Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wysłużony conroe żeby być stabilny na 3.6GHz potrzebuje aż 1.53V a quadowi na rewizji g0 wystarczy mniej niż 1.4V więc w idlu quad będzie pobierał mniej prądu niż mój aktualny 2jajowiec.

Nie ma takiej opcji. Quad pobierze więcej mimo to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Co sądzicie o takim procku (chodzi mi szczególnie o temperatury - czy odpowiednie dla tego chłodzenie i napięcia). Chłodzenie to Scythe Mugen - gdybym wiedział to bym kupił TRUE, chyba, że źle założyłem ;P Napięcie w biosie to o ile dobrze pamiętam 1.265V, real nie mierzone. Po przekroczeniu tego napięcia temperatury gwałtowanie narastają do 70 st, bez przekraczania 1.3V - czy to normalne? EIST i C1 ustawione na Enable (z tym, że na mojej płycie P5Q Deluxe napięcie nie spada w spoczynku :( - po podkręceniu oczywiście).

 

I pytanie o wydajność - mam kiepskie pamięci i teraz są na 800MHz 1:1 z FSB. Próbować zmniejszyć mnożnik na 7 i pamięci na 900MHz, będzie wtedy 3150MHz. Radzicie zostawić jak jest czy spróbować z mnożnikiem 7x. Wydajność może być wyższa niż na 3.2 z pamięciami 800MHz prawda (Quady chyba lubią wysokie FSB)? Dodam, że 900MHz to maks stabilny jaki na nich uzyskałem.

 

ps.: temat czytałem ale tu większość na wodzie - kiedyś i ja może sobie pozwolę;P

post-149654-1219769759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu obniżony mnożnik z 9 na 8?

 

czemu orhos odpalony najpierw na 3599 a odpalony na 3200?

 

Jakie MOBO?

"Czytamy ze zrozumieniem" - nacisk na obie czesci tej maksymy... post wyzej sosen pisze ze plyta to P5Q Deluxe... a mnoznik w Orthosie - powinienes wiedziec, ze Orthos pokazuje MHz dla proca liczac to z domyslnym mnoznikiem... poprawna wartosc podaje CPU-Z :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Co sądzicie o takim procku (chodzi mi szczególnie o temperatury - czy odpowiednie dla tego chłodzenie i napięcia). Chłodzenie to Scythe Mugen - gdybym wiedział to bym kupił TRUE, chyba, że źle założyłem ;P Napięcie w biosie to o ile dobrze pamiętam 1.265V, real nie mierzone. Po przekroczeniu tego napięcia temperatury gwałtowanie narastają do 70 st, bez przekraczania 1.3V - czy to normalne? EIST i C1 ustawione na Enable (z tym, że na mojej płycie P5Q Deluxe napięcie nie spada w spoczynku :( - po podkręceniu oczywiście).

 

I pytanie o wydajność - mam kiepskie pamięci i teraz są na 800MHz 1:1 z FSB. Próbować zmniejszyć mnożnik na 7 i pamięci na 900MHz, będzie wtedy 3150MHz. Radzicie zostawić jak jest czy spróbować z mnożnikiem 7x. Wydajność może być wyższa niż na 3.2 z pamięciami 800MHz prawda (Quady chyba lubią wysokie FSB)? Dodam, że 900MHz to maks stabilny jaki na nich uzyskałem.

 

ps.: temat czytałem ale tu większość na wodzie - kiedyś i ja może sobie pozwolę;P

 

Jak to zrobiłeś że obciążyłeś wszystkie 4 rdzenie na 100% ?? Ja włączam 2 orthosy i więcej a obciąża tylko core 0 i core 1 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś że obciążyłeś wszystkie 4 rdzenie na 100% ?? Ja włączam 2 orthosy i więcej a obciąża tylko core 0 i core 1 ....

Ustawiasz koligacje jednego orthosa na 2 rdzenie, a drugiego orthosa na pozostałe 2 rdzenie.

Albo poprostu ściągasz najnowszego prime95 :) , i bez niczego ustawiania masz obciążone odrazu 4 rdzenie :).

 

http://www.pobieralnia.pl/plik-530-prime95-24.14.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Prime w końcu zadziałał i wszystkie 4 jajka się smażą :)

Ale zapytam z ciekawości,wyżej był screen włączonych dwóch orthosów i obciążało wszystkie 4 rdzenie ...czemu jak ja włączam 2 orthosy to nie obciąża 4 ??? włączyłem jednego orthosa i obciąża 2 rdzenie a pozostałych nydy rydy :( szukałem gdzieś w opcji orthosa ale nie ma możliwości ustawienia tego żeby było jeden program do jednego rdzenia :( (na tym screenie też tego nie zauważyłem)

Kiedyś znalazłem na forum bardzo podobny program do orthosa,nie pamiętam teraz tytułu ale wyglądał prawie że identycznie,dało się w nim ustawić tak żeby był jeden program do jednego rdzenia ale i tak mi to nie działało :( i tylko 2 rdzenie były obciążone ....

 

ps. Pc probe pokazuje 70 c a core temp : Core 0 - 67c core 1 - 67 c core 2 - 63c core 3 - 63c

 

Którym odczytom wierzyć ???

 

PS2. Czy to nie są zbyt wysokie temp ?? ...musiałem aż zmienić poprzeczke w PC PROBE żeby sie alarm nie wyłączał ...

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Prime w końcu zadziałał i wszystkie 4 jajka się smażą :)

Ale zapytam z ciekawości,wyżej był screen włączonych dwóch orthosów i obciążało wszystkie 4 rdzenie ...czemu jak ja włączam 2 orthosy to nie obciąża 4 ??? włączyłem jednego orthosa i obciąża 2 rdzenie a pozostałych nydy rydy :( szukałem gdzieś w opcji orthosa ale nie ma możliwości ustawienia tego żeby było jeden program do jednego rdzenia :( (na tym screenie też tego nie zauważyłem)..

Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz co ci napisał mak888.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@symbianos88krk

Otwierasz 2xOrthos. Uruchamiasz Menedżera zadań w Windows. Klikasz na Orthosa i wybierasz "ustaw koligację". Jednemu Orthosowi dajesz dwa jajka, drugiemu dwa inne. I tyle:) Na jakich ustawieniach te temperatury i jakie masz chłodzenie? Ja bym nie przekraczał 70 stopni - tak słyszałem;)

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :)

Nie wiedziałem własnie o co chodzi z tą koligacją :)

 

Te temperatury mam na default bez żadnego oc i na boxie + wiatrak 12 cm z przodu i z tyłu budy.

Załączam screena żeby było prosciej :)

 

Screen jest zrobiony po prawie 4 godzinach prime na czterech rdzeniach,do tego grałem jeszcze w GTA SA na full detalach i nie wiem czemu ale po godzinie grania wywaliło mnie do pulpitu i wywietliło błąd że program nagle przestał działac czy jakos tak (typowe okienko visty)

post-153553-1220284169_thumb.jpg

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w miarę OK jak na box'a . Ja na AC Freezer 7 pro mam takie na 3,2 GHz.

 

A co do gierki, to może jakiś błąd gry, albo visty. Ewentualnie może pamięci przetestuj czy aby stabilne i grafike :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na standardowym chłodzeniu i Antec'u Three Hundred miałem na 3GHz lekko ponad 60 stopni. Sprawdzane Core Temp. Ale ten proc mi padł więc może jednak coś było nie tak z odczytami. W sklepie mi powiedzieli, że dawno już nie widzieli padniętego Q6600;) Ale wymienili od ręki i działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy q6600 :) złożyłem sobie zestaw q6600 p5q pro i 2gb. Od razu wyłączyłem eist i c1e ustawiłem na procu 9x333 vcore dałem 1.275V i grzeję go orthosem oczywiście 4 rdzenie :D chłodzę to thermalrightem 120 Ultra (nie extreme) i 120 Akasą taką pomarańczową (demon wydajności to to nie jest) w obudowie jeszcze 2x80mm z przodu i 1x80mm z tyłu wszystko skręcone na cichutko. Teraz nadszedł czas na pytania temperaturę mierzę Core temp i wskazuje mi w 100% obciążeniu temperatury c0 59C c1 56C c2 51C c3 51C skąd ta rozbieżność między c0 i c1 :?: rozumiem miedzy c0,c1 a c2 c3 to dwa proce są <_< drugie pytanie to jakie napięcie default ma q6600 tylko nie od do tylko ile powinien mieć przy 2,4Ghz się grzecznie zapytuje. Następna kwestia to wydajność chłodzenia potrzebuję wymienić tą akasę tylko na coś żeby mi moich odstających uszu nie oderwało :lol2: Za wszelką pomoc z góry dziękuję :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja Intela określa domyślne Vcc przy bootowaniu na 1,10V a przy pracy min 0,85V a max 1,5V (ale nie chciałeś od do :rolleyes: )

tutaj są te dane:

http://download.intel.com/design/processor...ts/31559205.pdf

 

Drugie Vcc default określa bios. Wybierz w biosie ustawienia default i po uruchomieniu systemu pomierz miernikiem.

Rozbieżność między temperaturą obu par rdzeni a także rdzeni miedzy sobą to dość typowe zjawisko. Różnice 5*C są typowe, u Ciebie trochę wysokie co może wskazywać na nierówną czapkę.

 

Przypuszczam, że u Ciebie to wentyle 80 w budzie są problemem i w środku się aż gotuje od gorąca. Lepsza buda np, COOLER MASTER DOMINATOR RC690 radykalnie rozwiąże ten problem przy włączonych w bios opcjach oszczędzania energii (obniżanie napięcia i mnożnika przy niskim obciążeniu - włączone eist i c1e) . Ale prawdziwy kompromis cisza/wydajność dla procków quad uzyskasz dopiero na wodzie.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nierówna czapka jak zwykle coś :) może po prostu radiator odstaje od tej najgorętszej części pod własnym ciężarem (za słaby docisk) co można włożyć pod back plate żeby docisk zwiększyć? Muszę kupić wydajniejszą 120 bo ten pomarańczowy nie daje rady co do obudowy to mam największego chiefteca dragona więc raczej obudowa dobra zwiększę trochę obroty na tych 80 może to coś da. Jak nie pomoże zwiększenie docisku to nie będę się bawił w lusterko na radiatorze (tak miałem kiedyś teraz za mało czasu) a tym bardziej czapki szlifował na lusterku wtedy chyba z gwarancji nici :D. Myślę że mogę na tych 3G jeszcze zmniejszyć napięcie to 1,275 to tak z kapelusza wziąłem wtedy troszkę mniejsze temperatury będą :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTemp zakłada Tj.max=100C, podzczas gdy RealTemp 95C. Więc RealTemp wskazuje temperaturę 5C niższą od CoreTemp. Intel nie podał jakie jest Tj.max dla Qxxxx. Są zwolennicy 95C jak i 100C. Ja używam CoreTemp, żeby było bezpieczniej. Podobno autor RealTemp mierzł Tj.max jednak ja tym "pomiarom" nie wierzę do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa plyta i nowe doświadczenia z q6600. Czekam teraz na bloczek na pwm i bede walczyl o 4000 na codzien, a tak dla sportu fsb:

 

post-146712-1222165976_thumb.jpg

 

zaznaczam ze jeszcze nie powiedzialem ostatniefo slowa i moze pujdzie wiecej :D

 

Edit:

 

post-146712-1222167023_thumb.jpg

 

Oczko wyżej 510 MHz ;D

 

Edit:

 

post-146712-1222168008_thumb.jpg

 

No i 520 ;D

 

Wyżej pokąbinuje jak bede miał całe mobo w wodzie bo IX38 QuadGT ma strasznie goraca sekcje zasilania.

Na tę chwile 24/7 jest 3600MHz ale jak wspominałem procesor ma potencjał i będzie sporo wyżej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTemp zakłada Tj.max=100C, podzczas gdy RealTemp 95C. Więc RealTemp wskazuje temperaturę 5C niższą od CoreTemp. Intel nie podał jakie jest Tj.max dla Qxxxx. Są zwolennicy 95C jak i 100C. Ja używam CoreTemp, żeby było bezpieczniej. Podobno autor RealTemp mierzł Tj.max jednak ja tym "pomiarom" nie wierzę do końca.

Mi coreTemp pokazuje na tym co w sygnaturce 70C MAX, i tak jadę bez strachu. W lecie skręciłem na 2968Mhz bo temperatury w okolicach 80C trochę były przytłaczające.

 

Ogólnie prawda o Q6600 jest brutalna. Temu procesorowi podcina skrzydła ilość wydzielanego przez niego ciepła....

 

Jakbym miał wodę to pewnie spoko by latał na 4Ghz.....

 

Do tego mój ma chyba krzywą czapę, bo mam np. 70C na najcieplejszym rdzeniu, a około 60C na najchłodniejszym pod obciążeniem.

 

Już się szykowałem na przesiadkę na Q9550 a tu dolar zwariował....

 

Ale ogólnie Q6600 to jednen z najfajnieszych CPU Intela. Ale 1 miejsce ma Quad na Penrynie.... temperatura....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo potestuje, ale z racji braku czasu teraz nie moge. Wiem ze latal okolo godziny na ~3900 i napieciu 1.42

ale z powodow blizej nie okreslonych brak screena :(

Postram sie to nadrobic w nadchodzacym czasie. No i temp na dwirze coraz mniejsza wiec woda chlodniejsza bedzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie szanse na 3600mhz na codzien na Infinity?

Bardzo realna ale na SLACR nie B3 i z dość niskim napieciem...

I na pewno cicho nie bedzie... Bo 2 wentylki quadowi się należą :lol2: i to dość szybko się kręcące :)

Dużo zależy od samego egzemplarza, są cieplejsze i chłodniejsze z własnych doświadczenń wiem ze im niższy vid tym większy potencjał oc. Ale i tym wieksze wydzielanie ciepla... I nie każdy dobrze (w miarę dobrze) się skaluje z napięciem vcpu.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko czy jest możliwe ze padło 1 jajko w Q6600

dziwne zachowanie np: w prime95 3 rdzenie liczą w tym samym czasie próbki natomiast 4 o wiele wolniej

dla przykładu gdy 3 jaja policzą 11 probek 4 jajko tylko 6 :|

 

ma ktos pomysł na sprawdenie poprawnosci działania 4 jajek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko czy jest możliwe ze padło 1 jajko w Q6600

dziwne zachowanie np: w prime95 3 rdzenie liczą w tym samym czasie próbki natomiast 4 o wiele wolniej

dla przykładu gdy 3 jaja policzą 11 probek 4 jajko tylko 6 :|

 

ma ktos pomysł na sprawdenie poprawnosci działania 4 jajek?

Próbowałeś Orthosem potestować? 2 uruchomic i koligacje poustawiac w menadzerze i w taki sposób sprwdzić stabilnosć? Albo occt?

W razie czego mozesz jeszcze troszke v mu doklikac...

A co do padniecia 1 jadra to chyba możliwe ale sam sie z tym nie spotkałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Q9450 pracją mocno 3 jajka, a jedno jest zawsze chłodniejsze i mniej obciążone. Przy renderingu pracują na 100% z małymi spadkami (wchodzą sobie w drogę trochę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...