Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

-GIZIU-

jest małe ale

jestem po testach kolejnego G0 i ledwo robi 3,3 GHz na def Vcore >Do 3,5 GHz trzeba dać ostro papu (pod 1,5 vol) ale to już mija się z celem bo temp. robią się kiepawe

jak to mówią miliard w środę miliard w sobotę :wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może juz jesteś w stanie coś powiedzieć Racuch, co do serii samego proca, można się czymś sugerować, czy to dalej loteria?

Też jestem zdania, jak coś kupić to blisko domu, dlatego jutro pod Gus się udam i mam szczerą nadzieje zdobyć G0.

-GIZU-, jak chcesz to podaj telefon na PW, będe pod gięldą to dam Ci znać czy kolesie moja już G0, w większej ilości. Ewentualnie komputronik tak jak napisano wcześniej, ale po co przepłacać.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chlodzenie Infinity , bez problemu na 3.4 temp max w stresie 50-56 (bylo 54-59 chyba pasta sie wygrzala lub chlodniej w domku ) idle 28-33 , na 4,0 na napieciu 1,45 stabilny 6 godz w ortosie dluzej niechcialo mi sie czekac. Ale pytanie po co 4GHz ? i tak powinnismy sie cieszyc ze te 4 jajca chodza od 3,0 do 3,5 bez podnoszenia napiec.

 

Pozdrawiam

Chcesz powiedziec,że masz na Infinity przy 3,4 GHz 28-33 w idle? Khm, chyba coś nie tak z czujnikami. Ja na E6600 na 3,6 1,4V mam w idle 38C i to na Thermalright 120 Ultra. Screeny prosim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu

 

Witam

 

Temperatury takie jak podalem mierzone CoreTemp i Everestem , fakt obudowa otwarta.

Ciekawa sytuacje wczoraj zauwazylem dostalem 2 x 1GB PDP LLK wsadzam i [gluteus maximus] procesor niestabilny na 3,6 (nawet napiecie na 1, 5 ) na ram testowalem od 2,1 do 2,3 i to samo jedynie podniesienie napiecia ma MCH dalo stabilnosc. Co ciekawe na gorszych pamieciach ELK dziala wszystko na automatycznych napieciach. Ram sprawdzony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec,że masz na Infinity przy 3,4 GHz 28-33 w idle? Khm, chyba coś nie tak z czujnikami. Ja na E6600 na 3,6 1,4V mam w idle 38C i to na Thermalright 120 Ultra. Screeny prosim....

Ale kolega nie dopisal, ze testy robil na dworze w czasie gdy mocno wialo :D

 

Niemozliwoscia sa takie temp, aczkolwiek wczoraj widzialem 8C @ 3880MHz w idle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

należy dodać że temp. w G0 są mocno zakłamane na wszystkich progsach do pomiaru więc....

a teksty ze coś ostatnio OC spada itp. to juz nie raz przerabialiśmy z "różnymi takimi" bajkopisarzami od OC B-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

120-stka wieje w tzw. "silencie na ram itp" wiec jest zimno

zapakuj nowy BIOS--903 i sam odpowiedz nam na te ptyania

-do 1,45 Vcore da się wytrzymać :wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafił do mnie Q6600, jednak poczekam do jutra z OC, nie chce za szybko się rozczarować.

Ktoś zna jakieś strony z seriami Procków, czego można się spodziewać, może zobaczę tam swoją sztukę L721A804 G0? Racuch może miałeś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie może co odpowiada za sterowanie procesem oszczędzania energi? Sam procek czy płyta?

Od wczoraj zauważyłem taki objaw kiedy jest włączone ww oszczędzanie - mnożnik procka zmienia się co sekunde i to powoduje przycinanie systemu w odstępach sekundowych co słychać nawet w cewkach na płycie. Wtedy kożystanie z czegokolwiek jest prawie nie możliwe i trzeba restartować komputer. Teraz wyłączyłem całkowicie.

Może to przez to, że włączam te opcje przy jednoczesnym lekkim (3.0GHz) OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i z samego rana zabrałem się za lekkie OC, ustawiłem FSB 300 x 9 -2.7GHz, napięcie Auto z biosu, w Everest podaje 1.34V, temperatury masakra w tym programie dochodzi do 73 na najcieplejszym rdzeniu, no i na dodatek, jak DVD Shrink się bawię mam BSOD. Też macie takie wysokie temperatury, czy może coś jest u mnie nie tak, jakieś sugestie?

Racuch napisz jak możesz bo najwięcej testowałeś Quadów ile mniej więcej Ci wyciągały na jakim napięciu?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i z samego rana zabrałem się za lekkie OC, ustawiłem FSB 300 x 9 -2.7GHz, napięcie Auto z biosu, w Everest podaje 1.34V, temperatury masakra w tym programie dochodzi do 73 na najcieplejszym rdzeniu, no i na dodatek, jak DVD Shrink się bawię mam BSOD. Też macie takie wysokie temperatury, czy może coś jest u mnie nie tak, jakieś sugestie?

Racuch napisz jak możesz bo najwięcej testowałeś Quadów ile mniej więcej Ci wyciągały na jakim napięciu?

Pozdro

Jaki masz blok na CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie podsumowanie mojego G0

sprzęt jak w sigu.

 

4050Mhz (450x9) - jedynie post, vcore 1,475v

3869Mhz (430x9) - xp się bootoje ok, vcore 1,55, próba obciążenia i reset screen cpuz

3680Mhz (460x8) - xp się bootoje ok, vcore 1,425v, próba obciążenia i reset

3600Mhz (400x9) - xp ok, vcore 1,5~1,55, reset po 3min prime/ortos, temperatury 82st C

3402Mhz (378*9) - stabilne !!! 4h+ orthos, vcore 1,425v (pozostałe napięcia standard), temperatury w stresie 71 (otwarta)~75 (zamknięta) obudowa dla najgorątszego rdzenia (mierzone coretemp 0.95.4)

3280Mhz (410x8 lub 365x9) - stabilne 2h+ orthos, vcore 1,3375v, NB 1,35v, temperatury w stresie ok 68st

3150Mhz (350x9) - stabilne 6h+ ortos, vcore 1,3375v, temperatury ok 70st

 

vid mojego G0 to 1,3v, wiec raczej mniej kręćliwy :-)

 

jeszcze nie zdecydowałem, co będę używał na co dzień - na razie przymierzam się do zeszlifowania procka i chłodzenia, co powinno obniżyć temperatury o ok 6 st.

przykłady jak kręcą się G0 tutaj: link

 

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek na Procku: Swiftech APOGEE GT, zdenerwowałem się tym wszystkim i zdjąłem bloczek , zobaczyłem że plaster CLP się nie rozpuścił przy tych 73 stopniach w stresie, więc rozgrzałem CPU do 90 stopni. Temperatury teraz w stresie na 3.0GHz-1.36Vbios Prime 95 cztery rdzenie 55/51/47/49, mam nadzieje że już są ok. Co o nich sądzicie? Czy w dalszym ciągu waszym zdaniem jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cosik jakby lepiej, ale cudow chyba nie zdzialasz, jak na 3GHz i niskim vcore masz >=50C :-|

 

Wychodzi na to, ze Quady to czysta loteria i tyle. Jak widze post z wynikami tego G0 od andrzej klosak to tragedia siakas.

 

No coz, jeden trafi, drugi nie.

 

B3 moze i cieplejsze, ale jakby latwiej im oc szlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, ładna sztuka na jakim Vcore Ci te 4GHz robi?

Ja juz mam problemy, i jadę bardzo powoli do przodu, jeszcze te temperatury które na 1.425Vcore bios, everest 1.38 stress sięgaja 60 stopni, ciekawe czy 3.3GHz mi przejdzie.

Co ja mam z tymi temperaturami, chyba muszę kupić plecy do płyty, bo może się wygina.

 

A widzę ze 1.62 Vcore zapodałeś, z biosu tyle, czy w windzie Ci tyle pokazuje?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam z tymi temperaturami, chyba muszę kupić plecy do płyty, bo może się wygina.

ja tez chlodze apogee gt. tyle, ze z AS, a nie CLP

 

A widzę ze 1.62 Vcore zapodałeś, z biosu tyle, czy w windzie Ci tyle pokazuje?

bios 1.7, win 1.65, vdroop 1.62-0 :/ Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku nic co sprawdzalo sie na C2D, nie sprawdza sie na C2Q. np. pamieci sync/async.

 

post-7509-1189339428_thumb.jpg

 

ogolnie to kosmos :blink: praktycznie kiedy czlowiek jest juz pewien, ze cos nie daje rady, okazuje sie, ze jest zupelnie inaczej :/

Nie no temp jak na MHz i VCore bardzo przyzwoite nie ma co, ogólnie całkiem fajny procek ci się trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, to co ja ma zjechane z tymi temperaturami, bloczek środkiem wypychasz, przez zmianę Oringa? Mocno masz dokręcony blok, bo jam ma tylko to co w zestawie dostarczono i wszystko dokręcone na maxa, zastanawiam się czy nie dołożyć jakiejś podkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, to co ja ma zjechane z tymi temperaturami, bloczek środkiem wypychasz, przez zmianę Oringa? Mocno masz dokręcony blok, bo jam ma tylko to co w zestawie dostarczono i wszystko dokręcone na maxa, zastanawiam się czy nie dołożyć jakiejś podkładki?

nic. wszystko w standardzie. trudno odnoscic temp. z jednego proca do drugiego, nigdy nie bedzie tak samo, do tego jescze rozne plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już raczej lepszej pasty nie znajdę, co mi pozostaje, chyba szybko się skończy zabawa. Pierwsze 2 rdzenie max temp to 100 stopni, pozostałe 92 i reset.

Może jakiś wentyl na blok coś poprawi.

1.42V winda i 66 stopni w stresie, hehe pomyśleć że to najwydajniejszy blok.

Sulaco może mieszkasz w Wawie to wymienimy się do testów procami, bo kurcze to już nie pierwszy raz mam problemy z temperaturami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...