Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

cos na X38 - pewnie GB bo będzie najszybciej (w uk już preorder z datą dostawy 14.IX) - ze strapem sobie poradze (a moze gb to juz zrobil) - za to 12 faz zasilania - DEVILEK na P35-DQ6 dobił do 4.2G/1.7V chyba wiec X38-DQ6 też powinien dać radę :) chyba ze pojawią sie inne płyty na x38 równie szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos na X38 - pewnie GB bo będzie najszybciej (w uk już preorder z datą dostawy 14.IX) - ze strapem sobie poradze (a moze gb to juz zrobil) - za to 12 faz zasilania - DEVILEK na P35-DQ6 dobił do 4.2G/1.7V chyba wiec X38-DQ6 też powinien dać radę :) chyba ze pojawią sie inne płyty na x38 równie szybko

Matiz, a nie ja :) No ale dobic, dobil bez wiekszych problemow. Na codzien ma 3700, czy 3800MHz jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Trochę protestowałem procka i muszę przyznać, nie ma szczęścia do OC.

Podam swoje osiągi, może ktoś mnie pocieszy.

3.2GHz -1.34V—stress 49/49/51/54 - pasta CLP metal pad

3.3GHz -1.38V—stress 60/57/51/54 - pasta CLP metal pad

3.4GHz -1.42V—stress 66/60/58/57 - pasta CLP metal pad

3.5GHz -1.48V—stress 71/65/65/65 - pasta CLP metal pad

3.6GHz -1.54V—stress 65/65/67/66 - pasta ceramique

3.7GHz -1.61V ¬- Nie udało mi się zrobić testów winda dziwne zwisy, więcej V nie dawałem.

Oczywiście wszystkie testy full stable, jednak winda mi już tak szwankuje ze szykuje się format.

Zamówiłem blache pod CPU, może się cos poprawi jak się usztywni socket.

Panowie, czy jest możliwe zbicie jeszcze temperatur na WC, moim, o ile musiałyby spaść, żeby wykrzesać więcej z Q6600? Czy tu raczej już nie ma o co walczyć.

 

Ktoś z Wawy chciałby wpaść i doradzić, w zbijaniu temperatur z CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

szlif czapy ?

ale jak znam Ciebie to .... może lepiej traf w lepsiejszego ;)

nie ma cudów - 4 jaja i ponad 200W poboru a średnia temp. w pokoju "przecietnego maniaka" to ok. 22-25C więc.........................

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic pozostaje szukać selekta.

Czy ktoś się zajmuje selekcją tych procków?

Z chęcią bym kupił takiego co robi 4GHz, lub się wymienił za dopłatą.

Co do szlifów do wolałbym nie robić tego, szkoda gwarancji, choć nie powiem, jak patrze na te foty to kuszą:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=156774

 

Tylko że OC nic nie wzrosło , jedynie temperatury spadły.

 

Jeszcze jedno, ile testujecie Prime95 4 rdzenie, bo ja minimum godzinę, i dziś sobie ustawiłem 3.2GHz na wyższym FSB( 400 ), na noc zostawiłem i mi się jedno jako wywaliło po 5 godzinach , zastanawiam sie czy tak zostawić, czy podnieść jeszcze napięcie. Oczywiście bardzo jestem niezadowolony z tego zdarzenia.

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic pozostaje szukać selekta.

Czy ktoś się zajmuje selekcją tych procków?

Z chęcią bym kupił takiego co robi 4GHz, lub się wymienił za dopłatą.

Co do szlifów do wolałbym nie robić tego, szkoda gwarancji, choć nie powiem, jak patrze na te foty to kuszą:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=156774

 

Tylko że OC nic nie wzrosło , jedynie temperatury spadły.

 

Jeszcze jedno, ile testujecie Prime95 4 rdzenie, bo ja minimum godzinę, i dziś sobie ustawiłem 3.2GHz na wyższym FSB( 400 ), na noc zostawiłem i mi się jedno jako wywaliło po 5 godzinach , zastanawiam sie czy tak zostawić, czy podnieść jeszcze napięcie. Oczywiście bardzo jestem niezadowolony z tego zdarzenia.

Pozdro

 

Heh, ciekawe- znow wybrzuszenie na srodku- jak w moim poscie po szlifowaniu spodu Ultry: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2738006, post 213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem u siebie na procesor, jak jest z Shimem i wydaje mi się że jest idealny, nie zauważyłem żadnych wklęsłości.

Zastanawiam się o ile musiałbym zbić temperatury żeby OC mi się poprawiło, czy takie ogniowo "Partiera" mogłoby coś dać? Czy jest to wykonalne i możliwe? Czy ten procesor już do niczego się nie nadaje?

Po co koleś na tej stronie flamastrem zrobił dwie kreski na procesorze?

 

tygrysek20022 jaką pastę stosujesz, może coś wiecej napiszesz o procesie nakładania i chłodzenia obudowy, bo masz niesamowitego proca i temperatury?

Pozdrawiam

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tygrysek20022 dlaczego tylko 1x orthos - to bez sensu - jakbyś na dwurdzeniówce odpalił na jeden rdzeń - zapodaj 2x orthosa lub prime95 na 4 wątkach (obciążone 4 rdzenie) - i wtedy pokaz temperatury

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem u siebie na procesor, jak jest z Shimem i wydaje mi się że jest idealny, nie zauważyłem żadnych wklęsłości.

Wkleslosci pewnie sa, ale sa tak male (ogormny promien krzywizny) ze nie do zauwazenia w normalny sposob.

 

Zastanawiam się o ile musiałbym zbić temperatury żeby OC mi się poprawiło, czy takie ogniowo "Partiera" mogłoby coś dać? Czy jest to wykonalne i możliwe? Czy ten procesor już do niczego się nie nadaje?

Chyba w Twoim przypadku to juz tylko FWC (chilerek) by cos pomoglo. Na pewno zbiej temperature, OC sie moze poprawic.

Jak juz ogniwo Peltiera. Nie ma to sensu najmniejszego, za duzo zabawy, Peltier ma tez ta wade ze z jednej strony pobiera np 200W a z drugiej wydala z siebie okolo 400W i wtedy nie ma jak tego odebrac w normalny sposob.

 

 

tygrysek20022 jaką pastę stosujesz, może coś wiecej napiszesz o procesie nakładania i chłodzenia obudowy, bo masz niesamowitego proca i temperatury?

Pozdrawiam

Poczytaj na ten teamt na forum bylo o tym setki jak nie tysiace postow.

Sam pokombinuj z iloscia pasty daj wiecej mniej i zobacz jak tempy sie maja. A mzoe blok na cpu nie daje rady??

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaczne od pasty Artctic Silver 5 , nakladam ziarenko tzw ryzu na proca , zakladam worek foliowy na palec i rozsmarowuje po procu.(wiec zadna filozofia) :). Chlodzenie obudowy u mnie nie istnieje :) mam caly czas otwarty jeden bok obudowy.

 

Co do puszczenia 2 x orthosa robilem tak ale i tak temperatura nieprzekracza 60 C.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko przydadzą się te wszystkie rady i opinie, w domu ma jeszcze Prison Pro V2 by Kyniek, ale z tego co pamiętam to on był mało wydajny w stosunku do Swiftecha GT.

Co do past to już niejednokrotnie czytałem testy i ta która się okazała według nich najwydajniejsza się tutaj nie sprawdza. Pod ręką jest jeszcze Zalman STG1 , AS Ceramique i AS 3, nie wspomnę o CLP w różnej postaci. Jednak CLP się nie nadaje, chce mieć gwarancje na procesor.

Pokombinuję z grubością pasty i zbieram kasę na selekta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być niegrzeczny ale tygryskowi to podziękuje -bajkopisarzy nam tu nie trzeba

cyt:

Witam

 

Chlodzenie Infinity , bez problemu na 3.4 temp max w stresie 50-56 (bylo 54-59 chyba pasta sie wygrzala lub chlodniej w domku ) idle 28-33 , na 4,0 na napieciu 1,45 stabilny 6 godz w ortosie dluzej niechcialo mi sie czekac. Ale pytanie po co 4GHz ? i tak powinnismy sie cieszyc ze te 4 jajca chodza od 3,0 do 3,5 bez podnoszenia napiec.

 

Pozdrawiam

post :http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showtopic=237997&view=findpost&p=2743713

i mowisz o 4GHz ?? :lol2:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaczne od pasty Artctic Silver 5 , nakladam ziarenko tzw ryzu na proca , zakladam worek foliowy na palec i rozsmarowuje po procu.(wiec zadna filozofia) :). Chlodzenie obudowy u mnie nie istnieje :) mam caly czas otwarty jeden bok obudowy.

 

Co do puszczenia 2 x orthosa robilem tak ale i tak temperatura nieprzekracza 60 C.

 

Pozdrawiam

Nie dość iż 1x Orthos zamiast dwa (dwa jajka nic nie robią) to do tego Blend zamiast Small FFT's co to w ogóle za test chyba tylko klawisz Print Screen bo do niczego innego sie nie nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię mały rekonesans - ma ktoś L726Axxx? Z tego, co widziałem w sieci, to OC tak w środku stawki (3.0@1.2x, 3.6@1.4x, 3.8@1.5x), ale za to dość chłodne sztuki zazwyczaj (VID widziałem od 1.275 do 1.325v).

wczoraj mi takie cos przyszlo, czekam jeszcze na dostawe Asus P5K premium

 

Pierwszy od gory.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tygodnia podobnego procka rożni się od twojego tylko co wyczytałem z tego zdiecia:) tym FPo# L7226A961 no i data pakowania ja mam 08/16/07 a teraz konkret ile może przekłamywać z C Core Temp Beta 0.94 bo 095 resetowac mi kompa i jaka radzicie temperaturę nie przekraczać hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z Core Temp, jedyna wersja poprawnie działająca która mi nie resetuje komputera, to 0.9.0.91 innych nie potrafię uruchomić i nie wiem czym to jest spowodowane.

Dziś nabyłem drugą sztukę G0 FPO/Batch L727A841 08/23/07, aktualnie jest w testach, zapowiada się lepiej od pierwszej sztuki, ale rewelacji pewnie nie będzie.

Oczywiście gorszy CPU będzie na sprzedaż, ktoś zainteresowany, tygodniowym procem, który 3.6Ghz robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Probuje sprawdzic mojego czterojajowca i polegam do tej pory na dostepnych w forach wskazowkach...co nie znaczy, ze napewno wszystko dobrze robie. Prosze o pomoc, co spapralem. Zalaczam zrzuty z pulpitu i fotki z biosu. Przy takim ustawieniu system wstaje lecz po odpaleniu trzeciego SP2004 (blend) wyskakuje czerwone ostrzezenie na nim i system sie restartuje. Przy RAMie nic nie grzebalem, ustawilem jedynie jego FSB na najnizsze dostepne,nie zmienialem timingow nani napiec. Prosze o wyrozumialosc i zrozumiale dla osoby nie siedzacej w temacie OC podpowiedzi.Quad nie jest GO poniewaz kupowalem go z chyba z jednej z pierwszych dostaw do kraju.No nie wiem nawet co jeszcze powinienem napisac... Dziekuje,pzdr

post-149477-1189801874_thumb.jpg

post-149477-1189801905.jpg

post-149477-1189801944.jpg

post-149477-1189801964.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGB na AUTO, to czasem wadzi przy oc.

 

No i vcore podnies, bo chyba nie sadzisz, ze na stock v zrobi 3200 Quad w rev B3.

 

RGB zmienie, Jak widzisz- vcore podnioslem o jedna mozliwa najmniejsza jednostke.A co z mnozlikiem- zostawic x9 czy tak jak widac na zrzutach Tygryska20022- x6?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...