Skocz do zawartości
pmp

Kiełbasa Squad Attack

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo powołany do życia Kiełbasa Squad przedstawia wyniki pierwszej próby, której oprócz różnych rozweselaczy umysłowych i kiełbaski, uczestnikami były:

 

Intel Core 2 Extreme QX6700 /pmp/, ASUS P5K Deluxe (0404) /sobih/, ASUS P5N32-E SLI /pmp/, Crucial 10th AE 2x1GB /sobih/, GeForce 8800 Ultra@SLI /pmp/, GeForce 8800 GTX@SLI /pmp/, GeForce 7950 GX2 /sobih/,

Topower TOP-1300P10 EZ EasyPlug /pmp/

 

Swój chrzest bojowy przeszły dwa unity Built By Piotres (ss na gpu@sli, ds na cpu), które okazały się jakościowo - pierwszorzędne i spisały się jak trzeba, ciągle utrzymując w loadzie:

CPU

Dołączona grafika

GPU #1 (pomiar z A2)

Dołączona grafika

GPU #2 (pomiar z A2)

Dołączona grafika

 

Oprócz braku snu, strat nie poniesiono, wyniki wyszły całkiem fajne jak na pierwszy raz ale napewno kiełbaski pokażą Wam coś fajniejszego już niedługo, bo szykuje się mi fajny CPU :)

Na chwilę obecną z dwóch Kentsfieldów (QX6700/QX6800) wybraliśmy w zasadzie lepszego (minimalnie, ale zawsze). Osiągnięte takty stabilnie zamykały się w okolicach 4450 Mhz, używając ~1.75V.

Dalsze pompowanie Vcore (w przypadku P5N32-E SLI) nic już nie zmieniało.

 

Wielką indolencją wykazałem się początkowo (co sie okazało przy okazji zmiany MB) stosując pastę zalmana w pędzelku która okazała się termoprzewodzącym powietrzem i była zupełnie nieprzydatna :)

Po zmianie na pastę silikonową H, problemy z CPU zniknęły, a sam proc przy okazji dostał skrzydełek do opisanego powyżej poziomu (poprzednio ok 4200 Mhz)

I tak, nie przedłużając na wstępie, wyniki:

 

/pmp/

ASUS P5N32-E SLI + GeForce 8800 GTX@SLI (729/1026)

3D Mark 2006 - snajperski strzał :gitarzysta:

3D Mark 2006 - koniec A2

 

ASUS P5N32-E SLI + GeForce 8800 Ultra@SLI (810/1161)

3D Mark 2006 - A3 lepsze od A2 :gitarzysta:

 

ASUS P5K Deluxe + GeForce 8800 Ultra (810/1161)

3D Mark 2006 - dziwne, na 162.15 + 200 Mhz na CPU nie było lepiej - o kilkanaście pkt. gorzej

 

/sobih/

ASUS P5K Deluxe + GeForce 7950 GX2 (650/820)

3D Mark 2006

3D Mark 2005

 

Z SuperPi 1.5XS nie było co podchodzić, Nuclearus jest zupełnie bezsensu a wyniki nie są porównywalne między wersjami, szkoda że czasu nam nie starczyło na Cinebench'a. Wielkie dzięki i uścisk dłoni dla Piotresa za zbudowanie porządnego sprzętu, mojej Małżonce za miłosierdzie i politowanie nad głośną maszyną :)

Z ciekawostek - przy graniu w najfajniejszą grę pobór prądu z gniazdka jest nienajwiększy (sprawność tego zasilacza przy tym obciążeniu powinien oscylować wokoło 84%). Fotka ustrzelona przy A3, więc na A2 może kilka W mniej. Oczywiste jest, że A2 do pięt A3 nie dorasta (chyba, że po Vmodach), a w temacie A3 - no cóż, fajnie jest :)

 

Płyty radziły sobie całkiem zacnie, ale dla pewności, miały zorganizowany konkretny nawiew.

Pamiętając, że TDP CPU to 135W - wynika, ze po OC TDP mogło oscylować wokoło 330W (nie 288 - zainteresowanych do teori półprzewodników odsyłam) - także VRM dla sekcji CPU w obu przypadkach jest ekhm. dobry :)

 

Fotki - na cześć kiełbasy kilka rarytasów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Fotki - różnorakie:

FOTO 01, FOTO 02, FOTO 03, FOTO 04, FOTO 05,FOTO 06, FOTO 07, FOTO 08, FOTO 09, FOTO 10, FOTO 11, FOTO 12, FOTO 13, FOTO 14, FOTO 15, FOTO 16, FOTO 17,

 

 

Wszelakie komentarze mile widziane :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezerwuje drugiego posta ;)...

 

 

 

coz. mamy jeszcze conieco do opanowania. marki bez zadnych optymalek, baty za izolacje sprzetu tez sie nam naleza... mimo to jedyna strata to - delta 130cfm sciela mi pol paznokcia ;). bedzie lepiej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno, piękna robota ;]]

Gratulacje 1 wyniku na HWBocie na 8800 Ultra single/sli :gitarzysta: To teraz zapraszamy do HWBota purepc, jeśli jeszcze nie jesteście w drużynie ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie QX6800?

ile poszedł max?

Stabilnie na 13x323@1.7V, wyżej już się kiełbasiło :(

ładne wyniki :)

Ładne to będą niedługo :)

ratujecie polską scene oc ? :P

Poprostu FWC przestało bawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze reszty 3DMarków i Aquamarka 03 do kompletu ;]

 

Wrzućcie te wyniki na HWBota ;]] Dostaniemy z tym porządnego boosta w pkt ;)

 

I zainteresujcie się na przyszłość wPrime - taki mały benchmark, obsługuje wielkowątkowość i nie ma rozbieżności wyników tak jak Nuclearus ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Planujecie w przyszłości SPI czy tylko testy 3D?

Wiesz dobrze, że do SPI potrzeba dużo MHz żeby coś nastrugać - a ja prywatnie nie mam w planach posiadać procesora który miałby 2 jajka i potencjał...

W nadchodzącym tygodniu będę miał (nie swojego, ale jak czasu starczy - wykorzystamy) G0 - we'll see.

Brakuje jeszcze reszty 3DMarków i Aquamarka 03 do kompletu ;]

Wrzućcie te wyniki na HWBota ;]] Dostaniemy z tym porządnego boosta w pkt ;)

I zainteresujcie się na przyszłość wPrime - taki mały benchmark, obsługuje wielkowątkowość i nie ma rozbieżności wyników tak jak Nuclearus ;]

3D05 - jak powyżej, dużo MHz i można pograć. Inaczej to bezsensu troche.

Aquamark - ja nawet nie wiem co to za gra.

wPrime - no spróbujemy przy próbie nr 2.

Hmmm no nice :)

Jesio nie wiem kiedy,ale ...

Dlaczego tak malo MHz na cpu ? Taki sam QX jak u nas ? Czyli gniot na fc ... ?

W 05 tak nie wiele Wam zabraklo ;)

Pozdro.

Dzięki.

Czas jest chyba największym wrogiem :) Gdyby nie obowiązki życiowe, pewnie siedzielibyśmy przy tym zdecydowanie częściej.

CPU - a ja nie wiem co Wy za CPU macie? Wyniki są jakie są - CPU nie chciał być lepszy, ani jeden, ani tymbardziej drugi. IMO albo LN2 podpompuje ze 200 MHz albo trzeba do września na 0,45um poczekać w kategorii QC

3D05- jesio nie wiem kiedy, ale ...

 

kiełba :gitarzysta2:

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachete w 05 :D

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3200577

 

Taki maly competition single gfx @ dual core cpu. :wink:

 

To tylko na Ultra ... HD2900XT robi wieksze zamieszanie w 05 ( eg. 24XXX @ air )

 

 

CPU obecnie X6800 B1, wkrotce ... <_<

 

Imho 200MHz na Quad Core daje kopa calkiem, calkiem, ale nie ma sensu inwestowac w LN2 tylko dla 200MHz. Mielismy QX'a ktory takze latal srednio na - 90C :? 4400-4600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D05 - więcej MHz - smaczniejsza kiełbasa, proste :)

Zakańczając ten wątek - jak starczy nam czasu, spróbojemy za tydzień DC + 2900XT (o ile zapinka nam podejdzie, bo przyznam, że nie zdejmowałem chłodzenia. Ale pierwiej karta musi wrocić mi z serwisu bo jej się padło :|)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki panowie :D niezle 06 :D wieczorkiem dodam na 2666480[/snapback]

Imho 200MHz na Quad Core daje kopa calkiem, calkiem, ale nie ma sensu inwestowac w LN2 tylko dla 200MHz.

Nie bluznij :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmp

Zrób sobie konto na hwbocie i wybierz tam sobie kraj pochodzenia ;] Bo aktualnie jesteś bez flagi, a to tak jakoś nie pasuje mając wyniki rangi światowej [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gratz ;) całkiem niezłe wyniki w kiełbasianym teamie :D

 

btw. devilek trzeci na hwbot ;) gratz i dla niego ;)

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. devilek trzeci na hwbot ;) gratz i dla niego ;)

A zobacz ile brakuje do #1

 

Ładny sprzęt macie kabanosiki, z takimi funduszami to można się bawićw OC :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz ile brakuje do #1

 

Ładny sprzęt macie kabanosiki, z takimi funduszami to można się bawićw OC :)

no troche mu brakuje ale do drugiego dojdzie ;)

 

btw.

 

ta fota mnie rozwaliła :lol:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten wynik:

 

/sobih/

ASUS P5K Deluxe + GeForce 7950 GX2 (650/820)

3D Mark 2005

 

i porównuję z moim

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2491251

 

Nie chodzi mi o cały wynik bo wasz jest na dual a mój na single card.

Chodzi mi o CPU test moje 16 751 przy 3,862 GHz vs wasze 15 003 na zegarem 4,2 GHz? Coś tu nie gra.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten wynik:

 

/sobih/

ASUS P5K Deluxe + GeForce 7950 GX2 (650/820)

3D Mark 2005

 

i porównuję z moim

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2491251

 

Nie chodzi mi o cały wynik bo wasz jest na dual a mój na single card.

Chodzi mi o CPU test moje 16 751 przy 3,862 GHz vs wasze 15 003 na zegarem 4,2 GHz? Coś tu nie gra.

 

nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie - dlaczego tak a nie inaczej. 05 nie korzysta z CPU tak jak 06 i traktowalismy go marginalnie. na ten moment i ja i pmp potrafimy jedynie zmontowac to w calosc, postawic winde, stery, kliknac run 3dmark i na koniec kliknac wyplucie wyniku :-P .

 

SKILL - dno i dwa metry mulu ;). mam cicha nadzieje ze to sie poprawi w niedlugim czasie.

 

uchowal mi sie jeszcze jedynie screen z 05 z duzo gorszym wynikiem, orba wczesniej wywalilem :(

 

Dołączona grafika

 

przegladam inne wyniki w hwbocie ale w 05 w szukajce łącząc kena i gx2 poza moim wynikiem jest jeden bez orba. w orbie na futuremark w połączeniu kena i gx2 masz poza moim też jakiś jeden wynik bez punktow za cpu. nie ma do czego porownac :|

 

wynik bedzie mozna powtorzyc i na c2d niedlugo B-)

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...