Jump to content
lukasrz

Gra Strategiczna...

Recommended Posts

Chodzi o Etherlords czyli strategie + karcianke + turówkę jego wymagania to: Pentium III 450MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D.

A do tego anielska cierpliwosc i leb jak sklep, bo gra jest irytujaco trudna IMHO i ma pare beznadziejnych rozwiazan w mechanice.

Ja sobie odpaliłem ostatnio C&C: Tiberium Wars i mam 30 fps na maks detalach na geforce 4800Ti - może to spróbuj? Ciekawa gra nawet, powinna pójść u Ciebie [; Ale ja i tak nie mogę się doczekać aż zakupie lepszą grafike, bo wiem jak fajnie sie gra w tą gre na naprawdę wysokich detalach [;

Seria Total War jest niesamowita, a starsze części działają bez problemu na starszych kompach, więc stanowczo polecam Medieval: Total War.

Civilization 4 też wciąga jak diabli, ale nie wiem jak z działaniem na słabym sprzęcie.

Galactic Civilizations II - cywilizacja w kosmosie, kto grał w Master of Orion ten wie, czego się spodziewać. Jeśli nie pójdzie, to pozostaje pierwsza część.

Ja sobie odpaliłem ostatnio C&C: Tiberium Wars i mam 30 fps na maks detalach na geforce 4800Ti - może to spróbuj? Ciekawa gra nawet, powinna pójść u Ciebie [; Ale ja i tak nie mogę się doczekać aż zakupie lepszą grafike, bo wiem jak fajnie sie gra w tą gre na naprawdę wysokich detalach [;

OT: glupie pytanie - jakie to sa detale wyzsze niz max? :P

OT: glupie pytanie - jakie to sa detale wyzsze niz max? :P

OT: super max tak jak hot-dog w barze niedaleko mnie swoją drogą baaardzo długi :D

A na poważnie jak strategia to tylko Commandos najlepiej 2 część poza tym Medieval Total War najlepiej jedynka.

Co do trudności Etherlords, kiedyś ktoś powiedział jedną dobrą rzecz: najlepiej wpierw potrenować i zagrać w Etherlords II (kierujesz jednym bohaterem i gra jest bardziej RPG), a potem dopiero zabrać się do Etherlords I (bardziej turowa strategia - więcej bohaterów do kierowania).

Co do trudnosci Etherlords raz jeszcze: jesli ktos gra/gral w Magic: the Gathering, to bedzie przegrywal mase walk z powodu blednych zalozen.

W Etherlords atakujacy uderza pierwszy, a nie w tym samym czasie co obronca (jak w Magicu) - jest to moim zdaniem najwieksza wada tej gry, bo jednostek z wysokim defensem jest relatywnie malo, a do tego wszelkie czary zadajace obrazenia sa w obronie niemal bezuzyteczne (co z tego, ze nadgryziemy atakujaca istote, skoro i tak wklepie naszej zanim ta zdazy oddac).

Gdyby nie to, Etherlords byloby gra swietna - a tak, wiele walk jest tylko frustrujacym pokazem jednostronnego bicia...