci tzn Kingston 2x1GB 667 CL5 czy wszytskie pamieci tak sie nazwywajace jest to jedne i ten sam propdukt czy moga bys zbudowane na roznych podzespolach ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie szybka piłka bo dzis juz zamówie memy jako że ceny idaa w górrrę

 

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=207413143 OCZ 2x1GB 800 CL5 5-5-15 SPEC OPS

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=207413779 OCZ 2x1GB 800DDR CL4-5-4-15 PLATINUM

 

Które warto? Ograniczyłbym wybór do tych dwóch modeli, tym bardziej że odbiore je osobiście w Wawie. Zalezy mi więc na czasie :>

 

Spec Ops robią tak jak pisał naxt 930 Mhz CL4 przy 2.2v czyli 1066 na CL5 mozna wysiekać? :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...