Skocz do zawartości
mortex

Canon A610+problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim Canonkiem. Chciałem dzisiaj strzelić parę fotek, a tu zonk. Na wyświetlaczu LCD nie mam obrazu. Ale sama matryca działa, menu się wyświetla i jest podląd do zdjęć znajdujących się na karcie pamięci. Zrobiłem więc zdjęcie na "ślepo" i niestety nic nie ma. Samo nowe zdjęcie zajmuje pamięć, ale "ciemość widzę". Aparat nie jest już na gwarancji, kartę sformatowałem, wyjąłem akumulatorki dla rozładowania cmos i niestety nie ma poprawy. Macie może jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sugestie?

1. a) http://www.canon-board.info - Forum Canona -> http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=12

1. b) CSI Foto & Video, 01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15 tel. (022) 862-41-38

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem też mam takie coś w moim. Pomaga mocne stuknięcie nim o coś (ręka, kolano, etc. byle nie za twarde było :P ). Dowiadywałem się o to w serwisie i jest to prawdopodobnie wada matrycy (coś z jej stykami). Wymiana ok. 500zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się o to w serwisie i jest to prawdopodobnie wada matrycy (coś z jej stykami). Wymiana ok. 500zł

Dokładnie, problem leży albo w przetworniku ccd albo coś z taśmą transmisyjną. Przeglądając wiele for zauważyłem, że problem dość często spotykany w tych Canonach wyprodukowanych na przełomie 2005/2006. Kontaktowałem się z ich głównym serwisem i taką samą cenę mi zaśpiewali :mad: Wspomniałem o rękojmi w związku z wadą ukrytą, ale coś zaczeli kręcić, że nie przysługuje. Dla mnie to wałek, bo z aparatem obchodzę jak z jajkiem, nawet nie ma jednej ryski. Sprawa trafi do miejskiego rzecznika praw konsumenta (moja znajoma :wink: ). Zobaczymy co dalej, bo za tą kwotę nie mam zamiaru naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...