Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę kupić takiego Q6600 z takimi oznaczeniami:

SL9UM MALAY

L702C511

 

Czy możecie mi powiedzieć coś o tych oznaczeniach? Jakie są szanse na dobre OC?

Stepping B3 z oc moze byc roznie ale raczej bedzie goraco pod wzgledem temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam spory problem - na wc z podpisu (Apogee GTX. Łada itp) mam strasznie wysokie temperatury na tym Quadzie - po ustawieniu na 400x9 i 1,39V mam po godzinie w Orthosie 83 stopnie :/ W idle jest 58 dla dwóch pierwszych rdzeni i 49 dla dwóch następnych. Jak dla mnie to trochę za duża różnica. Proc świeżo przesmarowany AS5, backplate na GTX jest. Co może być nie tak? Bo przecież klocki mam całkiem wydajne. Temperatury z coretempa.

PS. Ile potrzebuje V na northbridge P35 do takiego FSB(~400-420MHz)?

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam spory problem - na wc z podpisu (Apogee GTX. Łada itp) mam strasznie wysokie temperatury na tym Quadzie - po ustawieniu na 400x9 i 1,39V mam po godzinie w Orthosie 83 stopnie :/ W idle jest 58 dla dwóch pierwszych rdzeni i 49 dla dwóch następnych. Jak dla mnie to trochę za duża różnica. Proc świeżo przesmarowany AS5, backplate na GTX jest. Co może być nie tak? Bo przecież klocki mam całkiem wydajne. Temperatury z coretempa.

PS. Ile potrzebuje V na northbridge P35 do takiego FSB(~400-420MHz)?

A jaką masz temperaturę otoczenia?

 

Ustaw sobie np.: na 3300 Mhz na 1.264V-1.27V i zobacz jakie będziesz miał temperatury. Jesli będziesz miał więcej niz 70C na WC to coś zdecydowanie nie tak... Powiniennes mieć maks 60C

 

Bo ja na powietrzu przy takich ustawieniach, przy maksymalnie nagrzanym pokoju mam maks 75C /78C raz mi zanotowała/.

 

Przy temperaturze średnio ciepłej mam 65-70C. A gdy w pokoju jest zimno, około 50C - przy stresie.... i mówię tu o najcieplejszym rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę otoczenia?

 

Ustaw sobie np.: na 3300 Mhz na 1.264V-1.27V i zobacz jakie będziesz miał temperatury. Jesli będziesz miał więcej niz 70C na WC to coś zdecydowanie nie tak... Powiniennes mieć maks 60C

 

Bo ja na powietrzu przy takich ustawieniach, przy maksymalnie nagrzanym pokoju mam maks 75C /78C raz mi zanotowała/.

 

Przy temperaturze średnio ciepłej mam 65-70C. A gdy w pokoju jest zimno, około 50C - przy stresie.... i mówię tu o najcieplejszym rdzeniu.

Już docisnąłem zapinkę i temperatury spadły o 15 stopni. Mam więc zapas do dalszego kręcenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przyjmujecie TJ. max? Intel oficjalnie podał, że dla Q6600 G0 jest to 90 st. C. (10 st. mniej niż przyjmuje np. CoreTemp)

http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts-sp...news-29460.html

 

Nowy Everest już ma uaktualniony odczyt temperatur.

Ciekawe czy to prawda czy chcą wprowadzić zamieszanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale TJ. max to maksymalna temperatura "złączowa". Nie jest to maksymalna temp. jaką wytrzymuje procesor ale jest wykorzystywana podczas obliczania temperatur dla rdzeni. Do tej pory nie wiadomo jaka ona jest bo Intel nie ujawnił specyfikacji. CoreTemp zakładał 100 stopni. Teraz kiedy wiadomo, że to 90 stopni ... wiadomo, że temperatury pokazywane przez CoreTemp są zawyżone o 10 stopni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem procek:

SLACR MALAY

L731B438

Ma może ktoś info na temat tej serii procka?Głównie chodzi o podatność na oc , czy na są szanse na 3,2 na chłodzeniu karakorum przy odpowiednich temperaturach , na płycie asus p5q pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest standardowe VTT dla Q6600 ? I czy to mozliwe zeby proc mial walla na 360 fsb ?

Jeśli VTT=FSB Termination Voltage to jest to 1.2V. Spróbuj zmniejszyć mnożnik i ustawić z miejsca 400 MHz FSB. Może być dziura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem i komp wstaje , ale nie bootuje do Windowsa niezaleznie co bym nie ustawil w zakresie 366-400

 

Na 3150 - 9x350 robie prime stable przy 1.3V po dropie (temperatury ledwo do 70 dochodza przy TJmax 100 w coretempie po 1h mielenia), 7x400 czy 8x400 nie bootuje nawet na 1.35-1.4.

 

W zasadzie podejrzewam , ze albo:

a) jakis wall

b) mobo na tym biosie nie robi wysokich fsb (w sumie e2160 tez sie konczyl na 3150 a potem nie wazne ile napiecia nic nie pomagalo)

c) Chieftec GPS-450 nie daje rady

 

ale chyba b najbardziej prawdopodobne wiec sprobuje sflashowac najnowszy.

 

VTT plyta mi ustawila 1.21 (ale 1.23 tez nic nie dalo w omawianej kwestii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś C1E? i Speedstep? U mnie coprawda ta funkcja na 8x400 (1.2625V) działała dobrze ale warto spróbować. Teraz jest na 3.6@1.39V i FSB Termination=1.22V. Zasilacz raczej powinien dać radę - tak myślę. Ale upewnij się i sprawdź napięcia na nim w IDLE i pod obciążeniem. Jakie masz RAMy? Ile dałeś na NB? Pobaw się bo 8x400 chyba każdy zrobi. Może pocztaj w wątku o płycie.

 

Tak z ciekawości: jakie chłodzenie masz na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Ninja z fanderem przesmarowany arctic ceramique

 

ram nie ma znaczenia bo plyta pozwala na ustawienie go asynchro a a-data 800 cl5 powinny robic :)

 

Cale badziewie do oszczedzania energii powylaczane.

 

Chyba pchne mobo na allegro i kupie uzywke p5k-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcieplejszy rdzeń wygląd u mnie tak na 3.6GHz przy 1.39V.

Dołączona grafika

 

To jest pomiar przy TJ max 100. Rzeczywiście jest więc 10 stopni mniej.

to 1.39 to jest z biosu V czy max obciazeniu (z dropem itd)?

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno kupiłem q6600 mój problem polega na :

Po formacie zainstalowałem xp wsio działało na początku , później chciałem zainstalować sterowniki od płyty głównej nie wszystkie się zainstalowały.Więc restart. I później bsod kilkanaście razy się włączył dopiero za którymś razem poszło dobrze i pisało coś o driverze usb. Dokończyłem instalowanie od płyty głównej chciałem zainstalować firefoxa zainstalowałem chce uruchomić a tu przerpaszamy za awarie sratata zrobię screena później bo zaraz znowu resetnie mi. DoPsze chciałem zainstalować dx9.0c niestety podczas instalacji kolejny błąd i znowu bsod i restart. Działa tylko ie , jak próbowałem zainstalować flasha żeby z nvidii ściągnąć to po zainstalowaniu ie nie działało dopiero jak wyłączyłem dodatek poszło ok. Co do moich starań to tak:

1. Wyjąłem na początku moje 2 pci karty bo myślałem że o nie może chodzić jedna sieciówka druga dźwiękówka , ale to chyba nie to.

2. Wyjąłem 1 kość ramu zostawiłem i dalej nic.

3.Zmieniłem ułożenie ramów najpierw było 1010 teraz jest 0101 było też 1000 i 0100.

Sam już nie wiem o co może chodzić . Czy może chodzić o uszkodzenie proca?Proc kupiłem jako uszkodzony ale sprzedawca twierdził że działa na linuxie i 2000. A na xp 0...7 błąd ma . Proszę pomóżcie. Nie mam pomysłu co to może być . Byłbym wdzięczny nawet za linki do podobnych rozwiązań.

edit: Dirext 9 zainstalowany, firefox dalej nie działa.Nie robiłem pełnego formatu zrobiłem tylko format jednej partycji systemowej .Firefox dalej nie działa nie mam pojęcia czemu.

Płyta główna asus p5q pro reszta jak w configu niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bsod wyświetla 0x000000Be , (0xC03FFF00,OX28D20025,OXBAAD7948, 0X0000000B)

A explorer wyświelił:" instukcja spod 0x7c9369aa odwołuje się do pamięci pod adresem 0x00000000 . Pamięć nie może być read."

 

EDIT:

Próby z memtestem

A więc tak jak najpierw jedną pętle dla próby z wina walnęłem 0 badów , jak przegrałem ten memtest86 na płytę i puściłem doszło do 46 proc i reset kompa. I później może 6 razy uruchamiałem i za każdym razem przy wejściu do wina to stop c000021a 0xC0000142(0x00000000, 0x00000000) a później jak na awaryjny próbowałem wejść to 0xC0000005 się wyświetlało dopiero teraz za 5 razem udało mi się na awaryjny wejść jak jedną kostkę jeszczę wyjęłem teraz jestem w 00 01. Jeszcze popróbuje troche z biosu ale wątpie czy coś da , co to może być procek czy pamięć?

Edytowane przez Abbaddon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się odpalić memtest po jednej kości , wcześniej kiedy mi się nie udawało to próbowałem na dwóch. Najpierw na jednej puściłem 3 testy 2 godziny,potem włożyłem drugą a pierwszą wyjąłem i puściłem 4 testy 2.5 godziny. Bez błędów . Jednak po wykonanych memtestach oczywiście bsod z takim samym napisem jak wtedy kiedy nie udało mi się go odpalić jednak tym razem szybciej jakoś poszło, bo za pierwszym razem jak awaryjny chciałem odpalić to mi się udało. Co radzicie jeszcze sprawdzić?

EDIT: . Teraz jestem na tym samym configu tylko z e5200. Bo tamten nie chciał się uruchomić , na starym procku firefox śmiga ładnie brak też innych kłopotów które na q6600 były. Na q6600 nie dałem rady uruchomić nawet awaryjnego, wyświetlał się inny komunikat na bsod session5_initialization_failed. Nie wiem o co biega z tamtym prockiem.Czy nowszy bios mógłby pomóc? Uaktualniłem bios i jeszcze raz sprawdzę na dniach może pomoże.

Edytowane przez Abbaddon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie podejrzewam , ze albo:

a) jakis wall

b) mobo na tym biosie nie robi wysokich fsb (w sumie e2160 tez sie konczyl na 3150 a potem nie wazne ile napiecia nic nie pomagalo)

c) Chieftec GPS-450 nie daje rady

Bramka prawidlowa okazalo sie B, po zmianie na P5K-E problem zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do gier... A wszyscy mówią że już niedługo wszystko będzie na 4 rdzenie. Q6600 jest bardzo tani (500zł) nad Q9550 (800zł) też myślałem ale czy one się tak bardzo różnią żeby zapłacić 300zł więcej?

To niedlugo trwa juz kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...