Skocz do zawartości
Exelius

Wredny Komputer ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam dosyć znaczny problem z komputerem więc przejdźmy do rzeczy:

Płyta: Asus A8R-MVP ATI Xpress 200 (RD480 CrossFire) nie dawno kupiona z tydzień temu...

Procesor: AMD Athlon 3500+ 64-bit

Karta graf.: Ati Radeon x800 XL

Pamięć ram: 2gb 2x512mb good ram, 400mhz 1x 1gb kingston (dokupiony razem z płytą)

Zasilacz: Tracer 400W

Dysk trwardy: 1x 160gb ata, 1x 250gb sata2

A więc ..... problem jest dosyć wredny, gdyż się powtarza ... kupiłem płytę główną bo stara zaczęła się sypać (gigabyte też socket 939 modelu nie pamiętam) z myślą, że będzie wszystko ok :/, ale niestety tak nie jest problem polega na nie odpalaniu się komputera, to chyba mnie prześladuje bo na poprzedniej płycie zanim zaczęła się totalnie sypać ten problem częściej występował.

Komputer "jak się zlituje to się włączy :/" podczas naciśnięcia przycisku POWER nie ma charakterystycznego "BIP" tylko trochę taki dziwny odgłos jakby takie "pyknięcie" i fin koniec komp się nie odpala, nie kiedy się włączy i wszystko śmiga w windowsie !! gierki chodzą 100% żadnych problemów itp.

Dodam też, że monitor się NIE odpala.

Ze starego komputera wymieniłem wszystko (myślałem, że to zasilacz, ale jednak nie :( wcześniej miałem 350W) prócz ramu 2x512 400mhz - sprawdzałem u kolegi wszystko jest ok komp się odpala (zawsze) i nie występują żadne problemy, nie wymieniłem też procesora, tego nie testowałem, ale jego temperatura jest OK gdyż nie przekracza 40 C, no i karty graficznej, której nie testowałem u nikogo chyba powinienem się przejść jutro do kumpla i ją sprawdzić :/

 

Proszę o pomoc!

 

pozdrawiam

exelius

Edytowane przez Exelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci testowałeś osobno? Tzn. np 2x512 i 1GB uruchamiane osobno?

Druga sprawa, czy włożyłeś w dobry slot PCI-E kartę graficzną. Nie pamiętam czy dolna, czy górna potrzebuje wtedy specjalnej "zworki-switcha". X800XL nie potrzebuje dodatkowego zasilania, więc tu problemu nie ma.

Stawiam na pamięci, tego switcha, lub niezaktualizowany bios, jeśli tego jeszcze nie robiłeś.

Zasilacz - Tracer 400W - też może być przyczyną! Tak prawdę mówiąc to niestety szrot wśród zasilaczy, sorry, ale prawdę trzeba mówić :-| Sprawdź na jakimś Chieftec'u 400-450W jeśli możesz gdzieś przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że komputer po "cudownym" uruchomieniu (raz się nie odpala cały dzień, a np. na drugi dzień odpali się za 1 razem, ale jak zrobię restart komputera to już kicha) w biosie pojawia się komunikat OVERCLOCKING FAILED i coś tam jeszcze są 2 opcje f1 wejście do biosu i f2 ustawić wszystko na deafult (czy jak to się pisze).

No i nie raz też komp się odpali bez charakterystycznego "pik" i pojawia się komunikat Bad Bios ... nie pamiętam dokładnie ;/ i prosi o płyte CD lub dyskietke w floppy, wygląda to jak by chciał zaktualizować bios czy co :? spróbuje odpalić komputer i wtedy podam dokładne informacje :(

 

edit: testowałem osobno pamięć ram i jest wszystko ok

 

edit2: karte graficzną umieściłem w 2 slocie ten niebieski

http://img239.imageshack.us/my.php?image=sbgt8.jpg tutaj zdjęcie płyty głównej, w tym czarnym slocie jest taka niby karta ASUS switch-card

Edytowane przez Exelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna w dobrym slocie. Zmień jeszcze ten "wyrób zasilaczo-podobny" na coś markowego - u mnie pomogło - Tracer kiedyś nie wyrabiał przy X1300PRO na PCI-E - komp też uruchamiał się od święta ;( A co do pamięci chodziło mi bardziej o to, czy np. z jedną kością komputer uruchamia się bez problemu, a kiedy włożysz następną zaczynają się cuda dziać?

No i zaktualizuj bios do ostatniego dostępnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, aby był to zasilacz choć nie wykluczam tego 'mankamentu' ;/ czemu?

kiedyś przed wymianą komputera miałem 350W firmy Akyga i wszystko było ok.

jeśli ma to jakieś znaczenie nie miałem wtedy dodatkowego dysku SATA2 errrmm no cóż z tym ramem to jest tak testowałem na każdy możliwy sposób z kościami Ram i nic :/ komp jak nie działał tak nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś przed wymianą komputera miałem 350W firmy Akyga i wszystko było ok.

Klasyczne przysłowie -> "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :lol2: - prawdopodobnie ten Akyga to był solidny zasilacz i miał "prawdziwe" 350W, a Tracer 400W ma tak naprawdę max 250W :mur: - no i masz problem !

Pozdr.

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem stary zasilacz do kompa, który się okazał SPRAWNY myślałem, że to wina zasilacza więc kupiłem tracera 400W, przeszłem się do kolegi w celu sprawdzenia tego starego zasilacz i wszystko mu pięknie chodziło to samo jest z tym Tracerem, nie wiem w czym tkwi problem może i ma to 250W ok.

Oddam go w sklepie i wymienię na coś innego ....

Po podłączeniu kompa na starym zasilaczu i tak się nie uruchomił jak zawsze zamiast "pik" takie dziwne pyknięcie, monitor który nie zaskakuje i tyle zastanawiam się czy to nie mogła być wina procesora czy też płyty głównej co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem stary zasilacz do kompa, który się okazał SPRAWNY myślałem, że to wina zasilacza więc kupiłem tracera 400W, przeszłem się do kolegi w celu sprawdzenia tego starego zasilacz i wszystko mu pięknie chodziło to samo jest z tym Tracerem, nie wiem w czym tkwi problem może i ma to 250W ok.

Oddam go w sklepie i wymienię na coś innego ....

Po podłączeniu kompa na starym zasilaczu i tak się nie uruchomił jak zawsze zamiast "pik" takie dziwne pyknięcie, monitor który nie zaskakuje i tyle zastanawiam się czy to nie mogła być wina procesora czy też płyty głównej co o tym sądzicie ?

Hmm.. Ja proponuję moje tradycyjne zawsze stosowane w tego typu sytuacjach rozwiązanie. Wyjąć wszystko, zostawić tylko najpotrzebniejsze rzeczy (płytę główną, grafikę, jedną kostkę pamięci w slocie 0 i procesor. Poodpinać wszystko co niepotrzebne (wszelkie diody, dodatkowe wentylatory, przyciski i tak dalej). Jeżeli problem nadal będzie występował to wykluczysz przynajmniej wady konfiguracji i/lub pozostałych podzespołów.

Tracer 400W to jest [ciach!]o (...)

Sorry że tak trochę offtopicznie, ale fajnie to wyszło :P Tracer 400W to ciacho :P Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...