Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie o kręćliwości G0 to raczej legenda zbudowana na ES i raczej zabieg marketingowy.

Te retail nie różnią sie od B3 w świetle ostatnich informacji na XS.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=151772

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie o kręćliwości G0 to raczej legenda zbudowana na ES i raczej zabieg marketingowy.

Te retail nie różnią sie od B3 w świetle ostatnich informacji na XS.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=151772

No ale B3 - 105W, a G0 - 95W zawsze to troche chłodniej nawet jak by się podkręcały do tego samego zegara.

Też czekam na G0 ale wszędzie w sklepach tylko rewizja b3 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Tak czy siusiak, mogą się kręcić podobnie, ale G0(prawie jak punkt G) grzeją się dużo mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w łapki Q66 z piątkowej dostawy do hurtowni, buba, B3:

 

[img.]http://img115.imageshack.us/img115/3024/3600stablepz2.jpg[/img]

 

Chłodzenie z siga. B-)

Bardzo przyzwoicie jak by czas jeszcze był większy niż 25min to powiedziałbym iż bardo dobrze ;) 4x 3,6GHz robi już wrażenie zwłaszcza jak by było na co dzień ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoicie jak by czas jeszcze był większy niż 25min to powiedziałbym iż bardo dobrze ;) 4x 3,6GHz robi już wrażenie zwłaszcza jak by było na co dzień ;]

 

Jakie masz temperaturki w coretemp?

No i czy to selekt czy pierwszy z brzegu z pułki sklepowej (hurtowni) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Na co dzień leci 3700MHz, 3600 nie mam lepszego screena, lecial 2h i mama wyłączyła bo po co chodzi jak mnie nie ma w domu :lol:

Temp. masz na screenie. Do wyboru miałem, aż jednego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków OC

 

Moje hobby to szachy a enginy analizujące przystosowane są na maszyny wieloprocesorowe i windowsa x64. Grając na serwerze playchess.com komputerem podczas partii ukazuje się komunikat z informacją o komputerze przeciwnika np. Rybka 2.3.2a mp: 18.3 ply; 652kN/s Intel® Core2 Quad CPU @ 2.40GHz 3870MHz, (4 threads)

Rybka to engin szachowy, 652 kn/s to wynik obliczeniowy czesto uzywany w testach procesorów tzw. Fritz Chess Benchmark z ty m że ten wynik jest z innego engina (kazy engin inaczej pokazuje kn/s). Pozostałe dane to oczywiście procesor i jego kosmiczne OC!

 

Mój sprzęt: DIMM1: A-Data EXTREME DDR2 1066+ 1GB

Procesor - Intel Q6600

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-965P-DQ6

wentylator - Freezer Pro 7

 

temp w stresie 53 C

===================

 

Nie rozumiem jak podkrecac procesor mocniej!! Majac ten sprzet tylko procesor E6700 dalem fsb 340 napiecie 1.40, a reszte oprocz PCI o 0.30+ i dziala ok!

Przy 350 fsb sie wiesza mimo ze temp mam mniej niz 60C

 

co powoduje ze mozna podkręcac lepiej procesor? czy gry daje wieksze fsb trzeba dac wiecej napiecia a tym samym temp idzie w gore i lepsze chlodzenie czy to cos innego?

moje gadu 3849037

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga czemu nikt nie poleca plyt na chipsetach Nvidii ? np. 680i... Przeciez sa szybsze...

Sa szybsze :blink: :blink: :D :D :D :D :D :razz: Heheh sie usmialem :)

 

 

A co do Abita IP35_e To nie mamd o niego zadnych zastrzezen... bez problemu pociagnie takiego quada @ 3,2-3,6GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozne opinie sa na roznych forach... co gorsza mniej wiecej polowa woli Intela a polowa NVidii ... chyba poczekam na x38 :)

mialem okazje bawic sie na Nvidii... i intelu... (na Nvidii znacznie dluzej i wyszlo mi ze intel rox)...

 

Ale koniec OT bo to nie ma zwiazku z tematem...

 

Ps jestem pod wrazaniem tego B3... 3600MHz na 4 rdzeniach bez wiekszego problemu Ladnieee....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień leci 3700MHz, 3600 nie mam lepszego screena, lecial 2h i mama wyłączyła bo po co chodzi jak mnie nie ma w domu :lol:

Temp. masz na screenie. Do wyboru miałem, aż jednego :P

Na jakim v robi te 3.6Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Na jakim v robi te 3.6Ghz?

1,6V w biosie. Byłoby i >3,7GHz ale 1,65V to za ciepło, a między 1,6 i 1,65 nie ma nic :mur:

VID proca spory 1,325, ale i tak jakoś ciągnie :wink:

 

ed. D-tek jest super na quada ;)

Edytowane przez aqiulino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie ta Płyta Gigabyte GA-P35-DS3R pod tego Proca ?

Pewnie że nie, producent nic o tym nie pisze

 

* Intel® Core™2 Extreme Quad-Core / Core™2 Duo / Intel® Pentium® Extreme / Intel® Pentium® D

* Obsługa FSB 1333/1066/800 MHz

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35-ds3r.html

http://www.giga-byte.com.tw/Support/Mother...ame=GA-P35-DS3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna w kilku prostych slowach wiedziec co to jest ten g0 stepping ? bo na calym swiecie sie z tego ciesza i na to czekaja i wielkie nadzieje maja a nie mam czasu przegladac 100 stornicowych topicow szukajac tej informacji... wiec bylbym bardzo wdzieczny za uswiadomienie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna w kilku prostych slowach wiedziec co to jest ten g0 stepping ? bo na calym swiecie sie z tego ciesza i na to czekaja i wielkie nadzieje maja a nie mam czasu przegladac 100 stornicowych topicow szukajac tej informacji... wiec bylbym bardzo wdzieczny za uswiadomienie mnie

nie musisz stustronicowych postow czytac... wystarczy przekrecic rolka myszki kilka razy, i wlasnie na tej stronie pisze, ze roznia sie poborem mocy G0=95W B3=105W B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna w kilku prostych slowach wiedziec co to jest ten g0 stepping ? bo na calym swiecie sie z tego ciesza i na to czekaja i wielkie nadzieje maja a nie mam czasu przegladac 100 stornicowych topicow szukajac tej informacji... wiec bylbym bardzo wdzieczny za uswiadomienie mnie

W skrocie mniej ciepla wydziela.

 

Myslicie ze pojawi sie w najblizszym czasie w polskich sklepach? Tydzien - dwa znaczy sie :) Pytalem w komputroniku ale nie dostalem zadnej odpowiedzi... W ogole ciezko cos znalezc... dziwie sie ze na Allegro nie ma jeszcze skoro nawet w Niemczech juz sa... na ebayu mozna kupic ale droooogo. Ok 1100 PLN z przesylka... wiec to troche przesada :)

 

Tak swoja droga co oznacza "Core Voltage: 1.100V-1.372V" ? Ze sa sztuki ktore maja defaultowe vcore 1.1V? Czy ze sa takie ktore poprostu pojda na takim vcore na natywnych zegarach?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie... ;] pozatym zawsze mogly byc jakies inne roznice... dziekuje bardzo... a tak z czystej ciekawosci to po czym poznac g0 od b3 ? patrzac np. na polke sklepowa nie ogladajac samego procesora bo domyslam sie ze na samym procesorze bedzie wypisane a na samym pudelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie mniej ciepla wydziela.

 

Myslicie ze pojawi sie w najblizszym czasie w polskich sklepach? Tydzien - dwa znaczy sie :) Pytalem w komputroniku ale nie dostalem zadnej odpowiedzi... W ogole ciezko cos znalezc... dziwie sie ze na Allegro nie ma jeszcze skoro nawet w Niemczech juz sa... na ebayu mozna kupic ale droooogo. Ok 1100 PLN z przesylka... wiec to troche przesada :)

 

Tak swoja droga co oznacza "Core Voltage: 1.100V-1.372V" ? Ze sa sztuki ktore maja defaultowe vcore 1.1V? Czy ze sa takie ktore poprostu pojda na takim vcore na natywnych zegarach?

Nie. To znaczy, że funkcje oszczędzania energii zmieniają w tych granicach Vcore (C1/EIST). Intel podaje min i max V dla którego gwarantuje stabilność przy odpowiednio min i max f procesora ustawianej przez w/w funkcje procesora. Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie... ;] pozatym zawsze mogly byc jakies inne roznice... dziekuje bardzo... a tak z czystej ciekawosci to po czym poznac g0 od b3 ? patrzac np. na polke sklepowa nie ogladajac samego procesora bo domyslam sie ze na samym procesorze bedzie wypisane a na samym pudelku

Na pudełku masz napisane ostatnie symbole, znajdziesz łatwo:

SL9UM (B3) oraz SLACR (G0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...