Skocz do zawartości
Dimek

Nowe Chłodnice Black Ice Gt Xtreme W Angela.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodnice rzeczywiscei fajnie,bardzo ładnie sie prezentuja i jak myśle sa skuteczne-przydaja sie w takie dni jak dzisiaj.

Odpusc sobie i wybij z glowy Black Ice GT eXtreme...

mam taka w wersji 480 balck i taka rewelacja to to nie jest, jako ze zeby to na prawde dzialalo potrzebuje dobrze dobbranych i mocnych wentyli, zeby sie "dobrze" sprawdzaly musza miec niezly przewiew.

lepszy rezultat osiagniesz przy 2 mniejszych w stylu BWA, a przynajmniej bedzie ciszej, zreszta w TFC albo TC mozna by celowac w tej polce cenowej co GTX 480 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

owszem, black ice to rewelacja jeśli widziałeś testy na xtremesystems... ale tego trzeba uzywać powyżej 1800rpm... wtedy równa się z tfc i tc, powyzej 1800 juz zaczyna je przeganiac, przy 3000rpm miazdzy.

 

jesli cisza to drugorzedna sprawa i nie masz zamiaru produktu hw labs uzywac z jakimis smiesznymi 500-1000rpm to nie ma sie co zastanawiac, bo jest duzo, duzo lepszy przy wyzszych rpm. jesli chcesz ciszy to tfc, tc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh powiedzmy ze w nosie mam testy na XS i jakiekolwiek inne, bo mam Black Ice GT eXtreme 480 i Thermochilla PA120.3, jeszcze teraz TFC 240 :)

uklad przerabiany z milion razy, raz na tym raz na tym, teraz dual loop na obydwu :)

 

Do BIX 480 jest strasznie ciezko dobrac wentylatorki... wybacz ale przy 1800 rpm ja na przyklad nie mogl bym wytrzymac, chyba ze by stalo w drugim pokoju, ostateczenie przerzucilem z 10 roznych modeli i sam przetestowalem, ostateczenie wybor padl na wentylki po 2 stronach, sa to w tej chwili Akasa Ultra Quiet Smokey Black (fajny kompromis miedzy wydajnoscia a cisza w tym przypadku, radzi sobie niezle nawet nieco zwolniona) a na druga strone zalmany F3 (takie sobie, mam pod regulatorem i czasem jak nieco krece sobie je wlaczam, zwykle sa wylaczone...)

Przerabialem jeszcze:

Xthermal - szkoda gadac... nie nadaje sie zupelnie, teraz na TC i TFC pracuje

Acutake - beznadzieja, szumia lozyska i nie jest w stanie jej przewiac...

Silverstone, Xilence, Zalman F3, AC, Cooltek - nieco za glosne, taka sobie kultura pracy

S-flex 1200 - to przyzwoite na ta chlodniczke, ale wrzucilem do kompa dziewczyny w tej chwili... ogolnie ladnie pracowaly w pionie, jak dalem ja na TC w poziomie juz znacznie gorzej niestety...

 

W kazdym badz razie nie wiem czy tak strasznie warto sie tymi produktami interesowac, sam posiadam i 2 raz bym nie kupil :) A posiadam tylko dla tego ze okazyjnie ja kupilem za dosc smieszne pieniadze, ponizej polowy ceny rynkowej, nie byla przez poprzedniego wlasciciela nawet na chwile zalana :)

 

Ktorko mowiac jak ma sie za duzo kasy, albo faktycznie dobra okazje na zakup czegos moze i warto, jednak i tanszym kosztem mozna uzyskac podobny efekt, jak dla mnie jesli miejsce by na to pozwolilo pewnie zostal bym przy 2x BWA 123 w tej chwili... ale moze to dla tego ze juz mnie to nudzi po woli i od prawie 2 miesiecy nawet nie chce mi sie i nie mam czasu poskladac kompa do konca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

skoro nie używasz przy >1800rpm to jakie masz pojęcie o wydajności tego GTX? Nikt nie kupuje tego do 1000, ani nawet 1200rpm s-flexa. Raczej do +2k rpm i w tym przedziale ta chlodnica miazdzy TC I TFC. Jest nawet o +29% lepsza :) Skoro nie mozesz wytrzymac przy 1800rpm to nie kupuj GTX, nawet za pol ceny, ani nie bierz za darmo bo nie korzystasz z potencjalu, po prostu nie uzywasz jej z takimi wentylatorami do jakich zostala zaprojektowana. A zostala zaprojektowana do wielkiego przeplywu powietrza, a nie marnych 1200rpm :) Raczej 3k powinny na niej siedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie używasz przy >1800rpm to jakie masz pojęcie o wydajności tego GTX?

A skad wiesz ?

jeszcze stare delty mi sie poniewieraja, ale nie wymienialem, bo uzywalem do benchow tylko jakis czas temu... max na kilka pentli orthosa albo marka jakiegos, jak dla mnie nie ma kompletnie zadnego sensu siedzenie przy kompie ktory zaglusza odkurzacz na codzien...

 

a kupilem ja w takiej cenie ze na niskich obrotach daje rade i nic lepszego przy tak dobranych wentlatorkach jak w tej chwili bym nie znalazl.....

 

Co do nowych niskoobrotowych wynalazkow w sumie fajna opcja ze i BI cos pokazalo, Feser, XSPC to w zasadzie dosc zblizone konstrukcje, wiec moze i na ceny nieco to wpadnie....

 

heh chyba musze za czyms nowym sie pokrecic, stary uklad 2 miesiace rozebrany i jakos nie mam motywacji skladac od nowa, moze nowa chlodniczka by mnie zachecila bardziej :) zwlaszcza ze ostatnio jakos mniej sledze wszelkie nowinki w swiecie WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...