Skocz do zawartości
wysio

Problem Z Płytą Gigabyte Ga-7n400-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z komputerem kolegi. Ostatnio coraz częściej zaczął się restartować bez powodu. Podczas grania, podczas oglądania filmów, a nawet podczas próby odpalenia jakiejkolwiek płyty z CD-romu... Jednak to nie wina napędu, bo po jego odłączeniu komputer dalej się restartuje. Wymieniłem przewody IDE - bez skutku. Przez ostatnie parę dni nawet nie da się załadować Winda, bo zaraz jest restart. Nawet podczas z czytywania informacji z biosu albo się zrestartuje, albo zawiesi... Miałem tak, że nawet chcąc wejść do biosu, po naciśnięciu del komp się restartował i to cały czas pod rząd. Niepokojący jest pisk wydobywający się gdzieś z płyty - jak by kondensator, czy jakaś cewka i tu padło podejrzenie, że może jakiś element na płycie padł....

Czy jest jakaś reguła, że na tej płycie padały jakieś konkretne elementy?? Bo nawet nie mogę zlokalizować, z kąt dochodzi konkretnie ten pisk...

Konfiguracja kompa:

Gigabyte GA-7N400 sl

Barton 2800+

2x512MB Twinmos - sprawdzone i są ok.

Dysk twardy 160GB PATA

Grafika GF 6600

DVD-RW LG

Zasilacz ModeCom 350W

Chłodzenie Pentagram 120 cu, nawiew z zewnątrz do budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sprawdzony. Jest ok. Wysyłać do serwisu płytę się nie opłaca. Pozostaje tylko naprawa we własnym zakresie... Tylko jeszcze że by wiedzieć, co ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jest na pewno ok. Składam komputery, więc znam się na rzeczy...

Nie podważam Twoiej znajomości komputerów, ale...

Jak sprawdzałeś zasilacz? Podkładałeś inny, który jest na 100% pewny? Mierzyłeś napięcia miernikiem?

Napisz jaki to zasilacz bo na rynku jest wielke urządzeń "zasilaczopodobnych";)

Czy kondensatory na płycie są ok? tzn. nie są wybrzuszone?

Warto sprawdzić pamięć!

Edytowane przez Kasek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się tego zasilacza :) . Jak mówię że sprawdzony, to znaczy że jest na 100% dobry.

Dziś okazało się całkiem przypadkowo, że to była wina nagrywarki.... Nawet w serwisie na to nie wpadli, tylko postawili na płytę :blink:

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...