Skocz do zawartości
Kangur

Evga 680i Vs. Asus Striker Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Za nie dlugo bede kupował nowego kompa ale nie umie sie zdecydowac ktora plyte wybrac, mysle ze kupuje bardzo dobry zestawik i wszytskie czesci musza idealnie pasowac. Wszytsko juz wybrałem tylko jeszcze niewiem ktora wezme plyte. Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nie dlugo bede kupował nowego kompa ale nie umie sie zdecydowac ktora plyte wybrac, mysle ze kupuje bardzo dobry zestawik i wszytskie czesci musza idealnie pasowac. Wszytsko juz wybrałem tylko jeszcze niewiem ktora wezme plyte. Pomóżcie

A będziesz używał SLI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni EVGA e-nForce 680i LT (Lga) od takie plyty tylko bez LT ? ta bez lt jest o 100 drozsza i warto jest doplacac ? tylko do czego ?

 

I z droższych płyt która byś Cie polecili :

 

Abit ip35pro

Asus p5k dlx

EVGA e-nForce 680i LT

 

Liczy sie stabilnosc, bez problemowość i dobre oc :)

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry test eVGA nF680i LT.

 

Wybór ograniczyłbym jednak do Abita i Asus.

Trudno wyłonić tu jednogłośnie faworyta.

Obie płyty to bardzo dobre konstrukcje, spełniające twoje założenia.

Osobiście przy takiej sytuacji kieruje się przy wyborze płyty marką oraz jakością serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

eVGA = referencyjna konstrukcja

Asus Striker Extreme = Asus P5N32-E SLI z bajerami w wyposażeniu i w BIOSie = ogólnie słaba płyta Jak już chcesz to kup sobie ASUSa P5N32-E SLI

Najlepiej eVGę brać lub wybij sobie z głowy SLI.

9800GTX lub 9900GTX będą raczej szybsze od 2x8800GTX (2x6800 Ultra < 7900GTX ;] ). I dodatkowo w wielu grasz ujrzysz tyle samo klatek jak na pojedynczej karcie.

Bierz Abita AB9 QuadGT lub Asusa P5K Deluxe, zależy co wolisz.

Bardzo sprawdzoną i dobrą do O/C płytę, czy mało sprawdzoną płytę, która na 99% będzie lepsza od Quada

Ja bym brał Quada, bo tańszy od P5K Deluxe, chyba, że potrzebujesz obsługi Penryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eVGA = referencyjna konstrukcja

Asus Striker Extreme = Asus P5N32-E SLI z bajerami w wyposażeniu i w BIOSie = ogólnie słaba płyta Jak już chcesz to kup sobie ASUSa P5N32-E SLI

Najlepiej eVGę brać lub wybij sobie z głowy SLI.

9800GTX lub 9900GTX będą raczej szybsze od 2x8800GTX (2x6800 Ultra < 7900GTX ;] ). I dodatkowo w wielu grasz ujrzysz tyle samo klatek jak na pojedynczej karcie.

Bierz Abita AB9 QuadGT lub Asusa P5K Deluxe, zależy co wolisz.

Bardzo sprawdzoną i dobrą do O/C płytę, czy mało sprawdzoną płytę, która na 99% będzie lepsza od Quada

Ja bym brał Quada, bo tańszy od P5K Deluxe, chyba, że potrzebujesz obsługi Penryna

sli, cross fire to zbedny bajer dla mnie. Raczej skusze sie na abita ip35pro. Mam pełne zaufanie do tej firmy. O Quad GT slyszalem ze czasami sa z nia problemy przy oc itp. Mysle ze do takiego oc jak mi jest potrzebne to ip35pro wystarczy.

Sorki ze tu ale zapytam sie o proca :D bo chce kupic e4300 i czy warto doplacac do e6300 albo jakiegos e6xxx? roznica jakies +/- 300zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to do E4300 nie opłaca się kupować tak drogiej płyty jak P5K Deluxe, czy IP35 Pro.

Do niego spokojnie wystarczy P5K lub IP35-E.

 

Opłaca się dopłacić do procka na rdzeniu Conroe, czyli np. E6320.

Ma on większy potencjał niż E4300 i do niego opłaca sie kupić lepszą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga 680i i Asus Striker Extreme obie są na chipsecie 680i, inne proponowane płyty już nie (np. nowy chipset P35).

Nikt nie wspomniał, ale jeśli nie masz RAMu chodzącego bezproblemowo na 1000MHz, to lepszym wyborem jest 680i, bo tam pamięci się ustawia niezależnie.

 

Druga sprawa, to problemy opisywane na forach, ale to prawdopodobnie zależy od konkretnego egzemplarza. Przykłądowo na forum evga jest milion problemów z tą płytą, ja jednak ją kupiłem i wszystko grało a jakość wykonania i ogólne wrazenie było wysokie. A potem pokruszyłem mostek zakładając blok wodny hehe :lol:

 

Obecnie siedzę na starej Gigabyte GA965-DS3 i planuję tym razem kupić Asusa Striker Extreme albo Premium, bo tam dokładają jakieś bajery i są te śmieszne diody podświetlajace płytę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...