Skocz do zawartości
pysiul86

Pytania O Zasilacze ? - Który Lepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was takie pytanie poniważ koledze spalił się zasilacz od komputera i będzie sobi teraz kupował nowy, nie wiem dokładnie jaką ma konfigurację ale chce być przyszłościowy i zakupić sobie coś dobrego i najlpeiej 500 W, wybrałem kilka zasiłek w takiem przedziale jaki on może wybrać ale prosze abyście mi doradzili który z nich będzie najlepszy (cena, jakość, cisza oraz bezpieczeństwo całęgo zestawu)

 

 

Pentagram PSF-500-A12S 500W od PCOMP3000

 

http://allegro.pl/item208455829_zasilacz_p..._pcomp3000.html

 

PENTAGRAM Silent Force 500W PSF-500-A12S 3l. GW/FV

 

http://allegro.pl/item206012229_pentagram_...s_3l_gw_fv.html

 

AMACROX WARRIOR 500W BOX

 

http://allegro.pl/item208713487_super_zasi...r_500w_box.html

 

Zasilacz ATX 500 W Blue Storm II Fortron BOX

 

http://allegro.pl/item209266938_zasilacz_a...n_box_nowy.html

 

 

 

 

 

najbardziej zastanawiałem się nad tym ostanim zasilaczem, poniważ dla niego wazne jest aby miał oploty na kablach

 

 

jest do wydania około 220-260 zł, co bedzie lepszym rozwiązaniem według was ??

 

ZESTAw z tego co sie orientuje to - AThlon x2 3800, KN9, RAM 2 GB GoodRam, Grafika 7900GS

 

 

pozdrawiam i czekam na jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja nie bede tworzył nowych tematów tylko tu się zapytam :)

 

Kwota jaką dysponuje max 200 zł... Pierwszą rzeczą jaką wymieniam w kompie bedzie zasilacz :) i mam kilka propozycji odnosnie tego własnie elementu komputera :)

 

1. Topower TOP-400SPW U12 OEM - 400W - 183,00zł

 

2. Amacrox Warrior AX450-PNF - 400W - 159,00zł

 

3. Asus A-45GA - 450W - 189,00zł

 

4. Chieftec GPS-450AA-101A - 450W - 199,00zł

 

5. HuntKey HK-350AP - 350W - 199,00zł

 

6. Pentagram Silent Force PSF 460-P12S - 460W - 189,00zł

 

7. Delta 400 W z Allegro ;-) - 59 zł

 

Więc bedzie on zasilany na x2 3600+ krecony na maxa ile sie da, 2 gb ramu 667 minimum @ na 800 i grafa pokroju 7900 rowniez krecona... Tak naprawde slyszalem ze Asus i Chieftec to praktycznie to samo tylko czemu asus tanszy? Tak naprawde zastanawiam sie nad Topowerem, HuntKeyem, Amacroxem i Deltą... Procek zasilany bedzie z linii 12V wiec Amacrox daje najwiecej na tej linii, fakt wszystko krecone nie wezmie pewnie wiecej niz 250 W ale trzeba mieć zapas... i dlatego jako minimum postawiłem sobie 400 W ;-) Czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 złoty to HK-350 i na forum można się na ten temat naczytać do znudzenia. I nawet nie trzyba szukajki używać.

 

Do autora topicu:

Czym będziesz tego x2 i 79gs chłodził? Jesli nie zainstalujesz na nie jakiś specjalnych, cichych chłodziw, to przepąłcanie za BQ SP uważam za bezsensowne. Wtedy bym inwestował w Frei Erde ze sklepu albo Fortron BS II z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te same powiadasz ale prosze mi powiedz czy to jest dobry zasilacz bo chyba go wezme, raczej nie bedzie nic kreci l takze chyba podoła na długo pozatym ma fajne te oploty a to jest duza wygoda i nie jest az tak drogi poniwaz 260 zł to jest dobra kwota, prosze mi powiedzeic jak u neigo jest z glosnosca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja nic komletnie nie rozumiem po niemiecku

 

ps sorka za te znaki będe się teraz lepiej.

 

 

myslisz ze ten zasilacz bedzie lepszy od tego pentagrama albo od tego amaroxa wariora jezli chodzi o zywotność takiego zasilacza oraz o cisze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "żywotność", to ciężko powiedzieć - prawda jest taka, że nawet Topowerom zdarza się wyciągnąć nogi. Zasilki od FSP mają ogólnie opinię dość "twardych".

Amacrox'a AX500-A miałem w łapach - to nie jest nic specjalnego, taki sobie, mocno przeciętny zasilacz 450W, cichy tylko przy małym obciążeniu, napięcia trzyma całkiem dobrze, ale nie rewelacyjnie.

Pentagrama nie miałem, ale to ponoć to samo, co Chieftec CFT, więc raczej do najcichszych nie należy - za to b. dobrze trzyma napięcia.

Blue Storm - z tego, co widziałem recki, to uznawany jest za cichy, do tego ładnie trzyma napięcia (w końcu to GLN).

Prawda jest taka, że do konfiguracji podanej w pierwszym poście ze sporym zapasem wystarczy Huntkey HK350AP za 200zł czy taki LC Power Green Power jak w mojej sygnaturce (jeśli priorytetem ma być cisza - choć napięcia trzyma porównywalnie z Amacrox'em Warrior - cena to ~190zł, a zasiłkę robi też Huntkey).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale wiesz co chyba sobie zakupię ten blue storm podoba mi sie jak jest zrobiony, skoro mowisz tutaj ze jest calkiem niezły takze chyba do konfiguracji nie kreconej bedzie on w sam raz prawda, bardzo to dla mnie jest spory dylemat a chce koledze dobracjak najlepiej oczywiscie

 

chyba sie zdecyduje na ten blue storm II, w sumie cena jest chyba dobry jak na tak silny zasilacz prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo dobre zasilacze i nie ma co tyle gdybać. Są oczywiście lepsze, z wyższymi sprawnościami, odpinanymi kablami itp, ale nie w tej cenie. A jeśli patrzeć na stabilność napięć i możliwości mocowe to te zasilacze nie odstają od tych jeszcze droższych. Także nie masz się co zastanawiać. Tylko fakt, jak pisał kolega, Twój sprzęt spokojnie pociągnie HK-350. I to też jest dobry zasilacz! Jak chcesz przyoszczędzić, to kup HK a on i tak będzie bardzo dobrym i mocnym zasilaczem do tej konfiguracji. Fortron'y są lepiej wykonane, zapewnią Ci dużo więcej mocy. Która w sumie przy obecnym sprzęcie jest zbędna, ale będziesz ją miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holerka własnie sam juz do konca nie wiem wiem ze muwił ze wolałby meic juz przyszłościowo takze 500 W a ten TAGAn jest z tego co widze 400 W, chyba jednak sie zdecydujemy na tego blue line bo wiem ze amacrox warior skoleji jest bardzo cihutki ciakawe wlasnie jak cichy jest blue line, a ta wersja co była poprzednio blue line I to takze była dobra ?? ?? ??

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Amacroxa Frei Erde za 277 w zenfiscie o ile nie ufasz allegro. Ale nie myl Frei Erde i Warior, bo to zupełnie co innego, inna liga. Frei Erde to to samo co blue storm II, tyle że ze sklepu z pewną gwarancją. No w tej cenie faktycznie jest jeszcze ten Tagan i on także będzie dobry, z wystarczającą ilością mocy. W sumiejuż wiesz wszsytko, także musisz tylko wybrać i kupić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox Warrior 500W wcale nie jest cichy (conajwyżej pod małym obciążeniem), zresztą pisałem o tym wyżej.

Nic dodać, nic ująć. Amacrox nie ma płynnego przejścia między 5V a 12V na wentylatorze. Przy niskim obciążeniu gdy się nie poci można spokojnie wytrzymać na 5V, gorzej sytuaja wygląda po przełączeniu na 12kę. Wtedy zaczyna robić się suszarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox Warrior 500W wcale nie jest cichy (conajwyżej pod małym obciążeniem), zresztą pisałem o tym wyżej. Poza tym te 500W to on ma tylko na naklejce. Lepiej od niego wziąć HK350AP.

Ja mam amacroxa co prawda 450watt (400 watt ciągłej) i jeszce nie zdarzyło mi sie żeby załaczyły sie w nim szybsze obroty nawet pod obciażeniem w upalne dni i jest on praktycznie niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tak nie działa. Bo te mocniejsze zasilacze mają inne elementy, mają ich więcej które się grzeją i przez nie musi przepływać powietrze, żeby pracowały one w pewnej temperaturze, dla której nie zostanie skrócony ich zywot. I dlatego w zasilaczach wyżeszej mocy producenci ustawiają went tak, że się szybciej kręcą. Dlatego jak kupisz sobie 800W to wcale cicho mieć nie będzesz. Wybiera sie optymalny zasilacz pod własny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybierając zasilacz trzeba kupić z większym zapasem mocy i wtedy nie będzie sie zbytnio nagrzewał chyba proste.

taaa... a jak się kupi taki o bardzo duzym zapasie to moze jeszcze będzie mroził :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas szukasz tutaj potwierdzenia. Masz, znasz google, czytać umiesz, to szukaj i czytaj. znasz nazwy, znajdziesz jakieś testy na pewno, poczytasz sobie i się przekonasz do niego albo nie. Wymienionych tu było kilka zasilaczy i o wszystkich możesz poszukać i poczytać i wybrać SAM, bo nikt za Ciebie tego nie zorbi. Zresztą nawet na forum o tych zasilaczach jest tyle informacji, że aż się w pale nie mieści. A o samych Fortronach masz przyklejonego topica na samej gorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...