Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

A co dla ciebie by bylo rewelacją?

Sumując -z łaski swojej nie pisz bzdur.

W odroznieniu od twoich testow to ja sam na wlasnej skorze odczulem roznice pomiedzy C2D a Quad Core. A raczej brak tej roznicy a czasami nawet roznice na niekorzysc Quada. Pisze co sam doswiadczylem. Nie wykluczam ze kiedys te procesory beda cos dawaly ale narazie ja tego nie widze. Z reszta obawiam se ze predzej przyjdzie technologia 45nm... Ale poczekamy zobaczymy.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zastanawiajace...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej konkretnie okazji wolniejsze działanie Quada zauważyłeś we własnych doświadczeniach? Ja użyłem do testów konkretnej sceny, nie podpierałem się spreparowanym benchmarkiem (w zasadzie to nie ja, bo sam nie znam tego programu :P).

Zresztą, co to znaczy "W odroznieniu od twoich testow"? Znaczy się to co ja widziałem to mi się śniło?

Czy jest sens zasypywaniem się wycinkami z jakichś testów? Bo ja mogę przytoczyć dziesiątki by wykazać, że w 3D Studio jednak 4 rdzenie przydają się. Opinia osoby niemal codziennie pracującej w tym programie jest dla mnie jednoznaczna, stąd trzymam się opublikowanych w teście słów.

Zresztą ja w przytoczonym powyżej obrazku nie widzę nic nadzwyczajnego. Chyba oczywiste jest (przynajmniej dla mnie) dlaczego w niektórych przypadkach QX6700 jest wolniejszy od X6800. Bo jakim sposobem taktowany tym samym zegarem Q6600 może być znacząco wolniejszy od E6600?

Do zastosowań poważniejszych niż giercowanie za rozsądniejsze uważam zakup za 266$ Q6600 niż za tyle samo E6850.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna zmienic mnoznik w dol i podniesc szyne przepustowosc wzrosnie a cpu speed sie nie zmieni.

 

Bedzie coraz wiecej softu glownie profesjonalnego ktory wykozysta wiele rdzenie 4, 8, 16 do tego jeszcze odpowiednie system i soft i mam sporo wieksza wydajnosc w np 3dMax. Opieram sie na tym co przeczytalem na forum 3dmaxa. Xp 64 + 3Dmax 64bity dawaly wzrost okolo 30% w stosunku do Xp 32 i 3dmax 32 bitowego.

 

Moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu kupowac quadcore'a do domowego zastosowana typu gry albo multimedia

Natomiast jak ktos pracuje na kompie w domu majac quadcore'a to czemu nie odpalic od czasu do czasu jakiejs fajnej gierki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej konkretnie okazji wolniejsze działanie Quada zauważyłeś we własnych doświadczeniach? Ja użyłem do testów konkretnej sceny, nie podpierałem się spreparowanym benchmarkiem (w zasadzie to nie ja, bo sam nie znam tego programu :P).

Zresztą, co to znaczy "W odroznieniu od twoich testow"? Znaczy się to co ja widziałem to mi się śniło?

Do zastosowań poważniejszych niż giercowanie za rozsądniejsze uważam zakup za 266$ Q6600 niż za tyle samo E6850.

Nie rozumiem takiego bronienia Quada. Akurat grac to ja nie gram w ogole. Glownie programuje lub pracuje obliczeniowo czasami pracuje na programach graficznych. Co do "w odroznieniu od twoich testow" to moze rzeczywiscie niezbyt dobre sformuowanie. Chodzilo mi o to ze w zasadzie najwazniejsze jest jak to sie sprawuje na codzien a nie jakies wykresiki ktore nic nie wnosza (a ze swojej strony dalem wykresiki bo niektorzy lubia obrazki a nie tekst :) ). Ten watek chyba nie postal po to zeby entuzjasci Quada walczyli z entuzjatami C2D ... ja u siebie w domu nie mam ani jednego ani drugiego i to co pisze bynajmniej nie wynika z mojego sceptycznego nastawienia do Q. Wrecz przeciwnie sam sie nadal zastanawiam...

 

PS. Oczywiscie cenie sobie opinie wszystkich uzytkownikow tylko czasami mam wrazenie ze ktos (nie mowie o nikim konkretnym) broni tego co sam kupil zeby samemu sobie uspokoic sumienie ze wydal tyle kasy :)

 

Aha... i pozwolilem sobie zrobic w pracy benchmarka swojego rodzaju... E6600 vs Q6600. Polegal na tym, iz przy odpalonym Prime mierzylem czas 1000 czasochlonnych zapytan do MySQL... test zrobilem 10 razy zeby nie bylo ze wyniki losowe... wyszlo ze E6600 lepiej sobie poradzil. Oczywiscie test nie byl na identycznych podzespolach wiec trudno cos wiecej na ten temat powiedziec.

 

Bedzie coraz wiecej softu glownie profesjonalnego ktory wykozysta wiele rdzenie 4, 8, 16 (...)

No mam nadzieje ze bedzie :) Kwestia tylko czy nie oplaca sie z czterojajowcem (czy moze wiecej?) poczekac do 45nm :)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, jako że programuje wielowątkowo od jakiegoś czasu cztery rdzenie to bardzo fajna sprawa, i w żadnym wypadku dwa tego nie zastąpią :D:]

A co takiego programujesz wielowatkowo? Pytam z ciekawosci bo ja tez programuje wielowatkowo i przy moich zastosowaniach nie widac wiekszej roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortran, numeryczne symulacje eksperymentów fizycznych oraz obróbka danych pomiarowych. A Ty co??

Analiza statystyczna, oprogramowanie sieciowe oraz uzytkowe... nawet nie wiedzialem ze fortran wielowatkowo potrafi :)

 

---

 

No i stalo sie :) Q6600 < 1000 PLN w sklepach :D Teraz moze warto sie zastanowic...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza statystyczna, oprogramowanie sieciowe oraz uzytkowe... nawet nie wiedzialem ze fortran wielowatkowo potrafi :)

 

---

 

No i stalo sie :) Q6600 < 1000 PLN w sklepach :D Teraz moze warto sie zastanowic...

Hym przeca od początku była mowa iż jak brać Q to dopiero po Lipcowej obniżce.

 

No niektorzy tutaj nie mieli cierpliwosci... :)

Za innych wypowiadać się nie mogę ale od siebie tylko dodam iż w planach na niedaleką przyszłość mam właśnie zakup Q66 o czym już pisałem w tym temacie.

 

Zaś co do waszej kłótni drodzy koledzy z forum to nie zachowujmy się jak dzieci, user sobih miał swojego 4rdzeniowca dużo wcześniej czego mu gratuluje bo gdyby nie cena w ówczesnym czasie sam bym miał już taki procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez w tym tygodniu musze sie zdecydowac na procesor i bedzie to raczej q6600 na p35 , w komputroniku jest po 999 wiec w innych bedzie pewno jeszcze tanszy. ech zerkam jeszcze na core2d 3g na 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez w tym tygodniu musze sie zdecydowac na procesor i bedzie to raczej q6600 na p35 , w komputroniku jest po 999 wiec w innych bedzie pewno jeszcze tanszy. ech zerkam jeszcze na core2d 3g na 1333

 

W PCP jest od ręki po 970zł co przy cenach innych wyższych modeli C2D jest bardzo moim zdaniem przystępną ceną.

 

2690983[/snapback]

A u mnie 289$ cad +7%podatku i jeszcze sie zastanawiam :lol2:

 

Gratuluje niestety nie każdy ma takie możliwości zakupu jak ty.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Moda usuwającego posty:

 

Można następnym razem prości o jakąś adnotację w jakim celu i dlaczego posty zostały usunięte bo teraz wyszło iż rozmawiam sam ze sobą (czytaj dwa moje posty po kolei).

No tak , usunalem klotnie a Ciebie zostawilem z dwoma postami pod rzad ;) Nie chcialem usuwac zapowiedzi , ze przesiadasz sie na Q . Niech sie ludziska boja... ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , usunalem klotnie a Ciebie zostawilem z dwoma postami pod rzad ;) Nie chcialem usuwac zapowiedzi , ze przesiadasz sie na Q . Niech sie ludziska boja... ;) :P

Bać się nie mają czego bo u mnie Q zagości czysto w celach komercyjnych co za tym idzie raczej na pewno nie będzie kręcony na maxa a raczej będzie chodził na rozsądnych codziennych ustawieniach. Choć kto wie co mi tam się może odmienić po drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już na płycie Abit IP35-E lub się bawił 4 rdzeniowym Prockiem Q6600 jakie sa szanse dociągnąć do

3Ghz -3,2 ghz na chłodzeniu 4 rdzeni powietrzem Scythe Infinity +120 feder ps wiadom ze każda sztuka procka inaczej reaguje ale może ktoś mniej więcej wie ile można sie spodziewać hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już na płycie Abit IP35-E lub się bawił 4 rdzeniowym Prockiem Q6600 jakie sa szanse dociągnąć do

3Ghz -3,2 ghz na chłodzeniu 4 rdzeni powietrzem Scythe Infinity +120 feder ps wiadom ze każda sztuka procka inaczej reaguje ale może ktoś mniej więcej wie ile można sie spodziewać hm?

Na 3.2 szanse sa duze jesli procesor wyrobi. Temperatury pod warunkiem ze jest dobry przewiew w budzie powinny byc znosne (pewnie cos kolo 65-70`C)

 

Tak swoja droga to jaka plyte pod to to polecacie??

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KvaNfield - Udowodniono, że 965 jest wydajniejszy od 975, lepiejnie tworzyć nowych błędnych teorii :> .

965 jest wydajniejsze "na siłe" przy codziennym użytkowaniu lepszy jest 975, nie ma problemu ze strapem i nie trzeba go wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...