Skocz do zawartości
malcik441

Bloczek Na Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem trochę wolnego czasu i zrobiłem bloczek na HDD,

wcześniej miałem też podobny bloczek ale brzydko wygladał i dobrze nie przylegał do boków dysku.

 

Dziś włożyłem trochę więcej pracy i wyszło takie coś;

 

Nie było czarnego koloru w sklepie, ale dobrze że mieli złoty, jak na wiejski sklep :D :D :D

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kolanka do góry bo mi bedzie tak pasować w obudowie chyba jasne?

Bloczek jeszcze nie założony, nie mam śrubek do przykrecenia, może jutro bedą.

 

No i jak wam sie podoba???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pozłacane bloki" - już jakaś firma sprzedawała takie bloki :wink:

Wygląda jak od jubilera.

 

Tylko tak sie zastanawiam jaki jest sens zakladania bloku na hdd? Nowe dyski nie grzeją sią już za zbytnio, nawet w stresie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj go do CPC, gdzie w ich bloczku woda przepływała przez profil wymiarów 10cmx2cm a do tego była przylutowana blacha,

i to sie w 100% nie sprawdzało

Dyski oddaja ciepło własnie przez boki,

 

Jest sens i to spory, w moim przypadku gdzie mój WD grzeje sie do 48*C w idle, czyli niezła grzała. a tak po podpieciu bloczku bedzie miał 5*C wiecej jak ma woda, czyli ok 35'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżutki i nie chce zaczynać nowego tematu dlatego zrobię małe wykopalisko tylko bez nerwacji :wink:

 

Sporo tematów już przejrzałem i postanowiłem złożyć swoje wc. Wszystko mam już zaplanowane i jestem w trakcie realizacji... Ale nie o tym chciałem pisać.

 

Chodzi mi konkretnie o ten blok ukazany na fotkach wyżej. Mam zrobiony niemalże identyczny tylko plaskowników użyłem mosiężnych ( mam nadzieje ze bardzo to nie pogorszy odprowadzania ciepłą, a akurat takimi dysponowałem).

 

Teraz po przeczytaniu wątków o wyciszaniu hdd mam wątpliwości czy jest sens zakładać taki blok czy nie wystarczy sam bitumenbox? który bedzie lepiej tłumił wszelkie dzwięki a głównie o to mi chodzi mam już dość tego hałasu i stąd pomysł na wc.

---zakładać ten blok na hdd czy darować sobie dodatkową grzałkę podłaczoną pod kadeta i zadowolić się bitumenboxem?------

 

 

Mam nadzieje ze wyraziłem się w miarę jasno i nie zostanę obrzucany kamieniami :P

Chce mieć ciszę w kompie ale tak zeby nie pracował w ekstremalnych temp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa polega n tym po co robisz to chłodzenie ? Dysk się bardzo grzeje ? Blok jedynie ochładza dysk no i ewentualnie dobrze zamontowany w zatoce 5.25 umie zniwelować drgania a tak to nic. Moim zdaniem zwykły bajer nic więcej. Box wycisza i wytłumia drgania anwet ochładza. Dodam , że podobno SQD jest lepszy od boxa jeżeli chodzi o wyciszanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak: dysk tak czy inaczej wędruje do bitumenboxa(stary cd rom) teraz tylko kwestia czy z bloczkiem czy bez? Mam teraz na ac 37 stopni przy stresie mysle ze okolo 40.

 

Bez bloku bedzie znacznie latwiej poukładać maty i szczelnie to wszystko upchać a więc - ciszej bedzie. Jezeli z blokiem bedzie znacznie to trudniej upchac i pewnie efekt wygłuszania był by nieco słabszy. Chce miec cicho ale i bezpiecznie bezstresowo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek Chłodzi moj dysk od czerwca i dyskowi jest o wiele chłodniej

Mam 2 dyski:

jeden WD 2500KS na którym założony jest ten bloczek, dysk leży na gąbce

drugi WD 2500JS bez bloczku zamontowany w szynie 3.5"

 

Temp:

WD 2500KS 37'C

WD 2500JS 50'C

 

Czyli jest różnica i to spora, :D

Polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zawiesiłem prace nad moim Wc. Zdązyłem jednak zacząc robić skrzynkę bitumiczną.Najprawdopodobniej ją założę niedługo i zobaczę jaka bedzie temperatura dysku.

Jezeli okaze sie ze temp. dysku bedzie siegała 50 stopni to zmodyfikuje skrzynkę tak zeby zalożyc bloczek.Nie chce ryzykować przegrzaniem dysku- uszkodzeniem go - utratą danych :wink:

 

 

Malcik przy okazji spytam: ile masz bloczków w pc?Nie grzeje Ci bardzo wody ten hdd? Dziękuje za info i pozdrawiam

Edytowane przez Zbyniek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...