Skocz do zawartości
Etman

Sos Czonskowy!

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopiuje swój przepis z innego tematu :)

 

Ja robię podobnie ale imo wygodniej Do słoika nalewasz 2 kubki jogurtu naturalnego 2 czubate łyżki majonezu i koper, oczywiście sól i trochę cukru do smaku. Zakręcasz pokrywę i energicznie wstrząsasz Jeżeli dodasz czosnku (wyciśniętego czy jak to tam się nazywa) otrzymujesz jeden z najlepszych sosów czosnkowych jakie kiedykolwiek jadłem. Smaczny a zarazem nie robi takiego kapcia w buzi po skonsumowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A magiczne słówko proszę to gdzie?

Proszę dawac co wiecie! :D

 

Osobiście preferuje kupny sosik taki do Kebaba, marki nie pamiętam ale jest mniam mniam i z chlebem czasami opędzluję nawet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił o przepis na sos czosnkowy taki, jaki dają do pizzy w DaGrasso [; Każdy kto jadł wie o co chodzi :)

Fuuuuuj to coś sosem czosnkowym nie można nazwać :blink: Słodkie to to jak nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z degrasso jest doby przynajmniej u mnie a przepis na podobny czytaj identyczny (bo nie wiadomo jakie tam paskudztwa kładą) jest bardzo podobny do tego co podał Black_war czyli generalnie jogurt naturalny, majonez, czosnek i przyprawy do smaku (sól, pieprz i oregano bazylia do smaku), proporcje sam sobie wykombinuj wedle uznania ale jogurtu powinno być więcej niż majonezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robie sos to majonez ,smietany troche wiecej niz majonezu czasami jak za geste to odrobine mleka, do tego sol, pieprz, majeranek, oregano, bazylia, no i oczywiscie czosnek. Moj ulubiony sos tylko ze zgage zawsze po nim mam :)

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie taki:

jogurt naturalny + majonez - w proporcjach 2:1

bazylia

oregano

czosnek (jak robie mózgojeba to z 6 ząbków do 6 duzych lyzek jogurtu - czyli 3 majonezu)

ze 4 papryczki chili, peperoni (w kosteczke drobniutką posiekane)

wymieszac, barwe ma lekko czerwonawą od papryczki tudzież zielonkawą jeżeli papryczki zielone :D

 

powstaje zajebisty ostry sosik :)

jak ktos lubi na ostro to polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ppzypomina mi to przepis na sos TzaTziki, który pochodzi z greckiej kuchni.

A oto przepis:

-Jogurt naturalny

-majonez

-ogórki

-pieprz, sól

-czosnek

 

Do jogurtu dodajemy trochę majonezy, wedle uznania, ogórek ucieramy, a następnie dokładnie wyciskamy i dodajemy. Na koniec doprawiamy czosnkiem, solą i pieprzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopiuje swój przepis z innego tematu :)

 

Ja robię podobnie ale imo wygodniej Do słoika nalewasz 2 kubki jogurtu naturalnego 2 czubate łyżki majonezu i koper, oczywiście sól i trochę cukru do smaku. Zakręcasz pokrywę i energicznie wstrząsasz Jeżeli dodasz czosnku (wyciśniętego czy jak to tam się nazywa) otrzymujesz jeden z najlepszych sosów czosnkowych jakie kiedykolwiek jadłem. Smaczny a zarazem nie robi takiego kapcia w buzi po skonsumowaniu.

Nastepnym razem musze sprobowac powyzszego przepisu ;)

 

 

wczoraj robilem sosik wedlug książki do Thermomix'u:

 

3 duze ząbki czosnku (ja dodalem od siebie jeszcze jeden mały)

1 jajko

1 łyżka musztardy

1/4 łyżki soli

szczypta pieprzu

 

wymieszac (obroty 5, czas 5 sekund), wciaz mieszajac dolewac powoli oliwy (250ml)

 

Wyszedl naprawde smaczny sosik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizzerie Da Grasso mają chyba najsmaczniejszy sos jaki jadłem aż spytałem się czy mozna go kupić na wynos pwiedzieli że za 1,5zł a receptury nie chca za Chiny zdradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...