Skocz do zawartości
Quintrix

Czy Opłaca Się Zmieniać Cpu, Mobo, Vga?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Doszedłem do wniosku że czas już ulepszyć coś w moim skromnym PCecie :)

W najbliższym czasie będę miał około 1500zł i teraz mam do was pytanie:

-Czy warto przy mojej konfiguracji przesiadać się na jakiegoś AMD X2, będę musiał zmienić ramy na ddr2 i nową grafę na PCI-EXPRESS? Myślę że za tą kwotę nie kupię jakiegoś porządnego zestawu :sad:

Kompa używam głównie do gier m.in. BF2

-Albo po prostu dokupić do tego co mam 1GB RAM, co pozwoli mi pograć komfortowo na wysokich detalach w BF2 i inne gry? Vista się będzie wtedy lepiej czuła :)

 

Jak myślicie, warto inwestować w mojej sytuacji w s478, czy może uzbierać jeszcze kasę i całkowicie zmienić platformę?

 

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem :)

 

Moglibyście zaproponować przykładową konfigurację?

Ja ułożyłem cus takiego:

Athlon X2 3800+ EE Link

Abit KN9 Link

Pamięć może GEIL PC667 DUAL 2x 1GB Link

Geforce 8600GT Link

 

Narazie taki przykładowy konfig, zależy mi także na OC

Czy to co podałem będzie się nadawało?

Ten X2 nadaje się do OC?

Z kart graficznych myślałem jeszcze nad coś z serii 7900 ale chyba lepiej kupić tą 8600GT z DX10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta płyta główna, którą podałem będzie dobra? nadaje się do OC?? A może cos ciekawego ze stajni Asus'a???

A co do grafiki myślę nad tym 8600GT, podobno ten PALIT dobrze się kręci? Warto kupić tą kartę? a może lepszym wyborem będzie Radeon z serii 1950?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten ABIT wg Ciebie jest za słaby to jest jeszcze DFI Infinity ;) KN9 to jak narazie najlepsza płyta zaraz po Infinity pod AM2.

Co do grafiki to te radki są wydajne ale po OC wyprzedza je 7900GS. Jesli starczy kasy to weź Galaxy 7900GS Coolermaster a jeśli nie to zwykły Galaxy 7900GS za ok 400 zł albo Palit 8600GT Sonic. Co wybierzesz to zalezy już tylko od Ciebie ;)

Pamięci weź tak jak napisał lukmek czyli GoodRAM PRO800 albo nawet 900 jak nie będzie znaczącej różnicy w cenie.

 

EDIT

 

Literówki ;)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że Radek 1950pro w większości przegrywa z 7900GS i ma problemy z wygładzaniem i cieniami w grach a jak się prezentuje 8600GT w porównaniu do tego Radka 1950pro?

Czy warto kupować 8600GT ze względu na to że obsługuje DX10?

 

Zależy mi na graniu w rozdzielczości 1280x1024 bo mam LCD19'

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dość kasy to weź 7900GS Coolermaster. Te karty po prostu wymiatają. Dla nich 700/1900 MHz to nic wielkiego ;) ale kosztuje cos ok 550 zł.

Jesli masz ok 400 zł to albo zwykły Galacy 7900GS ale raczej o OC nie myśl albo Palit 8600GT Sonic który umożliwia spore OC. Jesli myslisz o DX10 to patrz tylko i wyłączniue na karty pokroju 8800xxx lub HD2900XT. Wszystkie wynalazki jak 8600 nie pozwolą na płynną gre w DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma pytanko o zasilacz :)

Obecnie posiadam Enermaxa EG465AX-VE(G)(FMA), czy on pociągnie ten zestaw co chce kupić, czyli:

AMD Athlon 3600+(AM2) 65nm 65W

Abit KN9

GeForce 7900GS ColerMaster

2x1GB DDR2 OCZ spiecial ops albo goodram'y

Jeżeli lepiej kupić nowy to doradźcie jaki? Może Szefa 450W?

 

A tego Abita KN9 to lepiej kupić na nForce4 czy SLI nForce570?

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma pytanko o zasilacz :)

Obecnie posiadam Enermaxa EG465AX-VE(G)(FMA)

Jakoś google zgłupiały i nie mówią co to za zasilacz - tylko że albo 460 albo 430 W.

Tak czy inaczej to dobra firma i jak ma tak z 25A na 12-tce to nie powinno być najmniejszych problemów.

 

edit:

http://cgi.ebay.nl/Enermax-EG465AX-VE-G-FM...0QQcmdZViewItem

460W 33A na 12-tce - ten zasilacz się prawie niczego nie boi [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma pytanko o zasilacz :)

Obecnie posiadam Enermaxa EG465AX-VE(G)(FMA), czy on pociągnie ten zestaw co chce kupić, czyli:

AMD Athlon 3600+(AM2) 65nm 65W

Abit KN9

GeForce 7900GS ColerMaster

2x1GB DDR2 OCZ spiecial ops albo goodram'y

Jeżeli lepiej kupić nowy to doradźcie jaki? Może Szefa 450W?

 

A tego Abita KN9 to lepiej kupić na nForce4 czy SLI nForce570?

Bierzesz ABITA KN9 bez zadnych literek. Na NF4 bo 5 to nie nadają się do niczego :mur:

Twoja zasiłka starczy z palcen w d... A Chieeftec co podałeś jest słabszy od tego Twojego Enermaxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie pamięci wam chodzi? LINK

Jeżeli tak to chyba sobie daruję i wezmę coś tańszego :/

Te OCZ SpecialOps będą się nadawały?

 

Co do procesora, to czy lepiej kupić na allegro czy np: w komputroniku? Jak jest z podkręcaniem? Gdzie można trafić na lepszą sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak trafisz, szukaj gdzie najtaniej, komputronik sobie odpuść mają tam drogo, z tego co widze to w apollo.pl mają najtaniej brisbana 3600+, mozesz tez poszukac uzywki chodza po ok 230zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie pamięci wam chodzi? LINK

Jeżeli tak to chyba sobie daruję i wezmę coś tańszego :/

Te OCZ SpecialOps będą się nadawały?

ja widzialem je 2x taniej chyba ze te ktore ja widzialem nie byly na d9 i mialy stare PCB

 

i pytanie odnosnie Goodram 900PRO czy wszystkie maja nowe PCB i sa na D9 ? bo takze te 900 widzialem za okolo 400zl ... czy moze sa tez Goodram 900 PRO w starej wersii ?

 

a co sadzicie o Galaxy GF8600GE 1ns ? a cena jak Galaxy 7900GS 1,2ns czyli okolo 550zl ... tylko zalezy jaki koledze budzet wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stałem się nienormalny, cały dzień dręczy mnie pytanie, którą kartę wybrać <_<

Z jednej strony... o ta lepsza w nowszych grach.....z drugiej o ta lepiej radzi sobie z dx9

Oczywiście mowa o GALAXY 7900GS colermaster i PALIT 8600GT :mur: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stałem się nienormalny, cały dzień dręczy mnie pytanie, którą kartę wybrać <_<

Z jednej strony... o ta lepsza w nowszych grach.....z drugiej o ta lepiej radzi sobie z dx9

Oczywiście mowa o GALAXY 7900GS colermaster i PALIT 8600GT :mur: :cry:

GALAXY 7900GS Colermaster. A jeśli myślisz o nowszych grach (pod DX10??) to IMHO 8800GTS i szybsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w końcu się zdecydowałem :damage_wall:

Ram zamówiony goodram pro 900

Płyta abit KN9

Galaxy 7900GS colermaster

Athlon X2 Birsbane 3600+

 

Ten proc będzie chyba odpowiedni a może moglibyście coś polecić, także godnego uwagi bo trochę kasy mi zostało i mogę ewentualnie kupić coś lepszego, jeżeli to będzie opłacalne, jak mam zamiar kręcić??

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już prawie zamówiony :)

Chciałbym się jeszcze spytać jak jest z tymi X2 35W?Link

Kręcą się lepiej/gorzej od 65W wersji? Link

Tan X2 35W to jakaś ściema ;) Jak dla mnie to ktoś "bardzo kompetentny" to pisał albo błąd w opisie jest. Nawet Brisbane mają 65W przy 65nm procesie technologicznym. No i to windsord czyli wersja raczej ze słabym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...