Skocz do zawartości
MantisGhost

?_?, Doradzcie Poradzcie Bo Juz Sily Nie Mam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w zwiazku z tym ze juz ho ho ho czasu nie siedzialem w samym temacie hardware cala ta masa nowych technologi i terminow mnie przeraza "obudzilem sie z swiadomoscia ze nic nie wiem" :) no ale do rzeczy nie wiem czy dzial odpowiedni i pls nie walcie mi tutaj linkami z odsylaniem do innych postow bo to mi nic nie da. Przekopalem mase tematow i tu i gdzie indzej naprawde katastrofalna ilosc i talej nic nie wiem. Do rzeczy

 

wiec tak planuje kupic nowa grafike powiedzmy max do 400 zl ewentualnie extremalnie 500 zl poszperalem w sieci poczytalem i juz nie wiem z tego co widze na 8800 mnie niestac astronomiczna cena jaka jest ponad 1000 zl na najgorszy model 8800 poprostu dobila mnie po 1 sekundzie tak wiec na plan weszly 7900 i 8600 z tego co sie naczytalem i mam metlik 7900 to jzu raczej przezytek i bardziej sie oplaca 8600 bo ma na papierku obsluge dx10 a na tym mi wlasnie zalezy jako ze weszla vista i juz powoli laduja grami tylko pod nia wiec predzej czy pozniej pod dx10 tez wleza (nie wiem jak to jest z halo 2 itp :/) w skrocie chce kupic TANIA DOBRA karte ktora mi starczy na dluzej bo kasiasty to ja nie jestem i poprostu nie stac mnie na wymiane grafiki ramu itp podzespolow co pol roku czy rok.

 

Poszperalem co nie co i oto co wyszpera

 

GALAXY GeForce 8600GT 512MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E (wersja OC) (2,2ns) (600/900) (hmmm z tego co wnioskuje te OC oznacza ze karta jest juz krecona ale pewnosci nie mam .....)

http://www.sklep.tylda.pl/?idp=VGAGALNVD0168

 

PALIT GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (1,4ns) (540/1400)

http://lider24.media.pl/product_info.php?products_id=16371

 

poniewaz jestem lysy w wiedzy z zakresu taktowan, roznica miedzy ddr2 i 3 i jej iloscia itp prosil bym zeby ktos mi doradzil prosto i zwiezle jak na chlopski rozum, jezeli ktos z was zna lepsza karte graficzna niz np te ktore podalem w tej samej cenia albo daj boze taniej :) to niech smialo mowi bede wdzieczny

 

teraz co do ramu tutaj to juz wogole nawet linkow nie bede wlepial tyle tego nasrali na rynku ze ja juz wogole nic nie wiem jak mowilem jezeli sie czegosc w branzy komputerowej nie sledzi to sie lezy i kwiczy :/

 

jezeli chodzi o ram 2x 1gb zebym wpial na dualka to do 350 zl ewentualnie ekstremalnie 400 max

 

licze na wasze sugestie :)

 

 

ostatnia sprawa procesor. Mam pentium 4 HT 3.0ghz pora by go wymienic na 2 rdzeniowke max do 500 zl!!!

najlepiem mile widziany bylby intel, ale jezeli znacie rownie dobre albo lepsze innej firmy to tez sproboje (chociaz od kiedy pamietam to zawsze mialem pentium :) )

 

tu takze cienko z moja wiedza na temat cache itp wiec prosze zwiezle argumenty i na temat ^^ (wspomnialem ze jestem zniechecony do wszystkiego co jest ponizej 2.0ghz ??? XD)

 

mobo to gigabyte ga-8n-sli pro jezeli dobrze pamietam socket to 755

 

to by bylo na tyle mam nadziej ze ktos mi pomoze bo ja naprawde juz nie mam glowy do tego wszystkiego nie ukrywam komputer ma byc do grania a ze producenci gier przyjmuja polityke robienia gier z takimi wymaganiami ze zyla na ciemienu peka to ja szary czlowiek placzacy i bide piszczacy nie moze sobie pozwolic na maly super komputer :/

 

P.S. prosilbym w miare mozliwosci o uwzglednienie zmian cen, ewentualnego overclockingu (no z procesorem bedzie ciezko bo mam najtansze eciepecie wc a na drozsze nie niestac zas iatraczki sa dla mnie za glosne), zero ofert z allegro bo jakos mam do niego odraz boje sie ze mi przysla cegle a nie karte itp a pozytywne komentarze w tych czasach to za przeproszeniem gowno a nie gwarancja dobrego sprzedawcy, itp czynnikow wlywajacych na rynek XD

 

z gory dziekuje serdecznie za pomoc :)

 

i takie malespostrzezenio-pytanie na sam koniec

przegladajac posty patrzac na wasze sprzeciory dochodze do wniosku ze albo macie superplatne miejsca pracy i przy tym wymarzone miejsca pracy albo bogatych dziatkow lub tez poprostu wy lub wasza rodzina jest niezle nadziana bo takie sprzeciory jak wy to albo po znajomosci albo jak sie ma duza kase mozna poskladac. :) ufundowalibyscie mi kompa hehehehehe taki zart ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po kolei bo wypracowanie to walnąłeś niezłe..

 

1. Jak szukasz grafy do 400zł to nie zaciekawie... mozna znaleźć używkę 7900GS na allegro albo nowego 7600GS. Na DX10 się nie napalaj bo na tym 8600GT będzie przegląd slajdów. Do tego potrzeba mocarza za kompa.

 

Ja proponuję DO 400zł:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:NzYwMA==/25790

 

2. Jeśli biega o procka intela do 500zł to wybór jest bajecznie prosty: C2D E4300 i wszystko jasne.

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:NDMwMA==/31973

 

I radzę się "zachęcić" do procków z zegarem poniżej 2.0Ghz albo wyłóż ponad 650zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...yIGR1bw==/33831.

 

Miłych przemyśleń.

 

Ew. Składaj AMD, tam do 500zł wyciśnie się 2.5Ghz (X2 4800+).

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:NDgwMCs=/33956

 

3. A tego Gigaszita to kupiłes juz czy masz zamiar? Jeśli nie kupiłeś - nie kupuj, jeśli kupiłeś - wieszaj się.

 

Ew. możesz sprzedać.

 

Ja polecam to to: (Intel) Płyta Abit AB9 http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:YWJpdA==/32136

 

lub AMD: KN9 http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:YWJpdA==/27581

 

Co do "nadzianych rodziców" to ja nic o tym nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm cieszy mnie to ze az 2 odpowiedzi po tak krotkim czasie co do plyty glownej mam ja juz od dosc dlugiego czasu i powiem ze po wylaczeniu firewalla od nvidi to jest calkiem calkiem (jedyny mankament to to ze sam mi sie komp wlacza jak sie system zamknie hmmm i jak sie go normalnie wylaczy tez ale nie wiem czy to nie przez to iz po nieprzytomnemu podlaczylem na odwrot flopa i sie zjaral XD moglo cos przejsc i pieprznac XD)

 

co do abita AB9 wyglada zachecajaca :) ma calkiem calkiem bajerkow :D

http://www.sklep.tylda.pl/?idp=PLYABI7750030 (tansza o 4 zl ^^ trzeba oszczedzac XD)

 

jedyne co mnie intryguje to brak SLI jak na ta cene (no chyba ze jest a ja przeoczylem)

 

no niestety do 400 zeta 500 gora ja na forsie nie siedze i na drozsza pozwolic sobie nie moge, nie wiem o co ci chodzi z przegladem slajdow na 8600 :)jesli masz na mysli klatkowanie czyli takie zwisy to nie rozumiem dlaczego by tak mialko byc skoro wydajnosc jest porownywalna do 7900tki a w roznych postach czytam ze na nowszysch grach pracuje lepiej cos tam z grafika :)

 

co do procka to pytanko czy jest on wydajny niech sie wypowie ktos kto go ma i na ile by go mozna bylo podkrecic jezeli sie da of coz :)

na amd powiem szczerze sie nie znam a cale te symbole 4800+ itp to dla mnie czarna magia w intleu bylo prosto 1 2 3 i 4 kjazdy numerek lepszy a tu sypneli tysiacem dziwnych numerkow z kosmosu i skapnij sie czlowieku ktory lepszy (co nie oznacza ze to lipa bo amd to tez dobra marka)

 

YogiCK a co powiesz o tych 2 geforcach 8600 z linkow ktore podalem

link 2 to wlasnie palit tylko nie wiem czy dobry

link 1 to chyba jakis mutant podkrecony :) tez nie wiem czy warto XD

 

czekam na dalsze sugestie ^^

 

P.S. eh cos mi sie widzi ze chyba bede musial nowy komp skladac :/ a w portfelu pajeczyny

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- E4300 może być - bez problemu (jeśli masz pecha) wykręcisz go o 40-50% (jak masz szczęście to więcej), na tym Abicie AB9. Nie patrz na MHz, bo te 2 GHz na E4300 jest wydajniejsze od twoich 3 GHz na Pentiumie

- SLI przydaje się dopiero przy High-endzie gdy nie ma lepszej karty montuje się dwie najlepsze, w średnim przedziale lepiej jest za cenę 2 średnich, jedną dobrą kupić (często wydajniejsza, a mniej prądu żre).

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- E4300 może być - bez problemu (jeśli masz pecha) wykręcisz go o 40-50% (jak masz szczęście to więcej), na tym Abicie AB9. Nie patrz na MHz, bo te 2 GHz na E4300 jest wydajniejsze od twoich 3 GHz na Pentiumie

- SLI przydaje się dopiero przy High-endzie gdy nie ma lepszej karty montuje się dwie najlepsze, w średnim przedziale lepiej jest za cenę 2 średnich, jedną dobrą kupić (często wydajniejsza, a mniej prądu żre).

trzeba przyznac z senem prawisz nie zostaje mi nic innego jak zbierac kase :/ bo mi jeszcze troche brakuje

 

takie pytanka

 

czym sie rozmi dimm od ddr

 

czemu ram ma zdrozec nawet o te 50 % bo niby komponenty maja taniec a nie tak skakac (lecz znajac zycie jest na odwrot)

 

wiem pytania laika ale naprawde nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...