Skocz do zawartości
MandraX

Prosolution Czy Deathadder ? ;>

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w 100% z przedmówcą.

DeathAdder zjada wszystkie inne myszy ;]

I sam siebie tez :lol2: Druga wizyta w MMV, ponownie zgon po wgraniu nowego FW :lol2: Jak tak dalej pojdzie, to bede mial ciagle nowego DA ;-)

 

Sie MMV uwinal, juz mam new DA ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się niejako... jak wygląda porównanie DeathAdder vs Habu, zakładając jednak że gry fpp nie są priorytetem? Praktycznie wszędzie DA jest górą... jednak miałem w łapie Habu - i po prostu mnie urzekła, zarówna ergonomią jak i jakością; mam schizy na punkcie poprawnego funkcjonowania i odpowiedniego skoku przycisków - a te, zarówno główne jak i boczne, w Habu chodzą znakomicie. Słyszałem że w DA skok LPM/RPM przedstawia się już nieco inaczej, lżej?

 

Nie interesuje mnie szczególnie jakaś tam akceleracja przy ekstremalnych sens / zmianach położenia - chciałbym wiedzieć jak te dwie myszki się prezentują pod względem funkcjonalności i trwałości. Przydzadzą mi się dwa dodatkowe przyciski w Habu, wydaje mi się też że jakość/trwałość produktów MS jest wyższa niż u Razera - nie wiem czy słusznie. Ale z drugiej strony, jeśli Habu naprawdę jest taką kupą, to nie będę się w to pakował... z góry thx za reply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się niejako... jak wygląda porównanie DeathAdder vs Habu, zakładając jednak że gry fpp nie są priorytetem? Praktycznie wszędzie DA jest górą... jednak miałem w łapie Habu - i po prostu mnie urzekła, zarówna ergonomią jak i jakością; mam schizy na punkcie poprawnego funkcjonowania i odpowiedniego skoku przycisków - a te, zarówno główne jak i boczne, w Habu chodzą znakomicie. Słyszałem że w DA skok LPM/RPM przedstawia się już nieco inaczej, lżej?

 

Nie interesuje mnie szczególnie jakaś tam akceleracja przy ekstremalnych sens / zmianach położenia - chciałbym wiedzieć jak te dwie myszki się prezentują pod względem funkcjonalności i trwałości. Przydzadzą mi się dwa dodatkowe przyciski w Habu, wydaje mi się też że jakość/trwałość produktów MS jest wyższa niż u Razera - nie wiem czy słusznie. Ale z drugiej strony, jeśli Habu naprawdę jest taką kupą, to nie będę się w to pakował... z góry thx za reply.

Habu nie jest taka kupa... jest po prostu zwykla kupka ;-) Ale powaznie rzecz ujmujac, mialem Habu, mam DA (3 szt juz :lol2: ) wiec od siebie moge powiedziec, ze ergonomia jest po stronie Habu, jak dla mnie Habu ma najlepsza rolke z tych, ktore byly dotychczas pod moimi paluchami, a bylo ich nascie - i to jest moim zdaniem najwiekszy plus dodatni Habu. Korpus myszki tez wg mnie po stronie Habu, niby guma pokryte sa tylko klawisze a dol korpusu jest z plastiku ale jest to plastik swietnej jakosci, nie to co to badziewie np. na mx 518. Charakter pracy klawiszy glownych imho jest podobny, nie widze tutaj wiekszych roznic. Niestety, bebebchy to juz zdecydowanie roznica na korzysc DA. Idealem byloby polaczenie obudowy Habu i sensora DA, coz, jak majwiaja Niemcy, nie codziennie jest niedziela ;-)

Reasumujac, jesli nie potrzebujesz myszki do ekstremalnego machania po podkladce, mozesz zaryzykowac Habu (zdaje sie, ze staniala ostatnio) - jak Ci sie nie spodoba to mi ja sprzedasz za 1/3 ceny :lol2:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deathadder zdecydowanie miażdży ...

natomiast zapłacił bym nawet 500zł za MS Explorera 3.0 z sensorem od DA !!!

No miazdzy :-) Ja bym wolal Habu z flaczkami DA - procz porzadniejszego korpusu przydalyby sie jeszcze w DA guziczki od zmiany sensa ktore zaraz bym sobie zbindowal do czegos innego, najwyrazniej nie jestem pro, bo wole wiecej klawiszy na myszce niz mniej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wkamil, przekonałeś mnie - Habu za 55$ zamówione, i do tego MS Natural Ergo ;] Oby lepiej to się sprawowało niż ostatnie wynalazki Logitecha.

Daj znac o wrazeniach... Ja od paru godzin bawie sie zlowiona w swoje sidla Tarantulka ;-) Moze niedlugo coscik skrobne ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deathadder zdecydowanie miażdży ...

natomiast zapłacił bym nawet 500zł za MS Explorera 3.0 z sensorem od DA !!!

mogę przerobić, z tym niema kłopotu, tylko nie rozumiem dlaczego się wy tak zachwycacie tym da bo na mój gust to jest kmiot nie mysz, sensor się zwyczajnie gubi może nie aż tak chamsko jak na g5 ale jednak raz na jakiś czas celnik w podłogę i kula w łeb na czym mysz ślizgam widać w sygnaturce, prawda jest taka ze się sensor lepiej zachowuje na blacie biurka niżeli na podkładce no ale bez jaj..... gumowa powierzchnia w praktyce nie jest gumowa tylko matowy g0wniany plastik, a boki są po prostu tragiczne musiałem zetrzeć je papierem ściernym żeby nabrały nieco przyczepności bo inaczej mysz przy odrobinie potu wysuwa się z łapy jakby ktoś ją natarł wazeliną

 

poza tym da ma bardziej wrażliwy sensor co sie w moim przypadku bynajmniej nie przekłada na lepsze acc a wręcz przeciwnie.. muszę się bardzo skupiać na celowaniu żebym nie wyjechał za cel celnikiem, na ie tu sprawa ma się dużo lepiej bez problemów celnikiem robie snap to celu po 180 stopniowym obrocie, więc grając na da muszę obniżać sensitivity bo celowania na sporą odległość jest znacznie cięższe jak na ie czy mx510

 

gram zależnie od myszki na 50~60cm na 360*

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę przerobić, z tym niema kłopotu, tylko nie rozumiem dlaczego się wy tak zachwycacie tym da bo na mój gust to jest kmiot nie mysz, sensor się zwyczajnie gubi może nie aż tak chamsko jak na g5 ale jednak raz na jakiś czas celnik w podłogę i kula w łeb na czym mysz ślizgam widać w sygnaturce, prawda jest taka ze się sensor lepiej zachowuje na blacie biurka niżeli na podkładce no ale bez jaj..... gumowa powierzchnia w praktyce nie jest gumowa tylko matowy g0wniany plastik, a boki są po prostu tragiczne musiałem zetrzeć je papierem ściernym żeby nabrały nieco przyczepności bo inaczej mysz przy odrobinie potu wysuwa się z łapy jakby ktoś ją natarł wazeliną

 

poza tym da ma bardziej wrażliwy sensor co sie w moim przypadku bynajmniej nie przekłada na lepsze acc a wręcz przeciwnie.. muszę się bardzo skupiać na celowaniu żebym nie wyjechał za cel celnikiem, na ie tu sprawa ma się dużo lepiej bez problemów celnikiem robie snap to celu po 180 stopniowym obrocie, więc grając na da muszę obniżać sensitivity bo celowania na sporą odległość jest znacznie cięższe jak na ie czy mx510

 

gram zależnie od myszki na 50~60cm na 360*

Zachwycamy sie dlatego, ze my sie nie znamy, tylko Ty sie znasz. Ave!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy w tej chwli tak sikają na habu radzę przyjrzeć się tej myszy na nowym firmware, który pokazuje jej nowe oblicze.

mogę przerobić, z tym niema kłopotu, tylko nie rozumiem dlaczego się wy tak zachwycacie tym da bo na mój gust to jest kmiot nie mysz, sensor się zwyczajnie gubi może nie aż tak chamsko jak na g5 ale jednak raz na jakiś czas celnik w podłogę i kula w łeb na czym mysz ślizgam widać w sygnaturce, prawda jest taka ze się sensor lepiej zachowuje na blacie biurka niżeli na podkładce no ale bez jaj..... gumowa powierzchnia w praktyce nie jest gumowa tylko matowy g0wniany plastik, a boki są po prostu tragiczne musiałem zetrzeć je papierem śc.iernym żeby nabrały nieco przyczepności bo inaczej mysz przy odrobinie potu wysuwa się z łapy jakby ktoś ją natarł wazeliną

 

poza tym da ma bardziej wrażliwy sensor co sie w moim przypadku bynajmniej nie przekłada na lepsze acc a wręcz przeciwnie.. muszę się bardzo skupiać na celowaniu żebym nie wyjechał za cel celnikiem, na ie tu sprawa ma się dużo lepiej bez problemów celnikiem robie snap to celu po 180 stopniowym obrocie, więc grając na da muszę obniżać sensitivity bo celowania na sporą odległość jest znacznie cięższe jak na ie czy mx510

 

gram zależnie od myszki na 50~60cm na 360*

Jak masz ją ustawioną? Może DPI zmniejszone w sterowniku?

Na 1800DPI + kontorla czułości w driverach to największa szybkość max ze wszystkich myszy - nie masz prawa jej zgubićw grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wkamil, obawiam się że sarkazm ci się nieco nie udał

 

@pwlj, próbowałem wszystkich możliwości, 1800, 900 i 450 dpi na wszystkich trybach jest to samo, myszkę skatowałem dość konkretnie i się gubi, mówię ze nie jest to tak nagminne ale jednak... jeśli ktoś twierdzi ze sensor jest top of the top to takie coś nie powinno mieć miejsca jakoś w tych samych warunkach mx510 nie jestem w stanie zgubić, ofc jeśli grałbym na ok 90cm na 360* to i 510 by się gubiła, ale ja gram na 50cm i liczyłem na to ze da jest w stanie poradzić sobie z 55cm ale najwidoczniej nie jest...

 

nie wiem czy wypada dawać link do innego servisu wprawdzie nie o hardware ale konkretnie o jednej grze, najwyżej mod usunie, tutaj masz nieco szersze spojrzenie na temat DA LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz pecha stary... O_o

Normalnie każdy Deathadder jest niemal nie do zgubienia, masz chyba jakiś feler ;/

 

pomiary z serwisu esreality:

http://www.esreality.com/?a=post&id=1300293

 

Egzemplarz, który mialem na test był baardzo trudny do zgubienia - a wiedz, że grałem wtedy na ok. 55/360

 

Sprzedaj ten badziew i kup MX500, podkręć i ciesz się najlepszą myszą do lowsens.

 

EDIT: MASZ MX500 i na nim nie grasz ? O_o

 

Podkreć na 1000Hz i nie zgubisz go...

 

http://www.esreality.com/?a=longpost&i...679&page=13

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie zgubić każdą mysz wystarczy nieco zmniejszyć sensitivity, a to co piszą na esreality niestety ma się nijak do prawdy, mx510 ma według mnie najlepszy sensor dlatego gram na mx510 czasem IE 3.0

 

zwróć uwagę że oni testują stałą prędkość myszy a przy sensie rzędu 50+ czasem gwałtowne szarpniecie myszką wyrównuje tą prędkość w chwilowym momencie do granicy jaką sensor jest w stanie wytrzymać

 

mx500 ma denerwująca wsteczna akceleracje o której już zapomnieli napisać... oczywiście można ten problem szybciutko naprawić, ale wole jednak 510-tke

 

nie zmienia to faktu że mi się DA gubi, a na brudnym QcK+ po prostu gubił sie przy każdym szybszym szarpnięciu ręką poza tym tak jak już pisałem nie podchodzi mi ze względu na zmniejszona precyzję celowania

 

sądzisz ze mój egzemplarz DA jest uszkodzony? chętnie zaproszę kogoś do siebie z DA i ja przećwiczymy dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zapomniał napisać o akceleracji wstecznej MX500 - przeczytaj uwaznie cały test i obejrzyj wykresy.

 

MX510 nie ma nawet startu do MX500@1000Hz.

 

Tak, uważam, że Twój DA jest uszkodzony/felerny/cokolwiek - nie ma możliwości, żęby poprawnie działający egzemplarz był słabszy od tak przeciętnej myszy jak mx510.

poza tym tak jak już pisałem nie podchodzi mi ze względu na zmniejszona precyzję celowania

Co przez to rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy w tej chwli tak sikają na habu radzę przyjrzeć się tej myszy na nowym firmware, który pokazuje jej nowe oblicze.

Potwierdzam - jestem wrecz zachwycony Habu. Precyzja doskonala, nie umiem jej zgubic, komfort bez porownania w porownaniu z poprzednim zestawem. Do tego ergonomia na najwyzszym poziomie - zadna myszka nie lezala mi w lapie tak dobrze, jak teraz lezy Habu. Nic nie skrzypi, nie zgrzyta, wszystko dobrze wykonane; klawisze chodza jak nalezy, klik wyczuwalny, rolka rewelacyjna. Jedynie ten cholerny kabel, nie moge sie przyzwyczaic po latach uzytkowania mych bezprzewodowych... no i moglby byc troche mniej sztywny. Ale i tak jestem zadowolony - wybralem Habu kosztem Deathaddera, glownie za sprawa dodatkowych przyciskow - na ta chwile nie zaluje wyboru nic a nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta przeciętna mysz działa tak samo jak mx500 a może nawet lepiej :> szczerze mówię że to co oni tam podają w tych słupkach niestety mija się nieco z prawdą albo zwyczajnie wychodzi zupełnie inaczej w warunkach bojowych, dlatego ze 500tke jest łatwiej zgubić jak 510 :>

 

jeśli chodzi o DA i jego zmniejszoną precyzję celowania miałem na myśli to że myszka jest bardziej wrażliwa, i jeśli celujesz na duży dystans bez zooma masz wrażenie ze celownik rusza się znacznie więcej na DA jak na MX510 mimo iż wcześniej zrobiłeś dokładne pomiary i obie myszki robią dokładnie tyle samo cm na obrót, przekłada się to też jeśli próbujesz celować po bardzo szybkim szarpnięciu potrzebujesz więcej czasu na wycelowanie po zwrocie 180* natomiast na MX510 celownik zatrzymuje się dokładnie w miejscu w, które zamierzałeś wycelować, oczywiście jeśli źle ruszyłeś myszką strzelisz obok na obu myszkach

 

dlatego właśnie gram przeważnie na MX510 bo mam wrażenie że celownik wykonuje dokładnie to co ja che a nie to co mu się podoba, pod tym względem mx500 i mx510 są bardzo podobne chodź ma się wrażenie ze 500tka jest jednak nieco luźniejsza i bardziej bym porównał odczucia z gry do IE 3.0 niżeli 510, na 510 masz wrażenie jakby celownik był cięższy czy też chodził bardziej twardo co mi zdecydowanie odpowiada bo wówczas nie mam problemów ze snapem do celu po obrocie

 

widzę ze coś w takim układzie przeoczyłem przeczytam co oni tam naskrobali jeszcze raz :>

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista Home, preinstalowany firmware 2.03 bodajze - problemow brak ;] W sumie lekkie zaskoczenie, bo wg wszelkich recenzji spodziewalem sie dlugich bojow ze zmuszeniem tej myszy do poprawnego dzialania. B. mozliwe ze wraz z kolejna rewizja poprawili co trzeba. Ale zastrzezenie - ja swoja mysz kupowalem w newegg.com, nie dam glowy czy te dostepne aktualnie w PL tez sa bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem DA, mam nadzieję, że będzie bardziej precyzyjna od A4 Tech X750 BF. Czytałem, że z Habu są problemy, bo to mysz laserowa, a DA ma optyke 3g. Recenzję zdam, jak przyjdzie gryzoń ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisja doszła myszka do mnie. Ale mam pewien problem. Mianowicie po zainstalowaniu sterowników w wersji 1.07 w grach nie dzialają boczne przyciski oraz przycisk ze scrolla. W systemie działa wszystko. Czy ktoś z posiadaczy DA wie, o co chodzi w tym?? Czy idzie to ustawić w sterownikach, czy poprostu sterowniki odmawiają roli tych przycisków w grach?? Gdy nie miałem zainstalowanych sterowników, przycisk ze scrolla działał, boczne wogóle. Proszę o pomoc. Mój deflautowy firmware to 1.21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie we wszystkich grach działać będą, najlepszą metoda jest przypisanie do przycisku myszy jakiegoś klawisza z klawiatury, można np ustawić coś takiego dla drugiego profilu i będą chodzić wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie we wszystkich grach działać będą, najlepszą metoda jest przypisanie do przycisku myszy jakiegoś klawisza z klawiatury, można np ustawić coś takiego dla drugiego profilu i będą chodzić wszędzie

No sek w tym, ze u niego bindowanie dziala tylko w systemie - w BF juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...