Skocz do zawartości
KingStone

Wypasiony Komp Do 4,5 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam do wydanie na komputer kwotę 4,5 tys. zł

Chciała bym złożyć za tą sumkę jakiś wypasiony komputerek ;]

 

Na razie mam na oku taki oto Zestawik :

 

GEFORCE 8800GTX ASUS EN8800GTX 768MB

ABIT AB9 Quad-GT P965

INTEL CORE 2 DUO E6600 2,40GHz S775 BOX

GEIL DDR2 ULTRA CL3 667 2x1GB

Enermax Liberty 500W ELT500AWT

HDD Seagate 250GB SATA 16MB

DVD NAGRW. LG GSA-4167B,DL +

Obudowa NZXT Trinity

 

Polecacie coś zmienić, a może wogóle inny zestawik ? :rolleyes:

Pozdrawiam i Proszę o pomoc w wybraniu :*

Edytowane przez KingStone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zmienić zasiłkę na BeQuiet 500W czy innego Corsaira HX 520W, dysk na ten z zestawów sysaka, to samo nagrywarka, no i buda, taki komp to mozna coś eleganckiego, a nie wiejsko tuningowanego NZXT :P Ale to już kwestia gustu.

Albo inaczej, zamiast E6600 można wybrać E6850 (świetnie się kręci) i takie np. OCZ Special Ops 800 MHz.

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk na ten z zestawów sysaka, to samo nagrywarka

Tzn ;] ?

 

INTEL Core 2 Duo E6850 3.00 GHz LGA775 1333MHz taki będzie git nie ?

 

aha i czy ABIT AB9 Quad-GT P965 S775 czy AB9 PRO I965 S775 PCX DZ GL SA RA DDR-2 ?

Edytowane przez KingStone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Zestaw OK

Tylko dysk Hitachi T7K500 320GB bo Seagate są bardzo głośne

Mobo nie obsługuje proca E6850 (prawdopodobnie będzie wykrywany jako E6600 lub nie zostanie wykryty). Lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> E6600.

Nie bierz tej shitowej nagrywarki - wiem co mówię bo ją miałem. Weź Samsunga SH-S183L lub Pioneera 212

Zasiłka Corsair HX 520W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ;] ?

Nie łaska do przyklejonego topicu zajrzeć? :wink:

Przy takim budżecie zdecydowanie warto pójść w E6850 i P35, poczytaj o mobaskach 775 i wybierz coś dla siebie, może jakieś p5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Nagrywarki Samsung nie bierz dziadostwo ma słabe jakości nagrań, bierz Pioneera :)

Nie gadaj. Mam Samsunga SH-S183L

Jest wypas

Zapis faktycznie ma słaby, ale jeśli chodzi o odczyt i korekcję błędów to jest w czołówce nagrywarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zmienić zasiłkę na BeQuiet 500W czy innego Corsaira HX 520W...

polecasz gosciowi zmiane zasilki a wiesz w ogole na co stać tego enermaxa ?? czy to po prostu skoro wszyscy piszą "bierz bequiet`a" czy tam cokolwiek innego to Ty bedziesz to bez sensu powtarzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe robil odstępnego tematu.

 

Za kilkanascie dni skladam kompa i mam pytanie:

Czy ten abit quad-gt nie wykrywa procków z 1333fsb ? (no czy tam wykrywa np 6600)

 

A jeśli chodzi o temat to może jakieś cruciale byś kupił ? Na allegro 500zł za pc6400 cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy inwestować w ram 667mhz czy 800mhz bo już sama nie wiem jest jakaś różnica ? (jaki ram polecacie?)

Aha i czy ABIT AB9 Quad-GT P965 S775 czy Abita AB9 PRO I965 S775

 

Pozdrawiam :*

AB9 Quad-GT oczywiście, AB9 Pro różni się od zwykłego AB9 raidem i kilkoma bajerami. Właściwie wystarczy ci 667 MHz, 800 MHz nie zaszkodzi ale konieczne nie jest. Co innego gdybyś brał P35 i E6850, wtedy 800 MHz.

polecasz gosciowi zmiane zasilki a wiesz w ogole na co stać tego enermaxa ?? czy to po prostu skoro wszyscy piszą "bierz bequiet`a" czy tam cokolwiek innego to Ty bedziesz to bez sensu powtarzał?

Jak ja kocham takie nie poparte żadnymi faktami posty. A czy ty chłopcze wiesz w ogóle czemu polecam BQ lub Corsaira, a nie Enermaxa? BQ ma nieco mocniejszą dwunastkę, jest 50 zł tańszy i cichszy. Corsair kosztuje tyle samo, ma znacznie mocniejszą dwunastkę i też jest cichszy. Na co stać Enermaxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB9 Quad-GT oczywiście, AB9 Pro różni się od zwykłego AB9 raidem i kilkoma bajerami. Właściwie wystarczy ci 667 MHz, 800 MHz nie zaszkodzi ale konieczne nie jest. Co innego gdybyś brał P35 i E6850, wtedy 800 MHz.

 

Jak ja kocham takie nie poparte żadnymi faktami posty. A czy ty chłopcze wiesz w ogóle czemu polecam BQ lub Corsaira, a nie Enermaxa? BQ ma nieco mocniejszą dwunastkę, jest 50 zł tańszy i cichszy. Corsair kosztuje tyle samo, ma znacznie mocniejszą dwunastkę i też jest cichszy. Na co stać Enermaxa?

 

ok, skoro uciekasz sie do tekstów w stylu "chłopcze" to zwracam honor :lol2: :lol2: :lol2:

 

a tak na poważnie, to zwracam honor, rzeczywiście na spcr corsair wypada lepiej od enermaxa

Edytowane przez piotrek_zet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako płytę polecam ASUSA P5K Deluxe. Bardzo stabilna przy i bez OC. Plus masz od razu WiFi na pokładzie (wszystko ładnie działa pod Vistą). No i jest zgodna z nowymi prockami jak E6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie zdecydowanie warto pójść w E6850 i P35, poczytaj o mobaskach 775 i wybierz coś dla siebie, może jakieś p5k.

 

To juz sam niewiem czy ab9 & e6600 czy p5k czy jakis asusek & e6850

Co polecacie (co będzie mocniejsze ,wydajniejsze, lepsze :) )?

 

ram OCZ Platinum Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 bedzie dobry uwazam ;]

Edytowane przez KingStone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC P35+E6850 bedzie zdecydowanie wydajniejsze, ale też i troche droższe. Na twoim miejscu poszedlbym wlasnie w to, pozostaje tylko kwestia doboru plyty... Moze Abit IP35 lub Asus P5K, musisz poczytac o tych plytach, sa dosc nowe i ciezko wyznaczyc faworyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc nowy zestawik by wyglądał następująco :

 

VGA: GeForce 8800GTX 768MB/384bit DX10 PS 4.0

CPU: intel Core2 Duo E6850 3 GHz (S775) FSB 1333 BOX

MOBO: Asus P5K Deluxe

ATX: Be Quiet Straight Power 500W

RAM: GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12

Obudowa: NZXT Trinity

HDD: Hitachi T7K500 320GB

 

Mam nadzieje ze wszystko do siebie pasuje tzn cpu do mobo... :)

Pasuje teraz nie :D ?

Edytowane przez KingStone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik pierwsza klasa :wink: Pamięci możesz łyknąć Goodram Pro, powinny być na D9. Nie wiem jak wyglada dokladnie sytuacja z P5K-E vs P5K Delux, ponoć róznią się tylko chłodzeniem, ale niektórzy dopłacają do Dlx :P Rozejrzyj się w topicu o P5K, może wystarczy ci -E. Właściwie możesz oszczędzić i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> E6750, mnożnik 8x wystarczy. Pamiętaj że E6x50 beda dostępne dopiero od połowy lipca.

Jak chcesz konkretnie podkręcić proca to bedziesz potrzebował też dobrego chłodzenia. Ja polecałbym Thermalright Ultra 120 + Fander, ale jak chcesz taniej to może być też Scythe Infinity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deluxe jak dlamnie będzie lepszy (System chłodzenia bardziej wydajniejszy) wynika z testów pclab.pl

Dziś przyszła paczka z 8800gtx ! Szook niema co porównywać do mojego 6600gt :) (tymczasowo podłączyłem do starego kompa) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deluxe jak dlamnie będzie lepszy (System chłodzenia bardziej wydajniejszy) wynika z testów pclab.pl

Dziś przyszła paczka z 8800gtx ! Szook niema co porównywać do mojego 6600gt :) (tymczasowo podłączyłem do starego kompa) :D

Tan logic wytrzymał?? Nie spaliłes kompa?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymał tylko bez odłączenia wszystkich wentylatorów oprócz cpu komp nie odpala ;]

Teraz odłączyłem 88gtx (przetestowałem działa lux) i zalozylem spowrotem 66gt

Nie polecam zakładać tak mocnej karty przy słabym zasilaczu :D !

 

Nazbieram resztę kwoty i zamawiam cpu ram zasiłke itp .. :)

Edytowane przez KingStone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...