Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aha,

 

Słowo klucz Compal, AS Mobile, Asustek. Wybierz sobie i wpisz w wyszukiwarkę, albo nawet w google.

 

Opinii jest sporo, ba nawet są testy i recenzje czasem.

 

Żeby nie było, że się odzywam - posiadam Compal Hgl30, choć loga Intel Vbi na nim nie ma :blink: :lol2:

Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,

 

Słowo klucz Compal, AS Mobile, Asustek. Wybierz sobie i wpisz w wyszukiwarkę, albo nawet w google.

 

Opinii jest sporo, ba nawet są testy i recenzje czasem.

 

Żeby nie było, że się odzywam - posiadam Compal Hgl30, choć loga Intel Vbi na nim nie ma :blink: :lol2:

za kogo mnie masz? przeciez szukalem - to chyba oczywiste. chcialem sie zapoznac z opinia uzytkownikow tego forum. jak widac nie ma ich zbyt wielu. skoro posiadasz laptopa VBI to podziel sie opinia na temat jego dzialania a nie pouczasz mnie jak i gdzie mam szukac. skoro sie interesuje tym zaganieniem to chyba sie z nim zaznajomilem co nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie i bezzasadnie unoszacego sie nooba :wink:

Dlaczego nie uzyles szukajki? Tematow nt. compali, asustek'ow i innych tego typu maszyn masz wrecz zatrzesienie.

Ej, wy jestesci jacys lewi. Mowic wam jedno a wy dalej to samo. Wyraznie zaznaczylem w pierwszym poscie, ze jesli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to sie NIE ODZYWAJ!!! PROSILEM o opinie na temat laptopow a w zamian otrzymalem pouczenia, co i jak mam robic, od pietnastolatkow... A tak btw. to wymienione przez was firmy produkuja nie tylko laptopy... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie chlopcze drogi czytac lub poswiecac tej czynnosci nieco wiecej uwagi niz ta potrzebna do bezmyslnego skladania liter w wyrazy zamiast zasmiecac forum niepotrzebnymi tematami. Tak, rozumiem ze bardzo ciezko jest poswiecic dziesiec sekund wyszukiwarce :mur:

Btw. chcialbym miec znow pietnascie lat :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie zaznaczylem w pierwszym poscie, ze jesli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to sie NIE ODZYWAJ!!!

Łaski nam nie robisz ...

 

Jakbys poczytal forum nie stworzylbys tego tematu...

Moderator juz dawno powinien zamknac ten temat a ciebie sowicie wynagrodzic :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum o FL90 i IFL90 nie poczytasz, a to hit o którym mało kto w Polsce wie ;)

Sam już mogłem kupić FL90 i dać sobie spokój, jednak chyba doczekam jeszcze trochę do IFL90.

 

PS- Powiem od siebie, że wątki o notebookach w tym dziale są żałośnie marne :|

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum o FL90 i IFL90 nie poczytasz, a to hit o którym mało kto w Polsce wie ;)

Sam już mogłem kupić FL90 i dać sobie spokój, jednak chyba doczekam jeszcze trochę do IFL90.

 

PS- Powiem od siebie, że wątki o notebookach w tym dziale są żałośnie marne :|

dzieki bardzo za odp. wreszcie jakas rozumna istota ktora pomogla bez zbednych komentow. jeszcze raz dzieki za normalna odp. pozdro

 

Łaski nam nie robisz ...

 

Jakbys poczytal forum nie stworzylbys tego tematu...

Moderator juz dawno powinien zamknac ten temat a ciebie sowicie wynagrodzic :|

powinien takich jak ty wynagrodzic za arogancje i ignorancje. na poczatku prosilem o nie pisanie takich postow. powinniscie dostac warna za nabijanie sobie postow i nie omieszkam tego zglosic moderatorwi.

 

Naucz sie chlopcze drogi czytac lub poswiecac tej czynnosci nieco wiecej uwagi niz ta potrzebna do bezmyslnego skladania liter w wyrazy zamiast zasmiecac forum niepotrzebnymi tematami. Tak, rozumiem ze bardzo ciezko jest poswiecic dziesiec sekund wyszukiwarce :mur:

Btw. chcialbym miec znow pietnascie lat :lol2:

Kolego!! sam zastosuj sie do tego co napisales bo puki co kogos puczasz a sam dzialasz w sprzecznosci z tym co mowisz!!

 

Na 7 odpowiedzi do tego watku tylko jedna jest tresciwa... co tu PClab sie robi czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dinebedoua wyluzuj troszke, ok??

 

Koledzy mieli racje. Nalezycie nie przylozes sie do szukania informacji, a Ty niepotrzebnie na nich naskakujesz. Bo gdybys szukal tak jak pisales to po wpisaniu slowka VBI mialbys odnosnik do mojej recki i jeszcze innych tematow gdzie sa informacje o programie Intel'a VBI jak i z podana strona. A na stronie to juz mozesz znalezc pelna liste modeli bioracych udzial w VBI. Z tego juz niedaleko droga aby odnalezc to czego szukasz. Koledzy podali modele firm Asustek i Compal, firm ktore w ofercie sprzedaja kadlubki zgodne z idea programu. Na forum sa recenzje dwoch modeli z listy...

 

Ale widac Ty nie wiesz o co dokladnie chodzi z VBI bo pytasz sie o marke ktorej nie ma ;)

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to może coś jednak napisze, bo temat jednak poważnie uciekł w bok ;), a czasu na napisanie wartościowej recenzji z prawdziwego zdarzenia nie mam.

 

Mnie do zakupu laptopa z sygnaturki skłoniły przede wszystkim rozmiary i waga. Jako, że stosunkowo często sie z nim przemieszczam (ostatnio codziennie), laptop 15,4" ważący ponad 3 kg to dla mnie za dużo.

Najchętniej kupiłbym coś na 12" ale tutaj ceny juz strasznie idą w górę no i nie ma jeszcze kadłubków VBI w tej klasie gabarytowej.

 

Co do samego laptopa to jestem w 100 % usatysfakcjonowany.

 

Wygląd, co tu dużo pisać - Vaio to to nie jest :), choć mnie akurat surowa forma bez gadżetów w stylu Paviliona czy 100-14D odpowiada. Jeśli chodzi o spasowanie to wszystko jest jak najbardziej ok, nic nie trzeszczy, nie ma żadnych szpar itd.

Klawiatura jest jedną z wygodniejszych z jakich korzystałem w komputerach przenośnych. Klawisze są spore, skok jest fajny i wyczuwalny. Sklep w którym kupowałem kadłubka chwali się specjalnym sposobem montażu klawiatury, nie wiem czy to prawda ale dla mnie jest bardzo dobra.

Jako, że wyjeżdżam na 3 miesiące i laptop będzie jedynym komputerem jaki będę miał w zasięgu postanowiłem, że fajnie jakby miał przyzwoita grafikę. Hgl30 jest jedną z niewielu, a na pewno najtańszą propozycją (z matrycą 14,1") z go7600 na rynku. Wart zwrócić uwagę, że Compal obcina taktowanie karty do 350 mhz na rdzeniu i pamięci.

W standardowej konfiguracji 3dmark06 osiąga około 1800 pkt, a 3dmark05, niecałe 3000 pkt testowanie na Viscie Buisness.

 

Oczywiście można sobie kartę przetaktować (na Viscie tylko ntune póki co) i wyniki są zauważalnie lepsze. Na taktach 460/410 3dmark05 robi około 3800 pkt więc przyrost jest znaczny. Co ważne zmiana nie wpływa na temperaturę GPU !! Nie wiem z czego to wynika, ale chyba są obcięte tylko takty a nie napięcia. Robiłem dokładne testy i logi z Everesta dawały taką samą temp dla karty przed i po OC.

 

Ważne też było wyposażenie dodatkowe jakie oferuje Hgl30 czyli czytnik kart i kamerka, choć w sumie to jest juz standard w laptopach. tak czy siak z obydwu rzeczy korzystam często i działają bardzo dobrze. Z czytnika linii papilarnych też korzystam logując sie do systemu :)

 

Matryca - gloss, standardowa szklana matryca, nie potrafię ocenić jakości za dobrze bo wcześniej miałem kontakt tylko z matowymi matrycami.

Jeśli ktoś nie pracuje na dworze to szklana matryca biję na głowę matową, jasnością, ostrością i odwzorowaniem kolorów.

Kąty widzenia - bardzo dobre w poziomie, gorsze w pionie.

 

Ogólnie Hgl30 jest mniejszym wydaniem dużo bardziej popularnego Hel80,

i też posiada oba rodzaje kart rozszerzeń.

Bateria trzyma w luzie jakieś 2-2,5 h, a przy włączonym WiFi i intensywnej pracy może paść nawet po godzinie.

I tutaj też pokazuje się zaleta kadłubków ponieważ nowa bateria 6 komorowa kosztuje 180 zl, a większa trochę wystająca 9 komorowa 280 pln. Zawsze można kupić większa, albo drugą i czas pracy znacznie się wydłuży.

 

 

Co tu dużo pisać, kadłubki dają rewelacyjny stosunek wydajności do ceny i jeśli ktos nie czuje jakiegoś strasznego ciśnienia na znaczki firmowe, to nie ma co się bać bo na pewnie to nie jest sprzęt drugiego gatunku.

O trwałości ciężko coś wyrokować, trzeba o tym napisać za kilka miesięcy, rok...

 

Uważam, że teraz bezkonkurencyjną ofertą jest FL/IFL 90, z gf8600 GT na pokładzie. Wyniki w smarkach ma rewelacyjne. Gdybym nie szukał czegoś mniejszego kupiłbym bez zastanowienia.

Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, nie ma to jak wyzywac od pietnastolatkow zachowujac sie jak ktos jeszcze od nich mlodszy. Koniec ot, ta "dyskusja" nie ma sensu.

PS. Wiem iz nauka ortografii to potworne wyzwanie, ale ff z sprawdzaniem pisownie sdzilem ze potrafi zainstalowac kazdy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dinebedoua wyluzuj troszke, ok??

 

Koledzy mieli racje. Nalezycie nie przylozes sie do szukania informacji, a Ty niepotrzebnie na nich naskakujesz. Bo gdybys szukal tak jak pisales to po wpisaniu slowka VBI mialbys odnosnik do mojej recki i jeszcze innych tematow gdzie sa informacje o programie Intel'a VBI jak i z podana strona. A na stronie to juz mozesz znalezc pelna liste modeli bioracych udzial w VBI. Z tego juz niedaleko droga aby odnalezc to czego szukasz. Koledzy podali modele firm Asustek i Compal, firm ktore w ofercie sprzedaja kadlubki zgodne z idea programu. Na forum sa recenzje dwoch modeli z listy...

 

Ale widac Ty nie wiesz o co dokladnie chodzi z VBI bo pytasz sie o marke ktorej nie ma ;)

wiem ze VBI to nie marka. tak jak centrino to jest swego rodzaju oznaczenie modeli laptopow ktore powstaly w mysl pewnej idei. to nie zmienia faktu ze sa opatrzone logiem VBI ktore widnieje w nazwie modelu. Spotkalem sie w sadazach oceniajacych laptopy z nazwa Intel VBI i tyle. poprostu chcialem sie dowiedziec czegos na temat dzialania modeli opatrzonych VBI. Bo cena jest przystepna a parametry rewelacyjne wiec nie chcialo mi sie wierzyc. to tyle. dziekuje za cenne uwagi

 

ok to może coś jednak napisze, bo temat jednak poważnie uciekł w bok ;), a czasu na napisanie wartościowej recenzji z prawdziwego zdarzenia nie mam.

 

Mnie do zakupu laptopa z sygnaturki skłoniły przede wszystkim rozmiary i waga. Jako, że stosunkowo często sie z nim przemieszczam (ostatnio codziennie), laptop 15,4" ważący ponad 3 kg to dla mnie za dużo.

Najchętniej kupiłbym coś na 12" ale tutaj ceny juz strasznie idą w górę no i nie ma jeszcze kadłubków VBI w tej klasie gabarytowej.

 

Co do samego laptopa to jestem w 100 % usatysfakcjonowany.

 

Wygląd, co tu dużo pisać - Vaio to to nie jest :), choć mnie akurat surowa forma bez gadżetów w stylu Paviliona czy 100-14D odpowiada. Jeśli chodzi o spasowanie to wszystko jest jak najbardziej ok, nic nie trzeszczy, nie ma żadnych szpar itd.

Klawiatura jest jedną z wygodniejszych z jakich korzystałem w komputerach przenośnych. Klawisze są spore, skok jest fajny i wyczuwalny. Sklep w którym kupowałem kadłubka chwali się specjalnym sposobem montażu klawiatury, nie wiem czy to prawda ale dla mnie jest bardzo dobra.

Jako, że wyjeżdżam na 3 miesiące i laptop będzie jedynym komputerem jaki będę miał w zasięgu postanowiłem, że fajnie jakby miał przyzwoita grafikę. Hgl30 jest jedną z niewielu, a na pewno najtańszą propozycją (z matrycą 14,1") z go7600 na rynku. Wart zwrócić uwagę, że Compal obcina taktowanie karty do 350 mhz na rdzeniu i pamięci.

W standardowej konfiguracji 3dmark06 osiąga około 1800 pkt, a 3dmark05, niecałe 3000 pkt testowanie na Viscie Buisness.

 

Oczywiście można sobie kartę przetaktować (na Viscie tylko ntune póki co) i wyniki są zauważalnie lepsze. Na taktach 460/410 3dmark05 robi około 3800 pkt więc przyrost jest znaczny. Co ważne zmiana nie wpływa na temperaturę GPU !! Nie wiem z czego to wynika, ale chyba są obcięte tylko takty a nie napięcia. Robiłem dokładne testy i logi z Everesta dawały taką samą temp dla karty przed i po OC.

 

Ważne też było wyposażenie dodatkowe jakie oferuje Hgl30 czyli czytnik kart i kamerka, choć w sumie to jest juz standard w laptopach. tak czy siak z obydwu rzeczy korzystam często i działają bardzo dobrze. Z czytnika linii papilarnych też korzystam logując sie do systemu :)

 

Matryca - gloss, standardowa szklana matryca, nie potrafię ocenić jakości za dobrze bo wcześniej miałem kontakt tylko z matowymi matrycami.

Jeśli ktoś nie pracuje na dworze to szklana matryca biję na głowę matową, jasnością, ostrością i odwzorowaniem kolorów.

Kąty widzenia - bardzo dobre w poziomie, gorsze w pionie.

 

Ogólnie Hgl30 jest mniejszym wydaniem dużo bardziej popularnego Hel80,

i też posiada oba rodzaje kart rozszerzeń.

Bateria trzyma w luzie jakieś 2-2,5 h, a przy włączonym WiFi i intensywnej pracy może paść nawet po godzinie.

I tutaj też pokazuje się zaleta kadłubków ponieważ nowa bateria 6 komorowa kosztuje 180 zl, a większa trochę wystająca 9 komorowa 280 pln. Zawsze można kupić większa, albo drugą i czas pracy znacznie się wydłuży.

Co tu dużo pisać, kadłubki dają rewelacyjny stosunek wydajności do ceny i jeśli ktos nie czuje jakiegoś strasznego ciśnienia na znaczki firmowe, to nie ma co się bać bo na pewnie to nie jest sprzęt drugiego gatunku.

O trwałości ciężko coś wyrokować, trzeba o tym napisać za kilka miesięcy, rok...

 

Uważam, że teraz bezkonkurencyjną ofertą jest FL/IFL 90, z gf8600 GT na pokładzie. Wyniki w smarkach ma rewelacyjne. Gdybym nie szukał czegoś mniejszego kupiłbym bez zastanowienia.

dzieki za rzeczowa odpowiedz. wlasnie przymierzalem sie do zakupu FL90. cena jest naprawde kuszaca. jak rozumiem slabym punktem jest bateria... mam nadzieje ze bedziesz dzielil sie na bierzaco swoimi wrazeniami dotyczacymi uzytkowania... dzieki, bardzo pomogles. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...