Skocz do zawartości
alien.ni

Abit Ip35-e Vs Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Juz od tygodnia zastanawiam sie ktora i co chwile szala przechyla sie na strone innej... :/

 

Abit czy EVGA :D ? napiszcie ktora i dlaczego...

 

Z tego co wiem to przewaga Abita jest obsluga Penryna...

 

EVGA ma osobne taktowania dla pamieci i procka...

Za to jego napiecie na pamieciach to tylko 2.1 V (szczerze mysle ze nowy BIOS to zmieni)

 

Nie wiem czy EVGA obsluzy Penryna... Podaja ze obsluzy taktowania do 1333 MHZ...

 

Obie plyty kreca sie na podobnym poziomie i sa mniej wiecej w tej samej cenie tzn EVGA jest nieco tanszy ale to dla mnei zadna roznica... Poprostu chce byc zadowolony z plyty glownej...

 

Dodam ze bedzie ona pracowalo z E6320 lub E4300 tego jeszcze nie wiem do niego pamieci

 

sa 2 opcje:

Pierwsza: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34951/

Druga: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34952/

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hatemoder

Abit abit abit.... hym. Abit. A tak to ta firma która od czasudo czasu coś wyda dobrego ale i tak spieprzy;p Nie koncentruj sie na nim. Weś evga. A może asus??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jezeli EVGA to lepiej 122-CK-NF66-A1 czy 22-CK-NF66-T1 :) ??

 

Nowe linki do pamieci :)

Pierwsze: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34951/

Drugie: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34952/

 

Ktore pamieci beda lepiej dzialaly z plyta :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Abit abit abit.... hym. Abit. A tak to ta firma która od czasudo czasu coś wyda dobrego ale i tak spieprzy;p Nie koncentruj sie na nim. Weś evga. A może asus??

Brawo. Abit mial wpadke a od dluzszego czasu ma topowe modele..wrecz odwrotnie do Asusa , ktory jedzie na opini , chwali sie WR a pozniej okazuje sie , ze mobo samo z siebie pada. EVGA nie lepsza o czym ludzie tutaj pisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hatemoder

Brawo. Abit mial wpadke a od dluzszego czasu ma topowe modele..wrecz odwrotnie do Asusa , ktory jedzie na opini , chwali sie WR a pozniej okazuje sie , ze mobo samo z siebie pada. EVGA nie lepsza o czym ludzie tutaj pisza.

Fakt zdaża sie. Ale abit pada częsciej ;]. POza tematem. Który producent jest wpożadku(co przez to rozumiem: jakość cena zywotnosć) a nie ściga sie cały czas z nowymi technologiami które nawet do mety nie dobiegna? Edytowane przez hatemoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zdaża sie. Ale abit pada częsciej ;]. POza tematem. Który producent jest wpożadku(co przez to rozumiem: jakość cena zywotnosć) a nie ściga sie cały czas z nowymi technologiami które nawet do mety nie dobiegna?

jakieś dowody czy stereotyp <_< ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hatemoder

jakieś dowody czy stereotyp <_< ?

Dowdody ?? Ze słyszenia co sie działo u znajomych. Niestety papierkami tego nie popre;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, ile masz dokładnie do wydania na procka, płytę i ram ?

Tyle ile bedzie potrzeba ;) Jeszcze grafike bede kupowal...

Narazie pytam ktora karta i ktore pamieci... Grafike bede bral 7900 GS :)

Procka E6320 albo E4300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hatemoder

Tyle ile bedzie potrzeba ;) Jeszcze grafike bede kupowal...

Narazie pytam ktora karta i ktore pamieci... Grafike bede bral 7900 GS :)

Procka E6320 albo E4300

Nie lepiej zainwestować w nvidia serie8xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dowdody ?? Ze słyszenia co sie działo u znajomych. Niestety papierkami tego nie popre;p

Nie dziwie sie jesli to bylo mniej wiecej 2003 i okolicach , gdy Abitowi robil ECS.

 

Od prawie 2 lat nie slysze aby komus poza 1 przypadkiem padla jakis Abit , a katuja je ostro. Do tego..Abita trzeba umiec prowadzic , jesli zlozysz kompa kobiecie na tym to nie poradzi sobie z mety...a i czesc facetow tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zainwestować w nvidia serie8xxx

a wiesz co to jest przeiwestowanie? wiesz ze takie rzeczy kupuje się za pieniądze które niekoniecznie drukuje się w domu? takie zdanie bez argumentów, wyjasnienia jest kupę warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz co to jest przeiwestowanie? wiesz ze takie rzeczy kupuje się za pieniądze które niekoniecznie drukuje się w domu? takie zdanie bez argumentów, wyjasnienia jest kupę warte

Zgadzam sie :) Sluszna uwaga... Chyba ze kolega mial na mysli 8800 GTS w co watpie... obecnie najlepsze 7900GS kosztuje mniej niz 50 % z najtanszego 8800 GTS dlatego nie zainwestuje bo nie mam az takich wymagan... A jezeli miales na mysli 8600/8600GT to wystarczy spojrzec na jeden z 20 testow ktore sa na sieci i nie zastanawiac sie dlugo nad wyborem...

 

Chyba ze wyborem typu :)

GALAXY 7900 GS Coolermaser 600/1600

czy

GALAXY 7900 GS Zalman 600/1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do E4300 nie ma sensu brać wypasionego ramu, spokojnie starczy przeciętne 667.

W sumie to i samego E4300 przy PE2140/2160 nie ma sensu brac bo doplacamy cos ponad 100 do czego? Kilku sekund w smarku , a w grach to roznica bedzie praktycznie zerowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i samego E4300 przy PE2140/2160 nie ma sensu brac bo doplacamy cos ponad 100 do czego? Kilku sekund w smarku , a w grach to roznica bedzie praktycznie zerowa.

Moze nie zerowa, ale niewielka, rzędu 5%. E4300 wydaje się nieco lepiej podkręcać, lecz za to głowy nie dam. Różnica w cenie duża nie jest, a po obniżkach intela 22 lipca pewnie bedzie jeszcze nieco mniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i samego E4300 przy PE2140/2160 nie ma sensu brac bo doplacamy cos ponad 100 do czego? Kilku sekund w smarku , a w grach to roznica bedzie praktycznie zerowa.

chyba kilku punktow :P

 

No nie wiem czy sie nie oplaca do 4300 doplacac:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...0_13.html#sect0

 

te pare klatek to kolo 10, a to juz 100 warte jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedź bo właśnie myślę nad zakupem Abita :)

Pozdrawiam

Ujmijmy to tak - abity są specyficzne (mówimy o mobasach)

Mają dziwne biosy (stąd np clockgeny nie chodzą z nimi)

Dziwnie czasem prowadzą pamięci i ogólnie są nieco kapryśne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moze nie zerowa, ale niewielka, rzędu 5%. E4300 wydaje się nieco lepiej podkręcać, lecz za to głowy nie dam. Różnica w cenie duża nie jest, a po obniżkach intela 22 lipca pewnie bedzie jeszcze nieco mniejsza...

A myslisz , ze PE nie potanieje? Bankowo.

 

chyba kilku punktow :P

 

No nie wiem czy sie nie oplaca do 4300 doplacac:

 

2663058[/snapback]

Firekage możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedź bo właśnie myślę nad zakupem Abita :)

Pozdrawiam

To co Yotomeczek +

-recznie jedziesz z tajmingami na ramach bo pewnikiem bankowo nie wstanie i spotkalem sie dosc czesto z takimi akcjami , ale to dobre mobasy , dzis of koz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chipsetu NV nie brał ... miałem w łapkach Asusa na i680 i powiem że tak pokręconego mobo w życiu nie widziałem (poczytałem XS i okazuje się że te chipsety tak mają)

Dla mnie wybór jest prosty P35 a jeszcze lepiej X38

wiadomo już kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz , ze PE nie potanieje? Bankowo.

Oczywiście że potanieje, ale w przypadku PE już nie za bardzo jest z czego obniżać :P Więc różnica w cenie się nieco zmniejszy. No i jak ent powiedzał te pare klatek to czasem 10...

Edit: Mobasy na X38 pewnie z poczatku kosztować beda okolo 1k <_<

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: Czy do gier i O/C lepszy będzie E2160, czy E4300. Bo patrzę na testy, i w jednych różnice są marginalne w wydajności, a w innych różnice są duże mur.gif I który z nich w końcu jest lepszy? 2mb vs. 1 MB. Już mam totalny mętlik który lepszy mur.gif

 

I czy te obniżki dotyczą wszystkich procków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: Czy do gier i O/C lepszy będzie E2160, czy E4300. Bo patrzę na testy, i w jednych różnice są marginalne w wydajności, a w innych różnice są duże mur.gif I który z nich w końcu jest lepszy? 2mb vs. 1 MB. Już mam totalny mętlik który lepszy mur.gif

 

I czy te obniżki dotyczą wszystkich procków?

Nie bedzie duzej roznicy w tym co osiagniesz na koncu :)

 

Ja pod ta plyte chce podpiac E6320 i wyciagnac z niej ok 3300 MHz :)

 

Tyle ze ja biore wersje A1 :)

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ceny tanich procków też spadną 22 lipca? Mi się wydawało, że tylko extreme'y i quady mają stanieć. Bo nie wiem, czy czekać czy nie :/. I NVidia miała opuścić ceny 8800GTS. Wie ktoś po ile będą mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...